poster

Barbar Conan

 • USA

  Conan the Barbarian

 • Československo

  Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  Nuže, od "toho" slavného Barbara Conana jsem čekala mnohem větší nářez. Myslela jsem, že by to mohl být jeden z těch Arnieho "retro" kultovních, akcí i hláškami napěchovaných filmů. Prozření však bylo nečekané:) Již od úvodu, když jsem viděla Arnieho, s tím jeho, křečovitým a "hraným" ultra drsným výrazem, nabyla jsem dojmu, že Barbar bude poněkud jiný, než jsem čekala. Arnold je zde hodně amatérský, ten svůj "kamenný" výraz zde ještě nemá tolik propracovaný a přirozený. Stejně jako totálně béčkovitý scénář, i celkové zpracování. Všechno to na mě působilo lacině a naivně. A závěr to dorazil. "Můj synu..." :)(14.11.2012)

 • LION-MR.T
  *****

  Po krvavém prologu sledujeme dětství otroka,ze kterého vychovají bezcitného zabijáka,který se pak prchá. Arnold moc nenamluví,ale za to za něj mluví jeho svaly a meč. Překrásná hudba,nádherné prostředí,násilí je tu dost. Arnold má dobrý obličej a tělo na to,aby hrál barbara. Na jeho místě si nedokážu představit nikoho jiného.(9.5.2006)

 • tron
  ****

  Pamätám si, že ako puberťáka ma strašne sklamalo, že to nebola avizovaná fantasy. Pripomínalo mi to skôr historický triler. Až s odstupom rokov som pochopil, že to naozaj je skôr fantasy, než historický triler. Ale nie je to ako Willow, ale skôr ako keby Willowa režíroval David Lynch a produkoval mu to David Cronenberg. Vyložene rozprávkových motívov je tu pomerne málo (gigahad, čarodejnica), ale v konečnom dôsledku to vôbec nevadí. Na Barbarovi Conanovi je príliš poznať, že za ním stál šialený producent Dino De Laurentiis, jeden z najbrutálnejších režisérov John Milius (ktorý sa s tým na pľace skutočne nesral, ako si prečítate v autobiografii Arnolda Schwarzeneggera Total Recall) a ostrý a riadne drsný scenárista Oliver Stone (!). Obsadenie Arnolda bolo v tej dobe dosť otázne, ale nakoniec sa z Conana stala po T-800 jeho najlepšia postava. Bohužiaľ si ju zopakoval v extra mizernej dvojke (ktorá vyzerala presne tak, ako by vyzerala jednotka, ak by ju nerobil drastický zabijak Milius) a čosi podobné, hoci oficiálne nešlo priamo o Conana, stvárnil v mimoriadne obludnej Červenej Sonji, oproti ktorej aj úbohá dvojka vyzerala super. Kvalitným protihráčom je Arniemu v kultovej jednotke nielen dokonale dominantný James Earl Jones, ale i bombastická hudba Basila Poledourisa, brutálne akčné scény a, prekvapivo, i sex a humor (ťava).(31.10.2004)

 • juta
  ***

  Film se mohl udělat tak o půl hodiny kratší a některé scény by nebyly tak zdlouhavé. Souboje mohly být propracovanější, hlavně ten souboj s hadem. Ten se dal udělat o hodně lépe. Conan se nakonec dočkal své pomsty a mě utvrdil v to, že na svou dobu byl film na vysoké úrovni, což tomu také hodně napomohla skvělá hudba.(4.7.2011)

 • Gemini
  *****

  Nebýt Terminátora, stal by se Conan Arnieho nejlepší rolí. Skvělé převedení fantasy příběhu do filmu, co postava to perla... to sice nemusí na pět hvězd stačit, zvlášť když to o těch postavách platí jenom pokud o nich uvažujete jako o archetypech fantasy hrdinů a nečekáte od nich nějaké realistické emoce:) Ale ještě nepadlo ani slovo o Poledourisově hudbě, která je jednoduše řečeno pro daný film dokonalá. A kdyby i to bylo málo, vždycky mi imponovaly úderné prology a slibné epilogy:) Hrdiny jako Conana, Valerii nebo Subotaie nemůže Valhalla minout. Každá repríza u mě dokonale funguje, a že už jich bylo a ještě bude. Režisér Milius tady dokonale využil Arnoldovu prkennost a mluvu cizince, protože tak nějak by zřejmě Cimmeřan v krajích na jihu působil. Je to prostě srdcová devadesátka. PS: Sandahl Bergman je překvapivě původně tanečnice, což jde ve filmu vidět např. v All That Jazz (ano, až tak byla dobrá). A je na co se dívat;)(20.1.2003)

 • - Pri natáčaní scény s vlkmi, ktorí Conana strhli zo skál a stiahli ho do tŕňových kríkov, prišiel John Milius za krvavým Arnoldom Schwarzeneggrom usmievavý a bez slovka ľútosti povedal: „Teraz vidíš, aký film bude. Toto je presne to, čím Conan prešiel." (gogo76)

 • - V rámci příprav na natáčení John Milius nutil Schwarzeneggera sledovat film Sedm Samurajů (9154), přičemž mu za vzor dával Toshira Mifuneho. (-bad-mad-wolf-)

 • - Na otázku hyrkánského náčelníka, co je v životě nejlepší, Conan odpoví: "Rozdrtit nepřátele, hnát je před sebou a slyšet nářek jejich žen". Jde o modifikaci výroku proneseného slavným mongolským vládcem Čingischánem – Temüdžinem. Původní Čingischánův výrok zní (volný překlad): „Porazit nepřátele, vidět je padat před námi na tvář, brát jim koně, slyšet bědování jejich žen a vidět je topit se v slzách. To je nejlepší na světě“. (swe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace