Je krásná. Je věrná. Je psychotická. A naneštěstí pro čerstvou vysokoškolačku Saru (Minka Kelly) je také její SPOLUBYDLÍCÍ. Po příchodu do nové školy Sara začíná chodit se Stephenem (Cam Gigandet) a nalézá si novou nejlepší kamarádku, spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Nové kamarádství se ale záhy mění v noční můru. Sara se ocitá tváří v tvář děsivému poznání, že její přítelkyně je posedlá a nevyrovnaná osoba, která možná dokonce i vraždí! (oficiální text distributora)

bartias

Leighton Meester a Minka Kelly zní jako dobrý program na volný sobotní večer. Naneštěstí hrají v podprůměrném holčičím psychologickém thrilleru, který je vyloženě klišovitý a zoufale trapný. Odtažitá kamera a nulová atmosféra spolehlivě zabíjí jakoukoliv snahu o cokoliv napínavého. Rádoby sexy scény se zoufale vyhýbají nahotě. Cílovka je sice někděe úplně jinde, ale tohle snad nemůže bavit ani znuděnou čtrnáctku. ()

Sabrewulf odpad!

Abnormální DRZOST (!) přijít v roce 2011 s něčím tak obehraným. Výsměch divákům, kteří viděli ve svém životě víc než 10 filmů. ()

vesper001

Znáte to: i když vám po něm doposavad bylo vždycky zle jak psovi, a dobře víte, že vám bude zle zas, prostě jednoho dne neodoláte a ten Veselý segedín si dáte. A už v polovině porce víte, že vám bude zle. Já to takhle mám s americkými filmy ze studentského prostředí. Jestli je to střední, vysoká nebo zvláštní škola, je úplně jedno, protože se stejně nikdo neučí. Všichni mají plné ruce práce s láskou nebo vraždícími monstry (nejlépe obojím). A tady je to stejné. Sárinka je takový sluníčkový človíček, čtyřiadvacet hodin nastartovaná stát se nejlepší kamarádkou kohokoli a čehokoli. Prostě na zabití. Bohužel její slibná spolubydlící Rebecca se k tomu vraždění ne a ne odhodlat a většinu filmu se věnuje strašidelnému zírání, strašidelnému zhasínání ve sprchách a ukrutně strašidelnému telefonování. Závěr je snad i trochu dramatický, má ale jednu nevýhodu. Když se k němu film konečně dovleče, divák už sladce spí. ()

Khumbac

Tydle filmy o vyšinutých ženských mám prostě rád. I když finální scéna zas nebyla nic moc extra a dala se trochu přepokládat, i tak mě film držel po celou dobu ve zvláštním napětí...po celou dobu co jsem byl v práci :) ()

ywo666

Slabota. Už som to videl dávnejšie a radšej som mal zabudnúť. Minka Kelly je sexi. Cam Gigandet patrí k mojim obľúbencom. Ale to je asi tak všetko občas je to napínavé. Ale väčšinou to stojí za hovno. 2* Viac nie. Príliš nudné a príliš debilné. ()

lykan9

Verze z roku 1992 je rozhodně lepší a zajímavější. Obsazení je však dobré a Leighton Meester byla vyloženě skvělá. Přes její snahu je však výsledek průměrný a díky žádné inovaci až pod průměrný. Tvář Minky Kelly si však jednu hvězdu nezaslouží, tudíž dvě hvězdy jsou dle mého názoru spravedlivé. ()

Guzo

Od podobných filmů nikdy nečekám nic světoborného, takže Roommate mohl jen příjemně překvapit a to se mu i lehce povedlo. Sympatická hlavní hrdinka, psycho spolubydlící a žádný debilní konec, což beru jako hlavní plus, protože většina takových filmů tímhle trpí nejvíc.. ()

greetchen

Remake filmu Spolubydlící z roku 1992 není jen uhozenou béčkovou podívanou, jak jsem tak trochu očekávala. Člověk sice předem ví, o čem to bude, i jak to dopadne, ale i tak má film příjemně mrazivou atmoféru. Líbily se mi i výkony představitelek Sary a Beccy, prostě komorní drama na pomezí se soft thrillerem jak má být. ()

Lenulinka

Nejlépe se asi kouká na Minku Kelly (vzhledově, ne herecky), kvůli které bude u obrazovek či pláten slintat nejeden chlap. A my ženské můžeme jen tiše závidět. Co se filmu týče, hodně velká slabota. ()

MiaMoonlight

Typická spolubydlící která nám dělá společnost už od roku 1992, vše zůstává při starém, akorát jsou zdě opět nové a nové způsoby důkazů dívčí "lásky". ()

