Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá. (oficiální text distributora)

IQ.89

Já tady žádnýho emeričana v uniformě nechci ani vidět, takže si sbalte svoje megaprojekty nebo se spojím s KLDR a tomu přívalu kamenů, šípů a oštěpů nedokážete odolat ani s vaším protiraketovým deštníčkem. ()

rysafi

V době, kdy to Českem smrdělo americkým radarem, jsem žil na jihu Evropy, kde mne mediální tlak v této věci minul. Nicméně jsem věděl, že se živě "diskutuje". Moje stanovisko k radaru: "Je fuk, jestli si amíci v Brdech základnu postaví nebo ne." Proto jsem byl později filmem zabývajícím se touto problematikou naprosto uchvácen. Vyhovuje mi VACHKOVSKÁ ŠKOLA. ()

Lancer

Stačí k dokumentu natočit pár anarchistů, vystříhat pár záběrů, kde se po otázce stihnul někdo tak trochu ztrapnit (on se mu divák přece zasměje) a vším tím dávat na každém filmovém políčku jasně najevo na čí straně tvůrci jsou? Trochu mi to připomíná dokumenty Michaela Moora... ()

JohnTheOne

FNR 2010 Těžko hodnotit tento dokument. Chyb či nedokonalostí by se v něm našlo opravdu mnoho. Nejvíce mi vadila nepřítomnost nějakého záměru, kam dokument směřuje. Chce poskytnout objektivní vhled do problematiky radaru? Chce zparodizovat současnou politickou scénu, zesměšnit venkovany, staré občany, demonstranty? Stejně tak jako nevytyčení konkrétního cíle otravují také "umělecké" záběry, které s tématem nemají absolutně co dělat a slouží spíš jako vata. (viz dlouhé záběry na kytky, mravence, atd.) Brát tenhle film na vážno, jako objektivní a vyvážený materiál, tak bych hodnotil poměrně slabě. Jenže, jak je již psáno v úvodních titulcích, jedná se hlavně o komedii, a jako komedie slouží opravdu báječně a až na pár hluchých míst jsem se královsky bavil. ()

lisma

Další sonda do duše českého člověka v podání Víta Klusáka a Filipa Remundy. Jejich dokumenty dokáží vynikajícím způsobem vystihnout tragikomedickou stránku tuzemského občana. Tentokrát je podnětem "pseudo-problematika" výstavby radaru v Brdech. Divák může během 108 minut sledovat mnohé zajímavé výjevy. Ultraproamerický Magor Jirous pod vlivem hádající se s inicianty z okruhu odpůrců. Duševně prostý Mirek Topolánek zažívající své minuty slávy v Bílém domě. Více či méně oblíbení herci lobující za projekt raketového štítu. Divák tedy dostane nestrné panoptikum toho, jak se v našem státě rozhoduje, debatuje a obecně přemýšlí o věcech výsostně mezinárodně politických. Podobně jako ve výborném Českém snu je však na pozadí určité problematiky znázorněna podstata mentality národa. ()

lister_dave

Stejně kvalitní podívaná jako Český sen. Nejvíc mě bavil opilý Ivan Martin Jirous, tiskový mluvčí Armády ČR a prezident Bush. :-) ()

david666

a tohle jako bylo co? trapný dokument s trapnými lidmi o trapné kauze. Jediné, co mě tady "zaujalo" je, že ten dokument definuje českou malost. ()

PanhanyZ

A facepalm is the physical gesture of lowering one's face into one's hand, usually partially concealing the face. The gesture is found in many cultures as a display of exasperation. ... In Internet discussions, the term is used as an expression of embarrassment, frustration, disbelief, disgust, shame or general woe. It often expresses mockery or disbelief of perceived idiocy. zdroj: wikipedia.org ()

mouzi

"Promin cu*aku, ze jsem ti rek' ku*do" a dalsi hlasky dotycneho pana byly nejvtipnejsim momentem filmu. Bohuzel film jako takovy moc vtipny nebyl a ja si opet musel pripomenout, ze jsme z 85 % narod blbej jak hovno. ()

bezprezdivky

Trochu jsem si říkal, jestli sledování tohoto dokumentu s odstupem nebude od věci, ale musím konstatovat opak - tím spíš vynikne směšnost počínání některých lidí na obou stranách tehdejší radarové barikády. Fascinující pohled zejména na proradarovou propagandu placenou z veřejných prostředků, v níž bohužel i můj takřkaidol Smoljak doslova blábolí o tom, že radaru třeba, protože je proamerický a nemá rád protiamerické nálady ..... smutné. ()

HennessyVSOP

Velmi kvalitní dokument o české blbosti a takzvaném talentu na vše. Český rambo z Brd mluvící s kulovnicí v ruce o míru a krvi. Vesnická tetka rozebírající kinematografii. Banda vidloňů experty na mezinárodní vztahy a problematiku státní obrany. A proti nim Bush, Topolánek, Parkanová a další.No ne každý ale ve filmu vystupoval jako blb, ale takové ať si každý najde sám. Jen prosím samozvané experty na vše z obou stran, příště již táhněte do p..., děkuji. Magor Jirous to vystihl, ač v opojení lihem, velmi dobře: Tento národ je z 85% blbé hovno. Jinak z hlediska dokumentární hodnoty, oceňuji že autoři si uhájily nestrannost, dokument se vůbec netýká radaru, ale české povahy. Hodnocení sráží hluchá místa a nedostatek koncepčnosti. ()

jessic

Povedená diagnoza české veřejné komunikace, frázovitosti a omezenosti. Zejména po zrušení radarů už zůstala jen obecná rovina filmu. ()

Elassar

Komedie / dokument - film, který osvětluje a připomíná tehdejší (a i dnešní) problematiku. Ukazuje ji velmi zajímavou cestu, kdy se na obraz dostávají nejen zákulisní politické machinace, ale také i paradoxní a zfanatizované názory některých odpůrců. Rozhodně je dobře, že to dopadlo, jak to dopadlo a že vznikl takový snímek, který nám to bude připomínat. ()

Thranduil

Velmi vtipná fraška zdánlivě na téma americký radar, ve skutečnosti však spíše zdařilý dokument o české povaze. I když má chvílemi slabší místa, zejména začátek a konec se mohou zdát lehce bez dechu, jedná se o nejvtipnější český snímek za hodně dlouhou dobu. Při vzpomínce na klip Jana Vyčítala, či naprosto bizardní vstupy vojenského tiskového mluvčího se budu v duchu smát ještě hodně dlouho, nicméně po odchodu z kina jsem se začala vážně zabývat myšlenkou na delší pobyt v zahraničí. ()

Názorožec

Zajímavý dokument, kterému ovšem (podle mého) chyběl odstup. Diskuze o radaru probíhala jen na hospodské rovině to je sice zábavné, ale mě to nestačí. Přitom jde o téma na které měl a má názor snad každý. Nicméně ono míchání vysoké mezinárodní politiky s "prostým lidem" je efektní. dobrý komentář : Hellboy a Arbiter ()

SobikGSXR

Po naprosto geniálním českém snu přichází snímek více kontroverzní, leč né již tak propracovaný po stránce dokumentární i filmové. Je krásnou podívanou sledovat masy českého národa v tak rozličných názorech, které nemůžou stejně nic změnit. O nás bez nás. ()

Lukas0801

Další skvělý počin autorů Českého snu. Jako největší plus tohoto filmu je, že nikomu nevnucuje žádný názor, pouze rozestírá fakta. Ať už od nafoukaného a arogantního chování amerického exprezidenta v jeho pracovně, přes naprostou debilitu některých našich politiků po fakt, že demokracie se tady v tomto případě prosazuje pouze "jak se to hodí". (Výrok: "nemůžeme lidi nechat rozhodovat o tom, protože...." mi přijde jako naprosto antidemokratický). Dále žasnu nad hereckými figurkami, které propagovali základnu z bůhví jakých důvodů. Zkrátka důkaz o tom, že ani přes 70% národa mnohdy nezastaví tupé a vymazané hlavy vybraných politiků. Takto bohužel ale demokracie nevypadá... ()

Jan Preissler

Obyvatelé Peace landu občanský průkaz zřejmě nepotřebují. :-)) Z toho dokumentu zkrátka číší prostý fakt, že jsme jen malý národ plný duševně malých Čecháčků (ať už proradaristů, nebo protiradaristů). Radar neradar, k smíchu budeme světu ještě dlouho. Lehce zmanipulovatelní politici (patolízalové) a pod nimi zapálení příznivci a odpůrci. Soundtrack: Vlasta Parkan ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)