Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Tretia a najlepšia spolupráca Toma Hanksa a Meg Ryanovej po JOE VERZUS SOPKA a BEZSENNÝCH NOCIACH V SEATTLI. Pri romantickej komédii je dôležitý ústredný pár, vtipné vedľajšie postavičky a prostredie, v ktorom sa odohráva. Tieto základné žánrové podmienky LÁSKA CEZ INTERNET ukážkovo spĺňa: „správny muž“ Hanks je bez debaty, k tomu rozkošná Meg, rozprávkovo čarovná atmosféra slnečného New Yorku (v ktorom akoby sa nikdy neudiala jediná vražda) a silné herecké obsadenie podporných rolí (Kinnear, Poseyová, Zahn, Chappelle). Nechýbajú pesničky ani humor („Henry“). Hoci je to predsa len troška dlhé a od polovičky to celé de facto nedáva zmysel (SPOILER naozaj budete randiť s človekom, ktorý vám zničil milované podnikanie? SPOILER), stále zostal príjemný žánrový hollywoodsky žánrový oddych v najlepšom zmysle toho slovného spojenia. Kino Považan 1999(15.2.2009)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.9.2012)

Vždycky, když to dávají, tak se uvelebim na gauči, zachumlám se do deky a na 115 minut se ze mě stane částečná žena(18.8.2010)

Velice příjemná romantická komedie, s neméně milým obsazením.(20.5.2002)

".......Tolik věcí mi připomíná něco, co jsem už četla, ale nemělo by to být opačně? Já vlastně odpověď slyšet nechci. Chci jen tuhle kosmickou otázku vyslat do prostoru. Takže, dobrou noc, milý Prostore". Po každé mě to pohladí, ty jejich poetické postřehy o moučném prachu, o motýlu, který si zaletěl do Bloomingdale´s koupit klobouk, o přátelských kopretinách, o Pýše a předsudku (a záběr na Hankse, jak u té knihy trpí) a po každé si řikám, jak pěkně se tu všechno, co je třeba ke zrodu dobrého filmu, sešlo.(28.2.2006)

• - Obchůdek Kathleen Kelly byl inspirován a postaven podle obchodu Manhattan´s Books of Wonder, který se nachází v části Chelsea. Meg Ryan tam jeden den pracovala za pokladnou, aby si práci vyzkoušela a ještě dnes můžete v obchodě nalézt některé dekorativní prvky z filmu. (don corleone)

• - Třetí film v pořadí, kde spolu hrají Tom Hanks a Meg Ryan. (don corleone)

• - Malá Annabelle Fox (Hallee Hirsh) zpívá na vánočním večírku píseň "Tomorrow" z muzikálu "Annie". (Nikitera)