Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

sedm.1

Naprostá spokojenost. Já takto zpracované akčňáky mám prostě nejradši. Ani trochu mi nevadí otřepaná a jednoduchá zápletka, když je to tak dynamicky a zábavně natočené. Od první minuty se to rozjede, má to spád, prakticky pořád se něco děje, skvělé, řízné a poměrně i krvavé akce není vůbec málo a i ta vata okolo je fajn. Jediné, co mě trochu nebavilo byla pasáž, kdy Statham zaučuje Fostera, to bylo docela nudné a nezáživné, ale zbytek má vážně grády. Především mě oslovila zmiňovaná akce, kdy začínám mít pocit, že čím dál více autorů se zase vrací ke starým poctivým řežbám, bez tupých kamerových veletočů a radobycool střihačských machinací. Střelba, výbuchy, souboje, vše natočeno přehledně, efektně a zábavně. Hodně velkým pozitivem Mechanika je pak samozřejmě Jason Statham, který se pro tyto role narodil a je v nich opravdu perfektní. Je nabušenej, je drsnej, je nasranej a nekompromisní a všechno tohle dohromady mu pokaždé sežeru i s navijákem. Těšil jsem se i na svého oblíbence Bena Fostera, který sice zahrál také výborně, ale ta postava mi k němu úplně neseděla. Mechanik zabiják je zkrátka ukázkově zábavný akčňák, který nepřinesl sice nic nového, ale v rámci žánru nabízí to nejlepší co může. ()

civrss

Hustokrutěpřísnej film! Akce střídá akci, hláška střídá hlášku a fanoušek Stathama se musí bavit. Přesto ve Cranku se mi líbil ještě o trošku víc. Ben Foster má charisma a po malé roli "zasranýho žiďáka" v Alpha dogu se ni opravdu hodně líbil. Tentokrát možná ještě víc než Jason. ()

kenkaku

Stathamovka se kterou jsem spokojen, řekl bych dokonce nadmíru. Věřím že zato může námět ze zlaté éry kriminálek - sedmdesátých (zlaté dle mých skromných měřítek), přítomnost Donalda Sutherlanda a Jaguáru E-type. Kdo naopak body bere je Ben Foster, který mi do role Stevea brutálně nesedl... Vše ostatní je zcela v pořádku. ()

insurgentes

Opravdu nevím, jak může dát někdo plný počet hvězd filmu, jehož filozofie se redukuje prakticky jen na nájemní vraždy a největší geroj je ten, který zvládne uniknout léčkám všech zvých kolegů nájemných vrahů a povraždit je jako první. Mně se však docela líbí rezignace na "dobro" a "zlo", protože je to skoro lepší, než když někdo ta dvě zaměňuje a hraje na nás propagandí budliky. Taky se mi moc líbila závěrečná akcička, kdy Statham s Fosterem ve dvojce zlikvidují obrněnou kolonu, to bylo prostě vyvoněný a pět hvězd si to zaslouží. Ámen. ()

DavidS.

Je k nevíře, že Statham se ve své jediné poloze chladného drsoně stále ještě neokoukal...Největší plusem této akční jednohubky je pak jeho spojení s těkavým a nevyzpytatelným Benem Fosterem... Jednoznačně nejlepší Westův film od Con Airu, který kupředu žene i slušný hudební podkres... ()

Testament

Jsem zklamán. Hodně zklamán. Z upoutávky vyhlížel Mechanic dost nadupaně, ale v konečném výsledku se film rozjel až někdy v 50.té minutě a nabral slušný spád. Statham je borec a je vidět, že dokáže hodně filmů zachránit jen svojí přítomností. Donald Sutherland se na plátně moc neohřeje, a tak se film točí okolo dvou nájemných zabijáků, v hlavní roli prezentované právě Stathamem a Fosterem, jenž je řemeslu zaučován. Bohužel většina snímku je natočena dost nevzrušivě, až na pár scén, které zase hodně zvednou diváka ze židle (viz. ta holčina, co jí Statham měl v plánu udělat s rukou a co se z toho vyklubalo...). Závěr obsahuje "nečekaný" zvrat, který ale i méně bystrý divák předpokládá, takže v konečném výsledku jde o průměrnou podívanou na jedno skouknutí. ()

Seti

Jsou to ale hodně slabé tři. Jason odehrál svůj standard (doporučuju, aby zkusil už zase něco jiného, protože jinak začne bejt ohranej i pro fanoušky akčního žánru) a Ben Foster neměl možnost vůbec nic předvést, protože scénář mu k tomu nedal žádnou příležitost. A právě v jeho postavě bylo tolik potenciálu! Doufal jsem, že se tvůrci nebudou bát razantnějšího odklonu od originálu a postaví většinu filmu na konfrontační hře obou hrdinů, což se bohužel nestalo. Takhle se Mechanik smrskl do řemeslně dobře zvládnutého, ale příběhově zcela neinvenčního a plochého remakeu. Škoda. ()

Nemik96

Nic převratného, ale taky nic u čeho bych usínal nudou prostě Stathamovská klasika. Nakopat stylově co nejvíce prdelí,ženské které skáčou do postele samy, Luxusní bejvák a nadupana kára prostě Stathamuv standart. Film mi utekl jak voda a musím říct že jsem těch akčních scén čekal o dost víc. Prostě průměr a 3 hvězdy. ()

jondoe

Po nepodarenom Fasterovi z The Rockom som si chcel napravit chut tymto akcnym filmom, ale zasa som slapol vedla. Z filmami v ktorych hra hlavnu ulohu Jason Statham vacsinou nemam problem, a vo vacsine pripadoch im davam velmi kladne hodnotenia, ale toto sa mi teda nepacilo. Problem nebude ani tak v nom, jeho postavu mu clovek veri a jeho komplicovi v podani vzdy dobreho Bena Fostera taktiez. Problem bude v nie moc podarenom scenari a v zlych dialogoch, ktore sa snazia byt strasne cool, ale posobia skor krcovito. Akcie to je o troska viacej ako v spominanom Fasterovi, ale ta tiez nie je az tak vyrazna. Simon West svoju prvotinu Con Air uz asi nikdy neprekona. ()

killjezor

Duo Statham a Foster funguje. Sice ne tak, jako kdyby se režie zhostil třeba Anderson, ale i tak to stojí za skouknutí. Film nenabídne nic,co by jste od začátku nečekali. Zvraty jenom příjdou jindy, než si třeba myslíte, taky konec není nijak překvapující. ()

hefoo

No tak Simon West, nemá to na Con Air to je snád každému jasne, proste klasický scénar filmu tohto typu, mohol byť silnejší scenár, akčné vsuvky boli celkom dobé aj choreografia bojových scén, ten Ben Foster mi tam nesedel... Priemerný akčnách neak nenadchol ale ani nesklamal. Hodnotenie: 70% vráte 1 hviezdy za J.Stathama. ()

Han22

Rutina. Statham hraje nájemnýho vraha, který musí zabít svého jediného přítele a poté se ujímá jeho syna a učí ho řemeslu. Přestože Statham je skvělý, film se táhne spíše v pomalém tempu thrileru než akčního filmu a ač obsahuje pár skvělých vražd i několik solidních přestřelek, chybí mu větší hloubka na to aby z něj byl nový Leon nebo Ghost Dog. ()

KoRner

Nevadí mi, že Jason hrá už po x-krát tú istú postavu. Ja len nerozumiem prečo scéna, ktorá by mala byť dobrým úvodom pre nadpriemerný akčný krimi je natiahnutá na 90 minút a skončí práve keď by sa mal začať. ()

Wimy

Slušná jízda, která nějak extra neohromí, ale ani neurazí. Jedna kulka do nohy, druhá do hlavy a Statham má volnou cestu, dravec jeden. 3,5* ()

serger

Film, od kterého jsem nečekal nic jiného, než pár pořádných akčních scén, drsných hlášek a příslušného humoru. A nezklamal! Statham tyhle akční sóla prostě umí. A těžko uvěřitelných či nelogických scén je ve filmu s ohledem na žánr také jen pár, takže jasné čtyři hvězdičky. ()

korndaddy

Hlášky jako v Komandu , což by nebylo na škodu kdyby byl snímek třicet let starej, ale teď? Koho tím chtěli tvůrci ohromit? Každopádně prostě akčňák. Nic víc, nic míň. Ben Foster palec nahoru. ()

klukluka

Jasona Stathama mám proklatě rád, ale že dám někdy jeho filmu 5 pecek, tak to bych si fakt nepomyslel..! Mechanik mě bavil, byla to super jízda! Co nevidět si ji dám znovu. ()

iXtr3m3

Nevyužitý potenciál ani nie tak látky ako takej, ako skôr Jasona. Zapadá prachom, stárne, uteká mu vlak, čo je veľká škoda, keďže aj rozpočet, aj kasting aj réžia boli na dobrej úrovni... ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)