Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

3n3my

Čím ďalej viac mám pocit, že Stathamove filmy a jeho výkony v nich sa začínajú uberať Seagalovou cestou. Statham zatiaľ nemá čierny film, no tempo, akým ich začína produkovať, niečomu napovedá a nečudoval by som sa, keby sa nám o päť rokov stane z Jasona "kvalitný" béčkový herec. Zdá sa, že je len otázkou času, kedy sa jeho filmy opozerajú väčšine divákom, pretože už teraz mám pocit, že nemajú čím prekvapiť. ()

sir-dave

Naprosto senzační Stathamovka. Teda jakože nic neobvyklého zde není. Je to směs akce - místy přehnané, napětí a adrenalinu. Jenomže pokud jste fandy Stathama, rádi se bavíte u snímků typu Kurýra, tak vás Mechanic rozhodně nezklame. Štěstí přeje připraveným. ()

tomeek

Mám rád tyto svižné nekompromisní akce a mám rád Stathama, takže jsem se na Mechanika celkem těšil. Zklamání se nedostavilo! Nepřátelé sice padají jako hrušky po dešti a hlavní dvojici moc námahy nedali, místy je to krapet nelogické a klišovité, ale u Mechanika jde podle mě spíš o vnitřní konflikt mezi hlavními hrdiny, způsobený JISTOU SITUACÍ. Foster je skvělý, Statham klasicky chladně nekompromisní, stealth akce na úrovni a ty nápadné akce jakbysmet. TAKTO měl podle mě vypadat Hitman. PS: MECHANIK ZABIJÁK?!? To už se v distribučním uplně posrali, ne? ()

Radiq

Z hlediska akčna velice vyvedené, hlavně střelná zranění do hlav, těl i končetin. Děj předvídatelnej jak dávicí reflex po decáku slivovice, ale aspoň to byla taková oddechovka. Ksicht Bena Fostera mě dycky bavil a patři mezi moje oblibeny herce a opět mě pobavil. Statham pořád stejně klasicky, jak to umí jenom ok, drsnej jak strup a málomluvnej jak z nějakýho westernu. Uplně zbytečná tam byla role jeho oblíbené kurvy, která přidala na kvalitě jedině vzhledem, ale jinak to bylo uplně zbytečny... ()

bartias

Videoklipově vyfiltrovaný thriller nabízí seznam rafinovaných zabití dohromady s (melo)dramatickým nahlédnutím do temné duše jejich vykonavatele. Na pořádnou akci dojde vlastně až na konci. Zato je pořádně explozivní. ()

otík

Akční jednohubka spíše béčkového typu, ve které sice vše jede podle předepsaných pravidel, bohužel režisér a střihač zase trochu zklamali, takže vznikla akce, která neosloví a spíše naštve. Víme, co Statham umí a dokáže, bohužel v tomto filmu to spíš neuvidíme než uvidíme. Ben Foster si zahrál pořádného floutka, se kterým by nájemný zabiják typu Stathama asi jen těžko spolupracoval, to by jej spíš kopl do zadku a poslal do Mexika prodávat drogy. No ale scénárista chtěl jinak, tak je třeba vzít zavděk aspoň tradičně výborně fyzicky připraveným Stathamem a slušným koncem. ()

URBAN

Kdyby mi někdo před pár dny řekl že je to sračka tak se mu nejspíš vysměju jenže kdybych to viděl pochopil bych už jenom ty trapné scény noo neřekl bych scény , ale postavy sakra koho by napadlo zrovna zabíjet gaye při kuřbě nebo nějákého náboženského guru tohle to bych nečekal od kdo ví jakého poníženého filmu nebýt Jasona Stathama tak moje hodnocení by kleslo nejspíš na jednu hvězdičku ne li mín nehledě na to že jsem si to pustil kolem čtvrté ráno kdybych tohle věděl tak to radši dospím a nepustím si tuhle akční ...... ani nechci říkat co . Jasone jsem nasrán !!! ( 12.3.13/MAC ) ()

panMartin

Průměrný akčňák. Nabídne pár překvapení, nijak zvlášť nezklame. Jason Statham v roli, která mu sedne nejvíc. Drsný, neukecaný, nekompromisní týpek, který po sobě nechává tuny mrtvol. Ale na druhou stranu by mohl hrát něco jiného než jen přihlouple se tvářícího se drsňáka, ze kterých jde strach. Ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že z toho šlo vytřískat přece jenom ještě trochu víc. Původní snímek a předlohu z roku 1972 s Bronsonem jsem neviděl a nemám tedy s čím porovnávat. ()

Deyw

jedna z tech lepsich stathamovek.. :D super natoceno, super herci..skvelej konec..hodne dobry Bcko..super pecka :) ()

miguel_111

Role ako bola táto sú jednoducho pre Stathama ako stvorené a on sa pre ne jednoducho narodil. Dokázal to už niekoľko krát či už to bolo vo filme Kuriér, Zastav a neprežiješ či Rallye smrti a pod. Foster tam akosi nepasoval, ale budiš. Mnoho veci sa tomuto filmu dá vytknúť, ale ja som sa celkom bavil a to je základ. Pre mňa 60% ()

