Nezapomenutelné herecké mistrovství Jana Wericha zazářilo před lety v televizním filmu, který získal v roce 1963 nejvyšší ocenění - hlavní cenu Gran Premio na MTF v Římě. Jako španělský místokrál v Limě v Peru na sklonku osmnáctého století je nejen stiženou dnou, ale i pochybami o věrnosti své milenky, herečky místního divadla. Své účty s nevěrnou kráskou si hodlá vyřídit velmi rázně... V režii Františka Filipa se zaskví i další naši přední herci, Jaroslava Adamová jako milenka, Miloš Kopecký v roli pobočníka, kancléř Miloš Nedbal a kardinál Otomar Krejča (oficiální text distributora)

Marthos

To je daleko. Já jsem věděl, že je to daleko. Ale že je to takhle daleko, to jsem nevěděl. Vynikající konverzační hříčka s famózním Werichem a jiskřivou Adamovou o hrách lásky šálivých. Zdá se až neuvěřitelné, co všechno lze vtěsnat do tak úzkého prostoru v relativně úzkém čase. ()

Iggy

Velké sólo Jana Wericha, který hraje opět v podstatě sám sebe, tentokrát v kostýmu peruánského místokrále. Bohužel mi postava herečky Pericholové byla natolik nesympatická, že mi po slibném začátku zážitek trochu pokazila. Nejlepší mi přišla scéna v níž Werich za asistence Miloše Kopeckého plní své každodenní státnické povinnosti. ()

Krt.Ek

Návod, kterak si zachovat přízeň peruánského místokrále: zatloukat, zatloukat, zatloukat! Není náhodou Prosper Mérimée umělecké jméno Miroslava Plzáka? Nejtalentovanější hroby (páč: mlčet jako hrob; srozumitelné, ne?) se budou smět projet v kočáře! ()

Karlas

Óda na vychytralou ženskou drzost a hlupáctví zaslepených starých kocourů. Ryzí herectví českých hvězd podepřené pilířem Werichovské slovní ušlechtilosti. ()

Orlau32

Koncert dvou hvězd : Jana WERICHA a tehdy velmi mladé a krásné Jaroslavy ADAMOVÉ. Je to velmi vtipná hra se spoustou vynikajících dialogů. Škoda, že to nebylo v barvě. Je tam mnoho životní filosofie a zvláštní ukázkou je fakt, že diplomacie (byť z úst ženy) je velikým uměním. Paní Adamová je tam tak okouzlující, že si opravdu nepamatuji ve kterém snímku byla kdy lepší. ()

Siegmund

Neskutečně dokonalé herecké mistrovství Jana Wericha!!! Je až neuvěřitelné, jak hodinový film, ve kterém jde v podstatě jen o jednu věc (kočár), a navíc se o něm pouze vypráví, dokáže pozorného diváka doslova přikovat k televizní obrazovce. A to se celý děj filmu odehrává víceméně pouze v jedné místnosti! Jak říkám, skvělý scénář, skvělé herecké výkony. Myslím, že tento film patří k domácímu stříbru České kinematografie. ()

K.I.N.G.

Vynikající herecký výkon pana Wericha v tomto filmu je nepopřitelný, to pozná i takový laik a gauner jako jsem já, ale pro mě to na plné hodnocení ještě není. ()

rt12

Jak to ten Werich dělal, že nikdy nevyzněl hluše, nevypadal tupě nebo trapně? Uměl si vybrat námět, uměl si vybrat spoluhráče na úrovni a uměl jim dát prostor. Danou látku pozvedl vždy pozvedl výš inteligentním, nepodbízivým hraním. Werich zde hraje s partnerkou J.Adamovou, kterou měl moc rád i reálném životě. Ta náklonnost se v ,,Kočáru" projevuje. Rozverná, povedená hříčka. ()

Skip

Výborná konverzační komedie, která má bohužel jedinou chybu a tou je obsazení zcela neschopné herečky Jaroslavy Adamové. ()

easaque

5* v této televizní hře jsem si připomenul známé herecké osobnosti, které to parádně rozjedou v historickém příběhu. Předvedou tu jednu z nespočet variací, kde je vidět, jak dokážou ženy krásně manipulovat s muži. Veselé, milé i poučné to vidět z nadhledu, protože v milostném oblouznění by se snad každý muž zachoval stejně ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Nach

Je to trapné, když u každého komentáře na film s Janem Werichem musím "opět" uvést, že byl prostě fenomenální. Ale vyčítejte mi to, když je to pravda. Kočár nejsvětější svátosti rozhodně není výjimkou. Naopak, představuje poctivou filmařinu s těmi nejlepšími herci své doby. Prostě nádherná podívaná, ale k té páté hvězdičce přece jen maličký kus chyběl. 80% ()

pakobylka

Vtipná hříčka, která stojí na skvělých hercích. Jak ženská dokáže dostat mužského přesně tam, kde ho chce mít. (A ne jenom jednoho.) ()

otík

Jan Werich je tak odzbrojující v každém díle, že snad s ním neexistuje nezajímavý film. I zde podává výtečný výkon v roli stárnoucího králova místodržitele v perské Limě, který se musí potýkat s nešvary své milenky a dalších sobě podřízených. Ke konci film sice už přeci jen ztrácí na tempu, ale i tak jde o zajímavý starší projekt. Hudba: Karel Sklenička ()

sator

Železná baba Adamová včera umřela, tak jsem si tohle pustil.Jsou skvělý oba. Kopecký mi přišel hodně smutnej... Werich jakoby to nerozbalil jak ho známe, hraje cudně a moc se nepředvádí... Adamová vzpomínala že když polibek tak jenom a zásadně na vousy...:-) ()

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012