Happy Feet 2

Happy Feet 2

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Austrálie, 2011, 95 min

• Wimy

Stejně o ničem jako jednička. Měl jsem co dělat, abych to zvládl až do konce.(23.3.2012)

Pro mě daleko lepší a příjemnější podívaná, než předchozí putování Happy Feeta. 90%(5.1.2013)

• kaylin

George Miller se podle všeho na stará kolena dal na ekologii a rozhodl se, že bude upozorňovat na to, co se děje s naší planetou. Už jeho série o "Šíleném Maxovi" měla něco ekologického v sobě. Kam se naše planeta může dostat? Je ropa a benzín to nejdůležitější? Podle všeho si ještě zásadnější otázky položil, když se rozhodl, že natočí animák "Happy Feet", protože je přece nutné upozornit na to, že ani tučňáci nemají příliš jednoduchý život. Druhý díl se zabývá ještě závažnějším tématem, kterým je globální oteplování, jež je dokonce prezentováno jako děsivé monstrum. Budiž, co se dá dělit. Děti to nepochopí, dospělí nad tím zívnou, ale jedno procento diváků to přece jen možná zasáhne. Na druhou stranu se film skvěle hodí jako materiál, který se může dětem promítat na konferencích o životním prostředí, kde jejich rodiče budou řečnit o tom, jak je důležité nemít televize, apod. Pozitivum filmu "Happy Feet 2" je skutečnost, že jsou zde příjemné písničky, trocha tance jako v minulosti, a docela dobrá animace, která je u tučňáků naprosto vyžadována. Hraje se tu hodně na roztomilost, kterou dodává malým tučňákům jejich první peří. Na děti to asi zafunguje, ale nebýt Pink, člověk by si asi ani ty písničky pořádně neužil. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html(23.2.2013)

Na rozdiel od jednotky je Happy Feet 2 obsahovo iba lacný brak s dobrou animáciou. Jednotka patrí medzi moje obľúbené animáky, ale dvojka je trpké sklamanie. Príbeh ťaží s čistej ľadovej vody a pokus o dramatickosť príliš nevyšiel. Pesničky sú časom otravné a niektoré postavy tiež. Animácia ostala síce na výbornej úrovni, ale to je bohužiaľ všetko. Priemerné hodnotenie dávam len s veľmi prižmúreným okom. 50%(19.7.2012)

• ghatos

Mrazivé animácké peklo. Od teď chci spáchat genocidu na tučňácích. -80%...septik!(12.2.2012)