Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Léty bude tenhle film stárnout... Jeho určité kouzlo spočívá v jistém okouzlení emailovou poštou a chatem, které byly ještě v roce 98 (u nás určitě) něčím nezvyklým, už dnes se ale jen ušklíbáme nad nadšením Hankse ("ten pocit, když otevřete schránku a ta vám oznámí: Máte zprávu") a Ryanové, kteří s tímhle médiem pracují. Nebýt tohoto motivu, není na filmu NIC originálního, je z něj dobrá romantická komedie s průměrnými hereckými výkony obou představitelů a kýčovitým koncem ( do něj navíc hraje "Over the rainbow"). Rozhodně jsem dalek po tomhle snímku nějak plivat, bavil jsem se dobře... 60%(5.7.2006)

Jiskření mezi Meg Ryan a Tomem Hanksem je opravdu znatelné, ale jinak tento film spadá do jen lehkého nadprůměru a nebýt jich, tak by byla Láska přes internet jen dalším romantickým příběhem v řadě.(28.12.2007)

Hurá! Konečně nějaký romantický film, který má hlavu a patu. Neubráním se porovnávání mezi tímto snímkem a Samotářem v Seattlu (ostatně hlavní herecká dvojice je stejná). Zatímco u Samotáře jsem se občas musel chytat z hlavu, co je to tam za přiblblé dialogy a navíc mě štval ten spratek; zde jsem se setkal s příjemným, lehkým, místy vtipným romantickým filmem, bez zbytečných amerických excesů a zkaženého konce. Samotná myšlenka mi přišla v celku originální, herecké dvojici Hanks-Ryanová jsem tentokrát jejich vztah vcelku věřil a fandil jim, samotný příběh mě také nenudil a navíc zde byla krásná hudba. 1 z těch lepších amerických romantických filmů, který nemůžu než doporučit.(22.5.2008)

Tretia a najlepšia spolupráca Toma Hanksa a Meg Ryanovej po JOE VERZUS SOPKA a BEZSENNÝCH NOCIACH V SEATTLI. Pri romantickej komédii je dôležitý ústredný pár, vtipné vedľajšie postavičky a prostredie, v ktorom sa odohráva. Tieto základné žánrové podmienky LÁSKA CEZ INTERNET ukážkovo spĺňa: „správny muž“ Hanks je bez debaty, k tomu rozkošná Meg, rozprávkovo čarovná atmosféra slnečného New Yorku (v ktorom akoby sa nikdy neudiala jediná vražda) a silné herecké obsadenie podporných rolí (Kinnear, Poseyová, Zahn, Chappelle). Nechýbajú pesničky ani humor („Henry“). Hoci je to predsa len troška dlhé a od polovičky to celé de facto nedáva zmysel (SPOILER naozaj budete randiť s človekom, ktorý vám zničil milované podnikanie? SPOILER), stále zostal príjemný žánrový hollywoodsky žánrový oddych v najlepšom zmysle toho slovného spojenia. Kino Považan 1999(15.2.2009)

Nora Ephron a romantické komedie - to k sobě pasuje naprosto dokonale. A romantický pár Tom Hanks a Meg Ryan jakbysmet. Výsledkem je vtipný a milý filmeček, který vás vždy zaručeně potěší.(1.6.2002)

• - Kniha, ze které Kathleen (Meg Ryan) předčítá dětem ve svém obchodě, je dílo Roalda Dahla "Kluk - příběhy z dětství." (Laura Luthy)

• - Dědeček Joe Foxe se zmíní, že měl také kdysi dávno romantický vztah s babičkou Kathleen a posílali si dopisy. Jde o odkaz na film, který vznik tohoto inspiroval Shop Around the Corner (1940). (don corleone)

• - Obchůdek Kathleen Kelly byl inspirován a postaven podle obchodu Manhattan´s Books of Wonder, který se nachází v části Chelsea. Meg Ryan tam jeden den pracovala za pokladnou, aby si práci vyzkoušela a ještě dnes můžete v obchodě nalézt některé dekorativní prvky z filmu. (don corleone)