poster

Transformers 3

 • Česko

  Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce

  (neoficiální název)
 • Česko

  Transformers 3: Temná strana Měsíce

  (neoficiální název)
 • USA

  Transformers: Dark of the Moon

 • Slovensko

  Transformers 3

 • Slovensko

  Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • woody
  **

  Frontální útok na divákův jemnocit ve filmu v němž nefunguje zhola nic a který se člověku vykouří z hlavy pár minut po zhlédnutí. A hlavně mám na jazyku nepříjemnou pachuť přehnané a nabobtnalé zbytečnosti. Když si člověk uvědomí, jaké vznikají v současnosti inteligentní blockbustery, tím spíše musí TF 3 zatratit jako urážející kýč.(1.7.2011)

 • Marigold
  ***

  První zásadní přínos 3D světové kinematografii: Michael Bay se vzdal epileptického střihu a nesnesitelné palby detailů. Akce v T3 je naopak často snímaná na jeden zátah, zpomaleně, následkem čehož vynikne jak skvostná vizuální stránka, tak skvěle rozpohybovaná kamera. S jistou úlevou navíc musím konstatovat, že zmizela nesnesitelná rozříštěnost dvojky a směšná snaha udělat z Tranďáků metafyzický mýtus. Trojka je bay(k)ovina zcela ryzí - první část se ještě nese v klasické robotí partituře, druhá trochu zdrsní a servíruje mimozemskou invazi na Bayův způsob. Větší trikové maso nenajdete široko daleko, navíc tím, že konečně díky epickým celkům oceníte režisérovu schopnost ukočírovat obří plátno, musí to zaujmout i zatvrzelé skeptiky. Všechno ostatní je už víceméně zbytečná omáčka, i když některé dílčí fórky ujdou a připravují filmu ironickou půdu pro nastolení vlády těžkotonážního patosu. |Narozdíl od Armabetonu mě ale dost bavil. Všechny ty heroické podhledy, kompozice s hvězdou a pruhy i vinou špatného dabingu až guilty pleasure patos. Tohle je Bay, jak ho mainstream potřebuje. Poslední Mohykán vysokorozpočtové tupoty, ochránce klišé, ničitel invence. Mohl bych dát 4 *, ale když si odmyslím pobavený úsměv a lehce spadlou čelist z vizuálu, jsou T3 přesně tím typem blockbusteru, díky kterému tak docením záležitosti typu Thor či X-Men: First Class. With all due respect, mr. Bay: ***(27.6.2011)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 6.8/10] | me: Sepktakulárna super high-tech show, ktorá nemá v tomto smere konkurenciu. Do tretice akce více :) O divokú jazdu plnú vynikajúcich (tento krát už prehľadných) efektov nie je núdza a teda akciu (so všetkým čo k tomu patrí) možno jednoznačne brať ako zásah do čierneho. Každý transformerista tak dostane kvalitný "nářez skvelej řezby", čo je superpozitívum. No, ale všetko ostatné je opäť o úroveň nižšie a miestami až otravné: Rodičia Witwickyoví už nemajú to čaro a ich obsadenie je tento krát úplne zbytočné, ale ani zďaleka to nie je taká pohroma ako voľba hlavnej predstaviteľky - po čerstvom botoxe hornej pery (pýtam sa prečo ???). Spomedzi všetkých mladých krásnych perspektívnych herečiek je výber tejto (hlavne po dvoch predchádzajúcich filmoch s MEGAN FOX) prešľap najhrubšieho zrna a jej účinkovanie (v bielom outfite :)) ) v tretej tretine filmu, kde výbuchy, oheň, horúci olej a nábojnice hrajú prvé a jediné husle je potrebné asi ako vibramy pre hada. Tupí pár autobotov z predchádzajúceho filmu vystriedali rovnako otravní a "smiešni" transformeri alias Samovi house-pets. Taktiež vystúpenie Johna Turturra je už za zenitom vtipu a neprináša nič čo by stálo za to. A hoci to vyzerá po predchádzajúcich riadkoch dosť smutne, tak vďaka množstvu nadpriemerne kvalitnej akcie, ktorá sa valí z každej strany a stále dobrému LaBeoufovi je tento film dokonalý koncert obrovských robotov a ich kanónov a to je našťastie to kvôli čomu som ja do kina šiel. Proste celkový "drive" jednotky len pridaním efektov a bojov prekonať nejde, to by chcelo globálne zlepšenie vo všetkých smeroch a na to už asi popri tejto divokej jazde čas nebol, ale ako fanúšik TRANSFORMEROV dávam 4* ! Ide tu predsa hlavne o nich :)(11.7.2011)

 • DaViD´82
  ***

  Méně z Baye, více z Emmericha čili tak trochu z bláta do louže. Přesto jasně nejlepší díl trilogie. A to i navzdory první polovině, kde se "dělá jakože humor skrze infantilní pitvoření se". Naopak ve druhé ryze akční polovině se Bay umravnil co se týče střihu a rozklepané kamery, vynechal veškeré "udělala ftip" momentky (dokonce ani rodiče či Turturro si od přesunu do Chicaga neškrtnou!) a valí jednu epickou scénu za druhou; respektive jednu hodinovou. Což je paradoxně velký problém, protože se toho děje tolik najednou a v kuse bez jakýchkoli klidnějších vsuvek, které by dopřály oddechu, že se to během několika (desítek) minut chtě nechtě zákonitě přejí a časem i otupí. A to je škoda, protože nejedna pasáž by za odpovídající vychutnání rozhodně stála; v čele s eskapádami při unikání z padajícího mrakodrapu. Opět se potvrzuje otřepané, že méně bývá mnohdy více.(29.6.2011)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Film, u kterého lze konečně využít domácí kino BLU RAY. Parádní triky a skvělá podívaná.(23.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace