Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

jojinecko

Nápad jak sviňa a dôkaz ako sa veci majú robiť (porovnávané s prakticky "ideovo" identickým sračkovým Super z roku 2010). Woody je božský, ale klobúk dole pred scenáristom a režisérom v jednej osobe, že z toho nespravil ani frašku, ani zbytočne predramatizovanú agitku, ale namixoval ten najsprávnejší pomer týchto ingrediencií... ()

Flego

Zmŕtvychvstanie Woodyho Harrelsona minulý rok je obdivuhodné. Čo film, to skvelý výkon. Defendor je film, v ktorom je všetko jasné po 10 minútach, ale i tak ponúka statickú akciu a vtipné momenty. Na rozdiel od preceňovaného Kick-Ass má v sebe aj myšlienku. ()

honajz

Jen bych to samé, co v komentáři uživatel ghatos. Dávám hvězdu za Harrelsona a hvězdu za kameru, jinak je to nudné klišé bez nadhledu, i když se snaží nadhled dávat okázale najevo. Jenže to nedrží pohromadě. ()

HellFire

Na režijní prvotinu je to výborné. Defendor splňuje vše, co jsem od něj čekal z traileru. Vtipný film o chlápkovy, superhrdinovi, co se snaží bojovat se zločinem. Když jej navíc hraje skvělý Woody Harrelson, je to krásná podívaná. ()

Pítrs85

Když nemáte ksicht jako Christian Bale, ale jako Woody Harrelson, na Batmana můžete rovnou zapomenout :-) Ale proč sedět s rukama v klíně, když si nějakého toho superhrdinu můžete vymyslet, pojmenovat třeba Defendor, za hrdinský oblek budou stačit nějaké černé hadry (nezapomeňte na superlogo- postačí tři pruhy šedé isolepy, tak, aby tvořily písmeno Dé), na hlavu nasadit přilbu s dvěma baterkama, na oči použít hutný make-up a místo Batmobilu oslníte starým odtahovákem. Pravda, zločinci z vás budou mít spíše legraci, než že byste jim nahnali strach, ale nevermind, účel ještě pořád světí prostředky ;-) Kick-Ass se může jít zahrabat, pravej working class superhero je pro mě odedneška Defendor! ()

Janek

Strašně lacině odvyprávěný dobrý nápad (a snad i špatně uchopený). Vyzdvihl bych ale tři věci: Harrelsona, Kotease a výborný rozjezd. ()

Thomick

Prvotřídní tragikomika koncentrovaná do osoby neodolatelně přerostlýho děcka alias Defend(!)o(!)ra. Woody Harrelson podává obyčejně oscarovej výkon a příslušnou sošku by si klidně zasloužil i (na nezávislárnu zvláště) vyvedenej soundtrack. Jediná výtka tvůrcům - v titulkách vám chybí Robert De Niro. :) ()

Necrotongue

Defendor je filmem, od kterého jsem příliš neočekával a o to více mě pak bavil. Snímek byl po celou dobu vážný, ale i tak jsem si v něm našel momenty, u kterých jsem se mohl solidně zasmát. Nejsem velkým fanouškem Woodyho Harrelsona, ale musím uznat, že pro roli Arthura Poppingtona byl skvělou volbou. Ani na moment jsem se nenudil a klidně bych přidal i pátou hvězdičku, kdyby si tvůrci neuvědomili, že jsou Američané a neutopili závěr v bazénku s patosem. ()

MeanWhile

Bejt superhrdina neni snadná věc a Defender, pardon, Defendor nám to předvedl ve velkém stylu. Woody Harleson podává slušnej výkon z obleku s velkým D na přední části těla. Příběh jako takový vůbec nebyl špatnej, ale naopak, mělo to dobrej nápad a celkovej výsledek je potom vyšší průměr. Je to drama z pohledu emocionální stránky Arthurova života, ale taky komedie z mnoha scének, které se ve filmu vyskytly a byly fakt peckovní. ()

JASON_X

Povedená vážná komedie o comicsovém superhrdinovi Defendorovi, který se nedopatřením jmenuje Arthur Poppington, je mentálně zaostalý a žije v našem zcela všedním a necomicsovém světě. I když pravda ten jeho "náš" svět je také tak trochu comicsově vyumělkovaný - je v něm třeba policejní komisař, který se vstřícně a trpělivě baví s evidentním a nebezpečným cvokem, pouliční crackařská šlapka s dobrým srdcem a zároveň bývalá třídní premiantka v angličtině (a budoucí novinářka nebo spisovatelka), velitel jakési srbské milice (bože už zase ti "zlí" Srbové?) šéfující obchodu s bílým masem v jakémsi americkém prdelákově a dovážející z Moldávie ubohé nevinné holky, většinou ještě panny, ze kterých potom vyrábí sexuální otrokyně... Zkrátka taková naivní pohádka, navíc s patetickým koncem, ale pohádka velmi pohledná a dobře vymyšlená. A herecký koncert Woodyho Harrelsona. Všem, kterým se to líbilo, si dovoluju doporučit méně známý korejský snímek na podobné téma Syupomaeniottdeon sanai. ()

mm13

Po emotívnej stránke nečakane silný zážitok. Nie len vďaka výbornému Harrelsonovi, hlavne od Stebbingsa budem na poli scenára a réžie do budúcna čakať veľa. Nebezpečne veľa, zdá sa mi... ()

Morholt

Po Rampart je to v krátké době další fantastická Harrelsonova kreace a jeho retardovaný superhrdina vyzbrojený kuličkama a citrónovou šťávou mě dostával. To bylo ale po hříchu jediné, co stálo za řeč, protože ta omáčka utvářející příběh nestála za moc a stejně tak ostatní herci. Zejména představitelka prostitutky mě lezla na nervy a roli jsem jí nevěřil. Je to obrovská škoda, ale i přesto dokázal osamocený Woody svou postavou zaujmout a pro mě bylo celkem snadné si k ní vybudovat vztah, takže konec, jakkoliv předpokládaný a vypočítaný, mě dostal. 50% ()

Richie666

Podle mě docela nadhodnocená jednohubka. Pravdaže Woody je tu skvělej, ale jinak film skřípe nedostatkem spádu a tempa, navíc scénář je natolik řídkej, že se neustále skáče v ději sem a tam, až nakonec žádná z linií (ani ta hlavní) není dost zajímavá. Na debut i tak dobrý, ale za sympatie čtyři nebo pět hvězd nedám. ()

ScarPoul

Pre mňa sa jedná o jeden z najpríjemnejších filmov poslednej doby a nie je to ani faktom, že má film neskutočne pôsobivú atmosféru, ktorá by sa dala krájať, alebo postavy, ktoré sú dokonale umiestnené v imaginárnom svete a ktoré fungujú na báze zaužívaných pravidiel. Je to fakt, že hlavnú postavu stvárnil fantastický Woody Harrelson, ktorý ťahá film na svojich ramenách od začiatku až do konca, dokonca aj vtedy, keď iné postavy mierne vo svojom ostrieľanom herectve poľavujú. Jeho hrdina je sympatický, vtipný a rovnako tiež tragický, ale tá tragédia má o to hlbší rozmer, keď uvážime, že su ju naplno neuvedomuje. Čo ma pri filme jediné mrzelo, bolá tá typická šablónovitosť, ktorá mala za následok scény, ktoré boli hlavne ku koncu až príliš predvídateľné a preto film nezanechal vo mne toľko kladných dojmov ako mohol, aj keď tú snahu mu uprieť nemôžem. Ako debut si zvolil Stebbings zvláštnu látku a ešte zvláštnejšie sa s ňou vysporiadal. Tento film síce nie je až taký iný ako sa nám snaží nahovoriť, ale zase môžme byť na chvíľu ignoranti a jednoducho si ho užiť. Kat Denningsová aj tu dokazuje, že má pred sebou skvelú filmovú budúcnosť. ()

jhrasko

Elias Koteas a jeho reakcia na citrónovú šťavu do očú - to dokáže málokto. GARBAGE DAYS, REMEMBER GARBAGE DAYS !!! ()

Mr. Lobo

Nebýt vtipů jako "Talk and she dies" a "Oh no leomn juice! Just not lemon juice", šlo by hodnocení ještě níž, protože jak jsou postavy naschémované, tak jsou děje předvídatelné. Jediné větší plus (mimo klasické odpočinkové nenáročné podívané) je idiotismus hlavní postavy. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze