Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

yazik

Upřímně jsem měl strach, jak se s tímto filmem autoři poperou a hned na úvod musím říci, že mě velice příjemně překvapili a potěšili. Dokázali se držet "předlohy" a přesto natočit jiný film. Navíc čínská kultura stejně jako jejich úchvatná architektura mne vždy fascinovala. Film je skvěle sladěn jak po stránce příběhové, tak i duševní. Báječně jsem se bavil od začátku do konce, včetně závěrečných titulků. Skvělý herecký výkon od J. Chana i od malého Jadena Smitha. 5* ()

Via

Nu, hezká podívaná pro děti, puberťáky a některé dospělé... trošku jsem čekala něco více, určitá podobnost s původní verzí tam prý je též... Celkově: nelituji, že jsem to viděla, hudbu (James Horner) z toho budu poslouchat asi ještě dlouho, zápletka taky celkem fajn, ale předvídatelné... Leč technika výcviku milého pana údržbáře se mi hodně líbila a jestli aspoň trošku budu schopná ji aplikovat poté na své děti, budu velmi šťastný člověk. Kung-fu není pro boj, je pro obranu člověka, je to styl života - s tím souhlasím a nemám ráda, když si někdo upravuje dobrou věc k obrazu svému, aby vytěžil co nejvíce a poškodil okolí... Jde to i jinak, ne snazší cestou, ale zajímavější... ;) ()

Lajty

Když jsem viděl obsazení, tak jsem čekal zase zbytečný film plný nudy a klasického příběhu. Ale Jaden Smith mě mile překvapil. Opravdu se v tomhle filmu vytáhl a ukázal že to s ním zas tak špatné nebude. Ale nejlepší je na tomto filmu Jakcie Chan. Už zestrárlý údržbář vytáhne černošského kluka na vrchol Kung-Fu a sám dokazuje, že je stále ve formě. Takže nemůžu jinak než plný počet. Na tento film budu vzpomínat s nostalgií a rád si ho zase někdy pustím. ()

Mikecat

Film má všetko, čo mal mať, dokonca predčil moje očakávania. Takúto výchovu by mal dostať každý mladý človek, naučiť sa kázni a poriadku, čo sa každému samozrejme zíde aj v bežnom živote a všetci by sme sa mali lepšie. Chan ako nenápadný údržbár a zároveň majster bojového umenia - výborný, celková atmosféra, nádherný výlet v horách - keď chceme niečo dosiahnuť treba sa preto aj obetovať....pekné myšlienky, pekné bojové scény, výborne zahrané....odporúčam pozrieť btw.: Tie fúziky Jackie-mu fakt seknú:) ()

smith22

Americká pohádka kdy se z černouška po několika málo týdenním tréninku stane hotový kung-fu mistr a zrube několik asiatů věnujících se bojovému umění od malička. Will Smith k propagaci svého synka hold dělá co může a podařilo se mu zlanařit i Jackieho Chana.Jinak si troufám tvrdit, že ty souboje tvůrci trochu neodhadli.Takové nakládačky by se hodily spíše k dospělým – místy až zbytečná surovost. ()

Sticks

Fungujúca citová vydieračka, kde afroameričan ukáže všetkým Číňanom, ako sa robí kung-fu. Z filmovej stránky nemám čo vytknúť. Klasický hollywoodský film s jačiacou maminou, starým zanedbaným majstrom, ktorý má v skrini zopár kostlivcov a harmonickým koncom. Malý si moje sympatie získal; 7/10 ()

brtko

Starý Karate Kid sám o sebe žiadnym úžasným hitom nie je. Ani nový sa o to nesnaží. Ide však o príjemné prekvapenie so sympatickým Jackiem Chanom, a prekvapujúcim Jaddenom Smithom. Efekté súboje a krásne prostredie starej Číny vás dostanú. ()

baclajean

Celkom obstojné, napriek tomu, že Chana vyslovene nemusím. Len dve pripomienky: Jackei Chan by si nemal nechávať fúzy, a druhá - prečo preboha kaziť celkový dojem tým, že hneď ako začnú titulky, sa tam capne pieseň Justina Biebera?! ()

Gig

Není to špatné a potenciál to má. Ze začátku jsem měl o obavy Miagiho. Původní představitel je nezaměnitelný a prostě k filmu přirostl. Tak jsem byl zvědav, jak si s touto rolí popasuje Jackie, který je jiný. Ale mě se líbil. Karate Kid je trochu taková kombinace původního filmu Karate Kid I a Karate Kid II. Tak jsem zvědav co přinese II. Navíc mladej nám trochu za tu dobu povyrostl. ()

AndrewNewman

Ani originál nestál za veľa a remake tohto plytkého filmu je ešte horší. Smith Junior mi nevadil, ani ma zase neohúril, skrátka mi bolo jedno čo sa mu stane. Uvidíme, či je rovnako talentovaný ako jeho taťka, ale zatiaľ to nevidím ružovo. Spevácka kariera Willow taktiež prešlapuje na mieste, tak ma napadlo, či ti haranti zdedili vôbec niečo po Willovi. ()

Paveza

Ten chudák malej bohužel nepodědil žádný talent, ani zlomek. Bohužel. Otcův vliv je jediný, co ten kluk má. Film jako takový vystihuje jedno klišovité slovo a tim je klišé ()

megajalec

Film pre celú rodinu, najmä tá mladšia časť bude spokojnejšia. Tradičná story o loserovi v novom prostredí, ktorý sa nevie začleniť a rešpekt si získa až tréningom a turnajom v kung-fu. Je to presladené trochu a naivné, ale pozerateľné. A Smith prehrával, teda mne to až bilo do očí a liezlo na nervy. ()

vodkasesemte odpad!

Co to je doprdele za sračku? Negroška a ještě pyče. Co maj nekři společnýho s karate? A bílej si střihne part v apartheidu. Kdyby ji honili členové kuklux klanu, tak to chápu. Jo, to není negroška, ale negr. Tak ten je na tom hodně špatně. ()

hrumsrt

Přesně jeden z těch filmů, které beru jako guilty pleasure. Je mi jasný, že to není dokonalý, že to je má docela dlouhý tempo a Jadena Smithe, který tu má řadu divných momentů a může v průběhu i štvát. ALE já tohle viděl v 10 letech v kině a tou dobou jsem taky dělal karate a kumite byla srdcovka. Byl to pro mě takový první malinko dospělejší snímek, jakože už nešlo o animák nebo nějakou fantasy. Za mě super zábava, která se snaží jít na ruku tak nějak všem a přesto jde o docela elitářský projekt. Nikdy nezapomenu, jak se mnou tehdy v sále cloumali emoce, jak jsem závěr dojel vlastně s otevřenou hubou... Celá ta značka má svůj fuck-up, že nějaká rychlokvaška vydrdí toho, kdo maká celý život. Ale ten film je hodně černobílej, abych mu na konci prostě fandil. Jakou chemii spolu má Jackie Chan (pro nějž je tohle bohužel zatím poslední film, který stojí za řeč) a Jaden Smith (jasně celý mu to koupil tatík, zas*aný elitář!), to je prostě paráda! Miluji ty trénikový úseky, s jakými myšlenkami s to hraje, že tvůrci mají snahu dát tomu nějaký vyšší princip (čímž řadu lidí asi naštvou).. Finálový turnaj je trešnička na dortu, která baví jako málo co! V závěrečné dojemné satisfakční scéně už mě vždycky mají! Nikdy nechci sequel, takhle to je dokonale celistvý a uzavřený arch. /viděno v kině/ 90% ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)