Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

murkl

Je to jako sledovat počítačovou hru. Po nudném začátku následují 3 mise a pak srážka s největším bossem. Pěkný na pohled, příšerný na poslech. ()

horor2

Originál je bezchybným filmovým řemeslem a Simon West to moc dobře ví, proto si Mechanika udělal tak trochu podle sebe. Cením si toho, že film neobšlehl a snažil se mu vznést svou vlastní cestu a namíchal vlastní ingredience. Arthur Bishop válí! ()

ostravak30

Mechanik zabiják je naprosto ničím nevyčnívající běžný akčňák, kterých se v televizi ztratí hodně. Výjimečný je přeci jen Jason Statham a jeho věčně kamenný výraz a chladnokrevné zabijáctví, které se ho herectví přenáší. Nakonec ani ten slibovaný souboj mezi Arthurem Bishopem a Stevem vlastně ani neproběhne. ()

benny159

Akčná jazda od začiatku do konca. Jason Statham v skvelej forme, a v pre neho ako uliatej úlohe nájomného vraha. Posledná tretina filmu bola jednoducho pastva pre oči. Dostal som, čo som čakal. 90% :::edit::: po druhom pozretí moje nadšenie tak nejako opadlo. Jason je síce fajn, ale....hmm..niečo tomu chýbalo.....s ľútosťou klesám s hodnotením na 65 ()

Mustaffa

Pomale se rozvíjející se akční film se skvělým Stathamem v hlavní roli. Musíte Mechanicovi dát ale velkou šanci, protože začátek filmu je velmi vlažný a do děje vás pořádně vtáhne až druhá půle. Zajímavé jsou praktiky, kterými se zbavuje svých zakázek Artur Bishop. Všechny zakázky mají vypadat jako náhodné smrti, takže je to o něco zajímavější než u podobných filmů s nájemnými vrahy v hlavní roli, protože se nejedná jen o střílení a podobné klasické asasinské kousky. Celý film doprovází skvělá a ponurá atmosféra, kterou podporuje výborná hudba. Hvězdičku navíc dávám i za velmi povedený konec. ()

Zodiak

Po uvodni bazenove fajnovosti jsem se tesil na paradni akcni jizdu.......bohuzel to neklaplo (scenar je uberdementni a genialnimu Fosterovi dava do ust minimum a buddy schema tezce kulha). Celkove slusny potencial /herecky i kamerou/ pohrben a pouze za skvele maniakalniho Fostra davam tri. ()

warpcore

Ešte o 10 minút dlhšia stopáž a z Jasona Stathama a Bena Fostera je krásny homosexuálny pár. Neviem, čí to bol nápad, ale spojiť dvoch chlapov v akčnom filme týmto spôsobom mi pripadá pekne priteplené. Značne premrhaný potenciál, tvári sa to tvrdo a chladne, ako zmrznuté hovno ľadového medveďa a pritom je to príbehovo na úrovni Teletubbies. Keby som bol čistokrvný hamburgerožrút, tak dajme tomu. Kedže nie som, možem dať dve hviezdy za pekné headshoty a nadherné autíčko. Pozrieť a zabudnúť ! ()

elpin

Typické akční béčko. Bohužel s nelogickým příběhem, kde jedna samoúčelná událost střídá druhou. J. Stathama mám rád, ale tohle se moc nepovedlo... ()

Blazis34

Akční jízda s mým oblíbeným akčním hercem Jasonem Stathamem. The Mechanic je skoro po celou dobu na slušně rozjeté úrovni a Arthur zabíjí své nepřátele jak na běžícím pásu. Občas až moc jednoduše zneškodní protivníky a všechno mu to prochází bez nějaké pozornosti ostatních. Vypadá to pěkně, ale se skutečností to moc společného nemá. Za toto akční drama dávám 70% - tři hvězdy. ()

Idealista

Původní Mechanic se stal akční klasikou 70. let ( v U.S.A je prý populárnější než přání smrti - taky Bronsonovka ) , součastná verze je "jen" solidním akčním béčkem bez jakékoliv ambice na obohacení akčního žánru . Statham je zde mašina na zabíjení bez emocí a ty nevyvolá ani film ( a přitom to mělo potenciál trumfnout 96. hodin ) . A kdyby byl lepší scénář tak by mi snad i nevadilo že Bischop odstřelí svého učitele , a pak se mstí za to že to udělal ( použít více psychologie by neškodilo - námět si to přímo žádal ) . Přesto všechno se jedná o akcí ( tuctovou ) nabitou ( hlavně posledních 20 minut ) Stathamovku a podle mne se řadí k jeho nej kouskům ( Kurýr 1, Crank 1, Postradatelní , R. smrti ) . ()

p.i.t.b.u.l

Další slušný akční biják. Přirovnal bych to ke Kurýrovi. Když vlastně nad tím tak přemýšlím, mohlo by se to klidně jmenovat Kurýr 4. Postava je totiž téměř totožná. Vše mít dobře naplánované, dokonalé načasování, žádné zbytečné otázky. Tady je jedna malá výjimka a to ta, že nepracuje sám, ale zaučuje a trénuje syna svého nejlepšího kamaráda. Ale platí vše co známe z Kurýra. Výborná akční jízda, souboje, rychlá auta a mnoho dalšího. Mechanik není špatný film, ale asi se nedokáže dostat z průměrného klišé, které je tak typické u Stathamových filmů. Prostě pořád to samé. I když mně to vůbec nevadí. Tyto filmy beru jako pohodovky, které mně příjemně zkrátí čas. Já jsem s výsledku spokojen. Dávám 65%. ()

maxnot

Film jako spousty dalších. Děj - klišé, zvraty - klišé, postavy - klišé, konec - klišé... Vypněte mozek a jen se dívejte, pak nebudete zkamáni. ()

DanielP.

Film podle mého gusta. Má spád, akci a nejsou v ní klasické americké klišé. Navíc ten konec byl přesně podle mých představ :) 5* ()

Crybaby

Prva polovica filmu a to oboznamovanie sa s dejom premna trocha fadne a nudne, ale postupne to naberalo tempo a zvrtlo sa nam to k celkom dobremu akcnemu filmu, ktory sa ale prilis chvalit neda. Od obsadenia som cakal nieco viac, a az na par scen ktore boli fakt dobre som videl to iste co uz asi milionkrat. No stale sa to dalo pozerat, ale cakal som viac. ()

Mikecat

"Zmáčknout spoušť je snadný. U dobře odvedený práce nikoho ani nenapadne, že jste tam byl." - Prečo to nemohlo tak ostať až do konca?Ten babrák zrzek Steve - to všetko pokazil, mohol to byť skvelý film. ()

jack_scott

Vizuálně povedené, ale absolutně bez nápadu. Statham si jede svou, člověk už takových filmů viděl...jako jednohubka to ujde. Akční scény fajn,ale celý film nemůže být jen o tom... 50% max. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)