Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Tafee

No, jednička se mi líbila docela jako dost. Dvojka je průser... Dvě hvězdy - půlka za Voriskovou, půlka za Krystofovej song a jedna za mě mile lokace... ()

Jirkacek

Podobně jako Bobule tak i 2Bobule mi moc chutnaly !!! Po prvním díle jsem nemusel dlouho čekat na další pěkný film české produkce natočený v exteriérech někde na Moravě a už tu byl druhý díl. Pravda, začátek této božsky odpočinkové letní komedie se odehrával stejně jako v prvním díle jinde než na Moravě, ale budiž, dlouho jsme se zde s tvůrci nezdrželi a utekli do nádherného prostředí Pálavských vrchů. A s námi tam utekl také jeden z hlavních hrdinů druhých Bobulí a to Jirka v podání Lukáše Langmajera, jenž prchl před svým zaměstnavatelem a rodičovskými povinnostmi za svým kamarádem Honzou, jehož opět hrál můj oblíbený herec Kryštof Hádek. Ten se už zabydlel ve svém vinařství zděděném po dědečkovi, který mezitím umřel, ale přesto se i v druhém díle skvělý herec Lubomír Lipský starší objevil jako duch. Když se Jirka a Honza dali opět dohromady. nastala celá plejáda komických situací, která nás doma vždy pobavily. Tedy zábavu obstarával hlavně Jirka, rozený to nešika a kamarád přinášející smůlu. Nedivili jsme tedy Klárce Mikulicové, stále svobodné slečně v podání Terezy Voříškové, že od něj přes veškerou projevenou trpělivost utekla ke strejdovi Marianovi Rodenovi, majiteli vinařství U kapličky - což je skutečný název vinařství u Zaječí, které si zahrálo v již zmíněném seriálu Vinaři, kde neslo jméno Vlčkovo vinařství. Stejně jako v prvním díle nešlo ani tak o děj, ale o oddychový letní film se slušným průběhem, držící jakýsi logický směr, i když někdy to ve scénáři skřípalo. Líbilo se mi, že i podruhé nám tvůrci nabídli pěkné záběry na Pálavu, osázenou vinohrady, což oceňuji, jelikož takových filmů je málo. Co se týče dalších postav, Václav Postránecký alias vinař velký Mikulica zde hrál už jen malou roli, zato Miroslav Táborský jako vinař Kozderka se opět projevil spíše jako chemik. Nesmím zapomenout ani na dvojici policistů z Mikulova, kteří nás rozesmáli a dvou mladým hrdinům nejednou pomohli. Jedním ze strážců zákona byl Jan Antonín Duchoslav, jehož jsem po dlouhé době viděl v nějakém filmu hrát. Jan Skopeček by se na mne mohl zlobit, tak i o něm se zmíním - on si zde zahrál menší roli dědy, jenž věčně popíjí víno před sklepy se svými kamarády a sem tam stejně jako v prvním pronese něco hodně moudrého. Z nových rolí zde vyniká hlavně Jiří Krampol, mafián a zaměstnavatel Jirky, který ho chtěl za to, že mu oplodnil dceru, nechat zabít. To měl obstarat Jiří Korn, ale v duchu zábavy a komedie působil nešikovně jako jeho budoucí oběť. Opačný názor na plánovanou vraždu měla manželka mafiána Jana Švandová, sexy to žena na svůj věk, která chtěla zase Jirku oženit. Vše postupně směřovalo k nevyhnutelnému závěru, kdy se ve vinařské obci dvojice rodičů objevila a lapila Jirku do svých tenat. Také 2Bobule jsou komedií s jednoduchým letním příběhem, který člověka nijak neobohatí, ale prodlouží mu život, díky smíchu, který chtě nechtě ze sebe divák prostě musí vydat. i druhé Bobule jsem viděl již několikrát a tento faktor smíchu musím potvrdit, možná bych řekl, že čím více jsem film viděl, tím více mne bavil. A hrozně moc bych chtěl mít doma v garáži Citroën 2CV aneb kachnu, která si ve filmu také zahrála. A protože mne 2Bobule rozhodně nezklamaly a jako jeden z mála filmů jej mám doma blu-ray disku, musím jim udělit čtyři hroznové hvězdy ****. () (méně) (více)

Alagaesie

Docela hořlavej začátek. Krampol mafiání? Michalica, ty seš ale hovado... Teda nevim, esli je u traktoru nutná SPZka... Tak ani Kozderku oheň neušetřil... A jéje, Hádek fantazíroval. Kamarád se vrátil. Kozderko, Kozderko, co tě to popadlo? Nový postavy nic moc teda. „Kdo to je?“ Žebřík. Co to ten Kozderka míchal? Hovado. Klára jediná nezahálí? Kurňa Langmajere... „Byl ve světě, pracoval, už to není ten nezodpovědnej šílenec.“ Aha, tak jo. Moravský müsli. Kachna! Ručka - taky solidní. A jéje. Zase se vyhnou střízlivosti. Bludiště. Tak háj nebo ráj? Nejhorší je, když je u dvou nakvartýrovanej třetí. Cajti výborný. „Viky“ pobavil a Novák... Tohle jsem pak někde viděl... Chudák kachna. To jsou paradoxy – Tichý je nejrušivější element. Voříšková se z okna musela bavit. Hádku, Hádku... Cajti zas přijedou chlastat? Jo – nikdo ti věc neposere tak, jako ty sám. Kam se tak Hádek s Langmajerem mohli prokopat jinam, že? „To bych nedělal. Prodáš pár flašek, uděláš na baráku, co je potřeba a Klárka tě bude na rukou nosit.“ „No, to bude muset, když mi ten tvůj skoro tchán zláme vobě nohy.“ „Dědo, já si půjčím kolo.“ „Na jak dlouho?“ „Možná, že na furt.“ A ne – novej mentor pro začínající vinaře... No teda. „Tady znám zkratku.“ Bankomat. Kozderku ne. Jirka má, zdá se, problém. Proč tam Honza oxidoval s těma vidlema, to nechápu. Tichý se ukázal. Všichni živí. A děda byl spokojenej. A já vcelku taky. ()

NinetyOne

Hrozně rád bych tomu dal odpad, ale mám slabost pro Terezu Voříškovou. Všechno ostatní hraje ale proti ní. Langmajer, Krampol, Korn. 2Bobule se dostaly téměř na úroveň Babovřesek nebo nových Kameňáků. Nebýt Voříškový, dám odpad. Ale mám jí rád, tak tomu zase dám tři hvězdy. ()

Korpy22

První díl bobulí byl vlastně docela vtipný, ale co se stalo teď? Asi vůbec nechápu. Celá zápletka s tajným agentem, spousta nesmyslných a nepřirozených postav, které z filmu dělají naprastou blbost. Je to neúspěšně pokračování, u kterého jsem se spíše nepobavil. ()

micska odpad!

Ta hvězda musela být ovlivněna situací, za jaké jsem to viděl poprvé. Napodruhé je to naprostá sračka.  Ubírám ()

FildasCZ odpad!

Oproti prvnímu dílu jsem se asi 2x pousmál, ale jinak zybtečný film. Absolutně zbytečný.. Jo, kdyby to vytvořila parta nadšenců, ale sakra !! Jo vlastně další plus jsou ty holky no a to je asi vše. ()