Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Akret

Začátek vypadá na starou klasiku…pohodový výlet s přáteli za krásami technikou nedotčené přírody…a nakonec z toho vyjde neuvěřitelná slátanina všech možných i nemožných hororových nápadu…Takže nejspíš proto, že hlavním sponzorem filmu byl klub přátel marihuany, vzniklo něco, na co se dá koukat, snad jen pokud jste členem klubu přátel marihuany. ()

Wbcko

Myslíte, že jste viděli už všechno? A co takle zombíky, vlkodlaky, zabijácké ještěry a klauny, borce s kotouči od cirkulárky v hlavě nebo vraždící jednorožce. To vše v jednom filmu. Naprostá šílenost, ale pro mě jedna z nejlepších komedií zimy. ()

jenik71

Horor roku ? No to snad neeee ! Naprosto bezduchá slátanina, která je mixem hororu, sci-fi, fantasy a nevím čeho ještě. Když běžely závěrečné titulky, tak jsem se podrbal na hlavě a přemýšlel, na co jsem to vlastně věnoval jeden a půl hodiny svého času. Další hodinu jsem se snažil pochopit o čem to vlastně bylo a potom jsem konstatoval, že vlastně o ničem. Jednu hvězdičku dávám alespoň za závěrečnou krvavou scénu, víc si tenhle paskvil prostě nezaslouží. ()

Madlene

Moc tomu nerozumím, jak tohle může někdo považovat za horor. Spíš to byla parodie na horory. Nejsem si jistá, jestli to tvůrci zamýšleli, ale na druhou stranu a zcela upřímně musím napsat - pobavila jsem se parádně:-) ()

tommmy89

Stolček prestri sa ! Presne túto úvodnú vetu si môžte povedať, keď si sadnete pred tento film, lebo naozaj má čo ponúknuť, lebo ani z ďaleka nezasahuje do tej pravej hororovej atmosféry i keď to horor je! Tak na začiatok: Ak očakávate horor, pri ktorom budete pod perinou očakávať scénku za scénkou, pri ktorej sa doslova po**** od strachu, potom tu nieste na správnej adrese. Tento "horor" je recept na jedlo, ktoré si rád uvarí každý. Avšak zároveň je to spleť rôznych udalostí, ktoré sú tak ďaleko od normálneho hororu, že sa tomu proste nedá povedať horor, no určite mu to prepáčite, pretože zaručujem, že sa budete baviť. (aspoň ja som sa pobavil i keď som sa nebál). Tak komplikovaný film bolo potrebné správne uviesť - na správnu mieru a určite nebolo dostatok času film prešperkovať scénami ako v pravom horore, preto stratil na onej kvalite strachu. Nuž, to však nevadí - pobavilo, rozosmialo, mierne postrašilo a hlavne prekvapilo. 3* ()

zsn odpad!

Jeden z nejubožejších hororů, co vůbec mohl vzniknout. Komedie. Celý ten nápad. Vymazat z disku - Potvrdit - OK. ()

kenkaku

Pro mě je naprosto neskutečné jak se tvůrcům povedlo smíchat několik žánrů dohromady aby to nepůsobilo rušivě. Díky tomu je prakticky děj předem nečitelný, protože se může stát cokoliv... Snad (a právě) díky tomu jsme si film docela užil a rád se na něj podívám znovu :). ()

Šakalík

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, ale ve finále musím říct, že mě to spíše zklamalo. Ač se jedná o prvotřídně áčkový produkt, na kterém se rozhodně nešetřilo, svým konceptem mi dané téma nesedlo. Tolik vychvalovaný scénář totiž osobně považuju za největší kámen úrazu. Jakási absurdní, zamotaná a přitom děsně fádní zápletka mě teda neoslovila, osobně bych uvítal jednoduchý a v hororech osvědčený mix teenageři + chata uprostřed ničeho + bubáci v lese. Z hororového hlediska je Cabin ryze průměrný slasher bez jediné kulervoucí scény, který navíc atmosfericky hyzdí prostřihy do kontrolního střediska, kde se to ve finále sice pěkně semele, ale to už dojem z celého filmu nezachrání. U mě jen za tři. ()

Babous

Nebýt toho bezvýchodného konce, dal bych hvězd pět. Rok 2012 je rokem Jossa Whedona. Originální příběh, který pomáhal napsat, kombinuje klišé hororových filmů s chytrou scifi konspirací, takže vznikl nepředvídatelný kousek. Doporučuji. ()

Forsberg11

Možno je pravde, že táto Chatka v horách je o niekoľko levelov vyššie ako väčšina novodobej americek hororovej produkcie. Nemyslím si však, že je to až natoľko dobrý film, aby mi z neho vlhli trencle, ako tu niektorým. Povedal by som dokonca, že keby sa tvorcovia uberali tým typickým klišoidným spôsobom hixploitation žánru a nakrútili by poriadnu lesnú pecku so štipkou humoru bol by som omnoho radšej ako po dopozeraní tejto zlátaniny. Alebo že by sa na povrch dral nový štýl upútania hororového fanúšika? Originalita za každú cenu? Ďakujem neprosím. Uznávam, pár dobrý hlášok sa tu skutočne našlo, ale pripomeniem že JA SOM ČAKAL NA HOROR!!! Nie na poloparódiu so slabým strihom, nevýraznými vraždami a takmer úplne bez akéhokoľvek napätia. Páni majstri hororový kriticki, spamätajte sa! Čomu to pre boha dávate tých 5*. Alebo ste už tak načisto zaslepení merketingovými ťahmi, že ste high z každého či i len trošku neobyčajného nápadu? A to dokonca tento ani nebol až tak neobyčajný. Nie je to nič nové, len sa bojím aby to nebodaj nejako nepokračovalo. Samozrejme aj mnou jeden z najočakávanejších hororov roku zaostal ďaleko za mojimi predstavami. No nič sa nedá robiť, v červenom to snáď aj tak dlho nevydrží. 55 %! (EDIT 12.11.2015) zvyšujem hodnotenie na 4* a 75 %!! ()

Soweek

Ano, ano, ANO! Totální pocta všem béčkům. Konečně se někdo nebál upustit meze fantazii a nechat ji vyřádit ve všech možných směrech. Film prostě baví od začátku do konce, je skvěle natočený a hlavně má brilantní scénář. ()

Luksa

Hororová pecka jaká už tu dlouho nebyla, bavilo mě jak film často šel jiným směrem, než jsem čekal. Hodně pomůže, když o ději divák nic moc dopředu neví. Já měl za to, že tam bude tak opuštěná chatka, banda teenagerů, něco co je bude vybíjet a jakési silové pole. Omyl, různými nápady a originalitou se nešetří! (nebudu konkrétní, to bych spoileroval) Krom toho je to neutuchající sranda (už jen třebas náhle objevivší se úvodní titulek), všichni hláškujou, dělají si legraci z hororových klišé, chovají se jak idioti. Svěží počin, jehož hlavní síla spočívá v nepředvídatelnosti. 90% ()

Firebug

POVINNOST PRO FANOUŠKY HORORŮ. Neočekávejte film u kterého byste skřípali zuby. Pokud nepatříte k hororem nepolíbeným, stejně jako já se považujete za fanoušky žánru a vaším guilty pleasure jsou céčkové vyvražďovačky budete se skvěle bavit. Stylem humoru bych to přírovnal k Tucker & Dale vs Evil, kteří mi k srdci přirostli o něco více. Tohle má ale tak skvělej nápad, že jsem ochotnej přehlédnout i onu celkovou průměrnost a napálit krásné 4*. On totiž dobrej nápad je zvláště u dnešních hororů (či hororových komedií) velká raritka. ()

