Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

• Cervenak

Vo všetkých ohľadoch nefunkčný film. Dementný dokonca aj v rámci Bayovho dementversa. Nevyužité dobré postavy, otravné tie využité, nefungujúce vzťahy, nevtipné vtipy, zbytočne komplikovaná a teda otravná zápletka, mimoriadne zlá hudba. Triky parádne, ale načo je to dobré, keď akčné scény a všetká tá deštrukcia nemajú žiadny náboj, žiadne napätie? Po štvrtých Pirátoch druhý megafail leta 2011. Jediné výrazné plus: konečne dobré 3D.(1.7.2011)

Fantastického prvního dílu se asi už nedočkám... po projekci jen smutně vzpomínám na to, jak mimo akční sekvence měli šťávu a já si jak malé dítě vychutnával každičký moment na plátně... bohužel stejně tak jak u druhého dílu tyto sekvence u tohoto pokračování postrádám. Scénář podkopává Michaelu Bayovi nohy, protože akce je monumentální a kvůli 3D i přehledná, jen mě chyběl výraznější hudební doprovod, který by střet autobotů a deceptionů ještě více vygradoval. Shia LaBeouf je frajer, jen mezi ním a novou partnerkou to moc nejiskří (zlatá Megan), ale i když jsem z kina neodcházel spokojen, tak přece jen Optimovo sólo nebo fight na dálnici mě bude hřát na srdci nějakou tu dobu… mé hodnocení 3 hvězdičky (viděno ve 2D - originální znění)(2.7.2011)

• KevSpa

Jednou se to stát muselo, jednou mě prostě můj oblíbenec Michael Bay musel zklamat. Transformers 3 jsou dramaturgicky naprosto nezvládnutý film. Je to neskutečně dlouhé a plné infantilních vtípků a první hodinu se tam vlastně vůbec nic neděje. Když už konečně na akci dojde, je divák natolik otupený, že si ji ani pořádně nevychutná. Zvláště když i ta akce začne být po chvíli monotónní. Film nemá jedinou dech beroucí scénu a na to prostě u Baye nejsem zvyklá. Pár humorných situací sice pobaví, stejně jako účast seriálových herců Patricka Dempseyho (Grey's Anatomy) a Alana Tudyka (Firefly). Ale to je prostě málo. Jen nevím, zda s tak mizerným scénářem se vůbec dalo udělat něco víc. A abych nezapomněla... dabing je absolutní ZLO, 3D jen částečné zlo.(27.6.2011)

• Gilmour93

Představte si, že jste arabský terorista na skautském táboře v Guantanamu a vaši šlechetní vychovatelé vám dají v den státního svátku na výběr ze dvou forem mučení. Buď waterboarding a nebo nejnovější kasaštyk od megalomana s mega gulama. No není nad čím váhat, ne..? Mám ovšem dvě zprávy - jednu dobrou a jednu špatnou. Ta dobrá je, že umřel Emmerich a ta špatná, že se vtělil do toho, co přišel bavit lidi, ale přitom dle jeho posledního díla to už nebaví ani jeho samotného. Akce je jen sprostou rutinou, Shia neustále hystericky ječí, vlajky tolik nevlají a když už ano, tak jsou potrhané a modelka, co označila věci pravými jmény, je vystřídána jinou, která má tak nateklý horní ret, že ji lechtá na špičce nosu. Celou sérii bych si dovolil shrnout přirovnáním, jenž odkazuje na jistou postavičku z českého snímku Nahota na prodej: „Michael Bay je Fuko a Optimus Prime má pěkné, nablýskané výfuky…“ Jak tak nad tím přemýšlím, loknout si trochu vody a zažít pocit topení, zase není tak špatné..(4.7.2011)

|| Scenár: Ehren Kruger / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Don Murphy, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 1,123,746,996 $ || Možno je Transformers 3 za hranicami strávitelnosti, no ja ten Bayov sajrajt proste žeriem aj na tretí krát. Teraz navyše s nevídanou prehladnosťou, ktorá u mňa kompenzuje plyťkosť deja a absenciu Megan. Guilty pleasure. Neuveritelný, neprekonateľný audio-vizuál za "hrstku" penazí.(28.6.2011)

• - Na slavnost premiéry na Moskevském mezinárodním filmovém festivalu uspořádala kapela Linkin Park koncert na Rudém Náměstí v Moskvě, na který byl vstup zdarma. (GreatestFan)

• - Během scény v Pentagonu, kde plukovník Lennox popisuje situaci týkající se Decepticonů, můžete v pozadí zahlédnout soukromé letadlo Gulfstream III. V tomto letadle později cestuje Sam s Mearingem na Floridu. Letadlo je majetkem Michaela Baye. (HellFire)

• - Prvý film Michaela Baya točený 3D kamerami. (Shakers)