Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

ivan bohatyr

Neskutečně čitelný příběh, který nenabízí vůbec nic. Od průměrné jedničky dvojka klesla hodně hluboko a Kryštof Hádek v hlavní roli společně s Lukášem Langmajer pro mě ještě ubrali z celkového dojmu. Když sem viděl Jirku Korna, tak sem si řekl, že s Krampolem by to mohlo být dobré, ale ničeho, co by se dalo zmínit, sem se stejně nedočkal. ()

sskrblik

Zábavný to docela i bylo, ale dodneška nepochopím proč tam hraje Krampol. Toho člověka se radši bojím, ať si zůstane v tom svým diskuzním pořadu a do filmu se necpe. ()

yeniczek

Aneb jak udělat z jednoho velice příjemného filmu odpudivou českou komedii... Škoda.. Absolutně promarněná šance, protože si myslím, že bylo ještě o čem vyprávět.. ()

Brandon

Tož tá první bobula nestála za nic a i tak byla lepší. Ale stačí víno, letecké záběry moravských luhů a hájů, hudba Jamese Harriese a já jsem spokojenej. ()

zdenny

Proti "jedničce" to bylo velice suché, sterilní a hlavně, jak už to u "dvojek" bývá, chtělo se to svézt na úspěšné vlně "jedničky". Mně se "jednička" líbila fakt moc, a proto je pro mě toto dílko zklamáním. U nás je zvykem, že po úspěšném filmu se natočí pokračování, ale už s plus hereckými vykopávkami, u kterých se čeká, že se obnoví jejich zašlá sláva. Stane se spíš opak a celé jejich účinkování vyzní spíše trapně. Jako příklad Jirka Korn, jehož úloha v tomto filmu byla dost zbytečná a trochu i stupidní. Jirka Krampol taky celkem nic moc, ikdyž jeho úlohu v tomto filmu jsem chápal. Některé postavy svým opětovným ukázáním se potěší - např. dlouhovlasý policista. Ale třeba K. Hádek mi připadal trochu úchylně - s tím jeho hlasem a celkovým projevem. V "jedničce" se to hodilo a do toho filmu to fakt pasovalo. Zde již ne, z čehož usuzuji, že Hádek moc hrát neumí. Langmajer byl stále stejný pitomec, což kvituji, protože pak by bylo po komedii úplně. Vadilo mi navíc, že charaktery postav byly oproti "jedničce" pozměněny, což bylo ukázáno hlavně na postavě Kozderky, který byl v jedničce vychcaný zloděj. Nyní byl obyčejný hlupák a vychcaný jen trochu. No, spíš vůbec. Vadilo mi také, že V. Postráneckému bylo dáno strašně málo prostoru, zatímco v "jedničce" svými hláškami a svou postavou prakticky exceloval. "Dvojka" šla filosoficky úplně jinam než "jednička", což mě rozhořčilo. Stává se to ale často i u zahraničních filmů. Je to taková stará bolest "dvojek". Takže dvě hvězdy jen za krásnou moravskou - vinařskou krajinu, která člověka opravdu pohltí. PS: Nejlepší hláška: - "K snídani bude moravské müsli." - "Co to je?" - "Škvarky." ()

Master19

Maminka mi říkavala, že když se vezmou dobré věci, nemůže z toho být zákonitě nic špatného. Takže film z jižní Moravy, film o víně, film s Terezou Voříškovou nemůže být špatný? Může. Protože toho je prostě na dobrý film málo. Nudil jsem se a vůbec jsem tomu nevěřil, ani v nadsázce... ()

lucascus

A zase se jednou opakuje pravidlo, že dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Na poměrně povedenou jedničku to prostě nemá, silně je cítit zejména výměna režiséra (bohužel k horšímu), původní herci podávají slušné výkony, ti nové za nimi dosti pokulhávají (zejména velmi špatný Krampol). A pár vtipných momentů nemůže zachránit jinak dosti špatný film... ()

IvyH

Děj 2Bobulí sice navazuje na události z prvního dílu, film však obstojí i jako samostatný celek, protože o nějaký příběh tady jde ze všeho nejmíň. Snímek je roztříštěn do několika dějových linek, hlavní důraz se klade na komediální vyznění všech situací. Téma z prvního dílu - Pražák chce pěstovat na jižní Moravě víno - je odsunuto do pozadí a místo toho se režisér zaměřuje na trampoty mezi Lukášem Langmajerem, jeho potenciálním tchánem v podání Jiřího Krampola a karikaturou nájemného vraha Jiřím Kornem. Absence jakéhokoli nosnějšího tématu jde pak znát zejména na konci, kdy tvůrci rezignují na jakékoli stupňování napětí a plytce dovedou film do finiše. Diváci proto nejvíce ocení jednotlivé epizodní scény a jejich grotesknost, než celkovou poetiku filmu. O víno tady totiž jde až v druhé řadě. 2Bobule je divácky vděčný film, který se velmi podobá prvnímu dílu, ale přesto mu schází jistá neotřelost a půvab, na to, aby vybočil z řady dalších zbytečných pokračování. ()

jitrnic

Nevím, jestli je to tím, že jsem jedničku viděl na dodělávajícím notebooku s trochu horším obrazem i zvukem a dvojku v pohodlí multiplexu v sále plném skvěle se bavících diváků nebo je Vlad Lanné lepším režisérem než Tomáš Bařina, ale dvojka mi přišla zkrátka lepší. V jedničce bylo všechno skoro - skoro dobře hrající herci, skoro dobré vtipy, skoro prázdninová pohoda, ve dvojce to ještě není úplně, ale je to tomu o něco blíž. Na druhou stranu je úroveň zábavy o dost nevyváženější než v jedničce. Jsou zde pasáže, kdy se (skoro) skvěle bavíte a pak také pasáže, které jsou tak špatné, že máte chuť břinknout hlavičkou o opěradlo před vámi (třeba hned první scéna). Se záběry krajiny si Vlad Lanné nedělal hlavu a prostě je obšlehnul z jedničky. Z herců mě potěšili zlepšivší se Hádek s Voříškovou, dále přesvědčivý Václav Postránecký a také Krampol se Švandovou (já vím, že to nejsou kdovíjací herci, ale přišli mi vtipní a dobře se doplňovali - když zapomenu na tu úvodní hrůzu). I Lipský a Skopeček. Ostatní se mi nelíbili, víc netřeba rozebírat. ()

ABCD Marta

Pokračování, světe div se, lepší než originál a nemalou zásluhu na tom má krásnější Tereza Voříšková, svižnější děj, Jirka Kornů (ve své nejlepší roli?) a především to konečně připomíná komedii, při které se divák pobaví, a ne pouze sled místy vtipných sekvencí jako tomu bylo u prvního dílu. Nebýt toho strašného sentimentálního konce, sáhl bych i po vyšším hodnocení. ()

Krosmen

Oproti prvnímu dílu, při kterým má člověk chuť vyrazit do vinohradu a nebo se jen natáhnout někde na louce a popíjet víno, je dvojka o dost slabší. Víno už hraje druhotnou roli. Což je bohužel ve filmu o víně poněkud na škodu. Jakýsi pokus o krimi, které má představovat Jirka Korn vyznívá poněkud do prázdna. Ani humoru autoři nepřimíchali dostatečné množství a tak jde pouze o druhý díl, který staví na diváckém úspěchu jedničky. Marketing asi slaví, ale divákovi zůstane spíše pocit hořkosti. ()

Guzo

Už si moc nepamatuji jedničku, spíš jen pocit po zkouknutí - ani žádné veledílo, ani propadák - no a přesně to samé mám teď u pokračování. Nepřišlo mi to kdovíjak chytré, ani vtipné, ale naštěstí se to vyhnulo i nějakým velkým trapnostem a pokud to vezmu s nadsázkou (je to přeci komedie a ne vážné drama), tak to bylo asi přesně to, co jsem čekal.. ()

ghatos

Jirka Krampol a Jana Švandová vybojovali 1*. Brodit se českým filmovým bahnem je jen pro otrlé. Tereza Voříšková neumí hrát. 22%. Výborný komentář: Bluntman ()

Kurikmoon

Film, ktorí sa snažil ťažiť na lepšej jednotke. Hrozná zápletka. Dokopy sa tam nič nestane= nuda. Je to len omáčka okolo chlastania vína. Občas je lepšie ostať pri jednotke. Toto je ten prípad. ()

cross

Lanné ostudně zabil Bařinův skvělý film - jinak se to snad ani nazvat nedá.... 2Bobule jsou naprosto trapným a zbytečným filmem, kterých bohužel v českých kruzích rok co rok přibývá... Trapné a mnohokrát omleté scénáristické scénky, neschopné dialogy a závěr ze kterého bych zvracel.... No prostě, oproti filmu Bobule, který bych s tímto bazmekem nerad jakkoliv spojoval, totální fiasko.... Od odpadu zachránilo film jen několik relativně podařených vtipů, kterým jsem se k mému překvapení i zasmál.... ()

Kosmik 1

Veliký propad oproti jedničce. Tak mě přijde, že pokračování pouze těží z názvu prvního dílu. Nevím, jestli to tvůrcům filmu nedošlo, ale tady na Moravě se vážně nezdravíme "dobrej".......K filmu: děj žádný, herci nehrají, Terezka stále pěkná jako v jedničce, pražský přízvuk ve filmu, který se točí na Moravě a o Moravě. Nechci 2Bobule shazovat jako místní nedodělci, kteří jej shazovali ještě před uvedením do kin, ale film o jižní Moravě bych si představoval vážně trochu jinak, ikdyž jsem tedy ze severní Moravy.....Ale kdo už chce film tohohle ražení natočit, měl by si první něco zjistit o lidech, kteří zde žijí a alespoň trochu se snažit přiblížit místním zvykům a taky dialektu. A Krampol to celé úplně zazdil....Prostě vše co bylo v prvním dílu vyjímečné, tak dvojka dokonale zpackala... 30% ()

Koryntos odpad!

Jak mile mě překvapily Bobule, tak 2 bobule mě dokonale na... popuďily. Milí tvůrci, já se ptám, bylo pokračování opravdu nutné? ()