Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

marvan

Ve všech směrech lepší verze Kick Ass - postavy mají psychologii a zkloubení různých žánrů působí v synergii. ()

lennyd

Kam by svět dospěl, nebýt lidí jako je on. Defendor. Druhá tvář Arthura Poppingtona (Woody Harleson), který je přes den obyčejný muž, ale v noci se v převleku toulá městem, a snaží se vymýtit zločin z ulic. Jenže své superhrdinské schopnosti si jen namlouvá, takže jeho útok proti zločinu většinou končí pěkným fiaskem (případně je za svou snahu zatčen a uvězněn). Ale Defendor se nikdy nevzdává ... Abych se přiznal, čekal jsem (i dle vcelku pozitivních komentářů zde) trochu víc. Nechci říct, že by film byl špatný, jen jsem očekával trochu větší srandu (zhruba ve stylu Kick-Ass, jenže Defendor je úplně jiný. Hlavní hrdina a jeho snaha v divákovi nevyvolávají záchvaty smíchu, ale spíš vlny soucitu - a tomu dopomáhá skvělý Woody Harrelson (když se tak dívám na jeho filmografii, tak se z nenápadného herce stává docela hvězda). Rozhodně musím pochválit konec filmu, který oproti všem očekáváním neskončí žádný velkým happyendem - ale to už bych asi prozrazoval moc... ()

Jazzzz

Možná kdyby tam nebylo tolik narážek na to, že to kluk je opravdu mentálně zaostalý tak bych to i bral - stačilo kdyby byl jen blbej, ale on právě blbej vůbec není. Ale takhle mi to jako speciálnímu pedagogovi prostě nemůže přijít jako dobrý film. Ten klučina je super, ale potřeboval by neustáli dozor. A to ne dozor laický od člověka, který ho zná 5 let, ale od někoho kdo se zabýva lidmi s onemocněním hlavy. A tím nemyslím sníženou inteligenci, ale život ve světě iluzí a td a td... Dost odborností.... Výběr arzenálu a odpor ke střelným zbraním však působí celkem dobře, celá postava Defendora působí nad míru sympaticky, a proto mi nedochází, že se o něj někdo nepostaral lépe. Jak ho mohla ta psycholožka vůbec pustit do ulic? Pochopil bych to v čisté komedii jako byl KickAss, ale tento film se snaží tvářit se jako mnohem víc než komedie, to se mu ale moc nepodařilo, morální konec, kdy všichni litují, že neudělali nic dřív a třeba se i napraví, to už není komedie, ani drama to už je pohádka nebo kýč. ()

venison

Přemýšlím, jestli jsem viděla lepší herecký výkon Woodyho Harrelsona a dává mi to pěkně zabrat.. Čekala jsem nějakou bláznivinu, ale opak byl pravdou.. Velmi hluboký příběh o lidském hrdinství, dobrotě a cti.. Moderní don Quichot de la Mancha o jednom blázínkovi, který se schovává za superhrdinu.. Na americký film neočekávaný konec.. Fakt stojí za skouknutí! ()

yeniczek

To drama rozhodně přebíjí komedii a není to vůbec na škodu. Ve skutečnosti jsem čekal úplně jiný film, ale dostalo se mi inteligentního dramatu o muži, který se už od dětství chce pomstít a díky jeho "zpomalení" nemá žádné výčitky nebo strach... 8/10 ()

Timak

Některé filmy vydané rovnou na DVD by měly zůstat na DVD a nikde se příliš neukazovat. Ne však Defendor. Tento snímek je natočen opravdu s láskou a určitě by si zasloužil velké plátno, kýbl popcornu a 2 litry Pepsi k tomu. Tento film je vážně dobrý s vynikajícími herci. Nepotřebujete drahou produkci, hollywoodské hvězdy a megalomanské náklady na to, aby jste udělali dobrej film. DEFENDOR to jasně dokazuje ()

swe

1. Výborný nápad, který by mě asi býval víc bavil, kdyby se jednalo o čistou parodii na komiksové superhrdiny, Defendor je spíš drama o psychicky pomateném chlápkovi, nicméně o to je to originálnější. 2. Naprosto kouzelný Woody Harrelson mistrně ztvárnil superhrdinu Arthura - Defendora - Poppingtona, který (ne)nakopává prdele zlotřilcům svým obuchem z druhé světové války, rojem vos a zásobou smrtících kuliček! Ale abych nekřivdil ostatním aktorům, musím říct, že to tady zahráli skvěle naprosto všichni. 3. Po tom co jsem o Defenderovi napsal byste asi řekli, že jde o pětihvězdičkovou záležitost, ale není tomu tak a to proto, že mě film prostě nepohltil – kromě výše uvedených si nevybavuju žádný zajímavější aspekt filmu (snad jen pár scén, jako např. dojemný závěr či mučení citronovou šťávou). Rozhodně ale stojí za zhlédnutí. 4. Jo a má to dobrou hudbu. Takovou super-hrdinskou. ()

