Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

ORIN

Celkem vtipný pilot, kde mi ale chyběl trochu širší kontext (jako třeba u Spidermana nebo Supermana, asi až v druhém díle). A Megan Fox po těch úpravách vypadá hodně tragicky, s Arnettem mi k sobě ani trochu neseděli a Fichtner měl dostat více prostoru. Jeho Eric Sacks je k pláči šablonovitý. ()

choze

Želví nindžové byli vždycky jen přiblblou oddechovkou pro děcka, ale přiblblou oddechovkou pro děcka plnou zábavných, okázale bizarních a absurdně blbých nápadů. Pomineme-li samotné netradiční ústřední hrdiny (kterými byli jedny z nejpomalejších zvířat na zemi pasovány na nindža bojovníky), měli jste tu drsňáka Trhače vtipně ponižovaného živým mluvícím mozkem z jiné dimenze, dále zmutované kance a nosorožce se samopaly, robonindži, které želváci kosili po stovkách, aniž by přitom musela ukápnout jediná kapka krve, obří Technodrom-Hvězdu smrti vesele kočující newyorskou kanalizací, želváckou technododávku... v želvím vesmíru se zkrátka mohlo stát cokoli, pokud to bylo náležitě střelené a cool. A tady abyste byli rádi, že oproti kinoanimáku z roku 2007 tu je aspoň ten Trhač a technododávka se mihne až v uplném závěru. Příběh mi byl ukradený, překopaný origin mi moc nefungoval, akce soustředěná do druhé půlky byla slabá, Tříska působil spíš slizce než sympaticky a fungovaly jen ty pěkně nadesignované a občas i vtipné želvy. ()

Gilmour93

Megan je novodobá Anna Magnani! Miluji tě, Michaele Bayi.. Cílové skupině tyhle Bad Boys s krunýřem přeji, stejně tak, aby se rychle vyrovnala s akné, ale pokud to viděl Krang na kabelovce v dimenzi X, muselo ho to nenávratně poškodit.. ()

Psema

Myslim, že si Jonáš zaslouží pochvalu. Jakožto první režisér s retardací třetího stupně natočil krátkej, údernej, vtipnej a hlavně KRÁTKEJ film, kterej nestihne nudit ani přesto, že se v něm vůbec nic neděje a spojení jako "vývoj postav", "příběh", "dějové zvraty" byly pro toho osmiletýho kluka, co psal scénář a pro kterýho je to evidentně natočený, sprostý slova. Bavil jsem se a asi se za to trochu stydím. I když po hlášce "čtyři roky jsem studovala žurnalistiku" jsem při pohledu na botoxem nacpanej ksichtík Meganky šel skoro do kolen. ()

Tuxedo

Tam, kde nový seriál z roku 2012 boduje, celovečerák selhává. Želvy Ninja-postavy jsou neosobité, zaměnitelné, nehezké a trvá jim, než se vůbec ukážou. Želvy Ninja-film do vás hned v první minutě nahustí dobře známý origin, aby vás pak dobrou hodinu otravoval a mátl originem jiným, který se točí hlavně kolem prkenné „April“. Na filmu je znát, že se asi dost přetáčelo a přestříhávalo nebo min. nedávalo moc pozor (Shredder měl být zřejmě původně Fichtner; zmatek kolem úmrtí táty April; Tříska neví, jestli má syny nebo bratry atd.). Bohužel naprosto šablonovité postavy a dialogy tam zůstaly (April je ambiciózní reportérka, všichni se jí smějí, hahaha, Arnett je „úsměvný“ sidekick). Kdyby si ten film aspoň z toho dělal srandu a nebral se občas tak fatálně (Foot Clan terorizující reálný New York? Seriously?), mohl to být příjemný úlet, viz již zmiňovaný seriál. 3/10 ()

TeeAge

|| Scenár: Josh Appelbaum, Andre Nemec, Evan Daugherty / Predloha: Peter Laird, Kevin Eastman (Charaktery) | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Nickelodeon Movies, Platinum Dunes | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 185,265,383 $ || Nostalgická struna sa rozvybrovala minimálne na 400Hz, bavil som sa skvelo, ako na starom predchodcovi, na ktorom som bol v kine ešte s otcom. Film sa našťastie vôbec neberie vážne, tak isto, ako ani scenár a režisér neberie vážme postavu Megan Fox, a využíva ju ako komediálny element, spolu s purbertálnymi korytnačkami. Výborná zábava na jedno vydenie, nasmerovaná na detské publikum. 70% | Kino Atlas Praha, 19.8.2014 | ()

genetique

Korytnačí mužíci majú v mojich spomienkach a infantilnom guilty pleasure špeciálne miesto a tak som nepochyboval o návšteve kina ani po triezvom úsudku vlažných trailerov. Film ako taký je nepochybne len štúdiovou jednohubkou, ktorá so štedrým rozpočtom namiešala zvláštny mix humorne ladeného príbehu, kvalitnej akcie a extrémne coolového vizuálu. Týmpádom neútočí na nostalgické spomienky priaznivcov pôvodného seriálu, ale skôr sa snaží získať na svoju stranu mladé publikum, ktoré potrebuje Shreddera na spôsob Transformera a hi-tech vychytávky na tej najvyššej úrovni. Škoda, že tvorcovia sa viac nezamerali na staršieho diváka a boli si vedomí, že s príbehom sa vôbec nemusia trápiť, ved dnešný detský divák je aj tak vymletý darca dolárov. Nám stačili vtipy o pizzy, bohatá nádielka mutantích monštier a stará dobrá Cowabunga! Ale akciou sa rozhodne nešetrilo, rozumná stopáž prináša síce aj nejaké hluché miesta, ale v takýchto filmoch sa s tým jednoducho ráta. Megan Fox filmu takisto neublížila, dokonca by som povedal, že jej participácia filmu pomohla, minimálne aspoň propagácii a niektorým scénam. Filmu najviac uškodil tretí rozmer, ktorý bol zase raz totálne zbytočný a vyslovene rušivý. Ale ak sa má táto séria ujať, tak by bolo načase. Dookola štartovať s týmto istým príbehom (zrod tajomných pancierovaných ninjov a O'Neilovej objavenie ich tajomstva) už nieje zaujímavé. Podľa tržieb všetko naznačuje ďalšej časti, ak sa však nezmení tvorcovská základňa, tak návštevu kina zamietam vopred. 70%. ()

3DD!3

Nedávalo to smysl a tvůrci se očividně nesnažili. Přesto lepší než jsem čekal, hlavně v akčních scénách želváci válí. Jízda po zasněženém kopci nebo finále s Trhačem špica. Tylerova hudba do toho ještě k tomu parádně burácí. Main Theme se zase jednou hodně povedlo. Megan Fox jako April sice působí divně - i když jí roli psali očividně "na tělo", ale ne tak otravně (možná je to dabingem). Želváci jsou ale fajn a to tak že hodně. Jak osobnostně tak vizuálně, nechápu ty zlostné glosy ohledně vzhledu. Nejvíce mě mrzela změna původu Mistra Třísky, z toho se dalo vytřískat mnohem víc. Doufám, že pokračování dostane do rukou trochu jiná parta a odstraní nedostatky. A to jsme chtěli použít králíky. ()

Hitman_47

Pokud máte původní želváky rádi, tak se dočkáte přesně toho, co čekáte s upgradem na 21. století ... tuna popkulturních narážek included. Nejtěžší na filmu je přežit úvodní 20minutovku, kde hlavní roli má Megan Fox, v ne-sexy hadrech... takže se dočkáte akorát toho nejvíce prkenného herectví, které je opravdu na facku (ale money shot v podobě vyšpuleného zadku si naštěstí Liebesman neodpustil, což ME, being dolňák jak hovado kvitovalo se spokojeným předením). Naštěstí potom přebírají hlavní roli želváci a těm jedou huby stejně jako všechny jejich ostatní končetiny a na téhle vlně se to táhne až do samotného konce. Osobně doufám, že se z TMNT stane podobně úspěšná značka jako TF, bo kurva COWABUNGA ! ()

berg.12

Další možnost nové generace surfovat na vlně nostalgie svých tatíků. Odsoudit tenhle poměrně věrný mentální odraz kresleného originálu by znamenalo poměrně bolestnou reflexi svého dětského vkusu. Takže se tentokrát spokojím s floskulí o komiksové naivitě v rámci merchandisingového fenoménu. ()

