Kamarád taky rád... Kassie (Jennifer Aniston) je emancipovaná čtyřicítka se smyslem pro humor. Má kariéru, dobrého (byť poněkud neurotického a hypochondrického kamaráda) a sem tam nějakou známost. Biologické hodiny ale nemilosrdně tikají, a tak se Kassie rozhodne mít dítě. A to bez muže, jen s drobnou pomocí dárce spermatu. To se ale kamarádovi Wallymu (Jason Bateman) vůbec nelíbí a udělá záměnu. Pak se jejich cesty na sedm let rozejdou. Při jejich dalším setkání je už přítomen malý, okatý, lehce neurotický rozumbrada Sebastian (Thomas Robinson), který si s Wallym nejen velmi dobře rozumí, ale je mu i podobný. Hádejte, jak to dopadne? (oficiální text distributora)

dr.fish

Příběh, zápletka i veškeré ostatní záležitosti jsou naprosto tuctové. Filmů o tom, jak se nejlepší kamarádi nějak nemohou do sebe "zaklesnout" a trvá to dlouho a teda nakonec přes nějakého toho konkurenta to dopadne šťastně, takových filmů jsou už snad i stovky. A ani tady se ničeho nového nedočkáme. Ale je tu jako bonus Juliette Lewis a Jeff Goldblum, ústřední pár si zjevně sednul, takže to všechno je ještě pořád vkusné a civilní. Tempo je pomalé a hlavní hrdina mě svou nerozhodností rozčiloval. Dobrý pocit ale nezmizel ani po happyendu a tím se dilema o počtu hvězd posunulo nahoru. Navíc jsem definitivně rozhodnut, že mám rád J.Aniston. 70% ()

nineweh

pro filmy tohoto typu by měli vymyslet nové označení... romantické to nebylo, komedie to taky nebyla... možná nový žánr "šíleně upovídané rádobyfilozofické pojednání o tom, jak Američané nejsou spokojení se svými životy"? I když, Eat, Pray, Love bylo ještě o jednu hvězdu zbytečnější... ()

tom88

Ľahká americká, romatická záležitosť na oddych alebo ako uspávanka pre unavenejších. Ako komédia príliš nevýrazné, ako romanťák príliš dramatické. Ničnehovoriaci herci v hlavných úlohách. Odfláknuté po viacerých stránkach. Stopáž by mohla byť kratšia. Zápletka je celkom fajn, ale podobných filmov už bolo dosť. Veľmi nevýrazné, no konečne som videl po dlhšom čase Jeffa Goldbluma v niakom novšom filme. 44% ()

StanislachKo

Od filmov tohto razenia sa nikdy nedajú čakať zázraky. Ale chce to až donebavolajúcu lenivosť a lemplizmus, aby vzniklo v rámci všeobecnej priemernosti romantických komédií niečo až tak podpremierné. Stačilo by dodržovať "osvedčené" postupy a mohlo to dopadnúť aspoň priemerne. Tu sa na to v zásade kašlalo, nacpali sa krásni herci, roztomilé dieťa, komický šéf, srdcervúce romantické pesničky počas nekonečných prestojov v metre a čupením do blba... A začalo sa variť z vody... A nie, čaj z toho nevznikol! ()

kocik1

Rádoby komedie o ničem. Začátek nepřekvapí, prostředek nepřekvapí a konec už nepřekvapí vůbec. Však to sami znáte. Správná romantická konmedie musí být na jedno brdo se všemi ostatními, trošku popřít psychlogii, nebo raději ji popřít pořádně, rozmazat dámám oční stíny a hlavně potvrdit známou "pravdu", že štěstí číhá za rohem a každá story dobře dopadne. ()

vesper001

Ti dva se znali jen od vidění. A po prvním dítěti omezili i tento vztah. :D Večírky jsou zlo, ty dárcovské nevyjímaje. Nikdy nevíte, na co vlastně přispíváte. Ale každopádně si to pak můžete odečíst z daní. A to je podstatný. ()

st.jim

Trapná nuda, která nemá špetku smyslu a humoru. Jak mohl někdo natočit tuhle....ehm...slátaninu, tak to fakt nechápu. Dál nemá smysl se pozastavovat, nebo se mi o5 udělá špatně. ()

Jizni Tlapa

Ajajajaj...Romanticky ukroucená "komedie" s hrstkou (napočítal jsem tři) vtipných momentů, ňůďo scénářem, sexy Aniston (za ní výsledné dvě hvězdy v hodnocení), nic neříkajícím hudebním doprovodem a po dlouhé době dětským hereckým představitelem, otevírajíc kudlu v kapse, při každém jeho hereckém projevu! ()

VittaBella

Proč Záměnu hodníte tak průměrně, ne-li dokonce podprůměrně? Myslím, že to je jedna ze slušnějších komedií, u kterých se člověk nejen odreaguje, ale i skvěle pobaví. Klobouk dolů, že se do tohoto tématu Jennifer Aniston pustila, Jason Bateman nezklamal a malý Thomas Robinson je pro mě dětským objevem roku! ()

Cocacolix

Milý film, který neurazí a nadchne hlavním dětským představitelem. Vzhledem k příběhu se ale klišé nedá vyhnout. S tím se ale musí počítat. ()

venison

Není to zrovna komedie, která hýří vtipem, spíše bych to přirovnala k rodinnému filmu, kde se sem tam zasmějeme.. Ale líbilo se mi to - neurotický Jason Bateman, pohoďačka Jennifer Aniston, vedlejší role patřily výborným Juliette Lewis a Jeff Goldblum a v neposlední řadě roztomilý intelektuál v miniaturní podobě Thomas Robinson. Jako relax můžu jedině doporučit :-) ()

Pavlínka9

Je to takový nemastný, neslaný...A v tomto případě to pro mě nezachránila ani Jennifer Aniston. Všichni mi v tomto filmu - včetně jí, přijdou takový "pomalý" :D Nevím jak to přesně popsat :D Ale prostě né že by to byla vysloveně nuda, ale mělo se to prostě řešit trochu jinak....Téma, které jsem ještě neviděla - to je jako super nápad, což tu padlo již víckrát, jelikož zaměnit sperma, to se jen tak nevidí :D Pravda :) Ale dát do filmu celkově víc, tak je to lepší. Neurazilo, ale ani extra nepobavilo..Škoda. A vím, že jsem to viděla tak 3roky zpět a měla jsem z toho velice podobné dojmy.... ()

Timak

Ale jo, to šlo. Příjemný, odpočinkový film, s jednoduchou zápletkou a inteligentním humorem. Takové lepší 3* ()

tere.z

Co byla Meg Ryan devadesátých let, to je Jennifer Aniston nového tisíciletí. Z jejích posledních deseti filmů je devět romantických komedií. A tak už jenom jméno této herečky předznamenává, o jaký film tady půjde. Ale z toho, co vypadalo jako průměrná rom com, se vyklubalo milé překvapení. Jo, je to romantická komedie se všemi aspekty, které dělají romantickou komedii, se všemi obligátními klišé, stokrát omletými situacemi a předvídatelným dějem. Je ale natočena velice pěkně, svižně, vtipně. Není trapná, není pitomá. Navíc nehezounkovitý Jason Bates stejně jako originální nápad s vyměněným spermatem dodávají Záměně šťávu. Kdyby Jennifer zakotvila aspoň u takovýchto kousků, nebudu mít vůbec nic proti! ()

zdenny

Příjemný film jen s lehkým nádechem humoru. Jason Bateman předvádí sympatický výkon a Jennifer je tou, kvůli které jsem si ten film pustil. Ten malý byl taky roztomilý. ()