Modrý tygr

Der blaue Tiger

The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2011, 90 min

Žádná sláva se nekonala, nadšení opadlo hned v úvodu a po zbytek filmu se již nevrátilo. Film se snažil vykreslit dětskou fantazii, což beru jako jediné pozitivum. Jinak to působilo nudně.(2.1.2013)

• Drunk_Queen

Nikdy nebývám tak zlá, abych vstupovala do děje a přála si, aby si postavy vylezly na střechu a skočily šipku dolů. Tady jsem si to říkala každých 5 vteřin. Děj jsem nezpozorovala skoro žádný, nebo byl prostě moc pitomý. Postavy byly úděsné a jejich chování jsem jim ani trochu nevěřila. Ztratila jsem hodinu a půl svého života. V té době jsem mohla koukat třeba na dokument o pletení svetrů! Doufám, že scénárista a režisér pověsí své profese na hřebík a už nás nikdy nebudou zatěžovat svým dílem. Nejlepší věcí na tomto díle byl roztomilý, i když jen asi napůl modrý tygr. Ale to dobrý film bohužel nedělá. Trošku zvýším hodnocení, jen kvůli tygrovi. 10%(28.12.2013)

• triatlet

Výše zmiňované "dobrodružství, magično a humor, který by vtáhl rodiče a děti do světa fantazie," se nekoná. Hvězdička za politickou satiru.(28.12.2013)

• Jezinka.Jezinka

Všechny problémy dětského světa vyřeší palačinky, případně bramboráky, nebo cokoliv, co je placaté a smažené. Musí to ovšem dělat maminka, která pálí jednu od druhý. Zlo je potrestáno, modrý tygr je modrý, kamera je občas zdařilá a scénář seslátal někdo, kdo se opravdu moc snažil, leč psát neuměl.(27.12.2013)

Dialogy i reáliemi současný film s tajemnem, kterému přispívá důkladná výprava. V mluveném slovu by to zasloužilo dost přidat, aby se využil veškerý potenciál natočených záběrů, ale jako dětský standard v linii tvorby 70.let film zaručeně obstojí. Nejen Balkánem inspirovaná hudba Kudláč+Aust. Dětské 3-4*(9.12.2013)