Wall Street: Peníze nikdy nespí

Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Peniaze nikdy nespia

USA, 2010, 127 min

Olinko v snahe natočiť Douglasovi testament vymyslel a zbúchal pokračovanie Stenovej ulice. Skončilo to vláčnou telenovelkou medzi rozpačitou dcérkou (ktorej najväčšou starosťou je ututlať, že má veľké konto, lol) a akýmsi podnikavým maklérom (ktorý behá k Douglasovi po rady). Čert to ber, zožrať sa to dá, aj keď polovicu času všade behajú a lietajú grafy a čísla, prípadne príslovia, ktorým každý rozumie len podľa gestikulácie ( hint - (。◕‿◕。) - zarábame, a (X_X) ° ° ’̿ ’̿ ’̿’̵͇̿̿̿ - bankrotujeme ). No ak veľké sumy preberá cca 30 dedkov za veľkým stolom a začnú kričať, normálne som sa začal báť, že bankrotujeme a chcel som vybrať tých pár eru čo mi babka dáva na knižku. Tam bola sila peniažkov a nie či Miško prispeje sociálne dávky na decko.(30.10.2010)

Stone podruhé drze sonduje do centra finančnického blázince, s dramaromancí hozenou do kontextu nekalých bankéřských praktik, návratu Gordona Gekka a nedávné (současné?) ekonomické krize. Nejedná se o kdovíco, ale pro mě to byl rozhodně příjemnější zážitek než jednička, taková svěží dvouhodinová pozornost-vyžadující podívaná.(24.2.2011)

• hellstruck

Tenhle film je nejspíš jen pro jednu určitou skupinu lidí a do té já rozhodně nepatřím.Žádné strhující drama se nekoná,emoce na bodu mrazu,pro mě navíc nic moc obsazení.Douglase nijak nevyhledávám a ošklivé prkénko Mulligan vůbec nemusím.LaBeouf mi nevadí,ale do téhle role se prostě nehodil.Celkově je to docela nuda a pokud nevíte o ekonomice zhola nic,vůbec se na to raději nedívejte.Celé téma Wall street,akcií,peněz a "spekulací"je určitě zajímavé,ale zpracování už tolik ne.Ani ty vztahy tam neklapaly."Čekám s tebou dítě,miluju tě,ale chtěl si mě dát dohromady s mým otcem,takže čus" "Jé můj táta se vrátil,sice mi ukradl sto milionů,ale teď měl zajímavej proslov,takže se k tobě zas chci vrátit"..Prostě docela průšvih,ani si nejsem jistá,za co ty dvě hvězdy jsou.(25.11.2011)

Bezchybné, špičkové dílo. Wall Street 1 to sice podle mě nepřekonalo ale vidím to jako plnohodnotné pokračování, které si i po těch letech drží laťku velmi vysoko. Oliver Stone to dokázal a nezklamal mě. 90%(3.10.2010)

Dejovo vás druhý Wall Street príliš nestrhne, ale veľmi slušné dialógy, skvelé herecké výkony, zopár cameo roličiek a neodolateľná vizuálna pocta Manhattanu z neho robia elegantné potešenie nielen pre filmových geekov.(17.9.2010)