NinadeL

Prostě toto nejsou želvy mého srdce, April jako brunetka? Ale ne. To prostě nejde. Možná jednotlivé dialogy želvího humoru jsou dost infantilní, ale víc už opravdu nemám co ocenit. ()

Spiker01

Zprvu jsem byl nadšený, po prvním teaseru už tolik ne. Je tomu letos 30 let, co vznikly Želvy ninja. Já snad viděl akorát starej film a nemám k nim tudíž bližší vztah. A je to tak možná dobře. Nové "Teenage Mutant Ninja Turtles" předlohu asi moc dobře nectí a široce otevírají bránu další dlouhotrvající sérii. A diváci to tak evidentně chtějí. Jenže opravdu stojí za to ztrácet čas s tim nejvíc stereotypně pojatým blockbusterem, co může být? Do kina se hrnuly hlavně rodiny s malými dětmi a těm je to nejspíš fuk. Jak pak může někdo tvrdit, že nové korytnačky jsou dospělejší než kdy dřív? Jak sami Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael dokazovali každých 5 minut, jsou to teenageři a také se tak chovají. Žádná hlubší myšlenka, žádná přidaná hodnota, pouze tupost moderního Hollywoodu v nejčistší podobě. Ovšem proč bych si zrovna já stěžoval? Já i přehlídnu fakt, že Megan Fox to hraje čistě na svojí hezkou tvářičku a Williamu Fichtnerovi zase podstrčili toho nejobyčejnějšího a zavrženíhodného záporáka, hlavně když si dobře bavím, což od podobné popcornovky čekám. Ovšem to je holt manažérská práce. Pořád je na tom trošku cítit ten Bayham a pouze proto jsem na to nakonec šel. A ano, akce je vskutku parádní. Perfektní CGI je už sice dnes standard a povinnost, ovšem taková ta rychlost a orgasmus, když želvičky jdou někomu nakopat prdel, kvůli tomu chodí příznivci Michaela Baye do kina. Akorát, že ten tentokrát jen produkoval a svůj (skoro až úchylný) smysl pro detail naplno přenesl do T4. Takto to také dopadlo. Dialogy neuchvátí, herci neoslní, stačí si v podstatě jen pustit nějaký výtah akčních soubojů a máte z toho lepší zážitek. Btw : Pro Megan napsali roli fakt na tělo...nebo spíš na její zadek? ...70%...[31.8.2014_Cinestar_Černý most] ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Po hodně dlouhé době se mi stalo, že jsem v kině usínal. Na tenhle film jsem šel s tím, že mě může jen překvapit, chtěl jsem jen něco, co bude barevné a zabaví mě to na hodinu a půl. Nestalo se, vtipy nefungovali, želvy vypadaly docela zvláštně (nechci říct špatně, ale zatímco želvy z původní filmové série vypadaly vesele a přátelsky, tyhle vypadaly jako že zabijí vše, co se hýbe a že jedou na steroidech) a Megan Fox byla obrovská castingová chyba (speciálně když jsem se dozvěděl, že tuhle roli mohla hrát Anna Kendrick, který by tu roli pozvedla na nový level) a hodně levný způsob, jak na to dostat více lidí. Díky bohu za Williama Fichtnera a za fakt, že to uběhlo rychle. 40 %. ()

