Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Davies182

Nemám čas psát komentář, protože jsem si do podlahy v obýváku nainstaloval repliku věšáku na bundy z filmu a učím se kung-fu. No dobře... Film stojí a padá na rádobyrodinné atmosféře, což s sebou přináší všechny milé i nemilé věcí s tímto jevem spojované. Na jednu stranu je to roztomile "candy" koukatelné, na tu druhou se zkušený divák neubrání dusivému posměchu. Bohužel je dost velký rozdíl mezi pousmáním nad kvalitní vypointovanou pomrkávající vtipnou scénou, a pousmáním nad přehnanou snahou scénáře oslnit podobnými scénami unešené diváky. Občas se prostě ty milé vtipné situace nekontrolovatelně zvrtnou a v ústech z nich pak zůstává jen pachuť hořkého výsměchu. Dalším brutálním nedostatkem je málo akce... Jako příjemný rodinný snímek si Karate Kid stojí nadmíru obstojně, v rámci akční komedie ovšem katastrofálně zaostává. P.S. Jsem rád, že jsem na to do toho kina nakonec nešel. P.P.S. Jaden je fakt dobrej. ()

gogo76

"Zobleč bundu..., Zaves bundu...Zves bundu a obleč si bundu..." Už som nejaký ten film s J. Chanom videl a trúfam si povedať, že asi prvý krát som zaregistroval niečo ako herecký výkon. Už dlho mu nič tak dobre nesadlo. Bol pritom netradične minimalistický bez jeho obvyklých grimás, takže v tomto u mňa určite pochvala a konečne som po dlhšej dobe počul hudobný doprovod (dosť dobrý sountrack) od Jamesa Hornera. Celkovo som s novou verziou filmu spokojný a slabšie hodnotenia treba brať trochu s rezervou. Je to film skôr do tých 15 rokov a tu by sklamaný nemali byť.-----------Som akýsi plný vnútornej energie "čchi"...Keďže kung-fu je všade, idem na záchod cvičiť...70%. ()

Xmilden

Originál jsem nikdy neviděl. Jackie Chan hraje více než by si Jared zasloužil, ale budiž. To že americká rodina nemá práci doma a tak se přestěhuje do Číny, budiž. To že má film více než dvě hodiny, ale akceptovat nelze. Dlouhé, vykonstruované a nebýt hlavně Jackieho tak jde hodnocení zcela určitě dolů. 50% ()

lesumir

Jakoze vykopnout nad svoji hlavu neumim a docela by se mi to libilo, ale to bohuzel neznamena, ze se mi libil i film. ()

A_FISH

Jackie jak ho neznáte v barevném pohádkovém příběhu, tichém a klidném jako stojatá voda. Přestože si Jackie s malýma drzýma parchantama poradit dokáže, z téměř neakčních stočtyřiceti minut cílovka pravděpodobně nadšená nebude. U mě ale poctivých 3,5* a v závěru filmu, kdy si kníratý údržbář odvádí dredatého Kolju, můj nepřítomně dementní úsměv rozhodl o palci nahoru. ()

Gimp

Pravda, sice si to je občas jako debilně barevný cestopis, nové wax on wax off ale funguje, stejně jako pornoknír Jackieho Chana. Goo for it ()

paascha odpad!

Nestačilo mi, že jsem se spálil se sračkama Kickass, Scott Pilgrim, Spiderman atp, ještě musím pokoušet své duševní zdraví experimenty s tvrdými shity. Karate Kid, lze přeložit jako Karate Kid, je opravdová sračka pro vymaštěné čůráky, kteří dokážou jen bučet, kvičet a tu a tam debilně zahiphopit. No, možná se najde někdo normální, kdo je prostě jen mladý a líbí se mu filmy o mladých, ale to je asi světlá vyjímka, něco jako Kuba:-) Kebbrdle se asi zesere do kopce, ale nemůžu si pomoc a opět dávám odpad. Nesnáším filmy o bojových sportech a filmy s barevnejma o barevných pro barevné. Proto ()

