Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

decay

Zo začiatku sa to tvári nemastne neslane, vlastne nie len zo začiatku. Ale nakoniec, vlastne nie až na koniec:) to vypáli vcelku dobre. Odporúčam na relax. ()

Perverz

Ricky zajel trochu do jiných kolejí, a na jeho poměry natočil trochu, řekněme film na profesionálnější úrovni, přece jenom příběh ze 70tých let už je náročnější, výprava, auta, rekvizity... Jo, veze se to v dramatičtějším směru, ale ten jeho lišácký ksicht, a škodolibý úsměv tam je. Téměř každá scéna se veze v nějaké srandě, hlavně scény s policajtama. Klidně se do toho mohl více opřít, ale já se nasmál dost. Navíc, ty kytarový songy, a třeba i rozpravy Rickyho s jeho matkou... Prostě Gervais. ()

Disease

Příjemná dobovka o mládí a touze uniknout, která je ovšem komplikována tím, že sice nechcete bušit ve fabrice jako táta, ale zároveň vám nevoní ani svět snobáků. ()

Marys

Veľmi príjemné pozeranie. Svojou atmosférou, zasadením, jemným, vkusným a častokrát trpkým humorom mi film pripomína československé záležitosti typu Pelíšky, Muzika, či Občanský prúkaz. Súc na opačných stranách opony, problémy mládeže boli veľmi podobné a to, že Briti spravili niečo takéto ma veľmi teší. Nevadil mi dokonca ani "rozprávkový" záver, ktorý by sme v našich filmoch z tohto prostredia len ťažko hľadali, no tu mi tak akosi do toho citlivo spraveného snímku sedel. ()

panmroz

takový trošku jako rebeLOVE, ale jako kdyby stihnul ten vlak jenom ten Revai. furt ne a ne pochopit, co si to ten Gervais vybírá za žánry pro celovečerní formát - žádný z jeho počinů (Ghost Town, The invention of Lying a totok) vůbec nepřipomene nic ze zábavnosti jeho televizních věcí (The Office, Extras). Škoda toho. Všeho. ()

Illy

Moc hezký film o chuti změnit svůj život a dospět, vymanit se ze stereotypů a bla bla bla.... Mohl bych se tu vylévat dlouho. Zkrátka - koukněte na to, vřele doporučuju. 80% ()

Eva_D666

Překvapivá komedie, která donutí člověka zamyslet se nad svým životem a nad tím, kam směřují jeho životní cíle. Snímek vás doslova nabije energií! Také vyzdvihuji správnou hudbu, která celkovému dojmu přidala na parádě. ()

LuccinyFilmy

Britská komedie ze života. Tři kamarádi ze zapadákova, kteří se sebou chtějí něco udělat, hlavně aby nedopadli jako jejich rodiče. Konflikt tříd, tradice a svobody. Suchý humor, bezvadné dialogy. "Why does Noddy wear a hat with a bell on it? Because he's a cunt." ()

Kroupa

Klidovka, vážný příběh s vtipnými dialogy. Příběh, spíš než by byl originální, nevystupuje ze stereotypu, aby vynikla právě ta pohoda, písničky, atmoška atd. Ideální film na romantický večer - neruší, pobaví, a docela dobře skončí. ()

Bukk

Filmy o tom, že se podobě rodičů těžko vyhneme a o tom, že osud máme i přes to vše ve svých rukách, mě prostě baví. Ricky jako maloměstský tatík - zajímavá kombinace. Není nad dobré konce. Ani nevím, co přesně říct o tomhle filmu. Prostředí bylo příjemné, herci také a opět se ke mně po opravdu delší době dostavil pocit radosti a spokojenosti a v tohle období víc než kdy jindy přemítám nad svým potenciálem a budoucí cestou. ()

barteca

grow up ! grow up ! skvělé skvělé skvělé ! Britsky dokonalé. Repríza 12.5.2022 - stále skvělé ! Malý velký film... ()

RickyFitts

jasně; předvídatelný a klasický, ale prostě poctivý a tak nějak hezký nebo co... a nějak hrozně často se poslední dobou platonicky zamilovávám do ženských hrdinek, tahle byla fakt kouzelná, asi jsem fakt hetero, tyvole, 3+ ()

G900

Trosku klisovite a ne zas tak komedialni - proste klasicky film na nedelni dopoledne. Ale kdyz Mr. Gervais otevre pusu, tak to vzdyck ystoji za to... :D 70 % ()

Shamusss

No jasně, že jsem vždycky chtěl vidět film o třech kámoších na život a na smrt, žijících v malém anglickém městečku, kde není co jiného k pohledání, než nudná práce ve fabrice, poflakování, chlastání a mlátičky na tancovačkách. Jejich touha vypadnout z tohohle srabu je sympatická a každý z nás touží vypadnout někam, kamkoliv. Jeden by řekl, že tenhle film se musí líbit každému, protože všichni zkrátka prožíváme víceménně to samé a je známo, že čím víc se divák z dějem filmu ztotožní, tím víc se do něj zamiluje. Tady to pro mě bohužel neplatí. Z příběhu a situací ve filmu by se dalo vytěžit víc, než vytěžili pánové Gervais a Merchant. Všechno je jasně nalajnované, jako podle stupidní americké komediální šablony. Fórky celkem ušly, dialogy byly trapné až ke konci. Rádoby dojemné, avšak klasické romantické finále je už jenom třešinkou na dortu téhle předvidatlené a 'černo-bílé' komedie. Všechno vlastně skončí jako v pohádce a to už s reálným životem nemá nic společného a já bych přitom rád viděl něco zdaleka míň klišovitého. ()