Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

• Cervenak

Vo všetkých ohľadoch nefunkčný film. Dementný dokonca aj v rámci Bayovho dementversa. Nevyužité dobré postavy, otravné tie využité, nefungujúce vzťahy, nevtipné vtipy, zbytočne komplikovaná a teda otravná zápletka, mimoriadne zlá hudba. Triky parádne, ale načo je to dobré, keď akčné scény a všetká tá deštrukcia nemajú žiadny náboj, žiadne napätie? Po štvrtých Pirátoch druhý megafail leta 2011. Jediné výrazné plus: konečne dobré 3D.(1.7.2011)

,,NASTANOU DNY, KDY ZTRATÍME VÍRU. DNY, KDY SE NAŠI SPOJENCI OBRÁTÍ PROTI NÁM. ALE NIKDY NENASTANE DEN, ABYCHOM OPUSTILI TUTO PLANETU. A JEJÍ OBYVATELE“....... /// Michael Bay mi konečně vysvětlil, proč Amíci museli bejt první na Měsíci (vzpomínáte?...,,MALÝ KROK PRO ČLOVĚKA....a pak ta ztráta spojení...) a taky připomněl Černobyl. Příběh - takovej (NEJEN!) dějinej miš maš a tak furt platí jediný: KUREVSKY DOKONALÝ TRIKY! Neskutečná akční podívaná, přeháňka přeháňky a pak ještě trumf, kterej je v zápětí trumflej. Ano, to je M.Bay a jeho hračky! Není tu prostor pro emoce. Tahle ,,Válka světů“ načichlá ,,Armagedonem“ nepotřebuje žádnýho Sama Witwicky, žádnou ,,blondýnu“ ani agenty. Ty hračky si vystačej sami. Čekali jste něco jinýho? Nakonec můžem bejt rádi, že tenkrát na Měsíci nespadla třeba Nostromo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že zničit mrakodrap neumí jen Al-Káida. 2.) Chystám se koupit hračkářství Hasbro. 3.) Volal mi M.Bay, že mám hrát v dalším díle. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ ne(26.9.2011)

Sakra, kam se poděl Mojo?:( Z dvojky jsem viděla jen útržky, ale i tak si troufám říct, že trojka ji lehce překonává. Ne, že by to byl nějaký režisérský či scenáristický zázrak, ale v poslední hodince se Bay transformuje na Emmericha a točí a točí dokud se všechno kolem nezřítí, nerozpadne a neroztříští na atomy.(3.7.2011)

Musím povedať, že som bol trochu sklamaný. Bolo to príliš dlhé, už v polovici filmu som sa pozeral na hodinky... nepáčilo sa mi ako sa snažili napasovať dej do histórie 60tych - 70tych rokov (Apollo 11, Černobyl), scenár bol moc priehľadný, predvídateľný. No film mal svetlé stránky - dobrá hudba, veľa kvalitných záberov, miestami aj celkom slušné 3D efekty, pár podarených vtipných scénok a geniálnu postavu Johna Malkovicha :D(13.7.2011)

Fantastického prvního dílu se asi už nedočkám... po projekci jen smutně vzpomínám na to, jak mimo akční sekvence měli šťávu a já si jak malé dítě vychutnával každičký moment na plátně... bohužel stejně tak jak u druhého dílu tyto sekvence u tohoto pokračování postrádám. Scénář podkopává Michaelu Bayovi nohy, protože akce je monumentální a kvůli 3D i přehledná, jen mě chyběl výraznější hudební doprovod, který by střet autobotů a deceptionů ještě více vygradoval. Shia LaBeouf je frajer, jen mezi ním a novou partnerkou to moc nejiskří (zlatá Megan), ale i když jsem z kina neodcházel spokojen, tak přece jen Optimovo sólo nebo fight na dálnici mě bude hřát na srdci nějakou tu dobu… mé hodnocení 3 hvězdičky (viděno ve 2D - originální znění)(2.7.2011)

• - Mirage se měl původně měnit na Formuli 1, ale nakonec dostal podobu Ferrari Italia 458. (HellFire)

• - Role Sentinela Prima byla původně nabídnuta Seanu Connerymu. Sentinel má ve filmu obličej podobný Connerymu. (GreatestFan)

• - Michael Bay s filmem stanovil oficiální guinessův rekord v počtu zničených aut, kterých bylo 532. Překonali tak dosavadní rekord 300 zničených vozů z filmu Matrix Reloaded (2003). (PauloZ)