Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

BoPo

Woody si strihol retardu, ktorý sa nebojí guliek. Má brutálny spôsob utajenia identity. Tzv. mývalský make-up. Za partnerku si vybral nepriznanú dcéru Angeliny Jolie. Jeho mentálny nepotenciál a batmanský hlas bojujú s podsvetím. A to všetko zabalené do čiernej so strieborným D na hrudi. Defendor je Rain Man čo nevie počítať, ale má tak tupý ksicht, že to až dojíma. Kick-Ass je však zábavnejší, pestrejší a tak len 3*. ()

BigDeal

Jednoznačne najúprimnejší superhrdinovský film. Absolútne som nevedel, čo môžem čakať, zo začiatku som myslel, že pôjde o nejakú komédiu/paródiu typu kick-ass o tom, ako nejaký retard zlyháva v hraní sa na superhrdinu. Preto to, čo som videl ma neskutočne prekvapilo- celý film sa nesie v uveriteľnej rovine, mieša komédiu s tragédiou, paródiu na komixové filmy s vážnosťou komixových filmov, realitu sveta (prostitútky, skorumpovaný policajt, drogy) s Defendorovou fikciou (superhrdina bojujúci za dobro),... až sa z toho nakoniec namieša taká psychologická dráma (namiešaná zo všetkých týchto prvkov), že človeka dojme viac, ako nejaký uplakaný film o rakovine. ()

Terva

CITÁT - Pozor, termiti. Nastal čas rozmačkávání!!!!.......... Ve filmu je povedené přirovnání, co je jiné - superhrdina nebo drogy. DIALOG - DEFENDOR ( Woody Harrelson ) : Proč tu drogu kouříš ? KATEŘINA ( Kat Dennings ) : Proč se oblékáš jako superhrdina ? DEFENDOR : Protože superhrdinové nejsou blbí. Nebojí se. A když jsem Defendor už nejsem Arthur ( Defendor se jmenuje Arthur Poppington ). Jsem milionkrát lepší. KAT : Já když to kouřím, tak nemám strach a nejsem blbá. Taky to nejsem já. Je to stejný....... Otázka co je lepší zůstává nezodpovězená. Arthur je tak najivně milej a svým způsobem i hloupej, že ať jsou jeho činy a chování smutný, musíte se mu smát. On je prostě přímočaře jednoduchej a jeho okamžitý reakce na situaci jsou směšný. Takže i když ho litujete, brečíte při tom smíchy. CITÁT - Prostě mi říkejte Defendor......... Hudbu dělal John Rowley a hudební pojetí snímku je nádherné a podkresluje perfektně děj samotný. Velice emotivní snímek, který má komiksovou předlohu. CITÁT - Ne !! Já jsem Defendor !!!!......... Ve filmu zazní Metric se songem Help im alive. Je to prostě Defendor....... ()

MrCreosote

Filmy o superhrdinech pouze takhle a nikdy jinak. Nechtěl by každý z nás být občas takovým Defendorem? Myslím si, že ano, narozdíl od Woodyho Harrelsona ale přece máme vysokou inteligenci a tak víme, že bojovat v masce proti nespravedlnosti je čirý nesmysl. Ale občas bychom to zkusit mohli, což? ()

Suzie05

Velmi neobvyklé.... Defendor měl opravdu hodně zajímavé metody na získání informací (obzvlášť ta citronová šťáva nebo co to vlastně bylo). Hodně často mě taky dostávalo, jak každému do ksichtu vpálil svou oblíbenou větu: Zbraně jsou pro zbabělce! (Což neni pravda.) Teď už může být superhrdina fakt každý. ()

liquido26

No, zezačátku jsem byl z Defendora trochu rozpačitý. Nápad mě zaujal a byl jsem zvědavý, jak si s tím tvůrci poradí. Když jsem si film pustil, tak mě to zase až tolik nebavilo, připadalo mi to strašně dlouhý a na komedii i málo vtipný, ale nakonec si mě ten film postupně a pomalu získal. No a ten konec ... ()

PauloZ

Po zklamání ze Zombielandu, je tohle výborná záplata ze strany Woodyho. Čekal jsem stupidní parodii o rádoby superhrdinovi, ale šeredně jsem se spletl! Tohle je velice dobrý vážný film s lehce usměvnými situacemi, se skvělým Woodym v roli retarda s fatálním alkoholovým syndromem, poruchou pozornosti, depresemi, klamnou megalománií, neschopností předvídat následky, vážným nedostatkem běžného vnímání a sociální nevyzrálostí, který se snaží a myslí si, že je hrdina, od kterého se odráží kulky! Výborný scénář!! Řekl bych, že je to velice blízké Kick-Assu, jenom je to vážnější. Soundtrack je parádní. Nechápu proč to nešlo do kin, je to very nice:) ()

seeker23

"My heart keeps beating like a hammer" zpívají Metric do závěrečných titulků a já zamačkávám slzičku. Další film ukazující magory a outsidery s respektem, tentokrát ne v hávu romantické komedie, ale v "superhrdinském" podání. Když superhrdinu představuje člověk, který je skutečně mentálně na úrovni odpovídající hláškám komiksových herojů, může dojít nejen k dekonstrukci představ o superhrdinech jako " totálně cool" chlápcích, ale též k přijetí retardovaných vigilantů jako lidí, které nejen uznáváme, ale též potřebujeme... ()

Z0oMb3E

Defendor je veľmi neobvyklý snímok. Kombinácia Rain Mana, Václava (pre našinca), Hancocka, a KickAssa(i ked ten je inšpirovaný tímto snímkom). Na filme ma jednak zaujal dej, v ktorom jednoducho musíte fandiť tomu bláznovi, ale prehlbovanie samotného priateľstva medzi streetbitch Kate a samotným Arturom. Dej v ktorom naplno platí, že sprostý majú šťastie bol tak patetický, až sa mu dalo veriť. Woody Harrelson to nezahral zle, ale na dokonalosť Hoffmana nedosiahol. Veľmi ma potešila Kat Dennings ktorá bola pre mňa doteraz neznáma a Sandra Oh, ktorú som do teraz poznal ako seriálovú herečku. V prípade Kat ide o pekné postupné pripútavanie sa a ohľadne Sandry už len to, že sa v snímku objavila. Som rád, že film sa neznížil na úroveň braku tým, že skončil tak ako skončil. ()

Paxxx.cz

Trochu vtipný, ale zároveň vážný film s kapku pomalejším a mírně nešikovným superhrdinou Woodym Harelsonem. Rozjezd filmu vypadal docela nadějně, ale bohužel nastolené tempo se v průběhu docela vytratilo a vrátilo se jen na posledních 10 minut. Škoda mohlo to být lepší pro mě 6/10. ()

MartinezZ

8.5.2010 ~ Každá doba vyžaduje hrdinu. Hrdinu neohroženého, hrdinu chránícího slabé a nevinné, hrdinu střežícího právo a pořádek. Hrdinu, jež pomůže potřebným a skoncuje se zloduchy. Pravého hrdinu s nadpřirozenými schopnostmi. A současná doba potřebuje hrdinu více, než kdy jindy. Tahle doba potřebuje jeho, Defendora! ~ Arthur Poppington je přes den ne moc bystrý, spíše poněkud myšlením jednoduchý dělník na stavbě. Dětství neměl nejrůžovější a někdy v té době si jeho přízeň získaly komiksy. A tak ačkoliv Arthur přes den jen drží značku 'Zpomal/Zastav', v noci se z něj stává neohrožený bojovník za lidství, Defendor. ~ "Nechává si říkat Defendor. Končí to na OR, ne ER. Když to někdo splete, naštve se." ~ Defendor je hrdina se vším všudy. Má svůj tajný úkryt napěchovaný všemožnými zbraněmi nutnými k potlačování zločinu, ať už se jedná o vosí hnízdo, soubor dětských špionských udělátek nebo hromadu skleněných cvrnkacích kuliček, o praku a dřevěné pálce s hřebíky nemluvě. Svoji tajnou skrýš ve staré tovární budově má od okolního světa oddělenu neprostupnou branou (dveře s nápisem 'Defendoor') a zločin jezdí potírat v superhrdinském automobilu se znakem psa (stará vysokozdvižná plošina 'Defendog'). A jako správný superhrdina má i svůj převlek. Chodí celý v černém, má černou helmu, namísto černé pásky přes oči se maskuje černým krémem a na prsou hrdě nosí stříbrnou lepenkou vytvořené 'D'. Takto vybaven se po večerech vydává na své poutě a ztrpčuje zločinu život v cestě za svým cílem, nalézt a zničit obávaného 'Kapitána Průmysla'. V těch chvílích, už ovšem ne tak úplně jako správný superhrdina, také dostává většinou pěkných pár do těla. Na jeho superhrdinství totiž není svět ještě zcela připraven. ~ "Když porušíte právo, jste zločinec. Když porušíte právo s odznakem, jste zločinec s odznakem. Na strážníky neutočím. Ale zločinci? To je něco jiného." ~ A připraven na to není ani jeden z místních policistů, pracujících v utajení a právě v té době infiltrovaných v místní buňce překupníků čehokoliv. Potíž je to, že zrovna tenhle policista tak úplně čestným není. A když si ho Defendor vyhlídne, už mu pokoj nedá. Defendor se tak dílem náhody a zřejmě dílem osudu dostává ke skutečnému zločinu, kterému nevědomky šlape na kuří oko a kdy mu jde skutečně o život. Jenže on je Defendor, kulky se od něj odrážení, on je nepřemožitelný, tak Defendor vidí Defendora. ~ "Zbraně jsou pro zbabělce." ~ V příběhu se nám tak objevuje několik postav, ve filmu je jich sice pár vedlejších, pro Defendora ale něco jako vedlejší role neexistuje, každý tu má přesně dané místo a roli. Jeho předák s manželkou a synem, zkorumpovaný policista seržant Dooney a jeho kapitán Fairbanks, hlava místního podsvětí a hlavně místní prostitutka, které Defendor zachránil život, aniž by se o to prosila. Hlavně její vztah s Defendorem je takovou druhou nosnou dějovou linkou tímhle příběhem. Příběhem jednoduchého človíčka žijícího ve vlastním světě a vstupujícího tam, kde vždy chtěl být, aniž by si sám té změny všiml. A zdaleka ne každá změna vede ke světlejším zítřkům. ~ Ačkoliv je ve filmu hodně postav a hodně herců, jde tu v prvé řadě o excelentní one-man show Woodyho Harrelsona, který má za sebou v posledním roce tři velké filmy, ve kterých hrál prim a ve kterých ukázal, že v tomhle případě jde o pravý herecký comeback. Zombieland, The Messenger a teď Defendor, komedie, drama a komediální drama a všechny tři můžu doporučit. Defendoru bych snad vytkl jen poněkud za vlasy přitažený konec a poděkoval za vkusně superhrdinský hudební doprovod. ~ A pro případné zájemce, tohle je větším dílem drama než komedie. Vtipu je tu přesně akorát. () (méně) (více)

