Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

dalibor.durcak

Co se to stalo od prvního dílu? Kde je ta romantika a poetika moravského venkova? Kde se ztratil ten hezký vztah mezi Voříškovou a Hádkem? Lipský ještě otravnější než v prvním díle, Táborský na pár facek, Korna raději nehodnotím...Velké zklamání po prvním díle. ()

AgnesDee

V mnoha scénách mi to spíš přišlo jako sitcom, než filmová komedie. Spousta situací se dala vyřešit daleko jednodušeji, mnohé situace neměli odůvodnění nebo neměli "předehru". SPOILER - například proč nepožádal Honza na začátku filmu Klárku o ruku, pak by přijel Jirka a všechno začalo jít do kytek a Klárka by začala pochybovat, jestli chce žít s člověkem, který je nezodpovědný a za jednu noc vypije s kámošem pět lahví vína, aniž by měli otravu alkoholem. Na konci by se to mezi nima nějak urovnalo a pak by byla svatba. Ale takhle vidíme, jak Jirka utíká před zodpovědností postarat se o dítě, jehož matku do poslední chvíle ani nevidíme. Spousta věcí by se dala prostě napsat jinak a líp. Ale jako letní komedie, u které se chcete smát nad neschopností nebo blbostí, to nějak funguje. ()

ostravak30

Buďme spravedliví, první díl je halt první díl. Ale mě osobně pobavila i dvojka, i když zápletka je slabší a kvalit prvního dílu už nedosahuje. Zmizel Martin Sitta a jeho postava - bez vysvětlení. Proč byl vyměněn rejža těžko říct, ale je to kapánek poznat. Komedie od své jihomoravské klasiky sklouzává lehce k trapné verzi bláznivých komedií. Hudba opět samozřejmě výborná. ()

George8

Už je tady menší odchylka než první díl, ale i tak jsem se bavil. Možná by filmu slušely spíše 2 hvězdičky než tři, ale lidi, jsou to pořád přece jen BOBULE ! ()

liquuid

Pokračování bývá vždycky horší a bohužel to zde musím potvrdit. Příběh směřuje úplně jinam, není tak záživný, nudné postavy a už to nemá ten svůj smysl, ten hlubší význam. ()

milhaus_as

Dalo se to vydržet, ale nic převratného. Snaha o to být vtipný za každou cenu je tu dost vidět. A že těch opravdu vtipných scén tam je jako šafránu. Vlastně vůbec nechápu, o čem ten film měl být? Nějak mi unikla pointa. Možná proto mě to tak zklamalo... 25%. ()

Allia

Nenáročná zábava, u které lépe vypnout a nepřemýšlet... u první scény jsem uvažovala, jestli to jsou teda ještě ukázky nebo co, protože mi do fimu vůbec nesedla. Ale přestože některé ftípky byly značně ohrané a vůbec ne vtipné a že některé herecké výkony byly mírně řečeno nepřesvědčivé, i tak musím říct, že na mě 2Bobule udělaly celkem dobrý dojem. Proč? protože jsem nečekala nic hlubokého, ani nového, prostě jen zábavu, český film, který nedosahuje kvalit Kolji nebo Pelíšků, ale ani blbosti Kameňáku a Jak ulovit miliardáře... prostě něco mezi a tam bych také 2Bobule zařadila. A upřímně řečeno - Dobrý ročník, s nímž jsou Bobule neustále srovnávané, mi zas až tak dobrý nepřišel :o) ()

p.i.t.b.u.l

Průměrný český film, který navazuje na úspěšný první díl. Avšak ke slávě prvního dílu má daleko. nemůžu říct, že je špatný, ale nemůžu ani říct, že byl byl nějaká bomba. Prostě klasická česká pohodovka, která se vám možná zalíbí jen díky vinařskému prostředí Moravy. Nechci to srovnávat s prvním dílem, protože společného to má asi jen herce. Taky mně zklamala zápletka s "mafiánem" Krampolem. Možná kdyby tam vůbec nebyl, byl by film pro mně zajímavější. ()

bigbadboy

Až mě bolí kebule, jak zkazili Bobule. Místy se člověk i nahlas zasmějě, ale jako celek film za moc nestojí. Korn působí na špičkového zabijáka dost neohrabaným dojmem. Když si přehrávám film v hlavě, tak už pár hodin po přehrání vím, že za pár měsíců z něj ve mně NIC NEZŮSTANE. ()

AdikGabi odpad!

taková nuda a nuda a mizerně zahrané a zas jen nuda, to si v mých očích zadá jen s Případem nevěrné Kláry :-) strašný .....celou dobu jsem si říkala , že přeci není možný, aby jediná část filmu na kterou půjde koukat byl klip Kryštofa na konci filmu, a ono jo :-) ()

kenny79

Nevím, proč tady pár jedinců dává odpad. Mě se to líbilo, hodně líbilo a hlavně ta scénka s policistama. Jiří Krampol by také výborný a ty jeho opilecké pasáže :D . ()

honzic

I přes bohaté herecké obsazení je tento film trapnost a nuda nade vše, v zásadě jde o zbytečné pokračování jaktakž koukatelných Bobulí, 2Bobule je spíše jen křeč a lepší bylo je spíše nenatočit. Krize české kinematografie pokračuje dále. Hodnocení: 25 % ()

EVIM

Ne,ne,ne takto opravdu ne. Od odpadu to u mne zachránila jen velmi zajímavá kamera a vydařený střih....,škoda. ()

petriess odpad!

Někdy je lepší pokračování nenatáčet...Bobule 2 jsou názorný příklad...oproti jedničce naprostý propadák, film není o ničem...jednička na mě působila příjemně. Po 5 minutách sledování 2 jsem litovala, že jsem si to vůbec pustila...nápad žádný, otřepané naprosto očekávané hlášky, celý film se nese na jedné vlně, kde se čerpá z opíjecích příhod... ()

Pavlin

Nadprůměrná česká komedie ,která si udržela svou kvalitu i ve druhém pokračování a neklesla na úroveň trapných hřebejkových filmů ,které sázejí na pokleslé vtípky a nic neříkající zápletky.Musím pochválit. ()