Kamarád taky rád... Kassie (Jennifer Aniston) je emancipovaná čtyřicítka se smyslem pro humor. Má kariéru, dobrého (byť poněkud neurotického a hypochondrického kamaráda) a sem tam nějakou známost. Biologické hodiny ale nemilosrdně tikají, a tak se Kassie rozhodne mít dítě. A to bez muže, jen s drobnou pomocí dárce spermatu. To se ale kamarádovi Wallymu (Jason Bateman) vůbec nelíbí a udělá záměnu. Pak se jejich cesty na sedm let rozejdou. Při jejich dalším setkání je už přítomen malý, okatý, lehce neurotický rozumbrada Sebastian (Thomas Robinson), který si s Wallym nejen velmi dobře rozumí, ale je mu i podobný. Hádejte, jak to dopadne? (oficiální text distributora)

VasaX

Záměna, ač jsem se extra nenudil, není komedie co by mě zrovna potěšila. Příšerně nadstavované, ne až tak vtipné, Aniston otravná a Bateman dojemný, ale mdlý. A Lewis je úplná pěst na oko a myslím, že podobnou roli by měla příště vynechat a vrátit se typově raději k těm, co ji proslavily... Celkově nic moc, a v podstatě jediná kategorie kterou by mohla nadchnout, jsou lítostivé ženy v přechodu, které jí hodně čokoládiček a zkouknou hodně blbovinek... ()

greetchen

Že to je další z romantických komedií s naprosto předvídatelným koncem, mi ani tak nevadilo, protože to je tomluhle žánru tak nějak vlastní. Víc mě štvalo to, co tam předváděly hlavní herecké osobnosti. Jennifer Aniston mi jako afektovaná hysterka fakt nesedla, začínám mít dost i toho jejího univerzálního kukuče. Možná by to jednou za čas chtělo úplně jiný typ postavy, pokud na to tedy herecky má. Jason Bateman tu hraje možná až moc velkého moulu, což trochu shazuje fakt, že by měl být pro diváky tím sympaťákem, kterému fandí. Jeff Goldblum v roli jeho šéfa, to je naprosto nevyužitý herecký potenciál, za něj náleží režisérům největší políček. Popravdě mě ve filmu nejvíc pobavil mrňous Thomas Robinson a krásně se xichtící Juliette Lewis. ()

blackJag

Díky vlažnějšímu hodnocení a traileru, který sliboval spíše prvoplánovou bžundu, jsem vstupoval na projekci s mírně předpojatou myslí. Výsledek mne ale nakonec celkem překvapil. Snímek není komedií a škatulka romantického produktu mu také moc nesedí. Je to zkrátka story ze života (samozřejmě amerického). Anistonová se pořád drží, i když věk už jí dělá strhaná tváře (konec konců co na tom? Nikdo neříká, že hraje třicítku), Bateman se dokáže s civilním pohledem poprat s příjemnou důstojností a to melancholické děcko, to je přímo trefa do černého. Vedlejší postavy jsou potom tak půl na půl. Zatím co Goldblum (potažmo jeho postava) je výborný, Lewisová nemá pro film nejmenší hodnotu. Celkově vzato mě film nad očekávání bavil (s názorem, že šlo dění v něm trochu popostrčit, ale dokáži souhlasit). 70% ()

strelenaL

Dobrá komedie na víkendovou pohodičku a relax. Jennifer Aniston spolu s Jason Bateman stále dokazuje, že umím zahrát komediální postavu, že se pro žánr skvěle hodí. Její herecký kolega Jason Bateman mě velmi potěšil a překvapil. ()

Guzo

Další naprosto průměrná romantická komedie, která bohužel nemá čím překvapit nebo být něčím originální. Pro slečny nebo fanoušky Jennifer Aniston je to ale určitě pohodové pokoukání, jen možná na můj vkus až moc zdlouhavé. ()

Hortenzia

ja len cim dalej, tym viac uvazujem, ake moralne posolstvo si ma clovek odniest z tohto filmu a jemu podobnych...co tam po tom, ze si styridsat rokov neschopna si najst chlapa, ktory by s tebou vydrzal, ved sa mozes nechat umelo oplodnit...alebo to nevadi, ze si vlastnou blbostou zapricinil, ze si otcom dietata svojej najlepsej kamaratky, ved osud to nejako zariadi...len tak dalej, po eat,pray,love dalsia chutovecka ()

LuciusWlk

Záměna je lehounká romantika se špetkou humoru. Příběh je zajímavý, ale bohužel předvídatelný. Přesto se na snímek příjemně koukalo a nemám potřebu jej mermomocí kritizovat. Role představitelům náramně padly. A hlavně malý Thomas byl skvělý! Vše je ale poskládané až moc logicky, což potlačuje nějaké překvapení. Humor je lehký, ale příjemný a některé scénky jsou hodně povedené. Ale je jich poskrovnu. Tudíž, příjemný jednokuk a snad za pár let, kouknu znovu. ()

sedm.1

Tak si říkám, proč už se sakra dnes netočí takovéto lehké, nenáročné, příjemné, romantické filmy. Jasně, hledat v tom něco víc by bylo zcela zbytečné, proč to zároveň ale vůbec dělat? Tyto filmy slouží přeci především k relaxu, ke zklidnění, k zábavě a v tomto ohledu fungují na maximum. To ale dneska už asi nikomu nestačí, takže všechny takového snímky jsou buď napěchované trendovými sračkami, za kterými stojí všemožné skupiny a osloví pak jen pár svých zfanatizovaných oveček, případně jde o snímky plné generačních odkazů, kde je in být singl, anebo homo, hejtro, retro, či já nevím co jiného, ale prostě opakuji, o normální, úsměvný příběh, o dvou obyčejných lidech, co hledají lásku, divák dnes už nezavadí. Je to ale přitom velká škoda, protože filmy právě jako The Switch jsou skutečně příjemné a zábavné, přinášející oddych a odreagování od běžných starostí. Ano, The Switch je tedy zároveň i dost naivní a předvídatelnou podívanou, ovšem i to k tomu v podstatě dost zásadním způsobem patří, navíc tu máme velice příjemné a sympatické postavy, samozřejmě s obsazením na podtrženou jedničku, jelikož zrovna v tomto případě už bych vážně nevěděl, co říct hňupovi, který by měl cokoliv proti ústřednímu páru Aniston, Bateman, to je prostě dvojka k zulíbání, nehledě že i ostatní postavy a jejich představitelé jsou fakt boží, dále zde funguje ale i spád, humor, emoce, sakra musím zopakovat, že tyhle milé snímky mi vážně dnes už chybí a proto se budu k podobným záležitostem, jako je právě tato půvabná podívaná, vždy rád vracet a ty současné, přechytralé a nesoudné rádobyromantické báchorky, si můžou všichni strčit za klobouk. ()

Seti

V rámci žánru žádná katastrofa. Jason Bateman se do podobné role hodil a Jennifer podle mě hrála sama sebe, protože podobná křivka už jí asi taky děsí ve snech. Sice nestydatě předvídatelné a trochu natahované, ale nikdy ne trapné. Trochu Záměně přilepším, už jen za naprosto přesvědčivého klučinu. ()

Pavlík

10. 09. 2011 (293.); paní Aniston je docela příjemná žena, trochu se panu Pittovi divím; sedm let mít syna a s jeho maminkou nesdílet jednu ložnici, je zajímavé ()

korndaddy

Party na otěhotnění si po vzoru japonských občanů představují trochu jinak. Nicméně kalíšek se semenem taky fajn. Jinak další z řady filmů, kdy víte už na startu jak to dopadne a plní očekávání doklepete konec a zjistíte že jste měli pravdu.... ()

dopita

Rejžové pitomou zápletku přetavili v pitomej film. Šeď a nuda plus nesympatická Anistonová a odpudivej Bateman. ()

Ilhan

Nevím, zrovna tohle mi nepřišlo zdaleka tak rutinní, jak to tu mnozí tak často nazývají. Měl bych pár výhrad, ale závěr se mi opravdu líbil, Jennifer, Jason i Jeff hrající ve velice příjemné poloze a 56 % (hodnocení ke dni15.01.12) mi přijde trochu málo. Takže 70 % a dávám nahoru. ()

Hanys_

Allan Loeb tehdy asi neměl dobrý rok. Napřed zmrvil pokračování WS a v žánru romantické komedie si připsal zářez v podobě téhle nekomediální neromantické rodinné podívané. S tímhle obsazením to mohla být pecka. 4/10 ()