"Stačí jedna hloupost a spacká ti celý život." Pod tuto větu, kterou pronesla hlavní postava skvěle zahraná Věrou Galatíkovou, se můžu rovnou podepsat. Pak je samozřejmě otázkou, co k té hlouposti vedlo nebo co k tomu člověka donutilo. Nejsem si tak úplně jistá, že by se hned volala policie a řešilo takovým způsobem. Pravda, 20.000,- bylo v tehdejší době pořádně velký balík peněz. Ani dneska to není malá suma. Ta ženská se do toho pořádně zamotala. Smutný příběh. Paní Galatíkové si jako herečky strašně moc vážím. Bylo mi paní Honcové opravdu líto. Psychologii postav se povedlo vykreslit moc hezky. To byla hloubka.(1.9.2016)

Ze začátku mi vadily příliš spisovné a neživotné dialogy, ale druhá polovina všechno vynahradila. Výborné herecké výkony, zajímavý vývoj vztahů a proměny osobností, pozoruhodné epizodky (například Simona Stašová). Trochu mě rušila - možná záměrná - práce s účesy - Věra Galatíková jako ulíznutá šedá myška a Milena Dvorská stylizovaná do podoby přestárlé prostitutky mi moc neseděly.(22.9.2009)

Příběh o morálním selhání, odpovědnosti a touze po obyčejném lidském štěstí. Strhující portrét utahané ženské, která se v zoufalé situaci dopustí zoufalého činu, bezesporu náleží mezi nejvýraznější a nejpozoruhodnější televizní kreace Věry Galatíkové, velké české herečky.(5.5.2016)

První polovina inscenace je takový ten šedý průměr, v němž se seznámíme s jednotlivými aktéry. Ale od momentu, kdy vyplave na světlo podvod hlavní hrdinky, stává se z filmu něco naprosto mimořádného především díky práci Věry Galatíkové.(16.6.2013)

Famósní tvrdá žena a její "nešťastný" příběh.(29.9.2009)