zette

Porad dobra a blazniva veselohra, ktera nema cim urazit. Me ale tato notoricky znama dvojice nechava celkem chladnym a tak jako nejvetsi zazitek z tohoto filmu, vnimam pisnicku, ktera provazi cely film. ()

Martrix

Všechno se vyvíjí a je tedy logické, že staré věci nefungují jako dřív. Ano, nebavil mě dlouhý automobilový závod, honičky na motorkách, zápletka je blboučká...ale...Spencer s Hillem jsou natolik charismatičtí herci a jejich projev je natolik uvolněný a zároveň pro ně typický, že jsem si ty srandobitky užíval stejně, jako před třiceti lety. Hill se svým atletickým a vtipným stylem boje...to je vlastně evropský Jackie Chan. Chemii mezi těmito dvěma herci, se od tédoby žádná jiná dvojice ani nepřiblížila. A další věc, kterou nelze nevyzdvihnout, je hudební podklad. Tak typický pro italské komedie. Po prvních tónech mi naběhly vzpomínky na vojnu, kde jsme si tyto filmy v klubu pouštěli. A speciálně scénou ve sboru, jsme se bavili ještě mnoho týdnů poté. Takový "dojezd" se mi s dnešními komediemi nestává. Nejraději bych dal 4* ...protekční a naprosto neobjektivní. Ale nedám. Zub času, tady totiž opravdu zahlodal. ()

Juto

Je to jeden z najlepších spoluprác Hill / Spencer; úžasne hlúpe, neškodné násilie a humorné. 8/10 ()

mortak

Nějak už na mě nefunguje regrese do nižšího vývojového stádia. Dokážu si rozumově připomenout pocit, když jsem ve dvanácti letech v přeplněném kině šílel smíchy u Spencera na motorce a moje srdce bušilo v rytmu jásavého hudebního podkresu. A dnes - nic, nic, nic. Obdivuji Hillovu pohybovou průpravu, která je fantastická, ale raději teď shlédnu klasický balet, protože tam nemáte ten přitroublý děj a dialogy, jen sledujete jak která baletka zvládne tu a tu figuru. Potřebovalo by to duševní návrat do páté třídy a toho už nejsem schopen. ()

Googlak

Čo už sa dá len k tejto bláznivej dvoje povedať, ... Bez ich filmoch by bolo veľa ľudi odobratých o skvelo strávený čas plný zábavy spolu s rodinou pri televízore - BRAVO ()

PanZahadnyCZ

Nebojim se říci, že tento film je nejlepší počin této dvojice. Podle vzorce rvačka + padouchové = úspěšný film s Hillem a Spencerem, který je zde ukázkový, se řídí většina zbylých filmů tohoto typu, ale zde je to asi nejvtipnější a nejpromakanější. Opravdu film u kterého se člověk nenudí. ()

otík

Nemohu si pomoci, ale ačkoliv jde o klasiku, nějak to nemá šťávu a šmrnc. Bitek i mlátiček je sice poměrně hodně, ale jsou vyplněné bezduchou nudou. Dříve by se mi to asi hodně líbilo (vždyť se na to stávaly fronty v kině), ale dnes mi to už nestačí a musím přiznat, že jsou i lepší filmy s touto skvělou dvojkou. Jen něco k ději - oba jsou závodníci, kteří vyhrají buginu, tu jim zničí gang nějakého tlustého magora. Oni se naštvou, zlikvidují gang, s magorem se usmíří a získají novou buginu. PS: ovšem zcela nezapomenutelné je představení nájemného vrahu při zkoušce zpěvu, ve kterém má Bud Spencer úžasné sólo (píseň Lalala). Jeho zpěv je neodolatelný. ()

AdaMM

když mi bylo sedm, tak jsem se bavil závodničkama. ale asi byla chyba dívat se na to teď... (a to už jsem jednu hvězdičku z nostalgie přidal.) ()

Radiq

No co chcete slyšet? Tohle je klasickej film na dny, kdy člověku chybí mozeg a potřebuje jenom bezduše koukat na bitky. Někdy to přijde vhod a někdy ne. Proto to je totální průměr. Mimochodem ten drsnej nájemnej střelec mi ksichtem nějakým bizarním způsobem připomíná Petra Fejka. "A když neotevřu, tak co uděláte? Budete snad zlí?" "My už jsme zlí." ()

Rockwood

Já sice patřím mezi ty mladší ročníky, ovšem pro mě tyhle filmy jsou vrchol zábavy i v tuhle moderní dobu. To prostě nejde, abych to ohodnotil míň než plným počtem. Tyhle filmy mě prostě baví. No a taky sem na nich vyrůstal, takže mám na ně dobré vzpomínky. Krom toho věta: "Kde máme naší buggy..." ta se jen tak nedá zapomenout :-D. ()

Mylouch

Skoro bych řekl, že 4* už můžou dát jen nostalgičtí pamětníci, ale tady to opravdu všechno i s nášupem od Šimona a Matouše začínalo ()

vesper001

Neodmyslitelná součást kulturního vzdělání průměrného Evropana s věkem a IQ od dvaceti výš. Nebo je možné, aby někdo neznal klasický hudební motiv „pá-papá-pá“ a hrdiny bez bázně, soudnosti a hany, jejichž životní krédo zní „chceme buggy“? Jedno z nejlepších filmových setkání Modrýho Voka a Plnovouse. Jak je vidět, ke zdařilé komedii nejsou potřeba vulgární vtipy, výkaly ani Amíci. ()

Decker

Pro me jednoznacne nejlepsi komedie teto dvojice, ktera se jen hemzi hlaskami, scenkami a uzasne vymluvnymi pohledy a samozrejme jedinecnou titulni pisni. ()

TheBalrog

Skvělá italská komedie s nezapomenutelnou dvojicí Terence Hill a Bud Spencer. Poprvé jsem to viděl když mi mohlo být asi tak 5. Vždy když se nudím, tak většinou sáhnu po tomto DVD a nikdy me to nenudí. U většinuy scén třeba jako když jedí párky a pijí pivo v baru a nebo třeba při scéně s motorkama se směju jako kdyby mi bylo zase 5 let. I kvůli soundtracku dávám 5 *.. ()

David.Darco

Nikdy som si asi nebúchal hlavu o stenu viac ako dnes. Kiež by som sa stretol so Spencerom. a Hillom pred 15timi rokmi ako dieťa. Na druhej strane tento nádherný humor nestratil vôbec na svojom čare a funguje ako máloktorý. Len ťažko sa mi v hlave vynára univerzálnejší útok na bránicu. Dal by som kľudne aj za 5, ale nechám si ich do rezervy pre budúce filmy tejto komickej dvojice. ()

Honzíno

Filmy s touhle nezapomenutelnou dvojkou zbožňuji již od mala a vždy si ty z těch lepších rád a s chutí zopakuju. Tento však patří k těm nejlepším. Jedná se o naprostou klasiku, která definitivně nastolila všechna klišé snímků s Budem a Terencem. Můžeme se z něj učit a předvídat dokonale ve filmech dalších. Pro mě je to genialita a vrchol italské komedie. Zpívací scéna z nácviku sboru je legendární a životu nebezpečná, umírám u ní smíchy. Když Bud a Terence, tohle by měl být pro každého odrazový můstek. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer