Wall Street: Peníze nikdy nespí

Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Peniaze nikdy nespia

USA, 2010, 127 min

Už původní film mě nijak nesejmul a nepodařilo se to ani tomuhle.(19.9.2014)

Bezchybné, špičkové dílo. Wall Street 1 to sice podle mě nepřekonalo ale vidím to jako plnohodnotné pokračování, které si i po těch letech drží laťku velmi vysoko. Oliver Stone to dokázal a nezklamal mě. 90%(3.10.2010)

Nepatřím mezi ty, kterým hrají finance v životě první housle, nebaví mě sledovat index burzy v Tokiu a o převodech imaginárních peněz si myslím svoje. Přesto jsem se těšil na zákeřné finanční machinace kapitalistických mozků, ale moc jsem si jich neužil. Místo toho jsem viděl vztahovku na téma táta-dcera, matka-syn, padouch-mrtvola a přitom jsem získal zneklidňující přesvědčení, že v globálním světě je v podstatě jedno jestli milion dolarů vlastním nebo dlužím.(11.8.2011)

VŠICHNI JSTE PĚKNĚ V PRDELI!..... Lepší příležitost k návratu Gordona Geeka a pánů z Wall Streetu nemohla přijít. O. Stone se vyžívá ve finanční krizi, poukazuje na steroidové bankovnictví a ptá se: UVĚDOMUJETE SI, CO JSTE ZPŮSOBILI? Odpověď je jasná jako výpis z banky. Ale co na to obyčejný filmový fanda? (Fanda?) Stone je silný ve věcech financí, spekulací, informací... tedy faktu. Rodinná melodramata už mu tolik nežeru. A nevidím tu ani žádnou výstrahu, morální podtext je stupidní asi jako ta odpověď: JE DOBRÉ MÍT HODNĚ PENĚZ. ALE NENÍ DOBRÉ JICH CHTÍT ZA KAŽDOU CENU VÍC A VÍC. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci nastudovat skok pod soupravu metra. 2.) Láká mě ,,MORÁLNÍ HAZARD“. 3.) Ještě jsem neviděl rozmlátit obraz ,, Saturnus požírající svoje děti“. 4.) Jsem pojišťovák a chci omrknout nějaký ,,grify“. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.11.2010)

Vizuální stylovka jak prase. Celý film mě připomínal takovou malou výstavu High Society v plný kráse, což by ani tak nevadilo, kdybych se občas neztrácel v dialozích. Přece jen nejsem burzovní makléř a u některých slov jsem neměl ani šajnu o čem že je to řeč. Bohužel mám ještě jednu výtku a to ohledně story. Některé romantické scény zbytečně narušovali tempo příběhu, jako já jsme rád že se všichni tak milujou a že ta láska mezi náma tak je, ale nemám potřebu u filmu s podtitulem peníze nikdy nespí, zjišťovat, že to co vlastně nikdy nespí je láska. Naštěstí snímek není jen jedno velko cukrů, cukrů. Díky skvělý režii je na co se dívat a díky skvělým hereckým výkonům dua LaBeouf a Douglas je co si ve filmu užívat.(14.10.2010)