Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Drky

Klasika, vláda nejmocnější velmoci na světě něco posere, tzn. někde vypustí nebezpečné látky, jinde zase virus, někde spadne letadlo, které převáží biologické zbraně. Tak to všechno začíná a tady tomu nebylo jinak. Skupinka přeživších v čele s šerifem se snaží bojovat s nakaženými, ale také s vládními agenty a armádou, která má za úkol tutlat co se jen dá. Postupem umírají záporáci, ale i členové skupinky klaďasů. Nakonec vše skončí svrhnutím bomby(atomovky) na postižené místo. Šerif se svou těhotnou ženou ovšem tlakové vlně jako zázrakem uniknou. Emerický Happy end. Předvidatelné, ovšem nenudil jsem se. Hodnocení 3* a 60%. ()

LadyAjva

Proč všechny konce poukazují na možnost druhého dílu? Jinak poutavý horor na odpolední nudu, jen jako správná ženská postrádám vysvětlení oné nákazy, jak se přenáší a kde všude už je..Jsem hold puntičkář =) ()

svist10

Možná si to čtyři hvězdy nezaslouží, ale dalo se to. Lekaček moc nebylo, celé se to nese spíš v depresivním duchu. Několik úmrtí jsem trefil, jedno ne, a to je vzhledem k tomu že přežije jen "několik" (záměrně nekonkretizuji) postav z mé strany docela provar a výhra scénáristů. Herecké výkony rozhodně nadprůměr, takže od pěti hvězd dělí podivné jen několik zbytečných odstřihů, které navíc vzhledem k eRkovému ratingu nedávají moc smysl, a fakt, že o zombie virech byly natočeny tři lepší filmy a z toho dva mají v názvu hranaté závorky. ()

excelent

Průměrný béčkový horor, docela mě překvapil výkon Timothy Olyphanta. Jinak nápad to nebyl špatnej, ale zpracování, no nic moc. Hrozně předvídatelný děj, a občas až ,,trapné,, situace. Jinak jsem se celkem pobavil, zas taková nuda to nebyla. Po efektivní stránce to bylo lepší, film nebyl tím přeplácaný a dalo se to užívat si. ()

HMTD

Upoutávky mě navnadili, plakát a celkem jsem se na to těšil. Nakonec mě až překvapilo jak moc jsem byl zklamán. Vlastně jsem ani nečekal že to bude obyčejná Zombie akce. Scénář ve kterém se často chovají, nelogicky a přesto předvídatelně. Čím déle to trvalo, tím větší šanci jsem měl chuť to vypnout, vše vrcholilo v době kdy se pomocník šerifa nechal zastřelit a zbyli dvě postavy, v té době už šlo jen o tupé zírání na to jak to mohli takhle zkazit. Milovníkům stupidních hororů jakých se dnes točí většina mohu doporučit, zbytku říkám na rovinu že to nemá cenu. ()

P@\/EL

Celkem dobrý sci-fi thriller, který bych rozhodně neoznačil jako horor, jelikož jsem se u filmu vůbec nebál. No a o klasické zmobie se v tomhle případě taky nejedná, což je ovšem podle mého příjemná a originální změna. Filmu se také nedá upřít fakt, že poukazuje na drsnou skutečnost, jak s námi vlády a tajné vládní složky za účelem zbohatnutí vydrbávají, takže principiálně podobná katastrofa se může v budoucnu kdykoliv stát. ()

mcamino

Jako horor nic moc, jinak jako film celkově ušel. Celé město nakažené, jen hlavní hrdina vyvázne, zajímavé... 2* ()

Timy68

Já jsem prostě posera. A i u takhle primitivních hororů bych strachy nejradši zalezla pod postel, kde by mě nikdo nenašel. Po prvním shlédnutí dojem tak na 70%, ale po druhém a třetím, které jsem stihla za jeden den, se mi to líbí o moc víc, protože jsem si spojila jednotlivé scény, které mi předtím nedávaly smysl. TO hrál, stejně jako v každé své 'Sheriffovské' roli, úžasně a každou spolupráci jeho a Joa Andersona mám moc ráda, a díky tomu doje stoupá a stoupá :) Oni se k sobě prostě hodí. 'Podivní' občané jsou něco jako zombie, ale přitom to zombie nejsou. To se mi líbí, takový nový druh vraždícíh maniaků. Pěkný nápad. 90% za další zatracenej konec 'Domysli si sám' ()

Patroxi

Všechny tyto horory s náhazou jsou stejné každopádně toto nebyla taková nuda jako zombici tyhle nakaženci už byli aspoň rychlí a tak o to lepší byla akčnost filmu. ()

reccal

Zajímavý kousek tak trochu vybočující z řady všech hororových vyvražďovaček. Slušný potenciál, parádně nastíněná atmosféra, zajímaví herci. Ovšem The Crazies zůstává někde na třičtvrtě cesty, protože ačkoli film po opakovaných shlédnutích řadím mezi oblíbené, stále je to nemastné, neslané, bez náboje. Jako kdyby divák jen tak mimochodem stál vedle. Škoda, Crazies měli rozhodně na víc. 70%. ()

Al90

Ale jo,na jedno pochmurne dopoledne stacilo :) neni to zadny trhak,ale zabavilo me to,cili tri hvezdicky :) ()

Erestarchos

Po shlédnutí tohoto filmu jsem zjistil, že mě ničím neoslovil. Téma filmu je už více méně ohrané. Biologická zbraň způsobí, že se obyvatelé na nějakém území začnou chovat nějak jinak, šíleně. Co se týče hereckých výkonů, ty byly dle mého názoru spíše na průměrné úrovni. Jedinnou světlou stránku filmu je to, že v něm bylo užito málo spec. efektů. To je ale asi také vše, co by se dalo k tomuto říct. ()

Pythonator

Povedený remake. Přesto je film až na pár drobných scén (řezačka jedoucí po dlažbě, chlápek s vidlemi, atomový výbuch) snadno zapomenutelný. Z dusné atmosféry se dalo vytěžit mnohem víc. Radha Mitchell má krásné oči a zatím nestárne. To je asi tak všechno. ()

Robbie

Výborne filmársky zmáknutý film čo sa kamery, hudby, hereckých výkonov a vizuálu týka, ale.. Som jediný komu prišlo divné, že sa pán šerif po očividnom zmiešaní svojej krvi s krvou nakazenej nenakazil(scéna s prebodnutou rukou)? Tento moment ma vrcholne sklamal, spolu s pár detailami, ktoré mohli film trochu okoreniť a pridať mu na uveriteľnosti, napr. keby horiaca zbraň začala strieľať, alebo keby to nakoniec neprežili práve tí, od ktorých sme to od začiatku najviac čakali. Nakoniec sa však z hlavných hrdinov, obyčajných ľudí, stali nesmrteľní terminátori, čo mi dokonale pokazilo výsledný dojem a film sa stal nelogickým, neuveriteľným a teda priemerným. ()

sladkemlicko

Nebyla to vůbec špatná podívaná. Film má elán a rychlost,neustále nutí přemýšlet z jaké strany to příjde. Pěkná scéna se zemědělským náčiním,pár do brých kill kousků a mně se osobně líbí chvilka ve "spíži s mrtvolkami"..:D A Timmothymu tleskám,zahrát to i s "parťákem" parádně. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)