Jizni Tlapa

Musím konstatovat, že ač je J. Statham kvalitním akčním hercem kvalit Ch.Bronsona v původním Mechanikovi rozhodně nedosahuje. Jeho postava působí jednotvárně a místy na profesionálního zabijáka dosti laicky. První polovina je vražedně dlouhá a obsahuje spoustu laciných akčních záběrů včetně nezajímavého scénáře. Polovina druhá je naopak velmi nadprůměrná a diváka překvapí nejednou akcí dotaženou do perfektního detailu, včetně dobře odvedeného střihu a originálního nápadu. Mechanik je prostě lehce nadprůměrnou akční remakeovou podívanou s nevýrazným hereckým obsazením, velmi podprůměrnou hudbou, třemi kvalitními dialogy a perfektní akcí, která jen stěží může konkurovat originálu. Celé to působí tak, že se režisér značně rozchází s motem "Štěstí přeje připraveným", které je ve filmu několikrát připomínáno na Harryho nablýskané devítce! 65% ()

žvanimírek

Jason patří v žánru akčních libovek už dlouho mezi jasnou špičku, což potvrdil i tentokrát! O akci, tvrdá slova, drsné výrazy, splašené kulky revolverů není jako obvykle nouze, jako další plus bych uvedl zajímavý a nápaditý konec! Ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že z toho šlo vytřískat přece jenom ještě trochu víc....a proto jsem po 24 hodinovém uležení musel ubrat jednu hvězdu. ()

ivan_drago

S přimhouřením obou očí, při všech svalech Jasona Stathama, tomu dávám čtyři, i když v tomto filmu je vše jen standartně dobré, subjektivně mě nutí dát čtyři fakt, že film mě bavil po celou dobu, některé "killy" byly opravdu pěkně vymyšlené a nasnímané (film na mě vůbec působil tak jako pěkně natočen), a i když to ze začátku vypadalo na celkem civilně pojatý film o nájemném vrahovi, tak se to nakonec neobešlo bez supermanovského konce... Ale nejvíc mě překvapil Ben Foster, jeho frackovitost a taková vnitřní pohoda mě nejvíc donutili dát ty 4. A měl mu dát na konci do toho pití ten adrenalin a bylo hotovo, neměl se srát s benzínem... ()

Mrkvič

Jedna jen trochu důmyslná vražda a potom už jen tuctová akce. Statham ukáže svaly - asi si brousí zuby na nějakou postavu vlkodlaka v Twilight. Jeho dávná akce, kdy kolem sebe kopal a hopsal, za něco stála, ale tady je jen kvuli zamračenému ksichtu. Fajn jsou ale dialogy, i když jde často spíš o procítěné mlčení. Hlavně scény s Donaldem Sutherlandem pobaví víc než všechna akce. ()

ivan bohatyr

Nic moc sem nečekal, ale kupou kulek, řadou výbuchů a neporazitelným supermanem ani to "nic moc" nedostanu, když všechno ostatní stojí za prd. Bohužel musím říct, že tohle víc jak na 3* vůbec nemá a spíš to má jen na 2. ()

KitFisto

Vcelku ztráta času. Je to o ničem. Statham zase nahodil poker face nedává na sobě absolutně nic znát a střílí ostošest. Strašně nelogické, příběh uplně fádní v polovině filmu začne nudit. Tohle mi nesedlo, ale je fakt že to sedlo Stathamovi on na tyhle role je fakt dobrej. No a rejža by taky mohl natočit něco lepšího vždyť Con Air je pecka. ()

MiCM

Není to nic s hlubší myšlenkou nebo tak, ale v rámci žánru je to hodně kvalitní. Tohle bych si dokázal představit jako vícedílný film, třeba v duchu Rambo/Rocky apod.. Má to lehce kultovní nádech.. Jako měl Kurýr 1, tam to akorát ty další díly spíš pohřbily, tady by se to i mohlo podařit.. ()

noriaki

Na facelift kultovního béčka jsem byl hodně zvědavý. Originál se mi líbil, hlavně díky preciznímu výkonu Charlese Bronsona a odosobněné, mlčenlivé atmosféře filmu. Oboje v předělávce chybí. Jason Statham "britský Bruce Willis" je vždy zárukou kvalitního výkonu, ale tentokrát se do role nehodil. Stejně jako jeho americký originál je lepší v krimi komediích a postavu málomluvného samotáře jsem mu nevěřil. Největší vada filmu je ale jiná. Byla by ovšem pošetilost vyčítat režisérovi, že natočil akční film z roku 2011 a ne z roku 1972. Doba mrazivých, pomalých thrillerů je bohužel dávno pryč. Dnešek diktuje akci, pohyb a neustálé dějové zvraty. Mechanik se snaží balancovat mezi oběma světy a kupodivu mu to docela jde. Možná díky skvělé atmosférické hudbě, která úzkostlivě napodobuje originální soundtrack, možná tím že se dějově téměř otrocky drží předlohy a nesnaží se o nic nápaditého a nebo progresivního. Není to vyloženě špatný film, ale zbytečný a kompletně nevýrazný. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)