Kass

Přišlo mi to znatelně lepší než originál. Malý Jaden je sympaťák a hraní má v genech. Taktéž si těžko přát lepšího učitele bojových umění než je J. Chan. Ovšem nejlepší je, že byl film zasazen do čínských reáliích, čímž získal na exotické kráse a přitažlivosti. Spokojenost. ()

Shakers

Keby ubrali trochu minút a neboli vo filme miestami tak vážny, tak by to bolo oveľa lepšie.Niektoré scény úplne zbytočne a stopáž je tiež pridlhá na takýto obyčajný film.Čo sa týka záverečného finále, tak to je klasika.Inak zaujímave (ale dobre) duo - Jackie Chan, Jaden Smith a dobrá hudba. 70% - 3* ()

JohnnyD

Fajnová pohoda zo starej školy točená, čo už nie je zvykom, najmä pre deti a bez toho, aby sa strápňovala. Proste ako za starých čias, kedy filmári nemali deti za dementov. A Jackie Chan po dlhej dobe nerobí zo seba šaša! Minutáž je síce trošku prepálená, no aj tak si viem predstaviť, že mať teraz 6, tak to na mňa zapôsobí ako vo svojej dobe originál Karate Kid. ()

playboxguest

Říkám si: "Jé, ti budou mít průser, že nechali zmlátit dospělákem bandu malejch děcek..." a pak mi došlo, že se jich ten páprda (mně fakt za celou dobu nedošlo, že ho hraje Jackie Chan, to je snad první film, kde mi byl i sympatický) ani nedotkl :-) Podařená akce s jedním až zběsilým číslem (ta bitka jeden na šest mě fakt dostala) a několika chudšími místy, kdy jsem prostě mrkla po hodinkách. Ale jináč, na to, že je hlavním hrdinou dvanáctiletej kluk, paráda. ()

Madsbender

Návrat k pravému zmyslu série Karate Kid s Jackiem Chanom vo vážnej (a skvele sediacej) roli a nečakane sympatickým a výborným synom Willa Smitha. K plnému počtu chýbal skutočne len kúsoček. ()

sheen

No atmosféru starého Karate Kida to samozřejmě nepřekonává. Je to takový rodinný Jet Li. Jackie Chan je pořád borec. ()

Pilda17

Hodně pomalý rozjezd a zdlouhavý film. Dá se říct dobrých 90 minut lehkého připravování a trénování na turnaj. Dalo se to zkrátit na 45 minut, protože v těch úsecích hrozně slabá místa a slabý děj. Zbylých 30 min., je třešnička na dortu a film dostává lepší náboj. Dokončení tréninků s Jackie Chanem a na závěr turnaj. Neříkám, že špatné, ale nepřesvědčil mě o svých kvalitách na lepší hodnocení... 6/10 = 60% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 9/10/// +Jaden Smith si ukradl film pro sebe, jinak řečeno role mu padne, Jacke Chan sice pana Miyagiho nenahradí, i tak je to ale učitel, kterého by málokdo čekal, výborně poskládaný soudtrack, krásné a nezvyklé prostředí, které je využito naplno -možná o něco delší, nejsem si jist jestli některé scény budou zajímavé i napodruhé/// Tohle je prostě srdcovka, tak jak bych to mohl minout. Dost možná (snad) tohle bude pro současnou generaci za pár let klasika jako kdysi pro nás původní Karate Kid. Vlastně já i ten původní viděl někdy později, takže jsem si tento film hodně přál. Vidět novou moderní verzi a zvou se vžít do malého kluka, který tento příběh hltá od prvního záběru do posledního. Pár výhrad by se našlo, ale to souvisí s tím, že mi už není 12, jinak je tohle ale velmi vydařený remake, kterému nic podstatného nechybí. Ba dokonce bych řekl, že patří v poslední době mezi ty nejpovedenější. A mimochodem být mi tolik co hlavnímu hrdinovy, asi bych se platonicky zamiloval .-) Tohle by si opravdu zasloužilo pokračování./// Celkem 84%/// ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)