Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Kokutek odpad!

Bobule tou dvojkou tak nějak "zkameňákovaly", na můj vkus až moc. Jo a prosím všechny tvůrce na světě, aby už nikdy neobsazovali v žádné roli Jirku Korna. Od doby Honzy snad nenatočil nic kloudnýho. ()

karlboy

Jestli se jednička dala přežít, protože tak nějak plynula, tak tohle ne. Zbytečný pokračování jenom kvůli penězům? ()

Muff

První díl měl aspoň atmosféru, hlavu, patu, logiku. Druhý díl se nejen scénářem veze v mantinelech vymezených Kameňáky - všechno je tam hloupější, přehrávanější, dialogy zbytečnější, chování dementnější, víc řvaní, víc "jako vtipných" scén ... dvě dávám za Korna a několik málo skutečně humorných scén, u kterých jsem se pobavil. ()

Phex odpad!

To, ze jsou pokracovani horsi nez jednicky to se uz tak nejak ocekava, ale tohle? Reziser filmu dela jen reklamy a pred ani po tomhle uz zadny celovecerak nenatocil. Po totalnim propadaku, kterym 2bobule jasne jsou, se neni cemu divit. Ale chapu proc si ho na to vybrali, tolik product placementu neni snad nikde jinde... ()

blondboss

Prakticky totožne ladený príbeh a v zásade voľné pokračovanie prvých Bobúľ. Jasné, na jednej strane je to len zbytočné varenie vody, ktoré neprináša nič nové, ale na strane druhej sa stále jedná o príjemnú rodinnú komédiu, ktorá neurazí. A navyše ja mám slabosť na Terku Voříškovú, takže mne sa to relatívne páčilo. Také priemerné pokračovanie. 55 % ()

Groower

Bohužel ke slušné jedničce se pokračování nepřibližuje. První část filmu celkem slušná, ale po nástupu Jiřího Korna na scénu se film stává rádoby vtipnou taškařicí, která mě absolutně nebavila. ()

Weehaa

No, podruhé už bych na to nešel. Všechny scény s Lukášem Langmajerem mě neskutečně bavily ("Ty ses do ní teda obul..."). Proti tomu stojí představení Korna (po Braku je to jeho druhá role šakala - řekl bych stejně erudovaně ztvárněná) a Krampola. Na vše ostatní z filmu stoprocentně zapomenu nejdéle tak koncem příštího týdne. ()

cypher

Krásná pálava, úžasná Tereza Voříšková a vtipný Lukáš Langmajer. Avšak Kryštof Hádek zůstává lehce v pozadí. Spoustu velice vtipných scén, ale na druhou stranu spousta přebytečných. Škoda, že příběh Bobulí dostal na zadek za cenu lepších vtipů. Krampol a Korn byl opravdu slabý nápad, aspoň s touto zápletkou. Veliké díky patři Lubomíru Lipskému, neboť scény s ním zůstaly snad jediné na skvělé úrovni jedničky! Do kina bych na to znovu asi nešel, nicméně se někdy znovu podívám doma, jedničku a dvojku po sobě. CyRano od Kryštofů vcelku fajn a zpěvná songa. ()

whale

Druhé pokračování této " série", které mě nezklamalo. Stručně řečeno: děj **, nápad ***, vtip ***** ()

trigan

Možná by si zdejší kritici mohli všimnout, že 2Bobule není psychologické drama, ale komedie. Pokud jdete do kina na komedii, tak si užijete veselé scény, kde se intelektuálové maximálně "pousmějí", ale normální lidi (a bylo jich kolem mého místa v kině plno) se na tom nasmáli do syta. A protože se na komedii člověk chodí zasmát a ne koukat se na problémy jiných, tak není co řešit. Doporučuji vidět a udělat si vlastní názor. ()

MaxQ69

Ne, že bych byl nějak odvázanej z jedničky, ale všechno to, co se mi líbilo na jedničce ve dvojce chybí. Nejvíce silný a hluboký nádech Moravy. Bohužel prázdné místo vyplňují jen čas zabíjící momenty a slabomyslné dialogy. Není to rozhodně odpad, ale víc jak 4/10 si podle mne nezaslouží. ()

Bugiii

2 Bobule se vyrovnali jedničce. Byly tam vtipy, u kterých jsem se popadala za břicho, ale také vtipy, které mi přišly nevkusné, trapné. Ale jinak chválím dobrou zápletku ;) Ale doufám, že trojka nebude:-D ()

MUNRO

Absolutně nerozumím všem,kdo hodnotí tento film jako "odpad".Jistě,nejedná se o žádné epochální dílko s perfektně rozvinutým dějem a dokonalými dialogy.Některé postavy(Jiří Korn,Lubomír Lipský)mohou ve filmu působit jaksi nadbytečně a některé scény lacině,ale tahle komedie chce diváka především rozveselit,odtrhnout od každodenních starostí a nezávazně pobavit a to se jí daří!!!Srovnávat tenhle film s trapnostmi typu Ulovit miliardáře,či Operace Dunaj mi nepřijde normální.Já a se mnou i celý kinosál v nejmenovaném městečku na Domažlicku jsme se báječně pobavili a zasmáli a pokud bude někdy natočen třetí díl,jsem si jistý,že tahle nenáročná komedie zaplní sál opět do posledního místečka!...A jedno rýpnutí nakonec-pokud někdo označí první díl Bobulí za odpad,trapnou komedii bez děje atd.,tak proč leze do kina(či si pustí dvd)na díl druhý???? ()

rigby odpad!

První Bobule nestály za moc, ale jednou se na ně podívat ještě dalo. Druhé Bobule jsou bohužel totální průšvih. Pokud se chystá další pokračování, tak nevím, kam půjdu pro hvězdičky. ()

veverysiak

Ďalšie zbytočné pokračovanie, pričom už prvotina mala asi radšej zostať v šuplíku, znova sa opakovali trápnosti o nevyjasnenosti žánru, autori chaoticky balansovali od romantiky, cez komédiu až k fraške, a opäť by tá zmes nevadila, keby to nebolo také nesúrodé, raz sa pustili neistým krokom na jednu stranu a už keď sa začali rozbiehať, ako keby sa toho zľakli a preskočili na druhý žáner, aby opäť vrávorajúc pomaly chytali tempo a dych a potom furt dookola, a znova herci, ktorí sa nevedeli vzopnúť k aspoň štandardným výkonom, takže 40%. ()

Vozataj

Druhé volné pokračování mě tedy vůbec neoslovilo, přišlo mi to splácané vše dohromady. Pohodovost prvního dílu vyprchala jak otevřenému vínu a zůstala místy stupidní zábava... ()

mr.sulas

S těžkým srdcem,ale přece mi nic jiného nezbývá.Po pro mě velice příjemném zážitku u sledování "jedničky",pro mě jí i navždy zůstane,bych na toto pokračování velice rád rychle zapomněl.Bez šarmu,bez nápadu,bez emocí,absolutně postrádající to kouzlo,které měly pro mě první bobulky.Je mi to líto. ()