Jeden krok vedle, jeden neuvážený čin – i to stačí k tomu, aby se zcela převrátil život v jedné rodině… Jarmila Honcová, obětavá matka na plný úvazek, se dopustí finančních machinací na pracovišti. Ne kvůli sobě, ale opičí láska k dětem ji přivedla k tomuto činu. Právě její dospívající děti pak nedovedou pochopit, že zrovna matka, jejich vzor slušnosti a poctivosti, která je učila bezpečně rozeznávat dobré od špatného, tak zklamala. Hledání pochopení a odpuštění bude velmi svízelné… Hlavní roli matky, které je ochotna pro své děti obětovat vše, i vlastní čest, nezapomenutelným způsobem ztvárnila Věra Galatíková. (Česká televize)

MirkaP

Pamatuji si to ještě z doby svého mládí. Už tenkrát se mi zdáli všichni přehnaní - ona přehnaně naivní a obětavá, on přehnaně laxní a pak přehnaně žárlivý, obě děti přehnaně rozmazlené a dcera k tomu ještě přehnaně blbá. Viním za to scénáristu i režiséra rovným dílem. Herci se velmi snažili. Paní Galatíková hraje tu husičku dokonale. Tři * dávám proto, že přes všechny výtky (nebo možná právě díky tomu) jsem si to pamatovala skoro 30 let. A to se musí ocenit. ()

ostravak30

Věra Galatíková opět dokázala své mistrovství, když zahrála ženu, kterou rodina de facto donutila ke zločinu. Druhá herečka, která by asi jako jediná dokázala tuto roli zahrát tak přesvědčivě by byla Jana Hlaváčová, manželka Luďka Munzara. Televizní inscenace popisuje ženu, manželku a matku v jedné osobě, před kterou se objeví možnost, jak získat peníze, na jejichž ztrátu nikdo nemusí přijít. Ale nakonec přijde. Je to ale právě rodina, hlavně děti, které tak nějak tlačí na matku, aby jim poskytla vše, co chtějí. Na druhé straně by ona krást nemusela, kdyby se svými dětmi nenechala tak zatlačit. S podivem pak zůstává, že ti si svou vinu vůbec neuvědomují a ani na vteřinku nezachápou, proč mohla něco takového udělat. Zajímavé také je, že Miloš Kratochvíl psal převážně pohádky, ale tento scénář se mu povedl. ()

honzic

Námět je zajímavý, nicméně kromě hlavní hrdinky, která předvedla výborný herecký výkon, tento krimifilm moc nepotěšil. Nemá ani pořádný závěr. Hodnocení: 60 % ()

EddieIron

Přiznám se,že mi podobné hry známé ze socialismu trochu chybí.Uvěřitelné příběhy obyčejných lidí se už dnes nenosí.Kromě toho už není nikdo schopen napsat podobný scénář a o hercích snad ani nemá cenu mluvit.V tomto příběhu sice dominuje Věra Galatíková,ale i ostatní role jsou kvalitně obsazeny a hlavně zahrány ()

jopal

Po filme som dlho premyslal, ze o co sme vlastne boli za komousov ukrateni? Takyto film sa v Hollywoode objavi naozaj vynimocne. Zahranicne filmy su plne roznych nezmyselnych a prehnanych scen, je to len seria bombastickych obrazov, ale odkaz sa nejako vytraca... Tento film je presne o nas, o nasich susedoch, detoch a o vsetkych starostiach a nastrahach v zivote vacsiny obcanov CR (SR). Perfektne zahrane. Viem, ze mladej generacii to vela nenapovie, lebo vsak co je to dnes 20 tisic a video uz nikto nechce... ()

rigby

Začíná to jako nenápadná nedělní inscenace z temných osmdesátých let, ale postupně se zde rozehrává velké drama, které jde divákovi pod kůži. Napomáhá tomu také plejáda známých herců a výborné herecké výkony, zejména představitelky hlavní role. Už jsem zvědavý na pokračování... ()

PTuranyi

Obstojný televízny film so silnou mravoučnou linkou. Príbeh sprenevery peňazí predavačkou podnikovej predajne by v slabej televíznej produkcii nemal šancu v dnešnej dobe niekoho osloviť. Dobré herecké výkony a výborná práca s kamerou, hudbou a atmosférou však pozdvihuje tento film nad sivý priemer. 65% ()

Hombre8

Měly by se povinně dívat všechny zasloužilé matky, než se začnou obětovat pro své rozežrané haranty. Parádně natočené a ještě lépe, samozřejmě hlavně Galatíkovou, zahrané komorní psychologické drama. ()

mzop

Nároky mladých jsou vyšší a vyšší a milující matka by se pro ně rozkrájela. Velmi realistické zpracování citlivé tematiky. A v hlavní roli navíc skvělá Věra Galatíková. ()

xplsek01

Skvěle natočený příběh obyčejné rodiny o morálním selhání matky, která se pro lásku svých dětí dopustí zločinu. Prostředí vyšetřování a justice zvládnuté na jedničku. Žádná přehnaná hrdinství - prostí lidé a jejich osudy. Ano, takto to při vyšetřování i u soudu chodí, a to dodnes. Stále se v naší zemi vyšetřuje a soudní podle trestního řádu z roku 1961 (to jen na vysvětlenou pro dr.fish). ()

Generi

Herecký koncert Věry Galatíkové, který člověka dostane do kolen. Líp by to nedala ani Jana Hlaváčová, kterou jedinou si umím v této roli ještě představit. Vynikající inscenace, kde sekunduje Luděk Munzar a další herci na malé ploše nabídnou opravdový uvěřitelný příběh, který se mohl stát komukoli z nás. ()

peter4

Velmi poutavý děj, herecké umění Věry Galantikové. Zajímavý je i pokračování tohoto příběhu pod nazvem Kdoví, kdy začne svítat z roku 1988, kde je příběh dále rozvíjen, kdy se hlavní hrdinka vrací z vězení. ()

milos.bradik

V obchodě pracuji již 50 let. Byl jsem i u mnoha inventur, v mládí jsem dokonce občas jezdil s podnikovými revizory pomáhat na inventury, takže vím jak se takové věci řeší a je nesmysl, aby hned naběhli na prodejnu policajti. To by ta nová revizorka musela mít velice dobré styky nejen s těmi chlapy, kteří nábytek převáželi, ale i s policajty, kteří by pouze kvůli rozdílu v papírech nikam nespěchali. Je to výborně zahrané, zvláště ta matka, v podání Věry Galatíkové, která je krutropřísná na své rodinné příslušníky, dceři říká, aby byla opatrná "Stačí jedna chyba a spackáš si celý život", synovi udělá přednášku kvůli 2 hodinám, které se ulil ze školy a přitom sama okamžitě bez váhání ukradne víc než 20 tisíc a to prostě nesedí. Takže námět je atraktivní, ale hodně nepravděpodobný a i přes skvělé výkony to nesnese více než 3 hvězdy. ()