Lewisek

Líbí se mi to zasazení děje do skutečného prostředí Wall Street. Jména bank i osobností jsou samozřejmě smyšlená; děj se však až velmi nápadně podobá skutečným událostem finanční krize v USA. Tuším, že filmová "Churchill Schwartz" banka je jakýmsi ekvivalentem Goldman Sachs, nebo Keller Zabel pro Lehman Brothers, což je pro mne velké plus i za cenu toho, že tím snímek ztrácí poutavost pro diváky. ()

Gildor

Technicky dobře zvládnuté, po příběhové stránce (rozuměj burzovní linie) taky, ale chtělo by to méně snahy o rodinné drama. Navíc ekonomická stránka věci byla někdy vyložená příliš primitivně, někdy až moc málo. Dát víc důrazu na Gekkův příběh, film vyzní líp, ale takhle z něho byla jenom vedlejší figurka vedle nemastně neslaného LaBeoufa.. 60% ()

kobe6

Zase musím zatleskat. Oliver to pojal trochu jinak. Děj nestál jen na hlavních dvou představitelích jako v jedničce, ale rozšířilo se to o příběhy více postav. A nevím kdo byl lepší. Začátek nastartoval Frank Langella. Střed opravdu famózní Brolin a na konec návrat krále Douglase. V tom se proplétaly problémy mladé dvojice. Parádně navozena atmosféra okolo krize. Stoneův rozvláčný styl mi vůbec nevadil. Minimálně top 5 tohoto roku. + rád jsem viděl Eli Wallacha opět na scéně:) 82% ()

dormouse

Pozor, spoiler.Těžko chtít velký zážitek z filmu, když ani původní Wall street na mne moc silně nezapůsobil. Asi to není téma pro ženské, stejně jako válečný film. Přesto si dovolím pár poznáměk. Film čerpá z aktuální tematiky světové finanční krize, banky krachují, vypadá to jako konec světa, nicméně, jak zpíva Cohen,the poor stay poor, the rich get rich. Místo jednobarevných závesů, které asi představují luxus, bydlí hrdinové nejdnou za barevnými závěsy, a místo hypermoderního nábytku mají mnohem útulnější dobový-čímž se asi naznačuje, že jsou totálně na mizině. Ale pořád bydlí na Manhattanu a jejich životní úroveň nijak neklesá. Také nevím, jaký postoj mám mít ke Gordonovi Gekkovi, který nejdřív vystupuje jako sympaťák, pak to chvíli vypadá, že je přeci jen padouch, ale nakonec se ukáže, že má srdce ze zlata a za dvd s embryem své dcery je ochoten vzdát se veškerého svého majetku. No, Hollywood, no. ()

ThomasCrown

Akosi mi tu chýba svižnejšie tempo, no na druhej strane oceňujem Stoneovu snahu založiť dej na aktuálnej svetovej kríze. Shia potešil a Gekko sa nezaprel, no paradoxne ma najviac zaujali cameá či už hercov, alebo miliardárov. A či sa svet bude poberať cestou "zelenších energií"? Jasné, že áno. Veď dnes už nie je problém predávať aj vzduch čo vydychujeme. Vďaka ti povestná Gekkova chamtivosť. ()

_ksilt

Solidni podivana, grady osmdesatkove verze to vsak nikdy nemuze dostihnout, soucasne vnimani "krize" na vsech frontach jen potvrzuje, ze "greed is good" a nic moc s tim nelze delat, tudiz jiz nas nema co sokovat, ani tedy tenhle Stone. ()

Harapes

Ve filmografii Olivera Stone je velmi dosti snímků,které se zcela vyhýbají hollywoodské produkci.Ale někdy mám pocit, jako kdyby režisér se musel odvděčit producentům a natočit něco konvenčního,tak aby se to těm pánům nahoře líbilo a do toho zapadá i tento film.Prostě lepší nadprůměr. ()

Drirr

První Wall Street byl strhující. Tento mě bohužel spíš nudil. Sázka na rozebírání vztahů mezi postavami podle mého opravdu nezafungovala. Stejně jako celá ta "překvapivá" pointa... ()

Mouzon

I když to Tetsuo zde i ve své recenzi na aktualne.cz tak pěkně vysvětlil s tou bublinou, pořád si myslím, že závěr je pro celý film velkou kastrací. Btw. ta metafora bubliny se dá vyložit nejenom jako princip náhody, ale také jako symbol vzniku něčeho nového, tedy naděje. A to se mi k celému předchozímu průběhu snímku zkrátka nehodí. Jinak ale vůbec nic proti naději nemám, ba naopak - nadšeně ji přijímám. Ovšem v reálném životě. Film má tu výhodu, že nám smí dát facku a nikomu se nic nestane, pouze nás to může dovést k reflexi. A Oliver Stone tu facku těsně před dopadnutím zastavil. ()

