poster

Modrý tygr

 • Slovensko

  Modrý tiger

 • Německo

  Der blaue Tiger

 • anglický

  The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2011, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivishka
  *

  Kde nic tu nic..Hodina naprostého ničeho až najednou se konečně objeví modrá kočička s podivnou září na vouskách a všechno rázem vykvete. Líbila se mi jenom část kde je i animací ukázáno jak díky tygrovi všechno oživne a pak také mini role megery Lenky Vychodilové. I když jsem vždy měla ráda paní Barboru Hrzánovou tak v tomto filmu je její herectví naprosto umořeno stupidními ohlasy typu: "Viděli jste ho?" nebo "On nám žere psy!". Stručněji - další zbytečný výtvor české kinematografie potvrzující většinu nekoukatelných nesmyslů.(4.2.2013)

 • Malarkey
  *

  Pohádkové psychadelično. Doporučuje se pustit film pod vlivem holotropních látek a pokud takové nemáte, postačí chlast. Musí ho ale být hodně. Minimálně čistý líh. Pokud nemáte, dostaví se tryzna, ze které neexistuje cesta zpět.(26.12.2013)

 • honajz
  **

  Z průběžných poznámek během sledování: Slušná režie, která zvládá i dětské herce, což bývá hodně těžké, velmi dobrá kamera. Naprosto nijaký úvod do filmu, jenž člověka nijak nenaladí. Mizerná animace už od začátku. Otázky: Proč se každá malůvka musí rozpohybovat, často zbytečně (V Kdopak by se vlka bál to bylo taky často zbytečně)? Proč by starosta měl prezentovat těžkou 3D vizi dětem na nějaké základce, a ne spíš investorům? Zbourat několik starých čtvrtí by narazilo v dnešní době na těžký odpor památkářů. Na současné škole by si školnice dovolila fackovat děcko? ---- Po půlhodině nudná sterilita, opakování scén, nijaký vývoj postav (starosta je furt přehnaně karikovaný blbec, děti jsou přehnaně chytroučké), vadí mi uřvané a přepjaté scény u Negrelliho viaduktu, a konec mi přijde, že řešení vidí tvůrci v hromadném požívání drog. Atmosféra města je super, takhle bych chtěl vidět natočené Ajvazovy Prázdné ulice, ale ve filmu se nic neděje, co se děje, je jen náhodné, motivace postav k neuvěření... Proč se třeba zjevil modrý tygr? Proč z něho měl starosta strach? Proč, když byl starosta odhalen, se musí rodina stěhovat? Představuje tygr fantazii, pohádku, lásku, dobro, kouzlo nebo co? Jakou má významnější funkci pro příběh? Jak skončila zlá školnice? Co se stalo s babi Havelkovou? A dalšími kamarády? Nic není dořečeno, máloco naznačeno, a jestli nad tím musí přemýšlet dospělý divák, tak to asi nebude jasné ani dětem, které kladou často i záludnější otázky.(11.12.2012)

 • ic
  ***

  Byl ten konec eufemizmem pro hromadnou sebevraždu? Mě to tak připadalo.(10.12.2012)

 • bourec

  Vzhledem k tomu,že jsem to nedokoukal kvůli únavě,bez hodnocení.(10.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace