Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Příjemná a vtipná romantická komedie, přesně co se od spojení Ryan, Hanks a Ephron dalo očekávat. Oproti Samotáři v Seattlu nehledejte v Lásce přes internet nějakou hlubší citovou sondu a originální výstavbu příběhu, jedná se o opravdu klasickou, neoriginální, ale povedenou romantiku.(5.2.2006)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $115,821,495Tržby Celosvetovo $250,821,495║ Príjemná romantická komédia so skvelým Tomom Hanksom a Meg Ryan, možno trošku skrátiť minutáž, lebo v poslednej tretine to trošku stagnuje na mieste a možno by bolo plné hodnotenie. /80%/(18.5.2005)

O trochu uveriteľnejšie ako (moje obľúbené) BEZSENNÉ NOCI V SEATTLI, ale humor je trochu menej ostrí - aj keď o to inteligetnejší. Veľmi príjemá romantika...(9.1.2007)

V tomhle krámku Nory Ephron se cítím vždy jako v pohodlném křesle u hřejícího krbu, kde sem tam praskne nějaké to polínko - nu, jednoduše jako doma. Každý detail snímku má svůj nekonečný půvab a bezmála každá druhá věta scénáře se hluboko zaryla do mé romantické duše (ať už je to motýl, kmotrovské variace nebo potah jménem "peníze"). Avšak já se ptám: Má tahle moje srdeční záležitost nějaké vady? Já vlastně odpověď slyšet nechci. Chci jen tuhle kosmickou otázku vyslat do prostoru. Takže, dobrou noc, milý Prostore. PS: Tak kouzelný New York nebyl ani u Woodyho Allena.(29.9.2007)

Jiskření mezi Meg Ryan a Tomem Hanksem je opravdu znatelné, ale jinak tento film spadá do jen lehkého nadprůměru a nebýt jich, tak by byla Láska přes internet jen dalším romantickým příběhem v řadě.(28.12.2007)

• - Kniha, ze které Kathleen (Meg Ryan) předčítá dětem ve svém obchodě, je dílo Roalda Dahla "Kluk - příběhy z dětství." (Laura Luthy)

• - Obchůdek Kathleen Kelly byl inspirován a postaven podle obchodu Manhattan´s Books of Wonder, který se nachází v části Chelsea. Meg Ryan tam jeden den pracovala za pokladnou, aby si práci vyzkoušela a ještě dnes můžete v obchodě nalézt některé dekorativní prvky z filmu. (don corleone)

• - Michael Palin měl hrát známého spisovatele, který dobrovolně předčítá pravidelně v obchodě Meg Ryan. I když se natočilo několik scén, nedostaly se nakonec do filmu. (don corleone)