lareinna

Film, do ktorého vniesli aj trošičku reality - krachujúce banky žobrajúce vládu o finančnú pomoc. Stone ale nemohol disponovať vo filme s informáciami, že vytvorenie systému Federálnej rezervy v roku 1913 zaistilo najbohatším ľuďom sveta možnosť ovládať zdroje peňazí Spojených štátov...že systém Federálnej rezervy nie je ani vládnou inštitúciou, ani bankou, a že nemá žiadne rezervy. Je to skôr bankový kartel riadený niektorými z najmocnejších ľudí sveta, a že vytvorenie Federálnej rezervy bolo v zásade povolením k tlačeniu peňazí, že tento systém bol vytvorený, aby ochraňoval najväčšie banky, umožnil im poskytnúť hotovosť, kedykoľvek sa dostali do problémov, a že takto to funguje dodnes. Pravda sa nedá vždy vo filme použiť, tak sa väčšinou radšej vynechá. Môj názor je, že aj filmový svet je aj dnes do určitej miery ovplyvňovaný politikou./ /= Len pre zaujímavosť : v roku 2007 súčasne s rozšírením krízy, naberala na sile prezidentská kampaň v USA, ktorá sa stala najdlhšou a najdrahšou politickou kampaňou v histórii./ / 09.oct.2007 Dow Jones index skončil na historickej úrovni 14 146./ / sept. 2008, rok po tom, čo ECB vliala do ekonomiky 204 miliard eur, takmer rok po tom, čo sa Dow Jones vyšplhal na svoju historicky najvyššiu hodnotu, žiadalo americké ministerstvo financií a Bush o záchranný balíček vo výške 700 miliard dolárov./ / 04.nov.2008 bol zvolený Barack Obama prezidentom Spojených štátov./ / dec.2008 bolo ohlásené, že Američania prišli o 584.000 prac. miest - najväčšia strata od r. 1974./ / 31.dec.2008 Dow Jones uzavieral na hodnote 8776, jednalo sa o najhorší vývoj v priebehu jedného roka od r. 1931 predstavujúci hodnotovú stratu 6,9 biliónov dolárov./ / Akciový trh sa nakoniec spamätá, ale naposledy mu to trvalo od r. 1929 do r. 1954 než sa vrátil na pôvodnú vysokú hodnotu, v tej dobe tu budú nové spoločnosti, ktoré budú vytvárať Dow index..// ()

MkSallam

Wall Street 2: Láska nikdy nespí. Scénář dle románu Rosamunde Pilcher, režie nějakej nýmand, v rámci exportu hercům digitálně předělány tváře na americké protějšky. Dvě hvězdy za Douglase a Wallacha, vše ostatní prosím spálit... ()

Ollie235

Dějově to nijak nenadchlo, ekonomice tolik nerozumím, ale to prostředí mi ve filmu hodně sedí a láká. Ale celkově jsem se bohužel spíš nudil a ani dobří herci mi dojem z filmu bůhvíjak nevylepšili. ()

sona123

Pohled na mrakodrapy mě zkraje hrozně děsil, přišlo mi to ohavné, naprosto sterilní a k nežití. Když se pak obdobné záběry objevily na konci filmu, přistihla jsem se při tom, jak se mi líbí, jak obdivuji ty železné a skleněné úhly, čisté linie, osvícené majestátní budovy, které jsou vlastně krásné a fascinující. A podobně se obávám, že bych propadla i ďábelskému světu Wall Street. Ještě štěstí, že nerozumím číslům a všem těm ekonomickým podivnostem. A film? Tak ten mne nadchl. Sice se v něm neskutečně mele, ale má to drive po celou dobu. A Douglas, ten si to užívá (podobnou roli si pravda střihl i v Solitary Man). Ale ten konec! Tak ten mě fakt -ale ne, budu slušná, naštval - a zkazil mi celkový dojem! OK, udržím se a hvězdičku neseberu, ale tohle teda...hanba scénáristovi! ()

dehlie

Oliver Stone sa vrátil na Wall Street a rozhodne úspešne. Gekko taktiež a rozhodne sa nezmenil. na už kultovú jedničku to síce nemá a rozhodne sa jedná o film, ktorý si rád pozriem znovu. ()

mazadlo

Průměrná podívaná která srší charismem Douglase , Labeoufa a WallStreet jinak nic nového pod sluncem. Zažitý model příběhového klišé postavený tak aby vyhověl moderním trendům. Není to tak drsné jako staré Wallstreet ale na jedno kouknutí docela povedený film. Nic co bych si ale pamatoval. ()

mira007

Jako vystudovanému inženýru ekonomie se mi ten film líbil, ale mysím, že lidi kteří v tom filmu hledají akci a jednoduchost moc ten film nepoberou. Některé schémata finančních operací a snaha o vysvětlení finanční krize proč a jak jsou velice těžké na pozornost a když jsem na tom byl v kině, tak někteří diváci odcházeli v polovině filmu, protože to prostě nepobrali. Na ten film jsem nešel u toho důvodu, že bych byl vydřenej z jedničky, která se mi líbila, ale viděl jsem ten parádní trailer s tou excelentní muzikou, který začíná tím, že Gekko jde z vězení a tam mu vrací věci, které odevzdal při nástupu - hlavně ten dvoukilovej mobilní telefon. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina