Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

nemik22

Absolutně se ztotožňuji s názorem Toma Hardyho. Ten, komu se nelíbily předchozí díly, by asi tento měl vynechat, ale fanoušky určitě neurazí. Nic nového totiž nepřináší. Líbí se mi, že v celé sérii hrají stejní herci a stejná muzika (musím podotknout, že výborná). Trochu mi vadí nechronologický děj, ale asi to sem patří (Jigsaw). Přesto mi připadá, že je to už moc překombinované a na již osvětlené věci se nabalují stále nové a nové skutečnosti. Od jedničky šla kvalita strmě dolů, přesto si zbývající filmy zachovaly děsivou atmosféru. Tvůrci se evidentně ve vymýšlení nových pastí vyžívají a pořád si nechávají zadní vrátka pro další pokračování (osobně jsem zvědav, na kolik pokračování jejich nápady ještě vydají) . ()

Lachtaan

Už to budou neblahé tři roky, co jsem se jako nehororový filmový fanoušek odhodlal ke zhlédnutí všemi omýlaného hororu Saw. Po necelých dvou hodinách komorního 'hororu ne hororu' jsem veškeré pomyšlení na jeho pokračování zavrhl. Tehdy jsem ale už věděl, že ne na vždy. Je to více než půl roku, co jsem většinu svých volných odpolední místo kvalitních snímků světové úrovně zasvětil bláznivým, chvílemi nechutným, ale více než to zábavným hororům prostřednictvím série Wrong Turn. A nyní mě začala honit mlsná po něčem podobném a tak jsem sáhl po podobném mase. A musím uznat, že až na dva výjimečné díly jsem se celý týden nenudil. Kontinuita příběhu je na nenáročně laděnou hororovku bravurní, mnohdy zdejší mysterie a promyšlenost Jigsawova díla předčí sebelepší kriminálku. A v tom je přesně schované kouzlo Sawu. Člověk si to pouští s pocitem, že se mu dostane hodiny a půl hororové řežby, mnohem více si ale odnese zarytý fanda sofistikovaných kriminálek, u kterých se Vám otevírá spletitý příběh o uvědomění si toho, co všechno by se nám mohlo přihodit, kdyby se objevil někdo, ochotný překročit ty nejzazší hranice, přinutivší nás zaplatit za naše životní chyby a hříchy. ()

oveckaoa

Shlédnuto v angličtině (v češtině mám v plánu a na D bych taky šel) a naprostá spokojenost. Režisér Kevin Greutert má dle mého názoru veliký talent na takovéto masakry. Každý díl pokročil v hranici brutality takže zatímco v jedničce jsme měly řezanou nohu postupně se to propracovalo až do krvavějších výšin takže za to plus. Tenhle díl je opravdový masakr ( o samoúčelnosti nemluvím bylo jasné že když to jde do 3D tak tam takovéto krvavé scény musely byt navíc to k sérii Saw patří). O ději se moc nevyjadřuji není nic moc ale mě to štěstí stačí (v podstatě okopírovaný 6 díl jen pozměněný). Konec mě opravdu dorazil (Jako u každého Sawu) i když to moc originální není o Gordonovi se zmiňovali tvůrci už dávno že se má vrátit ale tady to pasuje. Nevím jestli vznikne další díl (Jestli bude Gordon jako Jigsaw tak to pokazí logiku jelikož i kdyby vraždil za Jigsawa po jeho smrti by s tím mohl přestat) ale spíš bych se přikláněl k Prequelu, který by ukázal Jigsawa jako Tobina Bella jak začínal s těmi pastmi to by mě i docela zajímalo. ()

PierrevanH

SPOILER: Nechápu, proč museli všichni umřít i když se ten týpek tak snažil, aspon jednoho zachránit mohl. Přišlo mi, že ty lidi umřeli jenom proto, aby diváci byly spokojení, že všechny pasti vyšli. Cary Elwes to rozbil jinak :) ()

MrMysterious

SPOILER: Scenáristom dochádzajú sily, nám tiež. Bez 3D spracovania by nám ponúkli presne to isté, čo v minulých častiach. Asi je každému jasné, že každou novou časťou úroveň vypointovaných záverov klesala, scenár sa utápal v minulosti a hľadal nové a nové spojitosti v zatiaľ neodhalených spomienkach a situáciách. Tvorcovia nám aj v tomto diele ponúkli hojne brutálnych scén, krvi a rezania, podporených treťou dimenziou, ktorá určite neraz nenechala divákov v pokoji a mala na príčine odvrátenie zraku či stúpaniu adrenalínu v tele. Fajn, brutalita bola splnená, inovácia obrazu nám hry znova o čosi posunula a držala nás v napätí, ale čo prekvapujúci záver plný zvratov, na ktorý sme si už za tie roky zvykli? Samozrejme, vraciame sa k minulosti a nezostáva nám nič iné, len vrátiť do deja dávno zabudnutú postavu a dokončiť jej príbeh. Myslím, že tých nových staronových postáv už bolo dosť. Vyšetrovateľ Mark Hoffman bol viac než dosť. Pozrime sa ale na dejovú líniu finále. Tak, ako v štvrtej časti, skladačka nám opäť ponúka sériu hier jednej osoby, ktorá sa ich plnením dostane k zlatému klincu programu, k osobe, na ktorej jej najviac záleží. Ako nájsť ústrednú postavu hry? Ako inak, opäť minulosť. Dozvedáme sa, že Jingsaw mal svojich fanúšikov aj medzi bežnými ľuďmi, preživší nedržali jazyk za zubami a so svojimi zážitkami sa ochotne, niekedy s bolesťou delili s verejnosťou. Väčšina priznáva, že hry im otvorili oči a skvalitnili život. Začali si ho viac vážiť, ako to mal nakoniec skladačka v pláne. Nájde sa však čierna ovca spoločnosti, ktorá si zážitok s Jingsawom vymyslí a to kvôli bohatstvu a medializácii. A to predsa nemôže zostať bez trestu. Prenášame sa v čase, vidíme stretnutie falošnej obete s Johnom, ešte za čias jeho najlepšej formy. Tu sa nám predkladá otázka: Prečo s hrou toľko čakal? Prečo sa klamárovi pomstil až dávno po smrti a nechal ho šíriť svoje klamstvá? Na túto otázku žiaľ odpoveď nedostaneme, môžeme si len domyslieť že sa riadil pravidlom „na všetko je správny čas“. A tak klamár bojuje so svojou falošnosťou a výmyslami, má možnosť zachrániť pred smrťou svojich kolegov a na záver svoju priateľku, ktorá pre neho znamená všetko. Či sa mu to podarí, je snáď jasné. Krvavé scény nesmú chýbať ani v záverečnej časti. Celý film na mňa pôsobil ako extrémne krvavá kriminálka. Atmosféra stiesnenosti a hry s jednou miestnosťou je nenávratne preč, polícia zohráva v sedmičke asi najdôležitejšiu rolu. Každý dostane čo si zaslúži, tajomná postava z minulosti nenechá bez povšimnutia ani samotného Hoffmana a v záverečnej scéne sa vraciame do interiérov z bravúrnej jednotky. Dvere sa zatvárajú, možnosť na únik je nulová a so zaznením posledných slov „Game over“ nostalgicky spomíname na časy dávno minulé, kedy bola séria ešte originálnym krvákom z ktorého sme zo sál odchádzali s otvorenými ústami. Klobúk dole pred tvorcami, že film udržali tak dlho a dokázali aj dnes aspoň trošku šokovať. Nastal však čas na niečo nové, kde nás opäť môžu uchvátiť svojou originalitou. Snáď sa dvere zavreli skutočne navždy a otvorený koniec bol skutočne len z toho dôvodu, že proste už nebolo v ich silách príbeh viac ukončiť. Pre fanúšikov rozhodne áno, pre nováčikov- pozrite si jednotku ;) () (méně) (více)

majxik

Je nějaká triologie dobrá? Chceš ji zabit? Natoč 4! Hýbe se? Natoč 5! Pořád se hýbe? Natoč 6! A ještě pořád se cuká? Udělej to v 3D! Ještě se hýbe? Ne? Já to věděl.... Asi tak no... příběh už je natáhnut tolik že víte dopředu co se stane, navíc detektiv je zvrácený a tak umírají už jen ti kteří nesou nejméně viny... no prostě už to není ono. ()

drake31

Posledný diel skladačky dopadol viac než na výbornú. Nehovorím/nepíšem to len preto že Saw je moja najobľúbenejšia séria a každej časti som dal plný počet, ale preto že to tak v skutočnosti je. Ľudia neznalý predošlých dielov moc nepochopia isté časti, čo bolo zrejmé pri počúvaní komentárov osadenstva kina po skončení, takže kto nemá pozreté predošlé časti ani tam nechodte. Posledné (som zvedavý či naozaj) Saw-ko ma už klasicky dostalo svojou brutalitou, ktorá v tomto diely nepozná hranice a v niektorých situáciach je síce trošku prestrelená, ale žiadne väčšie výhrady k tejto oblasti filmu nemám. Na záver mi ostáva príbehová línia ktorá, už ako som písal vyššie, ukazuje veci z minulých dielov a snaží sa celú sériu uzavrieť. A to sa jej darí perfektne až kým nepríde každým milovaný, niektorými zas nenávidený koniec, ktorý ma už ako obvykle zarazil do sedačky, a bez dychu s neskutočným výrazom prekvapenia na mojej tvári otočil celý príbeh o 360 stupňov a dal jej nový, nečakaný rozmer. Ja som odchádzal z kina nadšený, a toto nadšenie mi vydrží ešte poriadne dlho ... P.S. prvý komentár :) ()

uglug

Tak jsme včera byli na SAW 3D.... no potěš pánbůh to je ale sračka!:)) Vyhozený peníze!! Dechberoucí drive jedničky snad nikdo nečekal, ale šli jsme do kina s tím, že se dočkáme aspoň nějaké té 3D lekačky jako třebu u Krvavýho Valentýna! Opak byl pravdou! Vůbec jsem nepochopil proč to je 3D! Až na úvodní lítání kusů masa do lidí tam skoro vůbec nic, co by stálo za to vidět ve 3D, neni! Jen chtěli z lidí vytáhnout víc prachů! Absenci 3D efektů by určitě vykompenzovala alespoň nějaká inteligence zápletky, ale ani té se tu nedočkáme! Model vyvržďovačky neustálé neschopnosti vysvobodit kámoše z kovové pasti ničím nepřekvapí a stejně jako v předchozích dílech nudí. Myslim, že bych udělal líp, když bych si počkal na nějakej torrent pustil si to doma a po půl hodině klepání si na čelo to vypnul! Doufam, že na další pokračování se už nenachytam!:) ()

demented

So slzou v oku vypínam DVD a modlím sa, aby už Saw nechali odpočívať v pokoji. Teda aspoň dovtedy, kým neprídu s novým pojatím a nápadmi. Hlavný problém Saw 3D je schematičnosť deja. Minimálne posledné tri pokračovania majú totožný dej s minimálnymi kozmetickými zmenami (úvodná, s ďalším dejom nijak nesúvisiaca pasca, ktorá by zahratá naživo lepšie poslúžila ako vypečné PR; mená hlavných postáv, ich backround, nejaké tie pasce), ktorý je obzváštnený "akože" hlavnou dejovou linkou, ktorá sa tiahne naprieč celou sériou a dokopy má dávať akože zmysel. Ale nedáva. A aby som nezabudol, na konci nás čaká tradičný dejový zvrat, ktorému sa podarilo postaviť na hlavu nielen sedmičku, ale aj všetky predchádzajúce pokračovania. K tomu ešte treba prirátať všadeprítomnú nelogičnosť,dementnosť hlavného hrdinu/obete, prešľapy rôzneho druhu, z ktorých si ale táto séria spravila trademark, takže jej ich vyčítať nemožno. Ono sa to dá prežiť celkom bez úhony, pokiaľ bude človek ostražitý a úplne logické a oprávnene sa núkajúce otázky bude s vervou od seba odháňať motorovou pílou. Čert to ber. Dnes to bude za tri. Keď už za nič, tak aspoň za tie šťavnaté, aj keď na hlavu postavené pasce. Hoci nečudoval by som sa, keby sme sa po vzore ostatných hororových sérií dočkali v blízkom časovom horizonte ešte minimálne jedného pokračovania, ktoré by nám retrospektívne dalo nahliadnuť na to najlepšie z celej série (rozumej pasce zo všetkých dielov vyplnené nejakou dejovou vatou). Samozrejme Straight-2-DVD. ()

zdenny

Přiznám se, že po "šestce" jsem chtěl rezignovat. Že se to zaplantávalo tak, že tomu ani režisér nerozuměl, budiž. Proto se nové díly točí. Tento díl byl ale jasně srozumitelný a měl celkem zajímavé rozuzlení. Pasti v tomto díle se mi velice líbily, problém jsem měl jen s tím, že lidé v pastích měli opravdu jen velmi malou šanci zachránit si zdraví natož život. Cesta "strašidelným" domem byla taky dost kvalitní. Jediné, co se mi nelíbí, že jsou do pastí sem tam dáni i nevinní lidé. Už jsem si ale zvykl, že takto tato série je postavená. Jo, bylo to dobré. Takže bych se třeba nebál dalšího pokračování. ()

Danny F.

Překonat předchozí díly tím že nasekají vraždící scénky co jak nejvíce po sobě se nepovedlo a ničím nepřekvapily. Jelikož divák už tuší od předešlých pokračování co bude následovat, nijak se ničemu nepodiví a nepřekvapí. Závěr filmu byl povedený a vraždy ujdou a to i přes to že jde vlastně o jakýsi kolotoč (pořád to samé dokola). Doufám že už je definitívně konec hry. 75% ()

ivo333

Konečne koniec. To si môžem povedať po konci tejto zo začiatku veľmi sľubnej filmovej série. 1 a 2 veľmi dobrá, potom sa to čím ďalej tým viac zamotávalo a tým upadala kvalita. Posledný diel opäť obsahoval niekoľko umných pascí ( pre ktoré to majú fanušikovia tak radi ), ale 1 a poriadna by sa mi žiadala aj na konci. Úvod som vôbec nepochopil, ďalej nezapadal do deja a nebol ani moc zaujímavý. Ale aj tak za sympatický celkový dojem dávam 6/10 ( ako všetkým predošlým dielom od 3ky ) ()

morena.jea

Vezmime do úvahy, že vo väčšine prípadov už dvojka z hociakého kasového trháku stojí za h.... Nezabudnime, že tretie-štvrté pokračovania "seriálov" postrádajú hlavné postavy z jedničky. Tiež, že každé ďalšie pokračovanie iných filmov sa vymyká myšlienke pôvodného filmu a často zmení aj svoj pôvodný žáner. Poskladajme si tieto kúsky do skladačky a čo nám to dá? Prvý krát v histórii vydarený už siedmy diel čo stále nadväzuje na svojho oveľa mladšieho brášku jedničku. Obdivujem tvorcov že sa to stále dá pozerať a má to hlavu aj pätu. Kto s tým nesúhlasí - nech mi .......... ()

lykan9

Své kouzlo Saw stále má, ale v sedmičce jsem měl pocit, že již ztrácí dech. Hlavně v počátku to vypadalo, že příběh bude postaven jen na brutalitě. Naštěstí v průběhu začalo vše zapadat do sebe a Saw 7 dostalo opět grády jako jeho předchůdci. Úplný závěr mě však v porovnání s předchozími díly zklamal. Na již sedmý díl odvedli tvůrci však velmi dobrou práci. ()

Mr.Dogman

Tam kde to začalo, tam to skončilo. Nedá se ale říct, že jak byl začátek důstojný, tak stejně tak i konec. U sedmičky uý jsem si byl i já vědom, že je to opravdu pořád to samé. Jako samostatný film by na mě zapůsobil víc, než jako celek série. Například vraždy byli tentokrát hodně efektivní (hlavně ta na začátku, kdy se opravdu cítíte být v davu a přihlížet jako ostatní krvavým jatkám). Taky mi bylo poprvé líto smrti jedné postavy (*SPOILER* a to Jill Tuck*SPOILER KONEC*) Ale konec a vlastně celý příběh byl překombinovaný (ne tak jako čtvrtý díl, ten je na tohle pořád nejhorší) a vlastně jsem byl asi naivní, když jsem čekal důstojné zakončení s překvapením na konci. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D