greghouse

Chvilku nevíte jestli je to sranda, nebo drama, asi víc drama, ve kterým vám je hlavního hrdiny líto...skvělý Harrelson ()

hroubek

Pokud by se film dal k něčemu přirovnat tak by to byl Kick- Ass říznutý s Forrestem Gumpem, ale bez nadsázky. Ze začátku si říkáte jó to musí být super sledovat mentálně retardovaného, jak potírá zločin, ale po chvilce vám dojde, že o tom v celém filmu jde nejméně. Je to příběh člověka, který se cítí svobodně jen, když si nasadí masku. Woody Harrelson obdařil svého hrdinu něčím co ve spoustě komiksový adaptací chybí a to že sním bude soucítit. Hodně velkým překvapením pro mě byla Kat Dennings, jenž dokázala do své postavy dát všechny správné emoce a udělat jí pro diváka velmi zajímavou. Nekomiksově komiksový film o tom, že za některé věci se vyplatí bojovat. ()

Brain-D

Civilní hrdina, který neoplívá žádnými super schopnostmi. Ale za to má odhodlání, silnou vůli a ničeho se nebojí. Vrhá se každou noc s bojem se zločinem a vtipně zdrhá z policejní stanice. Zločin pomazává svou starověkou bodnatou holí, rozzuřenými vosami, skleněnými kuličkami či prakem. Sice je to retard, ale taky pěkná citlivka. Sice mě to za srdce moc nechytlo, ale bylo to pěkný. ()

VanTom

Obdivuhodný balanc na hraně komedie a tragédie vydržel víc jak polovinu stopáže, pak přece jen převážilo druhé zmíněné a došlo k mírnému zadrhnutí. Tvůrci se dokonce nebáli příběh (super)hrdiny Defendora, čestného a lehce retardovaného samozvaného strážce pořádku (v brilantním podání Woodyho Harrelsona) dotáhnout do hořkého konce, čímž podtrhli neočekávaně silné vyznění svého díla. ()

s.e.p.p

Zas a znovu doplácím na svá vysoká očekávání. Defendor je velice podařený film a ikdyž se do kin snad vůbec nepodívá určitě by si to zasloužil mnohem víc, než filmy jiné. Woody Harrelson je vynikající, střídají se scény zatraceně vtipné s poťouchle milými až dojemnými... bohužel se ale nevyvaruje ani pasáží hluchých s nudnými utahanými dialogy, které člověka nutí pořád kontrolovat čas. V průběhu fimu hodnocení celou dobu balancovalo tak mezi 3 a 4, nakonec se ale díky celkovému dojmu (ač nerad) přikloním dolů. Chytré, vtipné, dojemné...místy ale zoufale nudné... slabších 70% ()

ghatos

Tohle mě tedy nedojmulo. Absolutně nepřitažlivý děj zkouší brnkat na citovou strunku. Drama to rozhodně nebylo a něco vtipného bych tam taky těžko hledal. Z počátku se to tváří jako fraška a nakonec to sklouzává do vážného tónu. Díky této "progresivní" změně jsem viděl frašku ve frašce, která se tvářila jako antifraška :) . Idiotský závěr mě urazil svou plytkostí. ()

Guzo

Asi nikdo, kdo viděl oba filmy se neubrání srovnání s Kick Ass, přestože ač jsou námětově podobné, ve finále jsou úplně o něčem jiném. Defendor je obyčejný člověk a tím podobnost s Kick As asi končí. Zde se totiž rozhodně nejedná o akční film, je to spíše drama o osudu jednoho pomalejšího jedince a o tom, co se může stát, když vyroste v prostředí plném drog. Ale taky jsem se místy i zasmál, nakonec mě to celé velmi mile překvapilo. 7/10 ()

Ravi

Zvláštní přístup k mnoha žánrům sdružuje pod svá křídla tento film. Funguje to záhadně dobře, film nutí člověka si odpovědět na jednoduché otázky ohledně toho, co je dobré a co ne, co je únosné a co ne. Škoda, že nejde více do hloubky věcí, ale i tak je suplujícím elementem Woody Harrelson, který byl pro mě naprosto bez pochyb tím, koho hrál. Pokud divák přehlédne slabé stupňování děje a zvláštní hudbu, může si film skvěle užít. 80% = 4/5 ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze