Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Radiq

Tajemný ochránce zákona featuring pomaleji myslící retard, to by mělo být něco jak Kick-Ass a Forest Gump dohromady. Ale není to ani nějak vtipný, ani akční. Je tam pár věcí, který jsou originální, to zas jo, ale nezanechalo to na mě žádnou stopu, ani vzorek. Celkem zabitej čas... ()

Deyw

bajka o retardovi (pripominal me jednoho retarda co znam) ktery se snazi konat dobro.. :D ty vole je to kokotina porad dostava prez picu a hazi po borcovi s bouchackou kulicky..ale kurva woody to zahral jak buh a ten konec je silnej vole! fakt dobry davam 4* ()

TomStall

Defendor přišel zčista jasna a na první pohled s podobným konceptem jako Kick-ass. Zatímco od Kick-ass čekám natřískanou cool podívanou u které se budu "jen" bavit, Defendor nabídl hodně povedený a citlivý příběh obyčejného chlápka, který sice moc rozumu a životního štěstí nepobral, zato má koule (a kuličky:) postavit se něčemu, co nepovažuje za správné. Film vyloženě neperlí v žádné ze svých složek (snad až na herce), přesto příjemně propluje a zanechá v člověku nějaký hlubší pocit.. A o to mi - jako filmovému fandovi - jde především.. ***+ ()

Triple H

Ak by sme pri posudzovaní otázky kto sa v reálnom svete môže pokúsiť o to stať sa superhrdinom, Defendor je zrejme v jej zodpovedaní najdôslednejší. Tzn. jedinec, ktorý to evidentne nemá v hlave v poriadku, nedokáže sa normálnym spôsobom zaradiť do spoločnosti a napriek tomu chce byť jej súčasťou, chce byť platný. Myslím, že tvorcovia celkom pekne trafili prostriedky, ktoré Defendor na "ochranu ľudu" používa - síce komické, ale v zásade efektívne. Veľmi sa mi páčil koniec, lebo inak by to naozaj asi dopadnúť nemohlo. Woody Harrelson je výborný, naozaj - vychytal aj drobné mimické tiky a podobne, na ktorých krásne vidieť ako je Arthur vlastne mimo. Fajn vecička, škoda, že tak zapadnutá. ()

markuc

Pekne natoceny snimek, zde je krasne videt, ze i za maly peniz se da natocit vyborny film (a nemusim porad nadavat, jak mam malo penez, viz. ceska scena). Plus kdyz do filmu obsadim dobre herce, zabalim to do pekneho havu (scenar, kamera), pekne to zpracuji (rezie), muze vzniknout nezapomenutelne dilko i tak. ()

JimmyII

Strašně smutný, ale neuvěřitelně krásný a dojemný snímek o jednom nešťastném chlapíkovi, který potřebuje najít Kapitána průmyslu. Víc není třeba říkat, to stojí za to vidět. ()

Mrkvič

Příběh o tom, jak člověk s podprůměrnou inteligencí dokáže nejlépe definovat zlo. O tom jak a proč může každý s něčím takovým bojovat. Defendor neohromí diváka jako jiné komiksové filmy. Dostane vás svým humorem a citlivostí. Woody Harrelson má přesně takový ksicht, který můžete srovnat klidně s panem Úžasňákem, ale klidně také s hloupoučkým prosťáčkem. První polovině sice chybí citlivost při přechodu mezi dramatem a komedií, ale druhá polovina to všechno divákovi vynahradí. ()

žvanimírek

Komedie?Drama?Komedie, co se má tvářit jako drama?Nevím, komediálních prvků je tam pomálu a o drama se raději nebavme. Nicméně retard v podání Woodyho Harrelsona byl výtečnej!! ()

prizdisrac

Woody Harrelson patří mezi mé oblíbené herce, komixové příběhy nadruhou stranu nepatří mezi mé nejoblíbenější. Defendor, nikoli Defender! Hrdina v dnešní společnosti, který stále dostává na hubu, prosťáček, který si neuvědomuje žádné širší souvislosti, ale stále bojuje s jakýmsi dětským nadšením a povinností kterou cití ze svého nitra, bojovat proti zlu. Rozhodně však nečekejte že se u filmu dobře pobavíte, nálepka komedie příliš nesedí. ()

DaUr

Zajímavý začátek, skvělý závěr, ryze průměrný zbytek. Co Defendorovi dodává "čtvrtou hvězdičku" je jedna jediná věc - Woody Harrelson, který kdyby takovýto výkon podal v nějakém existenciálním dramatu, nejlépe podle skutečné události, měl by zaděláno na Oscara. Díky tomu, že z té hodiny a půl je on na obrazovce tak hodinu a čtvrt, dostává film větší hloubku a i ta psychologická úroveň, která je díky zvolenému žánru těžce prosazovatelná, krásně funguje. ()

uiu

Film podle mého gusta. Hlavní hrdina je trochu mentálně zaostalý muž, který si myslí, že je superhrdina a má za úkol ochraňovat obyvatele města před zločinem. Někdy se mu to daří - s pomocí svých super-zbraní (například rozzuřené vosy), jindy zase dostane pěkně přes hubu. Woody Harrelson dostal roli přímo na kůži. 85% ()

Javad

Woody a Kat – Super. Dej je béčkový, čiže miestami baví ale väčšinou nudí. Niečo medzi ** a *** , prikláňam sa ale k vyššiemu hodnoteniu - pár podarených scén tam naozaj je. ()

galba

Opravdu milé překvapení, aneb jak jde dohromady komiks a psychycky narušený člověk? Zvláštní drama z částečným komedialním podtextem, který je dán smyslem pro spravedlnost hlávního hrdiny a jeho inteligenčním kvocientem (ssi 80). Pravě pro svoji né příliš vysokou inteligenci se honí za šéfem průmyslu, svým "úhlavním nepřítelem" a i přes četné neůspěchy a zranění se nehodlá vzdát svého cíle a svého pojetí dobra. Jen škoda toho konce, byl dosti kýčovitý.... ()

ivan bohatyr

Po prvnách minutách sem byl přesvědčen, že napodebinina forest gumpa jako supermana mě nemůže dostat, ale film se rychle nadechnul a další minuty byly mírným překvapením, rychle sem se začal bavit a objevil originalitu. Občasný vtip a hlavně úsměvné zbraně v podobě vos nebo kuliček na cvrnkání završené jako defendog si zaslouží pochvalu, alespoň pozitivním komentářem a vysokým hodnocením. ()

Cocacolix

Možná to mohlo být trochu kratší, ale jinak je to dobrý příběh s perfektním zpracováním. Od hereckých výkonů přes zpracování až po hudbu... ()

KitFisto

Něco mezi 3-4, ale když vemu v potas, že celé toto dílko táhne Woody a zbytek jmen je pro mě takřka neznámý nemůžu jinak. Dal bych možná aji ty 4, ale to by nebylo fér oproti jiným filmům ()

tnp101

Překvapivě velice vážný film, který bych do komedií ani náhodou neřadil. Nebýt však Woodyho, pravděpodobně by to dopadlo hůře. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze