Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Peter_Barrel

Velmi neotřelý počin Gervaise a Merchanta. Vřele doporučuju :-) !!!SPOILER!!! Scéna, kdy rváč pochopí, že jeho otec není slaboch a přijde za ním domů s lahváčem je mistrovské dílo a nestydím se přiznat, že mě dohnala k slzám. ()

walsidal

Film se odehrává na maloměstě Cemetery Junction v Anglii sedmdesátých let. Ačkoliv to možná nebyl úmysl tvůrců, film na mě působil hodně depresině. Neutěšenost perspektivy lidí na malém městě, kteří nemají dost síly ani odvahy zkusit to jinde a jinak a kteří už rezignovali na jakoukoliv změnu, má obecnou platnost. Navíc je tato atmosféra dokreslována řadou zdánlivě bezvýznamných situací, které ale z pohledu dotčených postav vůbec bezvýznamné nejsou. Za všechny například loučení s pracovníkem, který odchází do důchodu a dostane mísu na ovoce. Na první pohled není rozlučkový projev Mr. Kendricka ničím zvláštní, je to obyčejný formální projev. Ale jen tehdy, pokud se nepokusíme vcítit do kůže toho, komu je určen. Navíc je tento pocit perfektně dokreslen sekundovou scénou, kdy kdosi mimoděk oklepe popel z cigarety právě do darované mísy. Takových momentů, které na první pohled vypadají celkem nevinně, ale mají výrazný deprimující podtext, najdeme ve filmu celou řadu. Například když paní Kendricková řekne: „Už vím… V šedesátém čtvrtém. Tehdy mi tvůj otec naposledy poděkoval za čaj.“ Anebo scéna, kdy je nádražní rozhlas používán k vtípkům. Všude jinde by to asi vyneslo přísné potrestání, ale tady jaksi cítíme, že je to jen bezvýznamné nádraží bezvýznamného maloměsta… Tak trochu připomíná městečko North Bath v Nobody's Fool (Nejsem blázen) s Paulem Newmanem. Cemetery Junction je film o touze vzepřít se osudu, kterou tady má leckdo, ale ale jen málokdo ji dokáže realizovat. ()

bambiz

Překvapilo mě, jak konzervativní a staromódní film Ricky Gervais natočil. Dívá se na to hezky, ale chybí tomu trochu víc šťávy. ()

Sejkorka

Velmi povedená sonda do života mladých Angličanů počátkem 70.let Úžasná je hudba, resp. písničky, které tu zazní. V obsahu se píše "Anglie sedmdesátých let je plná swingu" a to je velká pitomost. Elton John, Slade, Osmonds ....Swing ? Snad jak se vlní Snork (Šnorchl) při zpěvu Cum On Feel The Noize. A následně publikum nepochopí vtip, že Nody je zmrd. Že Fredie nakonec uteče s ... šéfovou dcerou a ne kamarády se dalo celkem čekat. "Nevím, proč jsme tak spěchali, když za hodinu jede další vlak". Jo, a úžasná je Fredieho babička a její debaty se synem (režisér Ricky Gervais). ()

m62

Celý čas som rozmýšľal, či to autori myslia naozaj vážne alebo sa jedná o paródiu. 100-krát videné schémy, typy, zvraty "rebelských" filmov, niekedy prechádzajúce až do extrému. Celé mi to pripadalo príliš vykonštruované, predvídateľné a sterilné a tých pár vydarených vtipov to nezachránilo. ()

stret

Temy nacrtnute vo filme su sirsie a dali by sa lahko detailnejsie rozpracovat. Napriklad - ako by dopadla poistena pani po smrti manzela, ako dovod rozhodnutia hlavnej postavy pre odchod do sveta, ale aj dalsie linky. To ale este nebola doba serialov. Takto mi to prislo zbytocne skratkovite. ()