Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

e-pilot

Asi tu máme mezi sebou několik jasnovidců vidících do budoucnosti. Film ještě neměl premiéru, ale už má několik hodnocení. / Doplněno po zhlédnutí: Mohu pouze konstatovat, jak moc lituji, že já sám nejsem jasnovidcem. Kdybych to byl býval věděl, byl bych se výše uvedenému snímku radši vyhnul. Doufal jsem aspoň v něco koukatelného, nedočkal jsem se. Moc optimismu škodí. ()

v0jt1s3k

Celkem slusne natocene, ale proc jen si nemohou odpustit dementni proslovy a zamilovane pohledy pri najezdu na nepritele? Thor s bratrem celkem ok, Morganovi bych sefa specialu veril, ale zbytek....mno, asi to zkratim na to, ze to neni az tak spatna podivana ()

frenkie

Tvůrci se očividně nechali inspirovat PC hrou Homefront, která zpracovává úplně stejnou tématiku, tzn. obsazení USA severokorejsou armádou. Už tento fakt je mocně za vlasy přitažený, ale budiž. Ve filmu sledujeme partičku teenageru, kterak se po partyzánsku snaží škodit okupantům. Což o to, když dojde na akci, tak má rejža situaci pevně pod kontrolou, chci říci, že akce je docela ucházející. Běda však, když dojde na dialogy a vůbec na takovou tu vatu. To je bohužel v prdeli. Úplně stejné klišoidní a patetické žvásty, které slyšíme v tunách jiných amerických kusů, zabyvajících se válkou USA proti komukoliv, třeba i proti marťanům. Hlavně z těchto důvodů a díky absentujícímu herectví většiny učinkujících nemohu dát více než 2,5*, zaokrouhleno na tři. ()

FAxPR

ale tohle nebylo vůbec fajn! schválně jsem si před tim dal Red Dawn z 84' a ten šlape. neříkám jaká je to bombice, ale funguje to tam o 100% líp, než tady.. mladí a krásní a dementní.. trochu to zachraňoval Chris a trochu J.D. Morgan&crew, ale jinak nůůůůůda a bolševický.. eh, čo to tárám.. pro-americký kecy o boji za domovinu.. ()

Pickardino

..tak neni to az takova sragora, jak se tu vseobecne dusuje, je to proste presne to, co cekate. Hemsworth je heroicky, slecna Palicky slicna, vzorce chovani vsech postav jsou obcas trochu nepochopitelne, normal, no a co.. Ale je pravda ze Josh Peck je kvalitni kus tvrzeneho plastu. Vetsi drevo mi pripada, hmm, premyslim, mozna jenom pan Christensen. ()

Epco

Skrz naskrz hlúpe, nelogické, nepozerateľné. Človek sa aj snaží, chce tomu dať šancu, ale nakoniec to skončí tak, že drží palce Korejcom, ktorý snáď jediný majú šancu niečo spraviť s idiotizmom Amerických teenagerov. ()

ragtime

Tak kvalitne a úprimne natočené béčko som nevidel už dlho. Až na pár výnimiek strašní herci, príbeh pritiahnutý za vlasy a nadmieru vydarené efekty a utopených celkom dosť peňazí. Výborná zábava. Tvorcovia si pre základnú premisu nemohli vybrať lepšie obdobie. ()

pirate

Nechci urazit fanoušky, ale Hemsworth je jako herec trochu dřevěný a nevěřil jsem mu snad jedinou chvíli, snad kromě těch, kdy měl vážný výraz, což je vlastně téměř celý film. Nechal bych ho hrát takové postavy, jakou je třeba Thor, ale nějakou složitější roli, zahrnující pořádné herectví, by pro mou víru asi neuhrál. Na druhou stranu, žádný z jeho filmů není špatný a i kdyby byl, tak rozhodně ne kvůli němu. Právě naopak, je to on, kdo i přes své drobné herecké zkušenosti dokáže diváka na film nalákat. K filmu Red Dawn - samo osobě pěkná kravina, děti sice uměly zacházet se zbraněmi, ale takhle dobře by to zvládly nejdříve po výcviku, který by musel trvat několik měsíců nejméně. Dále, že by všichni byli tak vycvičení, aby vystříleli celou armádu Korejců a ještě to uměli tak profesionálně, o tom vážně pochybuji, ale už dost, řekněme si narovinu, že film stojí na pěkných nesmyslech, ale jako akční nářez a občas i mrazivé drama je dobrý a záživný. 80% ()

zekon

Jeden z nejlepších remaků co jsem asi viděl. Ne žeby původní film byl kdoví jaký super film, ale tady šlo o akci a partyzány kteří neměli na čele červenou hvězdu. Byť to byli děcka, dalo se to zkousnout. Pro militaristy dobré dívání. Nejhorší na tom asi byl fakt, že to co se v Korei dnes děje může v něco takové vyústit a ti komoušský vypatlanci jsou schopni to zkusit. Co by bylo potom? Asi nic tak úsměvnéhoa dívatelného jako ve filmu :-( ()

opiumka

Docela kvalitní akční film. O hrdiny jsem se bála a fandila jim. Bohužel mi trošku vadil Josh Peck. Občas mi ve scénách neseděl a přišlo mi, že se pořád usmívá. Chris Hemsworth je v tomto typu filmu vděčné obsazení a ještě se na něj hezky kouká. Kdyby nebylo toho konce, rozmýšlela bych se nad 4*. Bohužel si to Američani zase pokazili svým přehnaným patriotismem a snahou všechno zakončit pozitivně. Což je zase na druhou stranu asi dobře... ()

pájap

tak pět určitě ne..leda ze srandy..když se dokážu přenést přes myšlenku že severní korea by se odvážila až k invazi do usa--souhlas s plackami co o nich píše verbal----nedokážu akceptovat tezi,že taková armáda napadne usa a zároven ji může zničit banda kluků.......tak jsem přeskákal až na poslední kapitolu abych viděl vítězný konec...jojo..korea korea.......čest...pa ()

bergeron

jediný herec čo tam držal charizmu bol Chris Cooper. Hold zomrel skoro trošičku. A ten sofistikovaný boj mladých, a že amerika víťazí, takých filmov tu už bolo až. až. ()

fabregas1

Zápletka působí absurdně a trochu směšně. Sice je to dost akční, ale poněkud úsměvný snímek. Není možné, aby se něco takhle hloupého bralo tak vážně. Takže Red Dawn je svižně natočený akční film, který nelze brát vážně a navíc nám nabídne opět, zase silný patriotismus. ()

BaseDallas

Bol by to vcelku fajn akčák, nebyť niektorých nezmyslov a patetickosti. Ak by vo filme napadla USA Čina, budiž, ale Severná Kórea, ktorej jednotky sa preháňajú na "hamvíkoch"? Ak sa vyslovene nenudíte, nechoďte do toho, tínedžeri vám budú liezť na nervy. ()

Pythonator

Co by byla tahle chabá napodobenina filmu bez Chrise Hemswortha??? Asi nic. Jen za něho a za ty fešné partizánské děvy nadhodnotím dvěma hvězdičkama. Sice Hemsworth bez vlasů a bez kladiva vypadá jako úplně obyčejný nesympatický šupák, ale i tak ten ubohý příběh slaboduchých scénáristů v podstatě sám táhne. Už dlouho jsem se tak nezasmál nad absurditou filmu a nad představou Amíků vystrašených při sledování této hovadiny z korejské komunistické hrozby. Zjevně kvalitní propaganda výrobců zbraní, amerických dutých politiků a McDonaldových "otravin". Ať žije Amerika, kde může mít každá maminka v kabelce revolver, aby se mohla účinně bránit teroristům nebo těm zasraným komunistům, případně aby mohla beztrestně sejmout pána s černou pletí, co se ji chtěl zeptat, kde najde knihovnu. ()