Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

,,NASTANOU DNY, KDY ZTRATÍME VÍRU. DNY, KDY SE NAŠI SPOJENCI OBRÁTÍ PROTI NÁM. ALE NIKDY NENASTANE DEN, ABYCHOM OPUSTILI TUTO PLANETU. A JEJÍ OBYVATELE“....... /// Michael Bay mi konečně vysvětlil, proč Amíci museli bejt první na Měsíci (vzpomínáte?...,,MALÝ KROK PRO ČLOVĚKA....a pak ta ztráta spojení...) a taky připomněl Černobyl. Příběh - takovej (NEJEN!) dějinej miš maš a tak furt platí jediný: KUREVSKY DOKONALÝ TRIKY! Neskutečná akční podívaná, přeháňka přeháňky a pak ještě trumf, kterej je v zápětí trumflej. Ano, to je M.Bay a jeho hračky! Není tu prostor pro emoce. Tahle ,,Válka světů“ načichlá ,,Armagedonem“ nepotřebuje žádnýho Sama Witwicky, žádnou ,,blondýnu“ ani agenty. Ty hračky si vystačej sami. Čekali jste něco jinýho? Nakonec můžem bejt rádi, že tenkrát na Měsíci nespadla třeba Nostromo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že zničit mrakodrap neumí jen Al-Káida. 2.) Chystám se koupit hračkářství Hasbro. 3.) Volal mi M.Bay, že mám hrát v dalším díle. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ ne(26.9.2011)

Rozhodne najlepší diel Transformers z doterajšej trilógie!!! Najlepšia akcia (počas celého filmu naozaj dobré a monumentálne akčné scény), najvydarenejšie vtípky (trápne blbosti z predošlích dielov sú preč alebo sú stráviteľné), najvačší nadhľad, najemotívnejšie scény a najveľkolepejšia MEGA deštrukcia všetkého možného! Transformers 3 ma naozaj bavili (čo sa o predchodcoch povedať nedá).(24.9.2011)

Jestliže Terrence Malick je věrozvěst soudobé kinematografie povznášející publikum ke kontemplaci, víře a božímu nadhledu nad lidským údělem, pak Michael Bay je jeho démonický protipól vyzývavě svádějící na scestí materialismu, machismu a orgasmu. Stejně jako u starého profesora filosofie můžeme i u megalomanského šovinisty říct, že nikdo jiný v současné kinematografii netočí stylem jako on, byť se o to mnozí pokoušejí. Bay do filmu vnesl clubberský syndrom, tedy styl, jenž divákům umožňuje za omezený časový úsek návštěvy kina vstřebat co nejvíc maximálně stimulujících vjemů. Nejen Bayovy tituly, ale i řada jiných (od "Terminator: Salvation" přes "Bez litování" po "Zastav a nepřežiješ") na diváky valí vágně motivované a neprovázané sledy extrémního afektu. Díla postrádají gradaci a dramaturgii nejen uvnitř akčních sekvencí, ale i napříč celým vyprávěním; vše ustupuje mechanickému vršení osamocených vyhrocených obrazů. Jestliže Neveldine/Taylor jako jediní dokázali styl ukotvit v soudobém multimediálním prostředí a řada jiných tvůrců jen marně klopýtá v nastaveném tempu trailerové smrště, Mr. Blockbuster povyšuje řečený princip na ryzí abstrakci. "Transformers 3" nemají příběh, postavy se zjevují a odcházejí bez jakéhokoli opodstatnění, akční sekvence nesetrvají na jednom místě déle jak několik málo vteřin a genderové motivy a ideologická schémata, která jinde bývají nezáměrnými podprahovými signály, zde představují jedinou výraznou linii ve vyprávění. Stejně jako "Strom života" měl přinést kontemplativní vhled do Malickovy víry, "Transformers 3" představují našňupanou jízdu po mysli svého autora, kde atrakce jsou prezentované ve své ryzí formě a jeden money shot střídá druhý – existenciální dialog obřích robotů u západu slunce, permanentně našpulené rtíky Rosie Huntington-Whiteley, jež sama je zhmotněnou esencí veškeré umělosti a objektivizace Bayova pohledu na ženy, postavy zásadně zabírané z podhledu, pitvořící se herecké osobnosti, otáčivé průlety do nejmenšího detailu zkonstruovanou virtuální destrukcí a především absolutní mramorizace lásky mužů k jejich autům (jíž ve finále ochotně stvrdí i hrdinova přítelkyně). Největší hitmaker současnosti se nespokojí s kýčem, nýbrž publiku prezentuje campovou mocninu campu. "Transformers 3" jsou mocné bukkake konzumního fetišismu, které s gerojským křikem obnovuje hrdost šovinismu v době krize maskulinity. Michael Bay vpravdě je jedním z největších umělců současnosti.(12.7.2011)

Rozpočet $195miliónovTržby USA $352,390,543Tržby Celosvetovo $1,123,794,076Tržby za predaj Blu-ray v USA $70,083,052 //počet predaných kusov 3,264,720Tržby za predaj DVD v USA $56,461,017 //počet predaných kusov 3,439,010║ Úvodných asi 20minút malo veľmi dobrý nábeh, skvelo to vtiahlo do deja, rovnako tak kostra príbehu by nebola zlá ale Michael Bay doslova rutinérsky a bez inšpirácie len recykluje to čo sme od neho videli v jeho predošlích filmoch, dejovo to je strašne pasívne, neskutočne vatové a niektoré scény moc vyumelkované, škoda, lebo technická stránka bolo opäť dokonalá, triky famózne, akcia slušná, hudba fajn aj keď sa občas nevyhla podobnosťou trendových motívov z Počiatku a Temného rytiera, obsadenie nových tvári(Malkovich, McDormand, Tudyk, Dempsey) sa dalo zniesť, nekazili súhru, niekoľko vydarených gagov, + takým prim bonbónikom bolo plachtenie špeciálnej jednotky pomedzi mrakodrapy, takže suma sumáru = len priemer. /videl v kine 3D verziu: 65%/ __P.S.: chce to zmenu na režisérskej stoličke, nedá sa nič robiť :(( ((adept: J.J. Abrams))(4.7.2011)

• Djkoma

Nejvtipnější letošní "komedie". Kadence vtipů z úst vedlejších postav spojená s nedostatkem znalostí v oblasti logiky, informatiky a fyziky, vytváří nebezpečný mix, jehož režisérem snad ani nebyl ten akční král Michael Bay. Vždyť z filmu si pamatuji jen vtipy, tuhle jsem tam zahlédl nějakého robota (nebo mikrovlnku nebo LCD televizi nebo ptáka?), ale že by nějaká akce? Jo už vím, Rosie H-W má krásné nohy a strašně ji sluší přiléhavé šaty! Kdo by to u modelky řekl! Jinak čistá filmová/filmařská recyklace v praxi...ale proč se procházeli hodinu a půl v nějakém podivném městě plném křivých a poškrábaných budov, to opravdu nevím. Asi starosta Chicaga chtěl přiblížit město pro potenciální turisty a jakékoliv wow momenty si pan "zničím všechno, i když to nedává smysl" nechává do dalších filmů... Hlubší komentář bude, až se prokoušu 128bitovým kódováním, do té doby snad bystřejší pochopí můj tón;-). (do budoucna:128b,dům nahoře dole, wolverine, ruka, Ken-John-Alan, brána, planeta, lodě a měsíc, "mnoho překvapení", kafe při boji, Jeff bez Lestera, snímače robotů, (ne)veřejné?!, utíkej) PS: škoda, že tu většina uživatelů hodnotí jména a ne jejich výsledný produkt:)(29.6.2011)