Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

Sandstorm

Tak celkem spokojenost. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal, akční jednohubku s drsným Stathamovým lookem, překvapivě snesitelným příběhem (tvůrci nebyli po lobotomii) a i kozy tam byly (Mini Anden je docela kus). 70% ()

bourec

Jasně,je to plný klišé,originalitou to neoplývá,ale pro fandu podobnejch filmů to vůbec neni na překážku.Od třicátý minuty film nabral solidní grády,Statham znovu ukazoval,že v tomhle druhu postav si libuje,a ztvárňuje je s bravůrou,a hodně zdatně mu sekundoval Ben Foster.Simon West měl delší pauzu,ale už se těšim na jeho další kousky.80%. ()

Jino

Mechanik je v podstatě klasické béčko, ale West ho natočil tak dobře, že se dá na něj dívat i přes áčkový filtr (s jedním okem zavřeným samozřejmě :-) ). Zápletka je jasná a role jsou rozdány hned po dvaceti minutách s tím, že divák už dopředu ví, jak celá záležitost dopadne. Naštěstí se Westovi povedlo zaujmout přehlednými akčními scénami, jakousi formou napětí a hlavně hereckým obsazením, což jako celek funguje jako náhrada za stokrát kopírovaný scénář docela dobře. Ať však chceme či nechceme, tak tento přes průklepák protažený skript stejně nedovolí Mechanikovi šplhat výš než by možná bylo zdrávo. Nic to však nemění na tom, že Statham je prostě rozený nakopávač zadků a ačkoliv hraje stejnou postavu i v několika jiných filmech ... dá se na něho s klidem pořád dívat. 70% ()

bukowski83

Špatně se mi hodnotí filmy kde je čistě jen zabijačková akce, po filmové stránce jsou to dvě a po stránce akční čtyři, čímž se tedy dostávám k průměrným třem a to je podle mě tak akorát. ()

cubajz

takové suché, veliké zklamání potrhuje nelogické chování postav, zápletka o ničem a celková nuda vkrádající se během sledování. ()

TomikZlesa

Dám 4* ale jen z lásky k akčním béčkum a Stathamovi. Film má tolik děr co je ve filmu výstřelů, už úvodní vraždu v bazenu sem ani chvíli nežral, ta byl celkem dost přehnaná. Jason klasicky drsnej jak šmyrgl papír a Ben Foster nečekaně překvapil, co ale překvapilo byl brutálně prokouknutelný a typický konec, scénář k filmu bych snad zvlád napsat i já, zrubat Stahama už asi ne :-). Jednohubka jak prase, která se jen krčí ve stínu Kurýra. ()

campix

Nebudeme si nic nalhávat Simon West natočil naprostou ptákovinu. Tak trochu se čekalo, že žádnou větší hlubší pointu nebo zápletku se nám nepodaří objevit, ale sliboval jsem si alespoň jistou úroveň zábavy, kterou mi můj oblíbený akční hrdina Jason Stathman bude servírovat v pečlivě odměřených dávkách čerstvě postřílených nebo různým způsobem zabitých nepřátel. Zpočátku to tak i fungovalo, ale jak přišel dlouho očekávaný zádrhel v podobě podrazu zaměstnavatele, zvedla se míra hlouposti a nudnosti na jen málokdy vídaný level. Příchod Ben Fostera jsem ani náhodou nekvitoval s takovým nadšením jako jeho naprosto "překvapivý" odchod. A nemohu si pomoci, ale podle mě má Ben Foster nějakým způsobem znehybnělé nebo poraněné mimické svaly na obličeji protože ve všech filmech vypadá naprosto stejně, jen se za ním hýbe pozadí. Návdavkem nám West servíruje naprosto stupidní závěr. Samozřejmě se toho od Westa nedalo tolik čekat, ale já jsem bohužel zklamal a připustil si, že se Stathamam v hlavní roli by to mohla být vcelku dobrá zábava. ()

Flynn

Klasický Statham, ten chlap snad ani jinak hrát neumí. Klidný s kamenným výrazem jako fotka. Jeho akční filmy začínají být na jedno brdo. Přesto to bylo celkem koukatelné, takže takový průměr za tři hvězdy. ()

necisty

Je to drsňák, ten největší. Teda hned po Chukovi, Stalonovi, Schwarzenegerovi atd. Prostě je to drsňák:). Nijak zvlášť nevybočující akční film, ale žánrový požadavek plní skvěle. Parádní efekty občas zakopávají, protože např. pouhým okem lze spatřit, jak někdy krev stříkne trošku jinde než dopadne kulka. Každopádně ústřední dvojice hraje víc než dobře a scénka s rukou se vážně povedla. Ke všemu jsem se celou dobu bál závěru, protože v podstatě hned na začátku se vám nabízí jedna možnost, která by tak film kompletně shodila, což je od Amíků celkem zvykem. Naopak, příjemně překvapili. ()

Andre3000

Tak přesně takovéhle filmy nechci vidět ani za žádnou cenu. Hollywodský recept...namakaný herec (Statham vždy vítán), vycvičený zabiják. Samozřejmě, že to chce úplně neočekávatelnou zápletku, takže mu bude muset umřít někdo blízky. Ano a potom přijde tak neočekávaná pomsta. Bože vždyť takových filmů byli už tucty. Dejte už s nima pokoj. ()

PROCESOR

Jason Statham ve své typické roli nájemného zabijáka. Ve snímku mu zdárně sekunduje Ben Foster, který vypadá také, jako dobrý psychopat. O akci a napětí není nouze. Drsný řemeslo mohou dělat jen drsní mechanici.... ()

Maty85

Možná bychom si mohli říct, že u Mechanica by měly asi převládat zejména thrillerovské pasáže nad těmi akčními a v tomdle případě je tomu přesně naopak. Oproti původní verzi z roku 72 s Ch. Bronsonem se to přeci jen hodně odlišuje, což se dalo očekávat, ale pořád si to aspoň udržuje standart kvalitního akčňáku. Děj se zbytečně neprotahuje, naopak hezky rovnou na věc ve skvělém tempu od začátku do konce. Statham i Foster byli vynikající. Co dodat. Hodinka a půl dobré zábavy. ()

Ice123

Slušná akce s dějem, který překvapivě není přímočarý. Plus naskýtá určité momenty, které by jste nečeklaly (nebo alespoň já je nepředpokládal). A pokud si k této směsi přidáte i naprosto zabijácky kamenný výraz Stathama a Fostera vyjde vám poměrně slušná podívaná. 85%. ()

emo

Na tento akčný film som sa celokom tešil. Statham je typický prďák na pohľadanie a Foster tomu mohol dodať trošku hereckého talentu. Bohužiaľ tento film má tak stupídny scenár a je tak nezaujímavý, že som asi po prvej polovici prestal sledovať kto na koho strieľa a prečo. Westova réžia je svižná a vcelku dobre sa na to pozerá, ale bohužiaľ scenár zabíja počiatočný potenciál na plnej čiare. Ale raz sa to pozrieť dá. Ale vo vzduchu ostáva visieť otázka "načo?" :) ()

laik_60

čo už iné sa dalo od Stathama čakať? Filmy tohto typu sú pozerateľné, akčné, len už s ničím novým neprekvapí, a tak sa stávajú rutinnými a pomaly spadajú do priemeru. Ale ako oddychovka pri pohode s mladšími príslušníkmi rodinného gangu to ešte ujde. :) ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)