Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Danny F.

Tak to se nepovedlo. Kombinace dvou žánrů nebyl dobrý nápad. Aspoň v tomto filmu. Samotné Sci-Fi by bylo docela i koukatelné, ale vnutit do toho western už bylo trochu moc. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. 65% ()

Brain-D

Jon Favreau už upadal v Iron Manovi 2 a tady upadl totálně. Sice je to zajímavý nápad. film o kovbojích, indiánech a mimozemšťanech. Ale scénář je špatný, jednoduchý a hlavně strašně předvídatelný... ()

JohnSmith

Tak tohle jsem od Favreaua nečekal. Po dvou skvělých Iron Manech přijde s takovou hovadinou. Sci-Fi western už samo o sobě zní divně a finální dojem z filmu to jen potvrzuje. Craig nemá co by předvedl, Ford je děsný, triky jsou sice slušný,ale scénář je nudný a režie taktéž. ()

Aven

Koncentrovaná nuda bez jakékoli špetky atmosféry či emocí - nechápu, jak je to možný říct o filmu, kde se mezi sebou mlátí kovbojové, indoši a emzáci, ale je to tak. ()

VasaX

Takový potenciální potenciál šíleného crossoveru, a tak prázdný výsledek... Nic, žádné pořádné drama, podivná rozvleklá akce, kýčovitý průběh příběhu, nuda a snaha brát se tak vážně, až by tomu spíše slušel lehce satiricko-komický nádech. Jediné co je poměrně dobré, jsou herecké výkony. A Olivia Wilde. Kterou si člověk stejně moc neužije, protože její role je dost na facku dvě třetiny filmu. A to vše je stejně málo platné, snímek je prostě planý. Na druhou stranu to není absolutní katastrofa, jen velké zklamání, které si i tak ty dvě hvězdičky vyprosí... ()

VanTom

Tak tady se něco zvrtlo... Nejvíc nepochopitelné je hlavně rozhodnutí tvůrců natočit tuto comicsově bláznivou a "cheesy" zápletku naprosto seriózně, v pomalém rozvážném tempu a úplně bez humoru. A v délce dvě a čtvrt hodiny, se spoustou naprosto zbytečných scén, které se mohly bez lítosti vystřihnout. A ani ta občasná akce není zrovna povedená a dechberoucí, mamutí rozpočet na snímku také není vidět, takže snad jen Daniel Craig si zaslouží jakous takous pochvalu. ()

Timak

Zase až takovej průšvih to nebyl. Zábavný to celkem bylo a nic jiného od toho nečekejte. Myslím si, že ani samotný film si nehrál na nic jiného, než na popcornovou rychlovku, na kterou začnete zapomínat už při odchodu z kina. ()

Terzeus

Sledoval som SE verziu a po dopozeraní sa nedá nič než skonštatovať, že celá tá viac ako 2 hodinová masa je vlastne prázdnou formou na inak výbornú tortu. Favreau mal vynikajúci námet, skutočne vynikajúci. Ale budovať len na námete a hudbe sa rovná samovražde samotného filmu ergo aj celého námetu, ktorý je výkrikom do prázdna a dosahuje sotva štvrtinu svojho potenciálu. Zmienená štvrtina je pritom ešte prepchatá prílišnými digitálnymi efektami a dierami v logike, občas korešpondujúcimi s hraním sa na drsný western s krvou. To by ale nevadilo. Čo vadí je, že postavy a samotný príbeh sú nesmierne zničené priam debilne naivným a stupídnym scenárom. Inými slovami - herci sú tu zbytoční, každá postava je nemenná a plní svoju gýčovitú úlohu. Pseudo emocionálne scény sú nudným nezaujímavým vtipom, množstvo motívov a podpríbehov (Jakeova bývalá zločinecká skupina, Dolarhyde a indián, votrelec s jazvou...) je tak vynútených, že je nemožné im skočiť na lep alebo aspoň minimálnym spôsobom participovať na tom, čo film predostiera. Žiadna postava ani príbeh skrátka nemá silu. Réžia neponúka nič, čím by sa divák dal strhnúť. Nič, čo by ho donútilo zaujímať sa o postavy a nič, čo by ho odviedlo od nudy. Lebo koniec koncov, finálny výsledok nezachráni výborná hudba ani vcelku ľahko nadpriemerná, pozerateľná navnadzujúca polhodina. Dokonca aj pomyslenie na skrátenie na 90 minút neprichádza v úvahu. S tak nudným filmom by to už zázrak ťažko spravilo. 40% ()

Ceres

Tomuhle říkám velmi dobrá oddechovka, kterému přispívá fajnové obsazení - Craig, Ford, Rockwell a další. Jediná, kdo mi tady vadila, byla Olivia Wilde, vůbec se mi tu nelíbila a herecky fakt průser, nejsem jako někteří nadržení ptáci, co vidí Oliviu a hned jim to stačí. Jinak film oproti zdejšímu průměrnému hodnocení je velmi podhodnocen. Mě však film velmi dobře pobavil, viděna SE verze. ()

romajz15

Námět je dobrý, ale postupem času všemu ubývá smysl. Když Olivia Wilde povstala z ohně musel jsem se smát, tohle bylo vážně dost trapné. Nebýt pár hloupých scén dal bych 3* ()

Sany33

Žánrové prepojenie westernu a sci-fi, navyše s celkom slušným hereckým obsadením sľubovalo divákovi veľmi veľa perspektív. Bohužiaľ nič svetoborné sa nekonalo, v podstate je film jednoliaty a predvídateľný až nakoniec, ktorý je absolútne nezmyselný, kedy cudzinec, ktorý stratil pamäť záhadne dôjde k pravde, ktorú ta úpenlivo hľadá. Čo sa týka akčných scén tým naozaj niet čo vytknúť, jedná sa veľmi dobre spracovaný blockbooster so všetkým čo k tomuto pomenovaniu patrí. Čo sa týka inteligencie a dialógov tam už film pokuľháva až padá do známej sféry plnej vaty ktorú my diváci tak nenávidíme. To je aj jeden z mála dôvodov prečo je moje hodnotenie negativistické. 39% ()

ghatos

Indiáni, mexíci, běloši (aha, černoch tam nebyl!), pejsci a kdo ví co ještě se spojili v jeden celek a vytvořili vzornou socialistickou úderku. Ta si dala za úkol vyhnat nezvané parchanty z vesmíru. Uf, nebudu rozebírat logické lapsusy. Celé to vůbec nedávalo smysl. Těžko se to jednoduše popisuje (např. uvolnění náramku, boj kluka a aliena – jen se podívejte). Taková značková „korektní“ agitačka je největší antireklamou na současný Hollywood. Citové výlevy, multikulturalismus a podlézavá pseudomorálka. 33%. ()

blackJag

Panická reakce, že jsou K&V úplná sračka, která se po uvedení filmu vznesla a kterou rozšířili první předpremiéroví diváci, je klasicky totálně lichá. K&V sice nejsou ideální (ani ideálně výděleční), napařovat jim ´odpad´ nebo ´propadák´ ale opravdu není fér. Film má dobré obsazení (také volba na androgynně nehezkou Wildovou má nakonec své opodstatnění), šíleně žánrově smixovanou předlohu a snaží se výhradně o vážný pohled (problém je, že tato snaha ne vždy Favreauovi vychází – Favreau je svým založením přeci jen více komik a jeho přirozená nátura ve snímku občas nevhodně vytasí své růžky). Obří rozpočet potom sice také nechápu (na filmu to skutečně vidět není, produkce měla si vzít příklad raději z počínání Blomkampa u jeho DISTRICTU 9 než ze Sonnenfeldova WILD WILD WEST), ale co mi víme? Třeba si bossové z Universalu potřebovali účetně obhájit nějaké své čistě soukromé aktivity :-) Už jen dodám, že na scénáři se vystřídala grupa lidí a je to na něm poznat. Některé výměny tahají za uši (změkčilosti, mající asi funkci budování charakterů postav nebo nevím), jiné by slušelo úplně vystřihnout (citové prodlevy všeho druhu), pořád ale nejde o nic strašného. 60% ()

-ELFKA-

Ajajajajaaaaaaaaj, veľa kriku pre nič? Jednoduchá ukážka toho, ako sa dá nevyužiť potenciál vo všetkých smeroch.. Rozmýšlam len ako na tento film nahovorili Forda s Craigom.. Olivia Wildova bola miestami rovnako otravná ako nevydarený scenár , zápletka plytká, napätie ako pri futbale v Hornej Dolnej, gradácia nulová.. Čo sa mi páčilo? Rozmýšlam... hmm.. bohužiaľ ma nič čo by prevýšilo negatíva ma nenapadá.. ()

Roseinka

Náhodou je to fajn film. Je tam sice pár nejasností a možná i trochu blbostí. I přesto jsem se skvěle bavila a myslím, že se tento film nemusí stydět ani za název - proč ne. :) Viděla jsem stovky mnohem horších filmů, které mají lepší hodnocení. ()

Avari.73

Začátek mě až překvapil, především díky povedené atmosféře a Craigovi v roli drsoně, která mu opravdu sedí. Příběh je vcelku originální, ale postupen času se z toho začne stávat klasický hollywoodský biják. Konečný souboj prostě není příliš přesvědčivý a těžce budovaná atmosféra je najednou pryč. Škoda promarněné příležitosti. Uvidíme, co nám přinese rozšířená verze na BR, ale druhou polovinu snímku asi nezachrání. ()

Dreadd

Jon Favreau vytvořil poměrně sympatické prostředí divokého západu, ovšem veškeré kouzlo se vytratilo s příchodem mimozemšťanů. V traileru bylo plno akce, tak jsem doufal, že se v podobném duchu ponese i celý snímek a dostanu aspoň film s nesmyslným příběhem, ale zato skvělými akčními scénami. Nakonec jsem viděl film se skutečně nesmyslným příběhem, ale bez šťávy, bez jakékoliv silné scény, která by se mi vryla do paměti, navíc s přepálenou stopáží. Obsazení vypadalo slibně, ale slavná jména nedělají dobrý film. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)