Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

bukowski83

Rychlé ruce Donnieho Yena jsou opravdu stylové,on sám zvládne partu rybářů k snídani, renomované mistry kung-fu si dává k obědu a poté povečeří namyšleného boxera z Anglie. Děj není žádná velká změna oproti jedničce, ale u těchto filmů přeci nekoukáme na děj, že? ()

Lanark

Ale hodně silné 3*. Závěrečný souboj už holt na mě byl až příliš patetický a nemohl jsem se zbavit dojmu, že to je verze Rockyho IV v alternativní dimenzi. :) Každopádně souboje skvělé a hlavní představitel neuvěřitelně charismatický. ()

C0r0ner

Oproti jedničce citelný kvalitativní propad - příběh takřka identický (předpokládám, že v dalších dílech je to dějový kolovrátek jako ve všech filmech o Rockym) a co se týče rozdílu oproti japonské okupaci v jedničce a boxerovi tady, tak to je fakt nebetyčný rozdíl. 50% ()

pakobylka

Dobře mi tak - trestuhodně jsem prošvihla první film ("Ip Man" z roku 2008) ... to kvůli Tomu Cruisovi - ne snad pro jeho krásné oči, ale kvůli jeho neobyčejně riskantnímu a tedy i neobyčejně vzrušujícímu životu "Na hraně zítřka" (2014). Takže teď jsem se bez pozvání (a bez přípravy) ocitla někde uprostřed příběhu, což není úplně ideální výchozí pozice pro setkání s jedním z největších velmistrů bojového umění Wing Chun. Nicméně děj je jasný a přehledný, ví, co mi chce předat - a se zvolenými výrazovými prostředky umí zacházet. V podstatě nezáleží na tom, jestli o Ip Manovi něco víte, jste o něm někdy slyšeli nebo četli. Hraje se o rovnoprávnost, o důstojnost, o hrdost ... a taky o respekt - a jak se blíží finále, je vám jasné, že zákonitě musí dojít ke střetu, který dá zapomenout na všechny rozbroje mezi jednotlivými školami bojových umění ... ke střetu, který proti sobě postaví filosofii Východu a aroganci Západu. Už dávno jste se rozhodli, jakou stranu byste si zvolili ... kdyby došlo na lámaní chleba - bez ohledu na to, kým jste ... a kde a jak žijete. Z čehož vyplývá, že "Ip Man 2" je dobrý, byť maličko schematický příběh. P.S.: Míru autentičnosti nehodnotím ... za prvé nemám odpovídající znalosti - a za druhé ji v tomhle případě nepokládám za nejdůležitější. ()

zette

Zajimavy namet, mozna skoda jednoducheho scenare. Donnie Yen stejne vyborny jako v jednicce, hereckym projevem zcela urcite zaujme i Kam-Bo. Akcni sceny vyborne a ta posledni je ozdobou filmu. Ve svem zanru se z dnesni svetove produkce urcite jedna o spickove dilo. Me, ac to bavilo, zustanu u horsi ctyrky. Skoda slabsi vypravy, zvlast, kdyz se jedna o cinsky film. ()

Juto

Veľmi dobré spracované pokračovanie, verný svojmu kultúrnemu a filmovému dedičstvu a jednoducho jedna z najpríjemnejších zábav. V choreografii filmového veterána bojových umení Samma Hunga sú súboje veľkolepo navrhnuté a predvedené. 7/10 ()

emo

Vynikajúce pokračovanie životného príbehu majstra Ip Mana, ktoré je azda ešte pozerateľnejšie (aj keď dejovo mierne plytkejšie) ako veľmi vydarený originál z roku 2008. Donnie Yen v životnej úlohe! Takto majú vyzerať kvalitné kung-fu filmy. ()

campix

Ve srovnání s prvním dílem se nic moc nezměnilo, jen začátek je takový nudnější a horší než v prvním díle a navíc se nám změnil úhlavní nepřítel a tím jsou nyní Brité. Konfrontace západního boxu a čínského bojového umění. První díl mě více zasáhl, ale vůbec nechci říci, že by druhý díl byl špatný, ba naopak opět je to vynikající film s úžasnými bojovými scénami. ()

Carrie_3

Yip Mana 2 hodnotím jako slabší pokračování předešlého snímku. I přesto ale musím uznat, že kvalita filmu je pořád vysoká. Příběh není nikterak plytký a opět staví na velmi zajímavém tématu. Osobně nejsem oblíbencem bojových filmů, ale této sérii nelze upřít jakási poetičnost, která je s ní spojena. Možná je to i tím, že se děj neodehrává v současnosti, ale je zasazen do doby po konci 2. sv. války, která pro nikoho nebyla jednoduchá. Snímek mohu jednoznačně doporučit. ()

mortak

Donnie Yen a Sammo Hung v jednom filmu, to nemůže dopadnout špatně. Taky ne, ale ke spokojenosti mám daleko. Hungovy lanové exhibice se prostě do současné historie nehodí (a ta vymazaná lana jsou tam prostě cítit), a tak sekvence s vratkým stolem podivně vyčnívá z celého filmu, který se jinak snaží tvářit reálně a špinavě (i když jde o vlasteneckou pohádku utužující národní kolektivní vědomí, tedy z pohledu evropounionské politické doktríny o rasismus a xenofobii). ()

majo25

Na začiatok treba povedať, že jednička je jasne lepšia, nielen súbojmi, ale aj spracovaním príbehu a epickým nábojom. Dvojka začínajúca pouličnými potýčkami a končiaca súbojom proti 'západnému' boxérovi už nemá taký náboj. Chápem, že keď Japonci odtiahli, chýbal patričný nebezpečný protivník, ku ktorému by čínski diváci cítili silné antipatie. Ale použiť Britov ako nejakého čínskeho propagandistického (triedneho) nepriateľa, naviac svojou arogantnosťou a sebavedomosťou pripomínajúceho skôr Američanov, mi prišlo trochu scestné, nemiestne a dávno už "po funuse". Očakával som, že časy, keď všetci 'cudzinci' sú zlí a všetci Čínania stelesnenie dobra, sú už dávno preč. Odhliadnuc od tohto prisúdili tvorcovia obyčajnému britskému boxérovi tak nebezpečné schopnosti, až takmer degradovali vlastné bojové umenie. Na jednej strane polichotenie pre 'západný' box, na druhej strane ale zneváženie určite všestrannejšieho a neporovnateľne lepšieho a efektívnejšieho čínskeho kung-fu - a to len za účelom vyrovnania síl kvôli filmovému napätiu. Tu vyvstáva porovnanie Ip Manov z prvého a druhého filmu, kde v jednotke je hl. postava dominantná, presvedčivá, nekompromisná, v dvojke bohužiaľ zapadla svojimi bojovými schopnosťami v priemere, je uhladenejšia a málo efektívna, aj keď efektnosť a krása súbojov ostali a hlavne to drží film vysoko nad vodou. Druhým plusom je, že hoc film nemá tak dobrý náboj z jednotky, stále má fungujúci príbeh a dramatické vykreslenie, v ktorom som sa ani minútu nenudil. ()

Loki81

Nic noveho pod sluncem, 100x obehrana pisnicka... pomsta porazeneho astmatickeho majstra, pocatecni temer KO favorita pri finalfajtu, hlasky typu 'sejmu te dvema udery'... proste sikmooky Rocky Balboa - klasicke hwoodske klise. ()

tomeek

Už ne takový nářez jako první díl, ale pořád je to neskutečný mazec. Dvojka mi už ale trochu připadala jako sportovní film. ()

MJMilan

Bohužel po skvělém úvodním díle se dalo čekat, že další díl nebude zcela tak dobrý jako ten první a taky že ne. Z počátku celkem solidní pokračování se totiž vyvinulo v téměř americkou zápletku. Čekal bych spíše něco dalšího v duchu čínského boxu a budhismu a ne "propagace" ... avšak i tak je tato dvojka stále nadprůměrným filmem. ()

Mol

Trošku slabší než první díl, i přesto, že zde je více soubojů. Možná je to tím finále. I tak je to pořád nadstandardní film a Donnie Yen má skvělé charisma. Ostatně, jako vždy. Vyzařuje z něj takovej klid. Oceňuji taky závěrečný vtípek s Leem. ()

Šuplík

Majster Yip kráča ďalej s pokojom v srdci. Otvára si školu v Hong Kongu, kde na scénu vstupuje Sammo Hung Kam-Bo ako majster Hung. Obaja sa dívajú nebezpečiu do očí. Bez bázne. Ani krok stranou. A celé s choreografiou Samma Hunga, priatelia. Takže réžii prepáčime miernu neobratnosť s tým akože malým Brucom Leem v závere, veď i ten najväčší majster spomedzi nás sa iba blíži k dokonalosti. ()

Hafran

O hodně prvoplánovější a Američtější než jednička. Teď už celý film drží jenom charakterní herci obou hlavních zápasníků (Yen x Shahlavi). ()