Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (914)

genetique 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý stojí a padá na Arnoldovi. Na jednej strane jeho ikonická hora svalov bola predurčená na stvárnenie tohto mytologického bojovníka, na druhej strane otrasný herecký výkon podkopáva túto kultovú postavu. Je škoda, že s týmto spracovaním nepočkali pár rokov, kým Arnold nenavštívil pár hodín herectva. Zaujímavo je vymyslené zastretie jeho otrasného prízvuku, keď je takmer celý film prerozprávaný rozprávačom a Arnie v ňom celkovo vysloví asi tri súvislé vety. Takisto so stopážom si mohli dať tvorcovia trošku viac načas, pretože táto dvojhodinová eskapáda jednoduchých mečiarskych súbojov ma už ku koncu trošku nudila. Naopak musím pochváliť hudbu, ktorá je monumentálna a dokonale vystihuje film, fantasy scény a všetko, čo je spojené s príbehom, film disponuje aj celkom dobrou atmosférou a vizuálnym spracovaním. 65%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Po čase jsem opět viděl toto dílko, vzpomínám si jako dneska, jak jsem na Barbara dostal do kina Blaník (dneska tam je Studio dva ) a nějaký vemena nám seděli na místech ve vyprodným kině jenže my nemohli zavolat uvaděčku, protože jsem věkově ještě nesplňovali přístupnost filmu, takže svízel jak kráva hned na začátku. Naštěstí se tam nějaký Nataše udělalo nevolno a její frajer s ní odkráčel do hajzlu a my hned zaujali jejich místa a já už si užíval ty hory svalů, první filmový šukačky a naivně poctivý násilí, no byl jsem tenkrát vypleskanej jak kráva a z kina jsem odcházel s pěti hvězdičkovým pocitem, jenže střih do dnešní doby a věci jinak, jo hlavní hrdinku, bych pořád chtěl mít v posteli, hory svalů pořád rubou všechno co se hejbne, ale spíš se u toho usmívám, jak hloupý a pitomý to je, ovšem přitom mě bavilo na to koukat, Arnie je tady absolutní a totální neherec, ale měl kurva štěstí na skvělý režiséry, co ovšem v tomhle filmu funguje je na výbornou je soundtrack, to je hotová genialita, ten film se dá v pohodě ukoukat, ale ještě líp člověk udělá, když si ho poslechne. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Řinčení zbraní a cákání krve v monumentálně vypadající, výpravné fantasy. Arnold je sice herecky tuhej jako měsíc staré veka, ale v roli Conana si nedokážu představit nikoho jinýho. Z filmu dýchá báječná atmosféra dávných věků a Robert Howard může v hrobu klidně odpočívat. To co film povyšuje na téměř umělecké dílo je - úžasný, báječný, fantastický, geniální, monumentální (vyberte si sami) - soundtrack Basila Poledourise. Dodnes jsem neslyšel, a asi neuslyším, nic lepšího na poli filmových soundtracků a není to pouze můj názor. Jestli jste ho neslyšeli, nebo nemáte CD, rozhodně si ho sežeňte a sosejte a sosejte. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jo tak tohle je vyborny drsny fantasy. Samozrejme se v zanru fantasy najdou lepsi kousky, ale Conan je proste cool. Nikdo jinej by ho nezahral tak jako Arnold. Sice je pravda, ze Arnie jen tupe cumi, ale jelikoz hraje barbara tak se to k tomu skvele hodi. A James Earl Jones je fakt skvelej zaporak, akorat skoda, ze nedostal vic prostoru a taky moh svest s Conanem nakej poradnej souboj. Ono by to v celym filmu chtelo vic souboju, i kdyz nich tu je docela dost, tak nakej navic by vubec neskodil. Jediny co bych filmu vytknul je nekolik hluchejch mist, ale tech je skutecne jen par a navic to zachranuje naprosto dokonala hudba. Oproti druhymu dilu, kterej je spis jako komedie, se tohle bere docela vazne, ale nejakou tu hlasku a forek tu taky najdeme. Tohle je jeden z Arnoldovo nejlepsich filmu se spoustou nezapomenutelnejch scen. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Bez Conana by nebyl Schwarzenegger, bez Schwarzeneggera by nebyl Conan, bez toho všeho by nebyla Poledourisova hudba, kterou řadím k nejlepším ve filmové historii. A nejde jen o nějaké hudební motivy, ale také o to, že u filmu, který slovy opravdu neplýtvá, si po značnou část musí vystačit úplně sama a emocionálně film vysoce převyšuje. Jedno od druhého prostě oddělit nejde, proto takové hodnocení. A ruku na srdce, ve fantasy žánru 80. let nemá Barbar Conan konkurenci. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (91)

  • Pri natáčaní scény s vlkmi, ktorí Conana (Arnold Schwarzenegger) strhli zo skál a stiahli ho do tŕňových kríkov, prišiel John Milius za skrvaveným hercom usmievavý a bez slovka ľútosti povedal: „Teraz vidíš, aký film bude. Toto je presne to, čím Conan prešiel." (gogo76)
  • Když Conan (Arnold Schwarzenegger) vylézá ve dvacáté deváté minutě z kobky, kam se ukryl před vlky a našel meč, je vidět, jak z otvoru kdosi vystrkuje ruku a pomáhá mu s řetězem, připevněným na noze. (Drom)

Související novinky

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)

Reklama

Reklama