Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Snorlax

Ejhle, i film o chlápkovi se sníženou inteligencí může být normálním dramatem, v němž na každém rohu nečíhá na diváka nějaká superdojemná scéna. A film o superhrdinovi nemusí být trapná fraška. Slušelo by se poněkud zapracovat na režii a alespoň trochu vybrousit vizuál. Scenáristicky a herecky je film totiž bezchybný. ()

sochoking

Chcem len trochu osvety poskytnúť neanglicky hovoriacim spoluužívateľom , že v scénke ,kedy sa Kate pýta Defendora , že čo robí vietor , všetci by sme mali očakávať odpoved, že " fúka " , čo po anglicky je " blow " ( on odpovedal , že rozfúkava ) , čím sa mu snažila naznačiť , že ho " vyfajčí " . ( Po angl. blow job = fajka ) . ()

dr.horrible

Kick Ass meets Forrest Gump. Depresívny film plný čierneho humoru, výborná Kat Dennings, výborný Harrelson, jeho osy...To všetko za pár korún. Paráda, ale Super sa mi páčilo ešte malinko viac ()

Šakal

Nikoliv Superman, nikoliv Batman, dokonce ani Spider-man, nýbrž Defendor je tím správným " superhrdinou ". Vskutku neotřelá myšlenka skloubit tento snímek o " hrdinovi s IQ 80 " jako silné psychologické drama s komiksovým nádechem. To vše zpracované s nebývalým nadhledem, s notnou dávkou ironie a jemným humorným podtextem. Woody Harrelson jako superhero Arthur Poppington podává jeden ze svých nejlepších výkonů dosavadní kariéry. Ač to přímo svádělo k přehrávání, tak Woodymu se postavu Arthura daří držet po celou dobu snímku " v rozumných dimenzích " a proto je jeho postava ( celý snímek ) tak uvěřitelný resp. přesvědčivý a to včetně úplného závěru ( všude jinde bych se silně ošíval v křesle, v tomto případě tu větu Arthurovi věříte). p.s. co jsem si ze snímku mimo jiné odnesl..? Zbraně jsou pro slabochy, že Arthure... p.p.s. nezapomněl jsem se zmínit o silném hudebním doprovodu ( nejen ) Johna Rowleyho. Zapomněl?..., tak to napravuji, neboť jak Metric zpívají... Help I'm Alive, my hearts keeps beating like a hammer a já mám opět po čase o jednu ( hudební ) lásku více, že Emily Haines :o) ()

Sobis87

Defendor je na první pohled „indie“ superhrdinskou komedií, ale to, jakým směrem se celý film nakonec vyvine, je více než překvapující. Superhrdinský koncept je nakonec dodržen, hrdina má dvě identity, nechybí tu ani hrdinův úhlavní nepřítel, maskovaný Defendor navíc udržuje vřelý vztah s kapitánem policie (zjednodušeně řečeno), což připomíná duo Gordon/Wayne v Batmanovi. Tohle vše je ale něčím, co do realistického světa zavedla až samotná hlavní postava, která jede podle zaběhlých komikových klišé, takže proto vystupuje, jak vystupuje, vypadá, jak vypadá a v konfrontaci s těmi, kteří na rozdíl od něho neberou komiks jako vážnou věc, působí jako směšná figurka. Hrdina na rozdíl od ostatních věří, že existuje ve světě, který funguje podle pravidel komiksů, proto musí mít druhou identitu při boji se zločinem, proto svého úhlavního nepřítele nazývá „Kapitán Průmysl“ a proto věří ve vlastní nezranitelnost. Titulní Defendor je ve skutečnosti psychicky nemocným člověkem, kterého v dětství postihlo nejedno trauma (ztráta matky/ztráta rodičů v Batmanovi) a jako obranu proti světu plnému kriminality si vytvořil idealistické alter-ego. Jeho konfrontace s realitou je neodvratná. Tento film je nakonec dramatem se sociálními a psychologickými prvky, které sice nabízí několik úsměvných momentů, které čerpají z konfrontace psychicky nevyrovnané osoby s reálným světem, což je podobný případ jako u filmů Rain Man nebo Forrest Gump. Ačkoliv by mohl být film z psychologického hlediska přeci jen propracovanější (nikoliv z hlediska komiksového filmu samozřejmě), bravurní herectví Woodyho Harrelsona to vynahrazuje mírou vrchovatou. Navíc mě potěšilo obsazení mého oblíbence Eliase Kotease a Kat Dennings, kteří utáhnou i několik těch hlušších míst, které se ve filmu vyskytují. Defendor je příjemnou alternativou ke komikovým filmům a jakožto tematicky originální a zajímavý počin dokazuje, že i tímto směrem vede cesta.80% ()

Webb

Nízkorozpočtový, dobře napsaný a obsazený Defendor zasazený do temnějšího světa. Podivín Woody Harrelson s nízkým IQ vede osobní válku proti nespravedlnosti pod režijní taktovkou debutujicího Petera Stebbingse, který tu odvedl dobrou práci a převážně držel tempo. John Rowley složil do tohoto smutného příběhu hudebně zapadajicí skladby, které poslouchat samostatně není pro mé uši vůbec špatné. Nečekejte od toho komedii, i když určité prvky má. 65% ()

IQ Tiqe

Před pár dny jsem viděl Super a i když to nebyl žádný super zázrak, líbil se mi víc než Defendor. # příběh 6 | humor 3 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 3 ()

teutates

Woody Harrelson by si zaslúžil viacej priestoru... nemyslím práve tuna, ale tak celkovo... myslím, že na to má. Čo sa týka Defendora... príjemne prevedený charakter, vďaka Woodymu... spracovanie o niečo slabšie, avšak na prvotinu fajn. Chýbalo mi tam niečo special, niečo čo tu ešte nebolo... a ono ani dané "prevedenie" nie je zrovna originál žánru... 6-7/10 ()

Ant

Netradiční pohled na superhrdinskou tématiku. Arthur je sympatický chlapík s nevelkou inteligencí, ale zato se stejnými cíly jaké má každý komiksový hrdina. I přes pomalejší rozjezd si mě Woody Harrelson a celková nálada filmu naprosto získali. Příjemně svěží oddychovka. ()

mil@n.fanatik

Čekal jsem nižší hodnocení tady. A právě ne, že já mám takový názor, ale čekal jsem, že lidi tento film budou házet do odpadu,do formy blbosti a béčkového filmu. Byl jsem mile překvapen. 3* a 60% si film totiž určitě zaslouží... ()

predators

Něco velkého v Defenderovi dřímalo, k jeho probuzení však něco chybělo. Defendor není klasickou bláznivou komedií, je zde cítit určitá vyspělost a zdá se, že někdo tady i přemýšlel. Na druhou stranu si říkám, jestli to nebyla chyba...mé pocity jsou tedy smíšené, ale jistým pozitivem, který jsem zde viděl, je pro mě motivace a ponaučení pro menší diváky. Když přičtu líbivý hudební doprovod, nebylo to zase až tak špatné... ;-) 55% ()

Pedestrian

Vlastně jsem z toho měl lepší pocit než z Kick-Ass. Je to takový ten malý skromný film, který si na nic nehraje. Je to lidské, je to upřímné, je to sympatické. Je to zkrátka poctivé. ()

Bachy

Nejlepší role a nejhezčí výkon Woodyho Harrelsona. Bez debat. Basta a fidli. A ačkoliv to nevypadá a nikoho by to nenapadlo, tak tenhle film je velký. Patři mezi ty nenápadné klenoty, které skoro nikdo nezná a přesto si jich člověk ve sbírce váží skoro nejvíc. ()

SeBig

Harrelson jako mentál rainman co si hraje na superhrdinu. Všechny kladné ohlasy vkládám do nádherné Kat Dennings, kvuli který jsem ten shit strávil celý dokoukat. ()

Chrustyn

Další z řady nenápadných a zároveň neobyčejných filmů. Trailery by mohly evokovat jakousi předehru pro film "Kick-Ass" ale ve skutečnosti je celkové vyznění filmu spíše vážné. Bohužel míra zábavy dost rozpačitá, tempo vyprávění také neohromí a nějaké vyloženě povedené scény se ve filmu hledají dost těžko. Jediným tahákem tak zůstává slušný Woody Harrelson, který coby inteligencí pomalejší ale nebojácný hrdina Defendor bojuje ze zločinem (pomocí duhových kuliček, kyje a rozzuřených vos) a hledá fiktivního nepřítele. Neobvyklý ale nevýrazný film. ()

korbitch22

Herecky strhující,úchvatné a dojemné.Režisersky průměrné a scénaristicky neskutečne debilní :-) V námětu byl opět cítit veliký potenciál.Místy to je opravdu zajímavé drama,ve kterém neskutečně válí Woody Harrelson,jenže ty neskutečně hluchý místa,který nemaj hlavu ani patu..to bylo k uzoufání...scény z policejní stanice nemají žádný význam.Postavy se chovají nelogicky a já měl chvílema pocit,že film někdo musel znásilnit ve střižně.Vždycky když se film na chvilku rozjede,najednou zakrní,stane se nějaká pitchovina a vráti se zase o krok zpět.Bohužel těch kroků zpátky je ke konci víc a víc a já chtěl jít s hodnocením taky o stupínek níž,hlavně kvůli konci,který me neskutečně vytočil,nejenže byl opět plný nelogického jednání...hlavně co se týče Kat,když pošle Defendora regulérně na smrt..kráva blbá.To mě nasralo snad úplně nejvíc,nemám rád špatné konce,u filmů u kterých se to absolutně nehodí.Ve finále je to paradox,protože Woody Harrelson podává nejlepší herecký výkon ve svém životě,bohužel ve filmu,který si imbecilitou scénáře koleduje vo malinu..a ne jednu..škoda 40%. ()

Arsenal83

Ani veľmi kvalitné výkony na hereckom poli nezaručili filmovú kvalitu. Harrelson, Dennings a priam denirovský Koteas sú naozaj okrasou snímku, ktorý zaujme na chvíľu. V prvých 20 minútach si môžete myslieť, že ide o nejakú vydarenú paródiu (na rozdiel od Deadpoolu), ostatná časť spadne dosť do šedi, vtipom aj príbehom. Zbytočný film. ()

heyda

Jednoznačně to mohlo být nápaditější (viz Kick Ass), ale i tak moc fajn podívaná, navíc s celkem dojemným koncem a hlavně tam hraje neskutečně sexy Kat Dennings. Jasných 75% ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze