Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Neuge

Po dramatické stránce nad očekávání. Má to hloubku, má to charakter. Jediné, co tomuto filmu schází je paradoxně větší dávka humoru. Takhle jde pouze o slušnou one-man show, kterou si však člověk vybaví jen v souvislsoti s Woodym. Což je škoda. ()

Bounded

Nějak mi to téma Realistický pohled na komiks nechutná. Není to ani ryba, ani rak. Nejspíš jsem někde po cestě zastydnul, ale Defendor je pro mě přesně tím zbytečným filmem, jakým je Super. Může a nemusí být, ale nepřináší nic nového. Superhrdinský žánr je totiž výsledkem fantazie, jedná se o únik ze světa, kde chybí morální zásady a kde dobro nepřevažuje zlo. Ale tenhle hybrid si bere ze dvou žánrů to horší. Ponurou stránku komiksu sloučil s obyčejnou realitou. A představuje myšlenku, že hrdina může být kdokoliv. Pokud je to opravdu tak, pak je tam ten komiksový prvek úplně zbytečný, protože hrdinství obyčejného zaostalého může by bylo mnohem silnější. Jen bychom tomu nějak nevěřili. Už by to pro nás dnes asi nebylo dostatečně zábavné, pohlíželi bychom na to jako na tuctovou kýčovitou historku o dobru. A tak se vezme nebohý komiks a naaranžuje se tak, aby ponurost příběhu překryl nátěrem popkulturní zábavy. A to je pro mě málo, i když Woody Harrelson hraje jako o život. ()

eqmatters

tvůrci by nemuseli tak často sklouzávat k sentimentu, ale když Defendora bereme jako antidotum superhrdinskejch filmů, proč neudělit protentokrát nadprůměrný hodnocení ()

Spectateur

Moc jsem se tedy nenasmál a místy jsou patrná i trochu hluchá místa. Woody Harrelson ale hraje pěkně, jen co je pravda. Během filmu jsem si ale nemohl pomoct, ten motiv sebeobětování až nápadně připomíná Eastwoodovo Gran Torino. ()

HarqAlAda

Viac dráma ako komédia. Harrelsonovi veríte všetko. Film plný lásky, dobra a ľudskosti. Defendor síce má superhrdinské vybavenie o ktorom nikdy žiadny chlapec nesníval, má tiež obrovské a čisté srdce, pevné odhodlanie a hlavu plnú ideálov. Tento film ma silno prekvapil a veľmi potešil. Zvyšujem z objektívnych 4 na subjektívnych 5. ()

misar3

"Defendor nikoli Defender, musíte to říkat správně, jinak se naštve..." Podceňovaný a přitom přeceňovaný snímek. Woody Harrelson hrát umí... ()

ratpile

Na jednu stranu citlivě (tenhle námět mohl snad padnout někam k absolutní blbině), na stranu druhou nezajímavě a nudně odvyprávěný příběh. Superhrdinskou tématiku ctící scénář, výborní herci a jakýsi lidský podtón drží jinak průměrně zrežírovaný snímek nad vodou. Debutující režisér snad jakoby hrál stylem "hlavně ať to nepodělám". Trocha gradace, víc na dřeň jdoucích scén, víc emocí, něco tomu prostě chybělo. Přesto velmi sympatická prvotina. Další důkaz, že jen o penězích to není. p.s. Kat Dennings byla super. ()

DoubleJo

Bol pre mna zaujimavo - zvlastny film. Asi prvych 30 minut som nevedel zaradit, ci to ma byt komedia, ako to z traileru troska vyzeralo, alebo drama. A dost som pochyboval teda, ale postupne ked vsetko zacalo do seba zapadat tak som zacal byt aj ja coraz viac poteseny a po konci som si povedal ano ano. Woodyho mam rad, nech hra hocijaku rolu lebo ten chlapik ma charizmu asi vzdy. A po tomto filme ma dalsieho sympatickeho hrdinu na konte. ()

MarsVl

Woody prostě zažívá velké období. Hlavně se mi libí všude! Film dobrý, sice víceméně blbost a "superhrdinovi" a celkem smutným koncem. 4* ()

kurzweil

Velice originální variace na přehršel komixových filmů. Kdo čeká komedii nebo snad parodii, bude velice ale velice zklamán. ()

Soubi

Bylo zajímavé pozorovat Woodyho ve vážné roli. A zde se mu to více než povedlo, prakticky celý úspěch tohoto filmu stojí na něm. ()

jafuska

není to vyloženě špatný film, ale není to bohužel zrovna můj oblíbený žánr, ale přesto se na tento film celkem slušně koukalo, hlavní hrdina, který si hraje na muže zákona, který ničí podsvětí a zlé lidi a chce nastolit řád a dobro, no budiž, ve filmu by to šlo, ale přesto tohle není zrovna nej film a hodnocení je podle mého vkusu opravdu dost nadsazené, kdo má velkou fantazii tak si najde něco i pro sebe z tohoto filmu, hlavně asi náctiletí, ale kdo ví, třeba to zaujme i dospělé to nechám na nich ()

Nessos

Nebýt toho konce, tak dám 1*. Díky němu, protože je opravdu vynikající, jsem přemýšlel, jestli nemám dát rovnou 4*. Pravda, je to vlastně až trochu hloupé, celý ten film, ale svým způsobem je taky citlivé. V zásadě se ale z daného námětu vytřískalo nejvíc, co se dalo. Btw. nenachází někdo podobnost k Kick-ass? ()

otilrak

Příběh o chlápkovi jinak pohlížejícím na realitu. Čekal jsem další bláznivý film se superhrdinou plný scén, kde bude vyhrávat a dělat si ze všech srandu. Místo toho působící příběh velmi upřímného muže, který si realitu vysvětlil po svém způsobu. Určitě skvělý film plný všelijakých zvratů. ()

KateW

Defendor mě příjemně pobavil. Není to žádná americká splácanina alá Batman a Robin Hood v jednom. Woody skvěle zazářil jako ne příliš chytrý roztomilý člověk. Film je nápaditý, nepřeplácaný, jednoduchý a přesto výborný. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze