Modrý tygr

The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2011, 90 min

• hollci

Slnko v sieti 2014 - 1 ocenenie: Najlepší výtvarný počin(29.8.2014)

• kaylin

Český film, který měl asi docela velké ambice. Není se čemu divit, spojení hraného filmu s animovaným je zajímavým kouskem a myslím, že v tomhle případě je to to jediné, co se doopravdy povedlo. Je neskutečné, kam se za posledních dvacet let dostaly české pohádkové, nebo rodinné filmy. To, co je chloubou české kinematografie v současné době představuje spíše opak. Nejhorší na tom je, že ani klasikové žánru už nic nezmohou, jak nám dokázal film "Saxána a lexikon kouzel". Z českých pohádek se vytrácí lehkost, krása a jsou spíše filmy, které jsou poplatné době, což zní hrozně, ale také konzumu. Musíme točit pohádky, které by mohly zaujmout i za hranicemi, kde podle všeho mají hodně špatný vkus. Chceme se přiblížit americké produkci, ale neuvědomujeme si, že americká produkce má skvělou tradici pohádek pouze v těch animovaných. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/modry-tygr-2012-30.html(9.4.2013)

• RonaMidu

rodinný film je pro mne nesmysl...budu - li chtít vzít dítě do kina,vezmu ho na dětský film a ráda se s ním na dětský film podívám,takže nebude potřeba,aby se do něj montovaly prvky,které budou "zajímavé" i pro dospělé.... přišly mi stejně trapné,dále za a) postava školnice mi silně připomínala všechny ty kruté a zlé řiditelky,učitelky či vychovatelky z amerických filmů,nebylo to vůbec originální ani vtipné,za b) bod je za architekturu, za c) rodinné filmy si pro příště odepřu a pustím si radši cédéčko s Čechomorem nebo Divokým Billem :-)(26.12.2013)

Pro mne nečekaně milé překvapení. Film pro děti, který je nepodceňuje, je technicky zvládnutý (kamera, střih, zvuk, hudba jsou na velmi vysoké úrovni) a má sympatickou vizuální stránku včetně výborné jednoduché animace pro vykreslení dětské fantazie. Dokonce i dětští herci předvádějí přirozeně vypadající výkony, zatímco všichni dospělí jsou zjednodušeni občas až na karikatury a zahráni s nadsázkou, což mi přišlo také v pořádku. Scénář sice zasloužil ještě dobrousit, ale jinak se autoři za tento film rozhodně nemusí stydět. O kolika nových českých filmech to mohu říci? (70%)(26.12.2013)

• honajz

Z průběžných poznámek během sledování: Slušná režie, která zvládá i dětské herce, což bývá hodně těžké, velmi dobrá kamera. Naprosto nijaký úvod do filmu, jenž člověka nijak nenaladí. Mizerná animace už od začátku. Otázky: Proč se každá malůvka musí rozpohybovat, často zbytečně (V Kdopak by se vlka bál to bylo taky často zbytečně)? Proč by starosta měl prezentovat těžkou 3D vizi dětem na nějaké základce, a ne spíš investorům? Zbourat několik starých čtvrtí by narazilo v dnešní době na těžký odpor památkářů. Na současné škole by si školnice dovolila fackovat děcko? ---- Po půlhodině nudná sterilita, opakování scén, nijaký vývoj postav (starosta je furt přehnaně karikovaný blbec, děti jsou přehnaně chytroučké), vadí mi uřvané a přepjaté scény u Negrelliho viaduktu, a konec mi přijde, že řešení vidí tvůrci v hromadném požívání drog. Atmosféra města je super, takhle bych chtěl vidět natočené Ajvazovy Prázdné ulice, ale ve filmu se nic neděje, co se děje, je jen náhodné, motivace postav k neuvěření... Proč se třeba zjevil modrý tygr? Proč z něho měl starosta strach? Proč, když byl starosta odhalen, se musí rodina stěhovat? Představuje tygr fantazii, pohádku, lásku, dobro, kouzlo nebo co? Jakou má významnější funkci pro příběh? Jak skončila zlá školnice? Co se stalo s babi Havelkovou? A dalšími kamarády? Nic není dořečeno, máloco naznačeno, a jestli nad tím musí přemýšlet dospělý divák, tak to asi nebude jasné ani dětem, které kladou často i záludnější otázky.(11.12.2012)