poster

Barbar Conan

 • USA

  Conan the Barbarian

 • Československo

  Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Arnie v mlčenlivé roli, pro kterou se narodil, podporovaný nezapomenutelnou, a atmosféru až neskutečně dotvářející, hudbou Basila Poledourise (jedno z vůbec nejlepších propojení hudby s obrazem). A to mlčení takřka všech postav. No není to lepší než prázdné tlachání tolik známé z většiny současných filmů? A není to jen mým nostalgickým zaslepením z dob kdy jsem se vydával na Conanova filmová dobrodružství poprvé. Dodnes si pamatuji jak jsem celý týden škemral, ať mi to taťka nahraje na kazetu. A to bylo úplné nic proti mé radosti, když jsem se nakonec dočkal a na DVD to viděl v původním formátu a originálním znění. Jeden z filmů, který ořez formátu spolehlivě zabíjí. PS: Jsem rád, že nejsem sám komu jisté scény připadají "ocitované" z Alexandra Něvského. ♫ Hodnocení OST: 5/5(24.1.2007)

 • Shakers
  *****

  "Co tě nezabije, to tě posílí." Stone-ov scenár obsahoval povodne viac príšer, no rozpočet by bol príliš vysoký a tak sa John Milius, ktorého čakanie a odkladanie projektu už unavovalo vrhol do toho sám. Špecialista a fanúšik mečov a predlohy roztrhal pôvodný scenár a upravil si film do podoby akú dnes môžeme vidieť. Conan je nie len skvelý film, ale aj klenot vo svojom žánre. Jeden s tých filmov, ktorému nie je čo vytknúť. James Earl Jones je tak odporne slizký až je to geniálny záporák. Kostýmy, masky, výprava, dekorácie, či Valeria vyzerajú ešte do dnes vynikajúco a Arniemu s dlhými vlasmi to vlastne aj celkom ide. Zábery kde Conan a Subotaiom utekajú po plániach a popri tom hraje geniálny soundtrack sú vynikajúce doteraz. Basil Poleduris zložil skvelý soundtrack, ktorý pridáva filmu aspoň + 15%. To, že sa vo filme moc nehovorí, robí z neho nádherný fantasy historický (skoro) videoklip. Skvelá réžia a skvelé záverečné finále, ktoré je asi rovnako dobre, ako keď Conan prehovára k bohovi. Skrátka stará dobrá klasika ze vším všudy. Obľúbený soundtrack: Riddle Of Steel - Riders Of Doom, The Gift Of Fury, Atlantean Sword, Theology - Civilization, The Tower Of Set - Snake Attack, The Tavern, The Wifeing, Conan Leaves Valeria - The Search, The Kitchen - The Orgy, Orgy Fight, Funeral Pyre, Battle Preparations - Battle of the Mounds (Part 1), Battle of the Mounds (Part III) - Night of Doom, Orphans of Doom - The Awakening. „Crome, nikdy jsem se k tobě nemodlil, nemám na to dar. Nikdo, ani ty sám, si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří, nebo zlí lidé, za co jsme bojovali, nebo proč jsme zemřeli. Jediné, na čem záleží, je, že dva stáli proti řadě nepřátel, na tom záleží! Udatnost tě, Crome, těší. Splň mi tedy jedno přání - dopřej mi pomstu! A jestli neposloucháš, táhni do horoucích pekel!” 95% - 5*(13.8.2010)

 • castor
  ****

  Do země prosáklé krví chce promluvit také legendární Arnoldova postava, která musela nejprve snést, jak vůdce hadího kultu s gustem setne hlavu jeho matce (v dětství jsem u té scény seděl jak opařený), aby pak všichni okolo ochutnali ostří jeho meče. Chápu hodnocení od jedné do pěti hvězd, sám se přikláním k vyšším metám, protože tahle monumentální fantasy dobře funguje i dnes. Arnold tradičně herecky ztuhlý, přesto svým způsobem dokonalý. Hlavně na velkorysou výpravu nicméně padla většina rozpočtu a je to jenom dobře. S hudbou Basila Poledourise (vážně mimořádná epická kompozice) je tak zaděláno na atmosféru, které se dá lehce podlehnout.(16.6.2013)

 • berg.12
  ****

  Bez Conana by nebyl Schwarzenegger, bez Schwarzeneggera by nebyl Conan, bez toho všeho by nebyla Poledourisova hudba, kterou řadím k nejlepším ve filmové historii. A nejde jen o nějaké hudební motivy, ale také o to, že u filmu, který slovy opravdu neplýtvá, si po značnou část musí vystačit úplně sama a emocionálně film vysoce převyšuje. Jedno od druhého prostě oddělit nejde, proto takové hodnocení. A ruku na srdce, ve fantasy žánru 80. let nemá Barbar Conan konkurenci.(10.3.2005)

 • monolog
  *****

  pokud bych to hodnotil z pohledu čtenáře howardových povídek, nedostalo by to ani dvě hvězdy. protože takovou změť, takovou směsku jsem už dlouho neviděl. do tohohle filmu opravdu narvali z každé povídky aspoň kousek. tuhle strom, tuhle ukřižování. tuhle věž slona, tuhle jeho velkou lásku, tuhle valerii(prosím neplést dohromady, jeho největší láskou byla královna černého pobřeží) tuhle něco jinýho. kdybyste pečlivě hledali, zjistili byste, že tenhle film je celej poskládanej z výřezů z povídek a s úplně novým začátkem. ale jako film to ujde. a taky by mě zajímalo, kdo tohle může srovnávat s filmovým Pánem prstenů? tohle je syrový sword sorcerry, tamto je pohádka s občas tmavším podtónem zelené, ale nic víc.(7.12.2005)

 • - Jako první byla natáčena scéna, v níž Conana (Arnold Schwarzenegger) pronásledují vlci. (-bad-mad-wolf-)

 • - James Earl Jones vzpomínal, že mu kontakt s hady nedělal problémy, protože prošel vojenským výcvikem, jehož součástí byl trénink přežití, během nějž byli vojáci nuceni strávit den a noc s hadem ve své uniformě. Na závěr jej vojáci museli sníst. (Kriklan49)

 • - Na otázku hyrkánského náčelníka, co je v životě nejlepší, Conan odpoví: "Rozdrtit nepřátele, hnát je před sebou a slyšet nářek jejich žen". Jde o modifikaci výroku proneseného slavným mongolským vládcem Čingischánem – Temüdžinem. Původní Čingischánův výrok zní (volný překlad): „Porazit nepřátele, vidět je padat před námi na tvář, brát jim koně, slyšet bědování jejich žen a vidět je topit se v slzách. To je nejlepší na světě“. (swe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace