Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

AnnaSophia

On byl někde problém? Možná můj smysl pro humor. Vidím tady paralelu s Birdmanem. Občas jsem, pravda, měla trochu bordel v ději, a kdo za koho kope, ale celkový dojem je stejně obstojný... ()

DarkSimon

Karikaturní kýčovitá umělá vorlovina. Což v této kombinaci neznamená rovnou odpadní film, ale je potřeba se na něj dívat s nadhledem a jednotlivé postavy chápat jako absurdně vytesané svými charakterovými vlastnostmi vyhnanými do extrému. ()

Tonula odpad!

ULOVIT MILIARDÁŘE je docela děsivé "dílo". Jediný, kdo ve filmu zahrál skutečně velmi kvalitní roli, je Tančící dům. Zvenčí, zevnitř, přes den i v noci. Na slušné hodnocení je to však málo. 5% ()