mysiak

Osobne som prekvapený..že ľudské filmy o superhrdinoch sú mnohokrát lepšie ako všetky tie komiksové fláky...od začiatku fandíte fenomenálnemu Woody Harrelsonovi, ktorý ma charizmu toho blázna a nemá chyby proste...celý film síce plynie pomalšie, ale jeho zvraty a superhrdinstvo Woodyho nie je na zahodenie..vynikajúca dráma ()

ivishka

Celý film bych dokázala popsat jen takto: Woodymu Harrelsonovi hráblo :D...Ovšem mě samotné to do budoucna nestačí a tak se o tom trochu rozkecám... Díky bohu(jmenovitě Peterovi Stebbingsovi), že z Defendora neudělal dalšího NUDNÉHO kick-asse(bože takovou blbinu jako byl kick-ass jsem snad nikdy neviděla) a bylo to originální už jen tím jak to pojali. Obyčejný chlápek co si obleče úplně normální hadry a koná dobro na vlastní pěst bez zbraní, ale vždycky se americky vyseká ze všeho(nutná potřeba dobrosrdečnosti, krimi prvků, záhadné potrhlé a pohledné ženštiny - Kat Dennings, a konečný doják). Totiž tenhle chlápek má něco do sebe a stojí za shlédnutí a dokonce bych byla schopna to vidět vícekrát. ()

ArsenalEagle

Hrozně moc se mi líbila ta upřímná vážnost, s jakou byl tenhle film na točen. Není to ani tak komedie, jako spíš študování lidské mysli, odlehčené příjemnými momenty. Parodie bez humoru, přesto nejednou pobaví. Woody to zahrál výborně a Kat mu povedeně sekundovala. Jak v komentářích padlo, jde o novodobého Dona Chujota, kterého mistrně předvedl právě Woody. ()

Popluh

Neskutečně komediálně vyhlížející příběh ve výsledku sice obsahuje víc než pár vtipných scének, nevyhýbá se ale ani dramatickým momentům. Feelingově mi to trošku připomnělo korejské komediální drama Man who was a Superman. Možná i víc než trochu, protože oba filmy mají prakticky stejnou dějovou stavbu. Dějovou stavbu, která slibuje komedii, aby se v závěru nenásilným způsobem "zvrhla" v drama. A v tomto případě snad Hollywood v mých očích poprvé zválcoval asii, v čemž jistě hraje velkou roli návrat potvrzující Woody, jako vždy sympatická Kat i Sandra Oh. Pro mě to jsou silné 4* nebo slabých 5*, vybrat si nedokážu. ()

UncleG

Slabší tři, za něco, co se tváří, jako vrchol originality. Ve skutečnosti: Nepříliš nápadité, od poloviny vyloženě otravné vyprávění o superhrdinovi s myslí dítěte. Závěr provází citové vydírání a nuda téměr krystalická. Přestože trpím na všechny filmové retardy (bylo mi dokonce líto i Briana ve "Score", kterej jen p-ř-e-d-s-t-í-r-a-l, že je postiženej), konkrétně chudák Artur alias Defendo(o)r mi byl úplně fuk... A to je (vzhledem k obsazení) známka hodně zmrvenýho filmu. ()

Pirkaf

Kam se hrabe Kick-Ass snažící se ohromit diváka brutalitou a nadávkami linoucími se s úst malé holčičky. Defendor se nesnaží, Defendor JE hluboce lidský příběh s brilantním Woody Harlesonem v hlavním roli. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze