Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

pakobylka

Kung-fu po sto prvé ... aneb další variace kopírující známý, léty prověřený scénář. Jenomže tentokrát je v hlavní roli dítě ... takže ve finále nestačíte žasnout a divit se, co všechno je možné na turnaji pro náctileté tolerovat. Pochopitelně je to "jen" FILM, nic víc, leč dle mého názoru by za stávajících podmínek projevovala nadšení v průběhu zápasu jen matka silně podnapilá, zfetovaná ... či slabomyslná. P.S.: Krom toho - jediný, kdo vyniká i jako HEREC, je starý dobrý Jackie Chan ... a možná ještě drobná Wenwen Han představující malou Meiying. Jaden Smith jako Dre Parker je sice na první pohled sympatický, leč ve výsledku víc než cokoli jiného nadmíru užvaněný týpek - takový Chris Tucker alias James Carter z "Křižovatek smrti" v mladším vydání ...což je v jeho podání po nějaké chvíli spíš silně otravné než jakkoli vtipné. Slaboučké 3*. ()

Juto

Och, toto vôbec nevyšlo. Dialógy a scenár vo filme je slabší článok filmu, medzi hlavnými predstaviteľmi však bolo tiež málo chémie. Súčasťou problému bolo aj to, že išlo o deti oproti starším tínedžerom na prahu dospelosti v origináli. To všetko malo podiel na úspechu scenára originálu. 4/10 ()

Maty85

J. Chan nasadil vážný pohled ve tváři a vzniknul jeden z nejlepších remaků z poslední doby. Opravdu vynikající. ()

emo

Po úvodnej hodinke som bol nadšený. Bolo to super a malý Smith bol v pohode. Potom sa to však začalo rúcať. Smith mi svojimi ksichtíkmi a drístami liezol čím ďalej tým viac na nervy, presudofilozofické bláboly plné akože "životných právd" a záver tak trápny, že to až bolí. Je to vskutku veľká škoda. ()

c.tucker

Bylo to takové hodně dětské, ale to by tak nevadilo nebýt uřvaného spratkovitého Jadena. Jackie je klasik a do této role slušně zapadl. Výcvik slušný i souboje slušné (ale co mě překvapilo, že při dětské soutěži martial art si jdou tak tvrdě po krku, je to sice pro efekt, ale přišlo mi to až moc nadnesené). Stopáž byla nepatřičně přepálena, maximálně 100 minut by neuškodilo. ()

fars

Diky Jakiemu jsem se citil jako doma, ctvrta hvezda patri jemu! Nicmene ani mladej Smith neurazil. Popravde stare Karate Kid me uz tenkrat nijak extra nebralo, ale u tohohle jsem se prijemne bavil. Je sice predem jasne jak film dopadne, ale i tak mel zaverecny turnaj slusne grady, pekne akcni sceny (ty decka si tam fakt davali pres drzku zpusobem, kdy jsem si rikal ze to prece nemuzou uz ani rozchodit) a i ty emoce zapracovaly. Je fakt, ze vzhledem k malým očekávání mě film mohl jen prijemne prekvapit, a to se mu taky povedlo, palec nahoru :-) ()

Šimpy

Možná jsem jenom očekával od tohoto filmu více. Původní verze samozřejmě nedosahuje. První problém je, že se nelze ztotožnit s hlavním hrdinou. Komu z nás se poštěstí přestěhovat se do Číny? Nebo obecněji, nakolik je pravděpodobné, aby se malý afroameričan (abych použil současný společensky etický termín) přestěhoval do Číny? A další problém a nejdůležitější je první hodina filmu. Potřebovala by prostříhat nebo úplně vypustit. Film začíná být zajímavý a působivý až v půlce, ve scéně, která výborně fungovala už v původním Kidovi. Ano, okamžik, kdy Jackie konečně odhalí, proč malého Drea pořád trápí s tou bundou. (lěštění aut) A pak už to celkem jede až po finále. Jen škoda Jackieho...tohle fakt neutáhl a pokoušet se hrát emoce mu šlo mnohem líp v New Police story. Jackie , vrať se zpět ke komediím, kde jsi občas králem! P.S. Shlédnur alternativní konec, který je mnohem lepší než použitý a ve kterém Jackie konečně nemlátí jen děti. :-D ()

BoXBe

Karate Kid by zafungovalo výborně jako promo video cestovní kanceláře Kung-fu China. Nejen za pomoci skvělého střihu udělali z těch kluků těžké frajery. Ale přece si někdo nemyslí, že lze cokoliv z těch dlouhých dvou hodin v Pekingu brát jakkoliv vážně :-) ()

SHI-SHA

Strašně se mi líbila část filmu, ve které začal Jackie Chan cvičit malého Jadena, ostatní, hlavně ty “vycpávky" kolem za moc nestojí. Nejhorší moment filmu byl, když Jaden tancoval v herně s malou Číňankou na Lady Gaga a Ushera... pěst na oko. Jaden mi celkově přijde trochu nevěrohodný. ()

Icefist

Zajímavé spíš pro dětské publikum, mně tam chybělo jakékoliv koření, které by dodalo šmrnc a šťávu. Třeba stačilo jen zakomponovat víc humoru a už bych mohl uvažovat i o třech hvězdách. Takhle mi zbyl jen Jackie (ovšem bez výraznějšího prostoru cokoliv předvést) a jakš takš slušné choreo bojových scén. A to je dost málo. 50 % Oblíbená část- Jackieho zabití mouchy ()

majo25

Celkom príjemné prekvapenie. Aj keď tento akčný film postavený na znôške tradičných amerických klišé, dokáže zaujať. Má to na svedomí jednak dobre napísaný scenár, a za druhé dvojica hlavných protagonistov - Chan bol vždy výborný bojovník, ale teraz dozrel aj v herca a malý Smith (ani som netušil, že je to syn toho slávneho rapera Smitha) sa ukázal ako dobrá voľba. Ak si odmyslím jasne predvídateľný záver v aréne, v ktorej robia Číňania z malých bojovníkov hviezdy aj s video reklamou, tak sa remake vydaril. ()

bartias

Totální předělávka „dětského“ karate filmu je ještě dětinštější, než se dalo čekat. Aktéři jsou moc mladí, takže pro někoho nad dvacet jsou jejich trable úplně nezajímavé. Jackie Chan působí jako parodie sebe sama a „velké finále“ natočené ve stylu přímého přenosu (zřejmě inspirované posledním Rockym střiženým dle klání v boxu vysílaných na HBO) je jen rádoby akční. Z filmu pro teenagery se především zásluhou Jadena Smithe stala dětská pohádka. 3/10 ()

E=mc2

Mohlo to byť o dosť lepšie. Na to že je to pre deti je tam až prílišná brutalita záberov. Film postupne graduje. Určite nerobí hanbu filmom s názvom Karate Kid. ()

Pája=)

Naprosto fenomenální Jackie Chan a hodně zábavný Jaden Smith (být o pár let mladší, tak je to můj vzor!). Hudba, stylizace, střih, epičnost, emoce! Velmi příjemně strávené dvě hodinky :) ()

tom88

Celkom kvalitný film, pôsobí profesionálnym dojmom, ale nie je úplne dobre rozoznať či sa iba hrá na hlbšiu drámu alebo ňou je. Každopádne sa Zwartovi podarilo z toho vytrieskať dosť a film funguje aj ako dráma. Z hercov tiež dostal maximum a mladý Smith má rozhodne veľký potenciál do budúcna stať sa pánom hercom. Chan na staré kolená nepredviedol moc zo svojich bojových kreácií, ale bol som spokojný aspoň ako s hercom. Hlavný detský čínsky záporák bol dobrý, slizký, tvrdý a správne nesympatický. Súboje boli celkom dobré, aj keď mi v nich miestami prekážala kamera, ktorá bola dosť zbesilá. Film celkovo nenudil, ale predsa by som zopár scén vypustil alebo mierne prestrihal, pretože 140 minút je predsa priveľa. Film funguje aj ako rodinný aj ako akčný aj ako dráma. Ja som spokojný, keby som väčší fanúšik dal by som aj vyššie hodnotenie. 70% ()

Radiq odpad!

Karate Kid nebo spiš Hnid je o děckách pro děcka. Asi si to najde příznivce, asi malý děcka a rodinný typy, ale to ani jedno nejsu, takže to má smůlu. Jackie Chan mi vzhledem trochu připomněl Oldboye, ale nemá cenu tady psát, že to je uplně totálně někde jinde. Dočkáme se jenom jedné jeho bitky a ještě proti děckám, nuda. Malej chajsl Jaden Smith má možná něco ze svýho tatika, ale zatim nuda a fuck him... Těží to opět jedině ze jména kdysi tal populárního filmu, mimochodem taky sračky... ()

tomeek

Až na ten trénink extrémně přeamerizované a ten konec... čínská soutěž v dětském boji a je tam pět kamer, slow-motion kamera, tisíc diváků s transparentama a dva moderátoři? No nevim nevim. Navíc - každý tam samozřejmě fandí američanovi. Budu si muset pustit původního Kida, ale toto bylo až na Jackieho pekelně divné. ()

StanislachKo odpad!

Fuh... Keď už film má cez dve hodiny, musí na to byť dôvod! Inak nie som ochotný uvažovať o viac ako troch... Ale! Tu nemali postavy osobnosť, ani vývoj (a navyše bola väčšina totálne nesympatická) dej bol samozrejme úplne vykastrovaný, ale čo bolo najhoršie (ne)akčné scény. Bolo ich málo a neboli vôbec svižné... Pol dňa sa štelujú a a bitka začína aj končí jediným kopancom (spolier: posledný fight, o ktorom som dúfal, že celá tá vata pred tým bola je presne tento typ). Nehovorím, že mi tam nebolo sympatické nič... Jayden a Jackie boli celkom milé postavičky v zásade (keď jackie zrovna napitý nerozbíja auto a neplače krpatému na ramene). Ale nedokážem odpustiť, že ma týmto pripravili o dve a pol hodiny nedeľného Dva a pol chlapa! ()

panMartin

Hodně pomalý rozjezd a zdlouhavý film.Tréninková fáze na mě působila dost nevěrohodně. Přišlo mi to znatelně lepší než originál. Děj vás rozhodně nepřekvapí, ale co na tom, když to funguje jak má. Závěrečný turnaj ubíhá rychle, nic není zbytečně roztahané. Čínské lokace byly vybraný geniálně. Jackie Chan má konečně roli, která sekne k jeho věku. Malý Jaden je sympaťák a hraní má v genech. Talent má rozhodně po tátovi. Maximálně 100 minut by neuškodilo. ()

wader

Tak vám přátelé nevím, co si mám o tomto počinu myslet. Po jeho shlédnutí jsem více či méně zklamán. Jak už to u některých filmů bývá, trailer a propagace jsou mnohem lepší než film samotný. V ukázkách byly ukázány všechny scény, které byly více atraktivní. Problém je ten, že divák očekává tyto ukázky rozpracovány v samotném filmu, ALE ve filmu jsou tyto scény přesně tak jako v trailerech. Není tam velice nic navíc. Samotný příběh přesně kopíruje původní zpracování starého Karate kid, což není na škodu, ale pakliže jste pamětníky, nic nového vám to nedá. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)