Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Co jsem se díky Hollywoodu dozvěděl tentokrát? 1) S nepřáteli se nevyjednává, nepřátelé se střílí. 2) Když máte scénář céčkového sci-fi, nepomůže ani dvousetmilionový rozpočet. Chybí málo a bylo by to tak špatné, až by to bylo zábavné. Škoda. Méně namachrovaná Světová invaze se teď jeví jako akční sci-fi roku. Plus: LaBeouf, některé akční scény, Bayova do absurdity přesahující záliba v blyštivých věcičkách za několik set tisíc dolarů. Mínus: všechno ostatní. (Třetí hvězdičku, přesněji její půlku, dávám po odmyšlení ubíjejícího českého dabingu.) 55%(27.6.2011)

Monumentální, megalomanský Bayhem jak se sluší a patří. Michael Bay se tady odvázal a dokázal Temnou stranou měsíce přepisovat dějiny. Objeví se tu takové kalibry jako Apollo 11, Sputnik, Černobyl a možná se dostaví i Buzz Aldrin osobně. Něco takového si přece nemůže nechat ujít:) Celou tuhle gigantickou, vizuálně dechberoucí ptákovinu drží Shia, který svým výkonem dokáže celý film v klídku utáhnout. Je to Bayovo eso a nebýt něho, nedokážu si představit, jak by Transformeři vypadali s někým jiným. Nikdy bych si nepomyslila, že budu mít slzy v očích při scéně, kdy se Sam loučí s Bumblebee. Ten jeho pohled, jak to tak dokázal zahrát, když proti němu stojí v podstatě jen CGI? This guy is monstrously good! Sice se tu najdou dvě scény, kde Sam Whitwicky "goes nuts" a možná si nejeden divák pomyslel, co jako blbne. Já bych to ale chápala. Ono být pod režijním vedením Michaela Bay, komu by z toho občas nezačalo hrabat:) Herecky druhou nejsilnější posilou je Frances McDormand. Až jsem si říkala, co herečka jako ona, dělá v takovém filmu. A John Malkovich? Cha!:D By mně zajímalo, na co ho Bay nalákal...:) Absence Megan Fox zamrzí, ale naštěstí Rosie Huntington-Whiteley není tak špatná, jak spousta lidí tvrdí. Co byste taky chtěli od modelky?:) Napadlo mě, že když už sem chtěl Bay šoupnout nějakou modelku, mohl si vybrat Adrianu Limu. Ta by se svým obrovským sexappealem a statusem "ultimate hotness" klidně mohla rovnat Megan. Jo, asi se mi Transformeři začali tak trochu líbit:) Je to sice mega blbost, ale kdo by taky od Baye a podobných čekal nějakou hloubku, že?:)(30.4.2016)

První zásadní přínos 3D světové kinematografii: Michael Bay se vzdal epileptického střihu a nesnesitelné palby detailů. Akce v T3 je naopak často snímaná na jeden zátah, zpomaleně, následkem čehož vynikne jak skvostná vizuální stránka, tak skvěle rozpohybovaná kamera. S jistou úlevou navíc musím konstatovat, že zmizela nesnesitelná rozříštěnost dvojky a směšná snaha udělat z Tranďáků metafyzický mýtus. Trojka je bay(k)ovina zcela ryzí - první část se ještě nese v klasické robotí partituře, druhá trochu zdrsní a servíruje mimozemskou invazi na Bayův způsob. Větší trikové maso nenajdete široko daleko, navíc tím, že konečně díky epickým celkům oceníte režisérovu schopnost ukočírovat obří plátno, musí to zaujmout i zatvrzelé skeptiky. Všechno ostatní je už víceméně zbytečná omáčka, i když některé dílčí fórky ujdou a připravují filmu ironickou půdu pro nastolení vlády těžkotonážního patosu. |Narozdíl od Armabetonu mě ale dost bavil. Všechny ty heroické podhledy, kompozice s hvězdou a pruhy i vinou špatného dabingu až guilty pleasure patos. Tohle je Bay, jak ho mainstream potřebuje. Poslední Mohykán vysokorozpočtové tupoty, ochránce klišé, ničitel invence. Mohl bych dát 4 *, ale když si odmyslím pobavený úsměv a lehce spadlou čelist z vizuálu, jsou T3 přesně tím typem blockbusteru, díky kterému tak docením záležitosti typu Thor či X-Men: First Class. With all due respect, mr. Bay: ***(27.6.2011)

Božínku, jak jen to je pitomý. Ale je to prostě Bay se vším tím špatným a dobrým, co k němu patří. Nenudil jsem se, ale jednou mi to stačilo. Sbohem a šáteček.(7.12.2011)

• verbal

Vrakoviště znovu zaútočilo a Šejla má novou babu, abychom mu už konečně uvěřili, že je fuckt na ženský! Opravdovou od Mattela! Její botoxové rtíky umí patrně vykroužit dokonale lascivní "O " kolem režisérova ega a neodmítá před tím vyflusnout žvýkačku, jako slečna Lišková. Není divu, že s takovou náloží silikonu, umělých barviv a klobásového jedu v zádech, zatočíte se vzpurným kamionem či rozzuřeným rypadlem rychleji, než vám zaschne na hlavě pomáda a protáhnete svou drahou peklem zdivočelých hraček, aniž by to hlo ofinkou jejího dokonalého, vlasového stylingu a zanechalo mastné fleky na jejím sněhobílém outfitu! Přitom se ještě dozvíte, že v době, kdy si Gagarin vozil z orbitu Igráčky, Armstrong už dokázal ve vlajkové lodi firmy Hasbro proměnit lunochod v Optimální Primeros! Opravdu nevím, může li za takovou hnusnou tupost absence předkožek či některého z mozkových laloků producentů nebo to, že otylí dvanáctiletí chlapečci nadšeně v kinech plácají obtloustlýma ručičkama a pokud s nimi rodiče nenaběhnou ihned po představení do nejbližšího Pompa pro Bum-blbýho, fláknou sebou ještě v předsálí o zem a s hysterickým řevem dělají chcípajícího švába. Nicméně si myslím, že plýtvat takovými vizuálními orgiemi by mohli spíše třeba na rymejk Starého zákona. Nebo raději ne. Ještě bychom mohli být svědky toho, že poté, co Mojžíš zapíchl na vrchol Sinaie americkou vlajku, zažil blízké setkání s My little Ponym, který mu na růžovém, srdíčkovaném papíře vnutil desetibodový seznam pravidel pohádkového soužití ve Fairylandu.(12.9.2011)