Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

|| Scenár: Ehren Kruger / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Don Murphy, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 1,123,746,996 $ || Možno je Transformers 3 za hranicami strávitelnosti, no ja ten Bayov sajrajt proste žeriem aj na tretí krát. Teraz navyše s nevídanou prehladnosťou, ktorá u mňa kompenzuje plyťkosť deja a absenciu Megan. Guilty pleasure. Neuveritelný, neprekonateľný audio-vizuál za "hrstku" penazí.(28.6.2011)

• verbal

Vrakoviště znovu zaútočilo a Šejla má novou babu, abychom mu už konečně uvěřili, že je fuckt na ženský! Opravdovou od Mattela! Její botoxové rtíky umí patrně vykroužit dokonale lascivní "O " kolem režisérova ega a neodmítá před tím vyflusnout žvýkačku, jako slečna Lišková. Není divu, že s takovou náloží silikonu, umělých barviv a klobásového jedu v zádech, zatočíte se vzpurným kamionem či rozzuřeným rypadlem rychleji, než vám zaschne na hlavě pomáda a protáhnete svou drahou peklem zdivočelých hraček, aniž by to hlo ofinkou jejího dokonalého, vlasového stylingu a zanechalo mastné fleky na jejím sněhobílém outfitu! Přitom se ještě dozvíte, že v době, kdy si Gagarin vozil z orbitu Igráčky, Armstrong už dokázal ve vlajkové lodi firmy Hasbro proměnit lunochod v Optimální Primeros! Opravdu nevím, může li za takovou hnusnou tupost absence předkožek či některého z mozkových laloků producentů nebo to, že otylí dvanáctiletí chlapečci nadšeně v kinech plácají obtloustlýma ručičkama a pokud s nimi rodiče nenaběhnou ihned po představení do nejbližšího Pompa pro Bum-blbýho, fláknou sebou ještě v předsálí o zem a s hysterickým řevem dělají chcípajícího švába. Nicméně si myslím, že plýtvat takovými vizuálními orgiemi by mohli spíše třeba na rymejk Starého zákona. Nebo raději ne. Ještě bychom mohli být svědky toho, že poté, co Mojžíš zapíchl na vrchol Sinaie americkou vlajku, zažil blízké setkání s My little Ponym, který mu na růžovém, srdíčkovaném papíře vnutil desetibodový seznam pravidel pohádkového soužití ve Fairylandu.(12.9.2011)

[imdb: 6.8/10] | me: Sepktakulárna super high-tech show, ktorá nemá v tomto smere konkurenciu. Do tretice akce více :) O divokú jazdu plnú vynikajúcich (tento krát už prehľadných) efektov nie je núdza a teda akciu (so všetkým čo k tomu patrí) možno jednoznačne brať ako zásah do čierneho. Každý transformerista tak dostane kvalitný "nářez skvelej řezby", čo je superpozitívum. No, ale všetko ostatné je opäť o úroveň nižšie a miestami až otravné: Rodičia Witwickyoví už nemajú to čaro a ich obsadenie je tento krát úplne zbytočné, ale ani zďaleka to nie je taká pohroma ako voľba hlavnej predstaviteľky - po čerstvom botoxe hornej pery (pýtam sa prečo ???). Spomedzi všetkých mladých krásnych perspektívnych herečiek je výber tejto (hlavne po dvoch predchádzajúcich filmoch s MEGAN FOX) prešľap najhrubšieho zrna a jej účinkovanie (v bielom outfite :)) ) v tretej tretine filmu, kde výbuchy, oheň, horúci olej a nábojnice hrajú prvé a jediné husle je potrebné asi ako vibramy pre hada. Tupí pár autobotov z predchádzajúceho filmu vystriedali rovnako otravní a "smiešni" transformeri alias Samovi house-pets. Taktiež vystúpenie Johna Turturra je už za zenitom vtipu a neprináša nič čo by stálo za to. A hoci to vyzerá po predchádzajúcich riadkoch dosť smutne, tak vďaka množstvu nadpriemerne kvalitnej akcie, ktorá sa valí z každej strany a stále dobrému LaBeoufovi je tento film dokonalý koncert obrovských robotov a ich kanónov a to je našťastie to kvôli čomu som ja do kina šiel. Proste celkový "drive" jednotky len pridaním efektov a bojov prekonať nejde, to by chcelo globálne zlepšenie vo všetkých smeroch a na to už asi popri tejto divokej jazde čas nebol, ale ako fanúšik TRANSFORMEROV dávam 4* ! Ide tu predsa hlavne o nich :)(11.7.2011)

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film od Michaela Baya, ktorý je ukončením jeho slávnej trilógie. Má priemerný príbeh o mladíkovi, ktorý si už žije svoj bežný život po boku novej priateľky a hľadá prácu, ale obyčajný život musí ísť bokom, keďže z mesiaca prišli noví decepticoni, omnoho silnejší ako kedykoľvek predtým, obsadia Chicago a chcú zotročiť celú ľudskú rasu, ale mladík, vojaci a samozrejme autoboti to nenechajú len tak. So spracovaním som tiež spokojný, úvodná fáza s preskúmavaním mesiaca je vydarená, potom sa už dej začne venovať hlavne Samovi, jeho priateľke a mnohým iným zväčša novým postavám, čo síce mohlo byť aj skrátené, ale tiež sa na to pozerá dobre a celá záverečná až apokalyptická fáza v Chicagu svojim temnejším pojatím rozhodne zaujme. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Je stále veľkolepá a slušne rozmanitá, ale vizuálom si dosť pohoršila, Bay si tu nezanechal svoj typický štýl a hlavne obsahovo ma moc nebavila. V prvej polovici filmu sa až na celkom zaujímavú časť na Ukrajine nič akčné nenájde, ale druhá polovica je už takmer neustála akcia. Diaľničná naháňačka je čiastočne prekopírovaná z filmu Ostrov, takže sklame a zvyšok tvoria hlavne nezaujímavé ručné súboje viacerých transformerov, ktoré sú ešte aj neprehľadné alebo rúcanie mrakodrapu, ktoré je zbytočne dlhé. A tak po akčnej stránke ma na celom filme skutočne bavil len letecký výsadok vojenskej jednotky a tak je veľká škoda, že armáda v tomto filme má len minimum priestoru, keďže v predchádzajúcich dieloch boli práve boje vojakov s transformermi najlepšie. Ale mimo akcie musím pochváliť odchod, ale hlavne príchod autobotov, to sú skutočne výborné scény. Herecké obsadenie je na tom dobre, stále je tu množstvo postáv, ktoré sú pre film celkom zbytočné, ale na rozdiel od dvojky tu nikto neprekáža a svoju úlohu si splní. Shia Labeouf je výborný ako vždy, Rosie Huntington-Whiteley je lepšia ako som čakal, ani na okamih nevadila, čo je pre jej typ postavy veľkým plusom, čo ale na jej zbytočnosti pre film aj tak nič nemení. John Torturro je prvýkrát v celej sérii zaujímavý, zaujme jeho poskok a ani John Malkovich nesklame. A vojaci Josh Duhamel a Tyrese Gibson sú už klasici, hlavne Duhamel je ako v celej sérii aj tu jednou z najlepších postáv. A oproti dvojke si pochvalu zaslúži aj humor, síce ani tu nie je až tak moc vtipný, ale aspoň tu nie je nič trápne a dokonca ani malí transformeri nie sú zlí a celkom pobavia. Veľmi ma sklamala réžia, tu mi Michael Bay prišiel, ako keby točil už len na zakázku, vôbec tu nebolo cítiť to nadšenie z jeho strany a ani svojich trademarkov tu moc nemá. Ale aspoň technická stránka je samozrejme prvotriedna. A ďalším mimoriadnym sklamaním je Jablonsky ako skladateľ, oproti perfektnej hudbe z jednotky a dosť dobrej z dvojky má tu asi len dve dobré pasáže, inak väčšina jeho hudby mi vôbec nesadla. Toto je taká škoda, keď sa film zbavil všetkého zlého z dvojky, teda niektoré nudné postavy, trápny humor a nie práve najzaujímavejší príbeh, tak príde aj o väčšinu z toho dobrého, keďže réžia, hudba a v mnohom aj akcia je oproti obom predchádzajúcim dielom omnoho horšia. A tak mám z filmu celkom dobré pocity len preto, že som si už získal určitý vzťah k niektorým postavám, či už ľudským alebo robotickým a tiež k typu zápletky, inak tento film sám o sebe až tak moc nezaujme a je rozhodne najslabší z celej série. 68%(4.7.2011)

Triky opět poskočily ve svém vývoji a díky tomu nám mohli tvůrci ukázat opravdu velkolepou bitvu o středobod vesmíru. Oč je ale tahle stránka filmu lepší, tím ztrácí na živých hercích. Takový John Turturro s Tudykem byli tradičně skvělí, zbytek stál za starou Belu Tvajlajtovou. Co tam dělal Malkovič jsem se nedozvěděl, ale asi chtěl mít na kontě něco i o robotech a lidech, než jen o myších. Vrcholem hlouposti je ovšem ta naroubovaná bloncka, která dělala LaBeowulfovi štěrbinu. To jsem si celou dobu myslel, že musí být mimozemšťankou a jen slídí, maskovaná za nerdovu kamarádku, ale nakonec se ukázalo, že Šíju opravdu miluje, dokonce oblbne i Megadrona, obávaného vládce Deceptikonů a já jen nevěřícně zíral, jestli to myslí tvůrci vážně. To bylo velmi blbé a film to strašně sráží. Asi jako hláška "Vláda to s námi myslí dobře", v druhém díle AvP. Nicméně, konečně ti roboti vypadali jaksi hmotně, iluzi šlo jednoduše věřit. Tím ta podívaná za to stála, ale pasáže, kdy bloncka mluví, musíte přeskočit.(16.7.2014)