castor

Ninja Transformers Turtles. Devadesátá léta formovala moje mládí/dospívání. Obojživelní ochránci New Yorku Michelangelo a spol. byli toho času docela zjevením. Tvůrci jsou ohleduplní i k těm divákům, kteří o nich „nikdy“ neslyšeli, takže se zmíní o genetické laboratoři a vyrůstání ve stokách. Vzápětí začne poměrně solidní oddechovka, u které není radno moc zapínat mozek. Pokud přetrpíme momenty, kdy chce necharismatický a ňoumovitý kameraman sbalit luxusní Megan Fox, máme docela vyhráno. Michael Bay je cítit na sto honů, emoce vyprchávají velmi rychle, Whoopi Goldberg je úplně mimo. Naopak je tu třeba scéna předlouhého zasněženého srázu, ze kterého se řítí kamion, želví bouráci a bezejmenní protivníci nebo finále, kde všechno po bayovsku vybuchuje, bortí se a lítá vzduchem. A o to nám vlastně v tomhle případě jde!! ()

D.Moore

Jste-li dítě nebo dětina, který navíc na Želvách Ninja vyrostl, myslím, že s tímhle filmem žádný velký problém mít nebudete. Já sice k Želvám nikdy přehnanou náklonností netrpěl (ale coby děcko jsem samozřejmě figurku jedné měl a na seriál se díval), ovšem nechal jsem se nalákat vidinou oddechové záležitosti, při níž se snad pobavím a budu mít na co se dívat. Splnilo se mi to hlavně díky svižným akčním scénám a sympatické Megan Fox (mnohem přirozenější než v Transformers). Jenže humor se nekonal - a když, tak cílil na diváky o dvacet a více let mladší. Titulní želvy se trikařům od ILM povedly a působily myslím tak uvěřitelně, jak jen to u dvoumetrových humanoidních plazů jde, Tříska dopadl hůře. Škoda také, že velmi dobrý soundtrack Briana Tylera nevynikl tak, jak by zasloužil - například při souboji Třísky a Trhače, což je jedna z nejlepších skladeb alba, byl slyšet jen vzdáleně a zvukové efekty ho hravě přehlušily. ()

MM_Ramone

"Teenage Mutant Ninja Turtles" - štyri zmutované korytnačky, ktoré ovládajú bojové umenie ninjov. Žijú v kanalizačnom systéme pod New Yorkom. Majú veľkosť urasteného dospelého muža. Trénuje ich obrovský potkan. Vedia rozprávať. Mená majú ako talianski renesanční maliari (Leonardo, Donatello, Michelangelo, Raphael). Sú to klaďasi, čo chránia obyvateľov New Yorku pred mocným zločineckým gangom. Toto najnovšie filmové spracovanie z produkcie Michaela Baya je určené prioritne pre detského diváka. Keby som mal desať rokov čumel by som na to s otvorenou hubou a z kina išiel s blaženým úsmevom na tvári. Mám však už štyridsiatku na krku a preto tomu viac ako tri hviezdičky nedám. *** ()

kulyk

Želvy jsou nigga, to jsem netušil. A tedy jen proto, že jsem zarytým příznivcem multikulturalismu (dokud mi nějací čmoudi nelezou do města, sousedství, zorného pole, osobního prostoru nebo na nervy), dávám této střevní poluci jednu krásnou hvězdičku. ()

Spooner

Jako nostalgik vyrůstající na kultovním animáku bych samozřejmě mohl u jistých aspektů moderní verze prskat donekonečna. Na druhou stranu musím uznat, že jako jednoduchý odpočinkový popcorn představující Želvy novým generacím, to funguje více než obstojně. Příběh je sice strašně dementní, stejně jako některé hlášky. Tempo je ale svižné, stopáž krátká a když dojde na akci, tak je až nečekaně přehledná a nápaditá. S dvojkou nemám překvapivě žádný problém. ()

Wacoslav1

No je to přesně jak jsem se obával a proto jsem furt trochu váhal jestli se na to podívat nebo ne. Bál jsem se totiž jestli se oproti původním filmům který jsem v dětství žral to kouzlo nevytratilo. A ono se bohužel vytratilo ne teda úplně neříkám, že bych při sledování vyloženě trpěl to zase ne dokonce jsem chvílemi přemýšlel i o třetí hvězdě ono to totiž jako zábavná jednohubka neurazí, ale do kvality originálu to má bohužel pořád dost daleko.45% ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)