Anděl

Fajn dílko, ale myslím si, že patří k těm slabším, ve kterých tito skvělí herci hráli. Líbil se mi konec, ten mě celkem pobavil. Hudba skvělá, hravá jako film samotný, herci také skvělí, ale tempo nic moc a nebylo to ani tak vtipné jak jsem očekával. Ale úsměvné a pohodové to bylo určitě. ()

pantokrator

Bod ze sentimentu, protože jako malej kluk jsem na tyhle věci chodil za tři koruny do kina Letná. Ale je to bezobsažná volovina. ()

gggggg

Komédia to až taká dobrá nebola, humor sa mi zdal otrepaný, avšak všetko ostatné už bolo skvelé. Či už hudba (nielen titulná skladba, ale všetky hudobné prvky a skladby, ktoré vo filme počujeme), tak aj zápletka, ktorá potvrdila že v jednoduchosti je krása. Celkom mi vadila postava doktora, ktorá deju ničím nepomohla a taktiež asi mala pôsobiť vtipne. Celkovo to ale je aj tak veľmi slušný kúsok dvojice Spencer a Hill. ()

kodel

Italské komedie 70. let (Spencer - Hill, Fantozzi aj) neomylně poznáte po minutě sledování. Byly tak neskutečně pitomé, že bez problémů prošly komunistickou cenzurou a v kinech i televizi byly protáčeny v jednom kuse. Vidět tohle v roce 2020 znamená mít nepříjemné deja vu duchaprázdné normalizační TV a vybrabčeného programu kin. Chápu ale, že i dnes si tyto infantilní omlacovačky najdou své diváky, budiž jim to přáno. ()

Jirkacek

Bláznivou akční komedii Jestli se rozzlobíme, budeme zlí s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem viděl poprvé už strašně moc dávno a moc jsem si z děje nepamatoval. V rámci napsání zasvěceného komentáře a spravedlivého ocenění, jsem se tedy rozhodl podívat na tento film znovu po X letech. Na začátku jsem se seznámil s dvojicí soupeřů a zároveň kamarádů, jimiž byl Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Oba se v úvodu zúčastnili automobilového závodu, kde vítěz získal červenou bugínu Puma. Oba chtěli samozřejmě vyhrát, což se také stalo, jelikož oba protnuli cílovou pásku zároveň. Jenže jedno autíčko bylo pro dva málo a tak si to oba rozdali v pojídání párků, přičemž vítězi by připadla bugatka. Jenže do baru, kde oba párky pojídali, najednou vtrhli gangsteři, kteří vše zdemolovali a následně jim zničili buginu. Vše zprvu řešili mírumilovně a po šéfovi gangsterů (John Sharp) požadovali novou. Mafián jim samozřejmě nechtěl vyhovět a poslal na ně své lidi, aby našim hrdinům dali za vyučenou. Následovala zajímavá scéna na motorkách, na nichž dokonce oba svedli rytířský souboj s hřebci. Když mafiáni odtáhli s nepořízenou a dokonce přitom přišli o nějaké ty motocykly, poradil šéfovi jeho pobočník s přezdívkou doktor (Donald Pleasence), aby najal známého italského zabijáka jménem Paganini (Manuel de Blas). Ani tomu se nepodařilo uspět, ačkoliv měl oba na ráně, když zpívali ve sboru. Potom mafiáni zbili starého kamaráda Jeremiáše (Luis Barbero), který se našim hrdinům staral o auta a to je naštvalo natolik, že se oba společně vydali do domu mafiánů, kde si celou bandu poddali v úchvatné balónkové bitce. Nakonec dostali dvě nové buginy, ale jednu z nich při nehodě zničili a o zbylou opět hodlali soutěžit v pojídání párku. A byl konec velmi povedené komedie, na kterou jsem se po letech zase rád podíval, protože jsem oba měl vždy rád a jiné filmy s TH + BS jsem viděl i několikrát. Třeba Sudá a lichá, myslím že na ní mé oko spočinulo už sedmkrát a já osobně tento film považuji za nejlepší, zatímco jiní právě lépe ohodnotili snímek Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, který se mi ovšem také líbil. Možná bych jej zařadil na druhé místo, ale ono je to v podstatě jedno, hlavně že byla zábava. A nesmím zapomenout ještě na ústřední píseň s chytlavou melodií, která ve filmu několikrát zazněla. Jmenovala se “Dune Buggy“, napsal ji S. Duncan Smith a otextoval Marcello Fondato. Zpěv poté obstarali italští hudebníci – bratři Guido a Maurizio De Angelis, též známí jako Oliver Onions. Písnička to byla fakt hodně populární a dokonce vznikla česká verze s textem Pavla Žáka, kterou nazpívala Hana Zagorová pod názvem „Jestli se rozzlobím, budu zlá“. Ale už nastal ten správný čas hodnotit. Suma sumárum, italská komedie Jestli se rozzlobíme, budeme zlí ode mne získala čtyři rozzlobené hvězdy ****. ()

drsny_hery

Viděl jsem asi po dvaceti letech a musím říct, že je to nejlepší společný film H+S. Žádný velký umění a ty rvačky už dnes taky nemají to kouzlo jako kdysi. Na druhou stranu jsem se královsky bavil, třeba kultovní scénou v divadle. Jo a soundtrack se taky povedl. ()

Amberjack

Ostatní uživatelé asi opravdu něco užívají. Několikrát denně přímo do žil. Nebo do análu. Jinak si těch 85 % nedovedu vysvětlit. Možná bych měl taky začít užívat... ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer