Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

JJ.Gibson

Musím bohužel konstatovat, že druhé pokračování Yip Manovi cesty se mi líbilo o trochu méně než první. Řekl bych, že jednička byla taková více, jak to jenom říc, zrátka více osobitá, měla větší osobní náboj, i souboje se mi líbili o malinko víc. Tím ale nechci říci, že by dvojka byla špatná, to vůbec ne. Dokonce si mylím, že kdybych ji viděl dříve než jedničku, tak bych hodnotil jednou hvězdičkou navíc. Jinak skládám velkou poctu Donnie Yenovi, je perfektní!!!!!!! ()

GodComplex

Filmova dokonalost byla uspesne dokonana. Prime pokracovani genialniho kung-fu kousku Yip Man prekvapive skoro vubec neztraci na kvalite, vlastne se jedna spise o 2 casti jednoho ultimatniho masterpiecu a nebylo by zcela fer to brat jako klasickou "dvojku". Japonce prestalo bavit okupovat Cinu a tak uz se zde tolik nehroti dramaticky element, ale o to vic se to soustredi na samotneho Yip Mana a jeho uceni bojovych umeni Wing Chun (jeden z zaku byl i Bruce Lee viz. vtipna vsuvka na zaver). Duely Ip Mana s dalsimi kung-fu mistry jsou naprosta lahudka (u fightu na stole vase bojove srdce vylozene zaplesa). V druhe pulce se to zvrtne v jakousi cinskou variaci na Rockyho, coz tomu doda spetku klasicke zapadni filmovosti, ale funguje to stale na jednicku a me to opet rozsekalo. 9/10 ()

zipper111

Ne tak výborné jako jednička, ale pořád špičková záležitost. Jen mi je trošku divný, že když Yip dokáže rozkopat dvacet týpků z nožema, dělá mu potíže jeden naprosot vymaštěnej boxerskej debílek. Vůbec nerozumím, kdo vybíral ty britské herce, ale nejspíš už od začátku chtěl diváka jednoznačně navnadit na čínskou stranu. Ty britský xichty jsou naprosto idiotský, do jednoho. Jestli jsem dříve obdivoval Bruce Leeho, tak teď je to Yip Man... Jestli byl alespoň z poloviny takový člověk a bojovník, jako je zde, klobouk setsakra dolů. tak asi 4,333* ()

esopesokeso

Toto je jeden z mála Jang C Tiangových filmoch čo musím ... dá sa to uveriť,kung fu na úrovni,žiadné 100 metrové skoky .. preboha , ako mohol niekto vymylieť na toto choreografiu? ()

Tony.cs

Ani jednička nebyla reálná a přesně podle Yipova příběhu. Nechápu, že teď to tady lidem tak hrozně vadí. Jednička měla lepší příběh, ale to je tak vše, čím se liší od dvojky. Pro mě je to další pecka. ()

kaylin

Na to, že se jedná o více méně životopisný film, je to neskutečně akční a živé. Ty souboje jsou prostě výborné, a je jedno, jestli jsou to kung fu borci mezi sebou, anebo je to kung fu maník proti boxerovi jako v tomto případě. Yip Man přesídlil do Hong Kongu, aby unikl japonské nenávisti, ale i zde se setkává s nepochopením, a to ze strany zápaďáků, kteří v podstatě provedli něco podobného jako Japonci v Číně. Myslí si o sobě, jací nejsou frajeři, a tak musí dostat nakládačku. Konfrontace bojového umění wing chun s boxem je naprosto úchvatné. Nejsou potlačena ani sociální témata, takže za mě rozhodně palec nahoru. ()

gojackill

Stále to nejlepší Wing Chun kung-fu v podání důstojného mistra Yipa. Yipova smršť úderů mě nikdy neomrzí. Tentokrát je zde ústředním nepřítelem Číny západní civilizace a dojde k přesunutí do boxerského ringu. Opět jde o vynikající odpočinkový film s přiměřenou dávkou nadsázky, pohádkovitosti a humoru. Toho humoru však od minulého dílu ubylo a boxerský ring nebyl tolik zajímavý jako souboje v prvním díle. jedničce jsem dal 5 hvězd tady je to o jednu méně. P.S. Mistr Ji (Siu-Wong Fan) je mi ještě sympatičtější než mistr Yip. ()

MATADOR

Kvalitní nástupce již tak skvělého kung-fu filmu. Sice mi původně tento žánr nic neřekl, ale život Ip Mana je natolik zajímavý, že mám v merku i další díly, které předchází. Opět skvělý Donnie Yen, jen škoda že mi z toho tak nějak smrděl Rocky IV. ()

beran-ek

Skvělé navázání a předvázání na předchozí film. I když je vše podáno jednoduše a lehce, funguje to dobře. Při finálním souboji vás to donutí fandit Yipovi stejně, jako jsme malí fandily Slyovi v prvním Rockym. ()

Duotone28

Nakoľko je movie z trošku iného súdka (čína, boj.umenia, kung fu...), ako väčšina mojich hodnotených/videných, preto ho práve pri hodnotení nebudem porovnávať s ostatnými. Čo tam po happy endoch, čo tam po občasnej nereálnosti niektorých boj.scén...podstatné je, že som mal s yip manom(pozeral som obe časti naraz) kvalitný movie weekend, a peckovo som sa zabavil. Vyšpekrovaný príbeh, ktorý ani chvíľku nenudil, a ktorý si nájde nejedneho fandu...Nakoľko ako som vyššie spomínal, tieto boj.movie nemám vôbec napozerané, myslím že yip man si v tomto žánriku už teraz začal pomaličky u mňa budovať malinkú kultovú pozíciu...nazdar:) ()

Ignus.cz

Dvojka nepřekonává vysoko nastavenou laťku prvního dílu, ale obstojně ji udržuje. Film opět není směsicí nezáživných a neoriginálních mlátiček, ale plný rozmanitých bojů. Tentokrát velkého a zlého japonce, který šikanoval mírumilové číňany pomocí karate, vystřídal velký, svalnatý a namyšlený boxer z Evropy. Čínský komunistický lid musí v souladu s propagandou nejen fyzicky, ale také i morálně zvítězit... ()

Dont

Druhý díl Ip mana výrazně přidává na četnosti „bojových“ scének, přičemž navazuje na úspěšnou konfrontaci stylů z prvního dílu. Některé bojové scény ale viditelně sklouzávají do absurdity patrné i pro laika, dialogy občas značně nevěrohodné a některé postavy (např. britský boxer) kvalitu filmu spíše snižují. Slabší 4 hvězdy. ()

Fíla

Tentokrát tu máme příběh o rasismu. Dojde po hodině děje k zabití učitele Kung-fu a YiP Man se né pomstí, ale aspoň trochu snaží svým závěrečným vítězstvím překrýt dobu rasismu. Donnie Yen se do role tohoto chlapíka který vyučoval i Bruce Lee parádně hodil. Ačkoliv je to trochu slabší než první díl, i tak si myslím, že byla odvedena dobrá práce na tomto projektu Yip Man 2: Chung si chuen kei. Čistých 80%. ()

mrksik

Film je oproti prvému dielu omnoho konzistentnejší, má vyváženejšie tempo a rytmus, lepšie sú rozdistribuované scény bitiek / nebitiek, vďaka čomu diváka neustále pohlcuje. Odhliadnuc od toho film lepšie prezentuje "ducha čínskych bojových umení" --- zakladá si na zobrazení tradície --- kľúčová je scéna, v ktorej pri súboji Donnieho Yena a Sammo Hunga príde do miestnosti chlapec: "Uprednostníte večeru s rodinou alebo dokončenie súboja?" Mnoho ľudí sa tu sťažuje na absentujúci príbeh, čo je podľa mňa vcelku absurdné, pretože príbeh je tu podružný, omnoho podstatnejší je hodnotový systém prezentovaný Majstrom Manom (mimochodom povie to sám! "Sústredíš sa na techniku, nechaj sa poučiť o duchu."). Yip Man 2 je ázijským Gran Torinom a považujem ho za jeden z najlepších filmov o zachovaní duchovnej tradície vôbec. (08.06.'10 ntb) ()

Martin741

Tamanska trilogia s kung fu prvkami uspesne pokracuje. Choreografia kung fu subojov je na urovni, ale opakujem : nie som ziadny fanusik tychto kung fu veci. Pan Yen sa vsak vyzna, o tom zadna. 70 % ()

Wiikii

Ip Man 2 měl být zprvu natočen jako druhý životní příběh mistra Yipa a jeho učení Wing Chun malého chlapce jménem Bruce Lee. Bohužel film nedostal práva a tak se z druhého dílu stala více akční podívaná než životní příběh jak tomu bylo v prvním díle(I když, ani ten nebyl zas moc založen na pravdě:)). .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Vojťas

Úžasné, úžasné! ... Opět jsem byl naprosto pohlcen souboji i příběhem! .... Jediným šrámkem pro mě sice byl souboj na stole (wtf - lítání ze stoliček?), ovšem i tak si toto pokračování bezpodmínečně zaslouží plný počet! ... Prosím o 3. díl! :-D ()

cubajz

Druhý díl ve všem úspěšně a naprosto nenásilně navazuje na jedničku a my sledujeme osudy mistra Ip Mana po ukončení japonské okupace a jeho zabydlování v Hong-Kongu. Opět úchvatně rychlé souboje, bezvadná hudba a celkově vypiplaný vizuál. ()