Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Rokle

Woody Allen opět potvrdil, že nepatří do starého železa a má filmovému světu stále co říct. Svojí lehkostí nahlíží na svět stereotypu a chtění se vymanit ze všedního (manželského) života. Jeho hořký humor je postupně více utlačován a na konci zjistíte, že je to docela smutné životní poznání. Řada situací je dle mého názoru velice dobře odkoukána z reálného života (přerod zpočátku úsměvného věštění z karet u Heleny v zásadní dialog v závěru se svojí dcerou Sally je v tomto ohledu nejsilnějším okamžikem). Přestože snímek nedosahuje kvalit posledních Allenových filmů (stále mám na prvním místě "Vicky Cristina Barcelona"), je dobré mu věnovat svůj čas a možná budete překvapeni, že vám některý příběh bude tak blízký. 70% ()

Axident

1. Mám Woody hodně rád a kápli jsme si zatraceně do noty 2. Předchozí Whatever Works mě šokovalo, když už jsem myslel, že je starouš Allen odkecaný, natočil tenhle brilantní kousek. 3. You Will Meet a Tall Dark Stranger je, dle mého, pravý opak a velké zklamání ze skvěle obsazené zybtečnosti, bez níž by se Woodyho filmografie dost dobře obešla... ()

mourinho

Člověk už je takový. Věčně nespokojený, pořád ho pálí dobré bydlo, bohužel mnohdy se stává, že při honbě za svým pomyslným štěstím ztrácí i to "málo" co má. Taková je vize renomovaného režiséra Woodyho Allena, kterou samozřejmě nemusíte přijmout, nicméně fakt, že je nám servírována s filmovou noblesou je neoddiskutovatelný. ()

Bejbinka

Zajímalo mě, jak to skončí, ale nějak jsem se nedočkala. Asi jsem neměla náladu na to domýšlet si alternativní konce. Nemastný neslaný film. ()

owwidius

Opat klasicky Woody - dobri herci a zaujimave postavy, pribeh taka klasika o vztahoch. Fakt ze moc komedie tam neni, a celkovy dojem z filmu neni nejaky vyrazny. 7/10, ale davam 3 brmbolce, uz som videl aj zaujimavejsie/vtipnejsie jeho filmy. [#29/2012, kino#13] ()

Rockerman

Nejsem příliš velkým znalcem Allenovy tvorby, ale řekl bych, že toto je typický Allen. pro mě tak nějak průměrný film ze života. Úsměvný a místy až tragikomický pohled na několik lidiček, kteří se seznamují, berou a opouštějí, prostě tak, jak to v životě chodí, jen je to po "woodyallenovsku" povyprávěno. Milý, ale ne nadprůměrný film. ()

BOURQUE

Od znalca medziľudských vzťahov je to teraz len „lepší priemer“. Od pána Allena dostaneme síce kompletne zostavený príbeh so skvelým hereckým divadlom a hudbou. Ani by som nevyzdvihol nikoho, pretože nenašiel som nikoho s „priemerným“ výkonom. A ten príbeh – ako by bolo zo života, ale niečo chýba... Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Biopler

Oddychovka. Ničím zvláštne, ničím prekvapivé, stále sú to bachorky Allena, ktoré vie ľúbivo servírovať, tentokrát za príjemnej jazzovej muziky. Nesadli mi Anthony Hopkins a Naomi Watts v ich úlohách. Prvá polovica filmu bola fajn, svižná, no druhá ma nudila, začala byť jednotvárna a len som očakával záver taký aký nastal. A názov nejako neodzrkadľuje to čo sa vo filme dialo, alebo malo diať. ()

PEZ

Stary dobry Woody toci stale ten isty dialogovy vzorec, ale stale je to svieze, napadite a tak pekne tragikomicke. Tu sice viac tragicke ako komicke, ale nie prilis. U mna super - inak sa ani neda, ked WOODymu s chutou pomaha ta plejada hollyWOODskych hviezd. :) ()

dakarin

Obávám se, že Woody nevěří již nikomu a ničemu ... a tak ta záplava slov, náznaků a činů už jen unavuje :-( a snad trochu bolí... ()

tranquill

Zajímavý příběh, dobří herci, možná, kdyby se Allen nesnažil o tak trochu Almodovarskou režii a použil svého věčného neurotika, byl by pro mne výsledek mnohem interesantnější. ()

Torgal

Prepracovaná mozaika príbehov na tému lásky a rozchodov v každom veku. Woody má tieto témy v ruke a s veľkým prehľadom mixuje vážne aj úsmevné príhody. Lenže filmu akosi chýba rozuzlenie, jednoducho po pol druhej hodine skončí. Asi to má symbolizovať to, že v živote nikdy nie je nič uzatvorené, no nejaká väčšia katarzia mi predsa len chýbala. 7-/10 ()

quixote

Trochu zklamání. Na to, že film končí jakoby mimochodem, je příliš dlouhý a jiskří to v něm jen na několika málo místech. Nebýt to allenovka s tak vynikajícími herci, asi by zcela zapadl. To, co Allen sděluje, už nám předvedl dříve a líp. Souhlasím s Anarvin, že je to film spíš pro skalní allenovce. ()

pabelito

woody, woody... stale je to dobre, ale toto bol jeden z tvojich najslabsich kusov. nieco tomu chybalo a ked pridem na to, co presne, napisem ti este raz. ale je fakt, ze cim si starsi, tym mas lepsi vkus na herecky - tou naomi si ma potesil a tou indkou si to totalne zabil:) ()

Bobšule

Woody Allen rozhodně není můj šálek kávy. Tudíž je mi lhostejné, zda to byl jeho epochální opus, nebo spíš slabší kousek. Pro mne je to Allen. A s tím už napříště netoužím nic mít. Navzdory Toníkovi H. (Že jsem se na film vypravila jen a jen kvůli němu, považuji už za poněkud zbytečné uvádět.) Nenávidím Allenovské trapno (bylo ho v míře přehojné) nenávidím nesmyslné dialogy drmolících lidí (také jich bylo dost) a doopravdy necítím potřebu sledovat děj, kde se všechno jenom kazí, a to bez jakékoli touhy autora hledat nějaké řešení nebo jej alespoň dovést k jakékoli pointě. Vím, že si proti sobě popudím každého, kdo to bude číst, ale osobně z toho cítím jedinou věc: nevyřešené komplexy poznamenaného zakrslíka z nouze se utíkajího k intelektuálským pózám. Sorry, ale tohle fakt ne. Toníku, moc tě prosím, už s ním netoč!!!! Závěrem vysvětlení mého hodnocení: Jedna hvězdička za přítomnost Toníka. Druhá za to, že to skončilo. Ne, vážně: Druhá je samozřejmě za výborné výkony všech herců. Bylo by plivnutím na jejich práci a talent nezmínit je. Speciálně Gemma Jones mě nadchla. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)