Marni na střední škole zažívala peklo. Dnes je z ní úspěšná kariéristka, ale vzpomínky na příkoří, které jí způsobovala oblíbená roztleskávačka Joanna, ji stále zalévají studeným potem. Marni si cestou domů na svatbu svého bratra Willa k velkému zděšení uvědomí, že se brzy stane švagrovou své úhlavní nepřítelkyně, která ji kdysi ponižovala před zraky všech spolužáků. A zjevně se učila od těch nejlepších, protože když byla na střední Marniina máma, musela snášet úplně stejné zacházení od Joanniny tety. Teď, když z nich má být jedna rodina, se Marni i její matka ze všech sil snaží nechat minulost minulostí. Na staré zášti se ale těžko zapomíná. A tak ještě než se rozezní svatební zvony, budou mít tyhle odvěké rivalky pár nových pikantních historek pro svá vnoučata. (HBO Europe)

drake31

Príjemná romantická komédia ktorej hnacím motorom je obsadenie, či už je to to nádherné (Bell & Yustman) alebo to skúsené (Weaver & Curtis). A tá mini úloha Dwayna potešila najviac. ()

Blue.Poison

Nemůžu si pomoct, ale hrozně mě to bavilo. Byť je to taková klasická slepičí komedie, tak to mělo grády. Navíc výrazná mimika Kristen Bell se mi líbí čím dál víc. ()

zdenny

Mám rád tento typ předsvatební komedie. Tedy, když jsme ve filmu svědky těch pár dní, které samotné svatbě předcházejí. Ale také se může jednat o nějakou velkou rodinnou oslavu. Těch pár dní, kdy se sjíždí rodina, seznamuje se s členy budoucí rodiny, řeší se vztahy. Vše v komediálně laděném hávu. Příkladem jsou filmy "Nesvatbovi", "Dokonalá partie", "Hádej kdo?", "Fotr je lotr" a mnoho jiných. Tyto filmy jsou pro mne klidným proplutím, při kterém se srdečně zasměji. A navíc svatba je příjemnou životní epizodou, která ale v těchto filmech jako příjemná vypadá jen na první pohled. V těchto typech komedií vznikají pohodově komické situace, protože nejen každá rodina je jiná, ale i každý člověk je tak trochu jiný. Tento film nám nabídl znovusetkání dvou bývalých spolužaček ze střední školy, kdy jedna byla školní hvězdou a druhá typickým outsiderem. Jenže teď si ta jedna má brát bratra té druhé. A ta to samozřejmě nechce nechat jen tak. Když navíc zjistíme, že matky obou těchto mladých žen bývaly také spolužačky ze střední a když je navíc hrají taková esa jako Jamie Lee Curtis a Sigourney Weaver, nebude o zábavu nouze. Jaký by tento typ filmu měl být, když ne jednoduchý? Je ale příjemná a někde více, někde méně úsměvný. Mně to ale na tři hvězdy stačilo, strávil jsem s manželkou a dcerami příjemnou hodinu a půl. ()

H.Gordon odpad!

Nehorázná sra.ka. Nudila jsem se od začátku až do konce. No, abych vlastně byla upřímná, tak jsem ani ke konci nedostala. Typ humoru, který jde naprosto mimo mě. Jenom samé přehrávání a žádná originálnost. Nejhorší na tom všem je, že tam hrály v podstatě v hlavní roli mé dvě velice oblíbené herečky Sigourney Weaver a Jamie Lee Curtis. Obě tam byly skvělé. Jsou to taky paní herečky, o to víc ale mrzí, že hrály v takové hrozné hovadině. Ani ty dvě mě nedonutily k tomu, abych tomuto filmu dala alespoň jednu hvězdičku. ()

Ichabod

Vcelku průměrný scénář vytahuje výše fantastické obsazení. Protože mám velkou slabost pro Kristen a Jamie a Sigourney s Odette nejsou o moc slabší hodnotím poněkud výš. Humor je hodně fajn, herečky natáčení asi i bavilo a působí vše nenuceně a uvolněně. Povedená komedie s méně používanou zápletkou co potěší. Docela příjemná spolupráce Fickamana s Kristen Bell, bohužel méně objevná a svěží než Reefer Madness. ()

Guzo

Pohodová komedie s velmi slušným obsazením (po halloweenské sérii konečně vidím J.L.Curtis v nějaké jiné roli). Zrovna dvakrát originální to není, vše je dost předvídatelné, ale i tak se jedná určitě o nadprůměr mezi posledními podobnými filmy. ()

Scar

Keď už sa zdá, že dej začína byť pritiahnutý za vlasy, tvorcovia ho úplne zaškrtia. Majú len jedno šťastie, že Kristen ide aj táto rola nemotorného káčatka dobre. Hoci, povedzme si na rovinu, režisér vôbec nevyťažil maximum z bane slávnych mien a tvárí. Dokonca ani nezačal tažiť, len ich dal na plagát. Nečudujem sa preto sklamaným divákom a nízkemu hodnoteniu, sú proste oklamaní. Hoci na druhej strane, ak by sme porovnávali tento film s inými komédiami, hodnotenie by nemuselo byť tak slabé. ()

LuciusWlk

Opět jedna s komedii, která sází na zavedené postupy a bohužel i spoustu zavedených klišé. Nezhojené křivdy, touha po pomstě, aby si nakonec všichni v nečekaném odpuštění padli kolem krku. Myslím, že toto téma Amerických komedii by mělo být již navždy uzamčeno a navěky zapečetěno. ()

medlo

Typická romantická komédia, ktorá neurazí, ale ani neoslní. Jediná svetlá stránka filmu boli sympatické (čítaj sexy) hlavné hrdinky, ktorých keby nebolo, ani by som to nepozeral. Takže dobrá práca tvorcov, vedeli ako ma pritiahnuť. ()

KoRner

Asi jedinou vecou na ktorú po zhliadnutí tohto filmu nezabudnem, ak nerátam vizuálne potešenie v podobe dvojky Annable-Bell je, že sa tu stretnú proti sebe dve najsilnejšie ženské hrdinky 80-tych rokov. Teda škoda, že nakrátko ale stojí za to vidieť proti sebe tie, čo porazili Votrelca a Mikea Myersa. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrá komédia o skvelom mamičkovsko dcérovskom súperení s perfektným castingom na oboch stranách "tímov". Ďaleko lepšie ako už miliónkrát vyvarené "kvázi" teen bláznive až nechutné komédie. Možno prišiel čas na to, aby som si to s manželkou strihol po deviatich rokoch znovu. ()

Wally

S. Weaver a J. Lee Curtis to samotné prostě neutáhnou, ale díky alespoň za ně...jinak tuctovka bez překvapení. ()

rostlinka

Váhala jsem mezi ** a ***. Nakonec takhle, ale až tak odvázaná jsem z toho nebyla. JJ jsem tu změnu opravdu neuvěřila. Kristen Bell je kočka a Kristin Chenoweth byla správně ujetá jako obvykle :)). ()

1860

Jedná se o určitě originálnější pojetí romantické komedie, akorát slůvko komedie je tady trochu nadčasové, protože film je vtipný opravdu zřídka, ale může to být způsobeno tím, že nejsem opačného pohlaví, protože trable a vztahy mezi ženskejma, o kterých film vlastně je, moc nechápu.. ()

Kamiiik

Jaká dcera, taková matka. Jaká matka, taková babička. Další ze série "filmů na žehlení". Pokud něco prošvihnete, vůbec nic se neděje. To mám celkem ráda na těchto filmech, můžete u nich dělat cokoliv a stejně vám neuteče nic podstatného. Zpříjemnění například u psaní seminárky do školy - na drama se dívat nemůžete, buď nic nenapíšete, nebo přijdete o dost podstatné části filmu, a to se zde stát nemůže :). ()

ThomasCrown

You Again sa takmer stal tretím filmom v mojom živote, ktorý som ešte pred polovicou vypol. Tak strašne nudný a miestami veľmi trápny úvod som ešte nevidel, vďaka preto, že po tridsiatich minútach som odpojil mozog a ejha, ono sa kvalita hneď o niečo zvýšila. Námet to pritom vôbec nie je zlý a v rámci komediálneho žánru sa s ním dá veľmi dobre pracovať. Anyway, príjemným prekvapením je The Rock, rola mu sadla, zvyšné cameá sú nič nehovoriace a z trojice protagonistov Step by Step som si všimol iba Patricka Duffyho. Sigourney aj Jamie mám v podobných úlohách rád a boli príjemnou ozdobou, ale čo som naozaj nečakal, je krása Odette Yustman. Ženy hodnotím v mnohých filmoch, ale ona jednoducho....nemám slov....10/10. A práve kvôli nej si tento filmík pozriem znovu, kvôli ničomu inému. ()

santiamén

40% ... Jsou i mnohem horší nevtipné komedie, tato se alespoň vyhnula tunám nechutností. Jinak za zmínku stojí leda neuvěřitelně skvěle vypadající Sigourney Weaver, ale ta vždycky. ()