Láska přes internet

You've Got Mail

Láska cez internet

Komedie / Romantický

USA, 1998, 115 min

Léty bude tenhle film stárnout... Jeho určité kouzlo spočívá v jistém okouzlení emailovou poštou a chatem, které byly ještě v roce 98 (u nás určitě) něčím nezvyklým, už dnes se ale jen ušklíbáme nad nadšením Hankse ("ten pocit, když otevřete schránku a ta vám oznámí: Máte zprávu") a Ryanové, kteří s tímhle médiem pracují. Nebýt tohoto motivu, není na filmu NIC originálního, je z něj dobrá romantická komedie s průměrnými hereckými výkony obou představitelů a kýčovitým koncem ( do něj navíc hraje "Over the rainbow"). Rozhodně jsem dalek po tomhle snímku nějak plivat, bavil jsem se dobře... 60%(5.7.2006)

Film vychází z běžného tématu - seznámení se dvou lidí přes Internet. To se stalo výchozí zápletkou téhle komedie. Samozřejmě, že si výborně rozumějí - ale jen přes Internet. V reálném světě by se totiž měli a priori odpuzovat. Kathleen má rozkošné knihkupectví Na růžku a Joe Fox ji hodlá zničit...! Filmem procházejí všechna roční období: krásný podzim v NY s dýněmi, zlatým listím... (mnohem lepší než vlastní Podzim v New Yorku!), Vánoce a přelom jara a léta. A právě u záhonu kosatců v parku se nakonec sejde Joe Fox a Kathleen Kelly. Osobně, tenhle záhon se mi pro film zdá víc typičtější než kopretiny, o kterých je stále řeč. K tomu skvěle přiřazené hudební motivy od Cranberries a mnoha dalších a jedna z nejlepších romantických komedií je tu!(15.10.2003)

Příjemná a vtipná romantická komedie, přesně co se od spojení Ryan, Hanks a Ephron dalo očekávat. Oproti Samotáři v Seattlu nehledejte v Lásce přes internet nějakou hlubší citovou sondu a originální výstavbu příběhu, jedná se o opravdu klasickou, neoriginální, ale povedenou romantiku.(5.2.2006)

Perfektní romantická komedie s perfektním ústředním duem a navíc s úžasně svižným, dynamickým a pohodovým soundtrackem(6.2.2005)

• 666teen

Tak tohle už jsem viděl, ale jmenovalo se to Samotář v Seattlu.(13.12.2007)