Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Hapretor

Dojemné a úsměvné. Známé a jednoduché. (avšak) Původní film toto u mě posílá do ztracena. Dredař Dre je opravdu sympaťák. A "Miagi" v podání J. Chana je taky dědouš k pohledání. Tímto se u mě J. Chan definitivně vymanil ze stereotypu tupých mlátících komedií. Je hezké, že na stará kolena prozřel a snaží se hrát hezky v oduševnělých rolích. Jen tak dál pane Chan. A nechcete mě taky učit kung-fu? Takovej výlet do Číny...ou jeah! ()

optimus0s

Z tohoto filmu jsem se dozvěděl dvě veci. 1) Will Smith je opravdu pravým otcem Jadena Smithe:-D2)jeho synáček je nehoráznej parchant, ale když se snaží tak i umí hrát. Film je celkově dost nevyvážený. Chvíli je to skvělá rodinná podívána ale najednou se to změní ve snůšku hoven. A opravdu děcka co dělaj kung-fu tak jsou neuvěřitelná, opravdu jim to nevěřim:-Dale největší slabinou filmu je jeho délka...kratší o skoro hodinu (cca 50 minut) by bylo rozhodně lepší. ()

PDcz

2** body Sakra, už jsem měl napsaný komentář a byl nejdelší ze všech dneska a smazalo se to :-( [X] MInus 3*** body V původním jsem psal něco o věku diváků, proč dělají remaky a jak bych se na to tvářil dnes, kdyby mi bylo jako u původního. [X] Opakování: vykašlete se na druhé díly a na remaky!! ()

NGP

Hodně věcí se dalo v tomto filmu předpokládat, je to jeden z těch "happy end" filmů, který nemusím. Sice párkrát jsem měla namále díky dojemným scénám, ale stejně mě to udrželo na tom průměru. Zkrátka je to vhodné pro lidi kterým nevadí monotónnost a neustála opakovanost. Prostě mi nepřišel ten film originální dost na to aby si zasloužil status nadprůměru. ()

J. T. Kirk

Pořád dokola nám cpou jeden remake za druhým. Karate Kid je sice kvalitově srovnatelný s filmem Karate Kid z roku 1984, ale pořád to je něco jiného, než když se díváte na film o kterém víte, že není jenom upravená "kopie". Jaden Smith mě docela příjemně překvapil a to je jenom dobře. Po tom co jsem viděl Chana v Chůvě v akci jsem si myslel, že už je odepsaný a vidím, že jsem se dost zmýlil. ()

DHDV

Film, který si najde své fanoušky. Osobně na mě tento film moc nezapůsobil, ale určitě je to jeden z těch „remeaků“, který se docela povedl. ()

BOURQUE

Remake, ktorý sa v podstate snaží naviazať na úspešnosť pôvodného filmu, resp. prekonať jeho úspešnosť a popularitu. Pravdu povediac, bol som veľmi zvedavý na to, kto bude hrať koho. Jaden Smith (Šťastie na dosah) ako Karate Kid a Jackie Chan ako majster Miyagi. Myslím, že oni dvaja neboli zlá voľba. Jackie a Jaden dali do toho všetko. Hlavne Jackie. Bolo to vidieť. Zo spolupráci vznikol film, za ktorý sa nemusia hanbiť. Keby áno, tak chyba nebola na ich strane. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

STina1

Prečo mi na tomto vadí taká úplne malinká chybička krásy - že o karate sa tam hovorilo maximálne 2 minúty, ale inak celé je to o Kung-Fu? To je skoro to isté, akoby mi chcel niekto tvrdiť, že Kung-Fu Panda sa v skutočnosti učila karate. Film bol priemer, ak sa človek preniesol cez niektoré nedostatky, Jackie predviedol svoje známe umenie ako dať niekomu na frak tak, aby si dal facku sám, ale mám pocit, že sa to podobne odrazilo aj na filme. ()

Vakomlok

Původní Karate Kid si nepamatuji ani náhodou, takže jsem ochuzen o možnost oba filmy srovnat, ale ani to není potřeba, protože verze 2010 je překvapivě dobrý film a nabízí Jackieho Chana v (opět překvapivě) charakterní roli, což je po řadě jeho posledních filmů opravdu osvěžující. ()

hEROic

prvni pulka vyslovene nudna a tuctova... ovsem ve druhe se konecne zacne neco dit, postavy zacnou rozehravat sve pribehy a mlaticky nabirat brutalni obratky... popravde nechapu, jak film pro deti muze byt tak drsnej :) ale nikterak mne to nevadi, pac ja uz dite nejsem a rodic jeste taky ne :)) podtrzeno a secteno bezmala 65%, kdyby se neco delo v prvni pulce byly by to jasne ctyri hvezdy... ()

drankeryth

Tento Karate Kid bol ovela lepsi, ako povodna seria. Aj ked tento film bol viac obsadeny mladsimi hercami, mal urcite viac akcnych scen ako povodny film, kde mi to pripadalo take sladke a nezaujimave. Tu aspon isli na to tvrdo a decka sa bili dost brutalne, hlavne na konci filmu, ked bol ten turnaj o titul majstra v kung-fu. Hlavna rola, ktoru ziskal Jaden Smith mi moc nesadla, skor mohli vybrat nejakeho lepsieho protagonistu a nie toho maleho a vychrtleho cernoska. ()

Puol

To hádam ani lepšie dopadnúť nemohlo. Do zhliadnutia filmu sa mi dlhú dobu nechcelo a možno i z nulového očakávania pramení milé prekvapenie. Veľmi sympatická postava v podaní Jackieho Chana, ktorý je u mňa hlavnou hviezdou. Tak 7/10. ()

Darkslayer

Až na záverečný turnaj je to prázdnejšie ako balíček čipsov. Ojedinele sa nájde obstojná scéna ale inak je to samá vata. Výber hlavného predstaviteľa tiež nebol veľmi šťastný, Jaden ma väčšinu stopáže skôr iritoval. To už sa mi páčila viac stará verzia. ()

IGNI

V přestávce mezi filmy jsem přepnul na rozuzlení tohoto filmu. Posledních pět minut mi prozradilo, že jsem ušetřil 129 minut amerického patosu, kdy stárnoucí Jackie Chan vycvičí černošského kluka aby dokázal porazit čínského křiváka kopem přes hlavu se zlomenou nohou..nyní již mám dostatek informací abych mohl film ohodnotit. :) ()

Olík

Ať si kdo chce co chce říká a může klidně předhazovat klišé a jiné další nešvary, Dannyho jestřábí kop se stal pro mou generaci důležitou součástí dětských let a dost možná i kultovní záležitostí. Ruku dám do ohně za to, že co se týče Karate Kida roku 2010 a generace mých dětí, nic podobného nás rozhodně nečeká. Pominu-li, že mladej Smith vypadá jako by se na nočník naučil asi tak před čtrnácti dny, ale v soutěži, které se zúčastní a pomocí svých za pár dní nabytých schopností samozřejmě vyhraje, se podobně rostlí "bojovníci" normálně mlátí pěstmi do obličeje. Nebo, že zmiňované schopnosti nabyde díky svému učiteli Jackie Chanovy, dnes spíše špatnému komikovy než čemukoliv jinému. Tak stejnak jde o sbírku těch největších amerických bulshitů, které kdy strýček Sam divákovy naservíroval.........a proto nezapomínejte na slova Justina Biebera "I will never say never! (I will fight) I will fight till forever! (make it right) - Whenever you knock me down - I will not stay on the ground" :D ()

Ydrosten

Trapný pokus napodobit originál. Mrzí i to že se tomu upsal Jackie Chan. Mladej Smith je taková tlama že je opravdu zralej na nakopnutí. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)