Šakalík

Tohle mě mile překvapilo, protože už ten zcela jasně definující název a krásné herečky ve mně vzbuzovaly podezření, že to bude dost velký průser. No, nestalo se. Je pravda, že nijak originální to v žádném případě není a těch překvapení se ve filmu taky moc neurodí, ale z filmařského hlediska je to dobře odvedená práce a dokonce i ty modelky v hlavních rolích překvapivě slušně hrajou. Rebecca je magor už od pohledu a přestože se posedlost její (z mého pohledu nepříliš sympatickou) spolubydlící zrodila možná až příliš rychle, celkově se mi tahle postava dost zamlouvala. Především ve chvílích její impulzivní takříkajíc nasranosti působila věrohodně a vůbec – tohle je její film. Ten konec mě malinko zklamal – pozor SPOILER – čekal jsem něco vyostřenějšího než pouze jedno ubohé bodnutí, přesto se mi tenhle film docela líbil. Tři hvězdy si to zaslouží plným právem. ()

Babous

Pane jo, už dlouho jsem neviděl takovou slátaninu... Ale i ty jsou občas potřeba. Nejhorší je, že jsem se nebál a už od začátku bylo předvídatelné, jak to dopadne. Žádné překvapení, nuda. ()

KoRner

Taký dievčenský psycho-thriller kde cenzúra nedovolí po strhnutí piercingu z pupku ani krv. Hlavné postavy sú asi retardované, čo však neznamená neatraktívne :-). Komu stačí na pozerateľný film iba Minka Kelly a Cam Gigandet, tak je to film pre vás! ()

Sajuska1991

Hororem bych to nenazvala ani náhodou ... Jediné nepříjemné věci jsou koťátko v pračce a vytrhnutí piercingu z pupku .... a Leighton měla docela děsivý výraz psychopata když ukazovala své nové tetování :-D Není to špatné, to fakt ne, ale vyloženě dobré to bohužel taky nebude ... mohlo tam být víc těch "hororových" scén, mohli více propracovat postavu té spolubydlící, více z její psychiky .... a ten konec je taky podle mě takový useklý, rychlý ... Dala bych 2*, ale Leighton mi to prostě zpříjemnila na 3* . ()

Billie777

Jeden z těch filmů, na které platí heslo "neurazí ani nenadchne". Spolubydlící je slušný film, celkem sympaticky obsazený, nejsou to sice herci první kategorie ale hrají víceméně dobře. Leighton jsem tu šílenou holku docela i věřila. Nemůžu si ale pomoct, přijde mi, že obsazení do tohoto filmu se nevybíralo podle hereckých kvalit ale podle vzhledu. Všichni jsou tu tak krásní, jako ze žurnálu ale tak to už v Hollywoodu, co si budeme povídat, chodí... Spolubydlící je spíš takový komorní thriller ale atmosféru to má, párkrát budete opravdu napnutí, ke konci je to ještě lepší... no a celé to skončí tak, jak jsme to očekávaly od začátku. Prostě slušná podívaná, takový solidní psychothrillůrek. ()

klukluka

Holky celkem pěkný, jenom nic moc pleť. Ještě jsem si zapamatoval pana učitele oblíkání, ten měl zřejmě nějaký vážný trable s pánímámou. O co by ale mělo přesně jít, to nám tady neřekli. Pana učitele kouzlení si ne a ne vybavit. Ještě zůstal ten pocit, že v Americe není radno věřit nikomu. Bez bouchačky ani ránu, střílet rovnou místo pozdravu. Nemocná země, některý filmy fakt hrůza. ()

Silwer

Ja pri tom pospaval,to je tak nudny a utahany..navic mi obe postavy prisli stejny😂a obe tak trochu psychicky nemocne..clovek jen ceka na to az jedna zabije tu druhou.. ()

MareT.

Legrační mi přijde, že film bych v životě nikomu nedoporučil, ale i přesto jsem se na něho dodíval, neměl jsem pocit ujmy ani jsem se necítil trapně.Problém tohoto subžánru je, že je vyčpělý už dlouhé léta a i fakt, že se objeví jenom pár filmů toho kalibru tak okamžitě omrzí a není na něm nic zajimavého. ()

Ilhan

Zdejší hodnocení mi přijde trochu nízké. Při porovnání s The Resident jde o film o třídu, nebo dvě výše. Leighton Meester podala špičkový výkon a její psychopatku jsem jí baštil od začátku do konce. Pravda, není to horor ani mysteriózní, ale jako drama i thriller funguje výtečně, dokáže budovat napětí podkreslené velice slušnou hudbou. Scénář také nepřináší nic objevného, ale mě to prostě bavilo, pěkných 70 %. ()

beyli

Takových filmů o psychopatické dívce, která se zamiluje do své spolubydlící už bylo opravdu mnoho, já jsem viděla nějméně tři, ale tenhle film je skvělý v tom, že tam hraje spousta známích herců a tím je film daleko záživnější. ()

Mládeží přístupný Hellraiser?

Mládeží přístupný Hellraiser?

19.10.2010

Jako by nestačilo, že původní série bude pokračovat (pekelným Pekelným světem z roku 2005 to opravdu neskončilo, připravte se na Hellraiser 9: Revelation), The Weinstein Company teď připravuje remake… (více)