OughJay

Goddard tu nepochybně dokázal vnýst svěží vítr do hororovejch plachet, primární myšlenka byla vynikající. Tím, že ale dlouho trvalo, co chce vlastně básník říci, jsem se vlastně zhruba hodinu brodil ve všech možnejch klišé, což mě zlehka zklamalo. Jasně, byly tam prostřihy do kanceláří těch, co tomu šéfovali, ale ty neprozradily zpočátku vůbec nic. Když pak vyšla najevo pointa, řikal jsem si jakej je to záblesk geniality. Vidět všechny možný známý monstra, duchy a příšery v jednom filmu byl fakt orgasmus a za ten asi 10 minut trvající masakr si režisér zaslouží absolutorium. Ze 4 na 3 hvězdičky u mě srazila hodnocení závěrečná scéna. Zamotat do tohohle příběhu nějaký dávný božstvo, který nutně potřebuje lidský oběti, mi přišlo jako krok zpátky a doposud geniální scénář jakoby dokončil úplně jinej člověk, kterýmu vůbec nezáleželo na tom jak logický či vhodný to finále bude. Míchat fantasy s mýtama mi prostě nepřišlo jako dobrej nápad. Marty: "Ok, I'm drawing a line in the fucking sand. Do NOT read the Latin!" ()

sedm.1

Trochu paradoxně musím konstatovat, že největší problém Chaty v horách shledávám v její nevídané originalitě. Ano, je minimálně velmi divné kritizovat něco, co nedisponuje tisíckrát omletou zápletkou, co není nasáklé všemožným klišém, co se opravdu liší a dokonce možná až inovuje danný žánr. Ovšem Chata v horách na mě zapůsobila až tak originálně, že to bylo asi až trochu moc utržené ze řetězu a chtělo to být netypické za každou cenu, až to bylo ke škodě věci. Celý vznik filmu mi tak připadá, jako když pejsek s kočičkou pekli dort, narvali do něj všechno, o čem ví, že může na diváky zabrat a co mají rádi, pořádně to namíchali, prohňatlali, krásně ozdobili a podali na zlatém podnose. A ikdyž ten dort nakonec chutná opravdu hodně dobře, neboť tvůrci skutečně pochopili, co dnešní publikum od hororu očekává a chce a okořenili to navíc úžasným spádem, strhující funkčností a celkově výraznou zábavností, stejně se ve výsledku nemohu zbavit pocitu, že to je bohužel pořád stejně jen zplácaný kočkopsí dortík, nebo-li jeden velký maglajs. Každopádně, po mé dezertně-kuchařsko-filozofické vsuvce je nutné zmínit, že Chata v horách je ale zkrátka vážně přeci jen poměrně dost nadprůměrným filmem. První polovina je úžasně atmosférická, druhá pak nadupaně krvavá, pořád se něco děje, herci i jejich postavy jsou sympatické, nuda prostě neexistuje, já tento film jednoduše beru jako dělovou kouly do součastných, mírně poklidných hororových vod, ze které mám sice ve výsledku rozporuplné dojmy, nicméně ty pozitivní rozhodně převažují a jsem zvědavý, co bude dál :-). ()

BMAJTZ

Podivný monster horor movie, který má sice své kouzlo, ale zaujme maximálně jednou. Jeden fakt je, že se tvůrci snaží o to dělat si srandu z klasických hororových klišé. To se jím daří tak napůl. Můžu říct, že teenagerovských vyvražďovaček jsem už pár viděl a v tomhle filmu jsem těch povedených narážek zas tak moc nenašel. Mimochodem nejedná se o vážnou zábavu a víc než cokoli jiného jde hlavně o komedii, takže žádnou dech beroucí hororovou atmošku nečekejte. Jo a cameo Sigourney Weaver je jednoznačně wtf tohoto filmu. ()

samuele

Keby to tak bolo inak .... potom by som sa cítil pri pozeraní o dosť lepšie ... ani som sa nezasmial a už vôbec nie bál. Žánrové zaradenie horror nechápem. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)