poster

Barbar Conan

 • USA

  Conan the Barbarian

 • Československo

  Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Hudba ve filmu snad nikdy jindy tolik nepozvedla filmový zážitek jako tady. Barbar Conan je audiovizuální báseň o životě, smrti, ztrátě, vzestupu, hrdinství i barbarství. Působí vlastně podobně jako staré řecké báje. Příběh je zjednodušený a strohý, ale snad právě díky tomu, že za podkresu skvělé filmové hudby zobrazuje jen to důležité, vynikne jeho pravá podstata... A tím se stává nadčasový. 9/10(8.11.2016)

 • HAL
  *****

  Nebýt Pána Prstenů tak je Barbar Conan nejlepší fantasy film vůbec. Navíc na rozdíl od LOTRa není nijak idealizovaný a nedrží se křečovitě nízkého PR ratingu, naopak je přesně tak barbarsky krutou řeží, jakou si jen člověk může představit. Příběh je sice jednoduchý a později je film trochu zdlouhavý, ale o to víc zapůsobí pustiny po kterých Conan putuje... což samozřejmě vynikne hlavně díky jednomu z nejlepších soundtracků, jaké kdy lahodily mému uchu.(24.3.2006)

 • B!shop
  *****

  Jo tak tohle je vyborny drsny fantasy. Samozrejme se v zanru fantasy najdou lepsi kousky, ale Conan je proste cool. Nikdo jinej by ho nezahral tak jako Arnold. Sice je pravda, ze Arnie jen tupe cumi, ale jelikoz hraje barbara tak se to k tomu skvele hodi. A James Earl Jones je fakt skvelej zaporak, akorat skoda, ze nedostal vic prostoru a taky moh svest s Conanem nakej poradnej souboj. Ono by to v celym filmu chtelo vic souboju, i kdyz nich tu je docela dost, tak nakej navic by vubec neskodil. Jediny co bych filmu vytknul je nekolik hluchejch mist, ale tech je skutecne jen par a navic to zachranuje naprosto dokonala hudba. Oproti druhymu dilu, kterej je spis jako komedie, se tohle bere docela vazne, ale nejakou tu hlasku a forek tu taky najdeme. Tohle je jeden z Arnoldovo nejlepsich filmu se spoustou nezapomenutelnejch scen.(4.8.2005)

 • Xmilden
  *****

  Neskutečný film, který ani snad po milióntém shlédnutí neztrácí nic na své atraktivitě. Skvělý Arnold v největší formě nedal světu pouze Terminátora a postavu majora Dutche z Predátora. Tohle také byly přece role jako ušité pro našeho Arniho. Přesto tento film byl první významný Arnoldův milník a já myslím, že je naprosto dokonalý. Skvělé scény, skvělá vypráva neznámého vypravěče s patřičnými dialogy a ta úvodní a závěrečná řeč. Nezapomenutelný Thulsa Doom. Bojové scény, které jsou patřičně surové a barbarské. Ale to nejlepší přece jen na závěr. A to je jednoznačně hudba, kterou řadím k nejlepším co se kdy ve filmu vyskytlo. Není mnoho filmů, při kterých můžete zavřít oči a hned víte co se v ději odehrává. 100%(26.8.2006)

 • gudaulin
  **

  Opět nadhodnocený snímek, na kterém je zajímavá pouze hudba a velkorysá výprava a záleží na každém, nakolik je tyto dva faktory ochoten ohodnotit. Děj je plytký a herecké výkony nevalné i v případě jinak kvalitních herců. Režie rovněž nestojí za zmínku. K vrcholům žánru, jakým je např. trilogie Pán prstenů nebo starší Excalibur vzhlíží Barbar Conan z velké dálky. Když nic jiného, tak je pozitivem že role Conana nevyžadovala po Schwarzeneggerovi nějaké charakterní herectví, takže s odstupem doby jde o jednu z jeho nejlepších rolí šitou na tělo. Celkový dojem: 40 %.(13.1.2009)

 • - Jak představitel hlavní role Arnold Schwarzenegger, tak režisér John Millius měli neustále spory s producentem filmu Dino DeLaurentisem, jenž se stále obával překročení výrobních nákladů. Millius si dokonce koupil sošku Mussoliniho, kterou si bral na schůzky s Laurentisem a říkal: "Dino, dívej se na tohle, když mluvíš". (lekr)

 • - Meče so širokou čepeľou boli podľa kresieb Rona Cobba ukované na objednávku a mali vyrytý nápis vo vymyslenom jazyku. Dali vyrobiť štyri meče, pričom každý z nich stál 10 000 amerických dolárov. John Milius trval na tom, aby sa neleskli a vyzerali ako použité. (gogo76)

 • - Ed Pressman a jeho partner videli film Pumping Iron (1977) a okamžite sa zhodli na tom, že Arnold Schwarzenegger je ten pravý predstaviteľ Conana. (gogo76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace