Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

energo

Jak remake to moc nefunguje s původním filmem to nemá mnoho společného. Možná za to, že tam hrají děti. Film je dost dlouhý a dokud se dostane k nějakému karate, tak to možná trvá i hodinu. Příliš dlouhý úvod je asi při karate filmu zbytečný. Bitvy jsou kvalitní, ale ten černoch, jako by se tam nehodil. Roli učitele karate hra Jackie Chan a po pravdě moc se na to nehodil... Klišé se starým mistrem s dlouhou bílou bradou, by bylo rozhodně lepší, než údržbář ze školy. Ale nudné to není, navzdory délce filmu. ()

MaxBodycount

Milučká čínska agitka ktorá krehkou rovnováhou medzi yin /obsadenie vedľajších postáv, podarené vtípky, dobrý strih/ a yang /patetické odbočky, prehnaná dĺžka/ dokázala nasmerovať tento "once a decade" update Karate Kid aspoň medzi guilty pleasure snímky. Neočakávane pozoruhodná však je nenápadná scéna z trhu obsahujúca ignorované varovanie ohľadne stravovacích návykov potvrdzujúca čudný pocit, že čínskemu disentu sa podarilo uplatiť scenáristu a umiestniť niekoľko podprahoviek. Moment filmového blaha: Chanovo pasívne kung - fu v jeho jedinej, o to bizarnejšej bojovej scéne vo filme. ()

teekanee

Upřímně nechápu těch 65%. Film si podle mě zaslouží mnohem víc. Tento výlet do čínské kultury je opravdu velice příjemný, zábavný a filmařsky perfektně zvládnutý. Jako malý jsem tento film hltal a jeho kouzlo po všech těch letech vůbec nevyprchalo. Jayden Smith je známý spíše jako protekční synáček, co moc hrát neumí, ale tady hraju opravdu dobře. Jackie Chan je to pak ve vedlejší roli přímo výborný a ukazuje, že umí i úplně jinou polohu, než je jeho zvykem. Samotná bojová choreografie je tu taky výtečná. 82% ()

ImDude_man

Stínohra s bambusovými tyčemi je naprosto úžasný moment filmu. FIlm má vše, co film potřebuje. Dobrý scénář, dobrou režii, dobré herecké výkony. Všechno ostatní jen doplňuje tuto triádu, ale bez těchhle tří věcí můžete mít skvělého kameramana, skvělé střihače i  úžasnou hudbu, ale nikdy z toho dobrý film nebude. Malej Wilbur je tu velmi sympatický, některé grimasy zrcadlí otce. Ušiska má úplně stejná. Já ty Jackie Chanovky  a Bruslího a jiné kungfu motherfuckery moc nemusím, ale tady Chan hraje velice dobře a civilně a i ta role je trochu jiná než ti jeho potrhlí detektivové apod. Neučí kluka bojové umění. Učí ho filosofii. Takže za výrazný dramatický oblouk (to na co naši filmaři téměř úplně zapomněli) obou hlavních postav 80% ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)