Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

bourec

Stejně jako Kick-ass,nebo Defendor je i Super taková přiblblá parodie na hrdinský filmy.A i tady je hodina hluchejch míst,kdy se celej štáb ďoube v nose,a divák trpí.Ale i tady je zhruba zábavnejch dvacet minut,kde je drsnost,krev,i akce.Ale co se týče rozdílů,tak zaprvé je Super hodně nezavislá nuda,pak dost nesympatickej hrdina,a příšerná hudba.Ta mě obzvlášť srala,tyhle kytarový kapely bych vystřelil na Mésíc.Jinak zvědavost,co je to za volovinu byla silnější než to,že tyhle filmy kdybych neviděl,tak se možná taky svět neposere.40%. ()

C0r0ner

Tak jako Matrix naprosto vymazal Deváté patro, tak Kick-Ass zadupal do země Super. A přitom se v obou případech jedná o skvělé filmy, jenom holt ta konkurence byla nesrovnatelná. Dobré fóry (zvlášť vše kolem Holy Avengera), scénář bez klišé a bezva ústřední dvojice. 85% ()

Pajky3

Náročnější film, protože musíte přijmout krev, docela dost krve. Ellen Page coby Bleskovka je opravdu prvotřídní magor, i když co si budeme povídat Karmínový blesk Rainna Wilsona, taky nebude úplně v pořádku. A o to tady šlo. Kevin Bacon se mi pomalu přesouvá do kolonky záporáků. Opět velice sympatickýho. Docela drsná záležitost, která neni pro všechny, ale věřim, že ti co si zamilovali Kick-Ass si to užijou. ()

Gaaron

Váš nový superhrdina je nevzhledný, mentálně narušený sociopatický náboženský fanatik, jeho "kid side-kick" zase nymfomanka s fetiší v zabíjení, které by se lekly i hardcore psychiatrické léčebny. Ne, opravdu to nejsou sympatičtí lidé a ač se film snaží držet si od nich odstup a provádět reflexi, mám strach, že tak nečiní dost průkazně, a že na psychiku nedostatečně bystrých jedinců může mít velmi špatný vliv. Pokus o estetiku násilí zůstává opravdu jen pokusem, režisér by měl vzít poznámkový blok a poctivě nasledovat svou porci Tarantina. Přesto hodnotím poměrně vysoko, protože ve chvílích, kdy tvůrci netlačí na pilu v dokazování, že bychom měli tolerovat nebezpečné psychopaty, protože jsou to vlastně milí lidé, a radši se soustředí na prosté, leč poctivé parodování žánru, přichází opravdu brilantní nápady. A nakonec těch chvil není málo. Lehčí doladění a hrdiny, z jejichž smýšlení a činů se nedělá člověku špatně od žaludku, a mohla to třeba být aspoň menší kultovka. Škoda. ()

Matrinx

Takový nízkorozpočtový Kick-Ass avšak s mnohem lepším ženským obsazením (Ellen Page s elfkou Liv Tyler, wow). I když teda nejsem moc na ten humor "rozmlátíme lidem držky hasákem za předbíhání ve frontě" a já asi budu superhrdina, který zabijí chlapy, kteří se poblejou po zjevné náklonnosti Ellen Page :D a kdybych si mohl vybírat, Crimson Bolt by zešílel z něčeho jiného než z dotknutí božího prstu, dávám tři hvězdy. Hlavně za Ellen Page :) ()

dr.fish

Předesílám, že chlapík, který má utkvělou představu, že je Superman, tu už proběhl rok před tímhle filmem- Defendor s Woodym Harrelsonem je o třídu vydařenější. Super je velmi podobný, první polovina je ale výrazně pomalejší a závěr naopak krvavější. Překvapivě dobře obsazený film svou kvalitou obsazení neodpovídá. Při sledování je třeba též zapomenout na fyzikální a další zákony, neboť normálně by hlavního hrdinu sebrali už první den. Stejně tak ostatní dějové linky jsou zcela nerealistické. Jde jen o fantazii. Buď hru přijmeme anebo ne. Já s tím měl většinu filmu problém a zapadl až na konci. No a to je dle mého soudu málo. Ellen Page ale opět perlí. 50% ()

KajusaK

Super bylo opravdu super :D) Já jsem nadšena!! 96 minutový film, z toho jsem se nenudila ani minutku, příběh byl pořád něčím poutavý, a zkrátila bych to jen o cca 5 zbytečných minut..Libby - Boltie (Ellen Page) je tu opravdu dobrej blázen zahrála to perfektně! Zatím jedna z jejich nejlepších rolí!! Jsem nadšena. Některé fórky a vtipné scénky mi nejspíš zůstanou v hlavě ještě hodně dlouho :D) .. Není to dokonalé, ale to žádný film, zasmála jsem se dost takže se na hvězdičkách nebudu hamounit :D) ()

papaJA21

Jeden z prvních nezávislých filmečků o lůzrech co to vezmou do vlastních rukou. Tento je navíc nadmíru povedený. ()

okkac

Mix Kick-Ass a Defendora, ale ne už s takovým útokem na bránici nebo emocionálním dopadem. Brutální to je, hlavní hrdina je i přes svoje dobré úmysly magor, to samé platí i pro Ellen Page, která tu je dost sexy. 6/10 ()

flyboyeda

I kind of think happiness is... overrated. People spend their whole lives chasing it, like it's the most important thing in the world. Happy people are kind of... arrogant. ()

TomStall

Od prostoduchého (a nutno říci zábavného) mlácení hasákem lidí předbíhajících ve frontě přes ksicht až po tragédii, kde ty cool komiksové grafické výrazové prostředky získávají trochu jiný rozměr. Komorní a lidsky přístupný příběh si mě získal a i díky skvěle zahraným postavám Super stavím ještě o kousek výš než Defendora.. Ke konci jsem zamačkával slzu.. ()

Liznic

Sprostá, krvavá, indie ujetost o tom jak se z normálního chlapa stal superhrdina... Inu, nakonec celkem pěkná oddychovka, kterou zachraňuje hlavně její druhá poloviny a Ellen Page. ()

skrblik007

James Gunn... prostě James Gunn :-) Tahle indie dramedie (i když to drama jen v lehkých náznacích a vždy řádně obaleno (semi-)humorem) beze špetky racionality je kvalitou tak nekonzistentní, jak indie dramedie bývají. A to je na tom vlastně to nejlepší - člověk ví, do čeho jde, a když na to má náladu, naplní to do sytosti veškerá očekávání. ()

Mrkvič

Tak to bylo panečku herecké obsazení. Hlavně komiksově svůdná Ellen Page a její osud mě hodně chytly u srdce (a i dále). Super mi hned připomněli o rok starší film Defendor, který měl o něco větší ambice. Tohle je takové chráněné béčko. Kdy jsou vidět díry v rozpočtu, ale láskyplné opatrování tvůrců je také hodně znát. Holt se nezapře umění Jamese Gunna a je dobře, že i díky tomuhle kousku později dostal na starost Strážce Galaxie. ()

uiu

Nejdřív jsem chtěla dát tři hvězdy, ale postupem filmu si myslím, že ty dvě jsou náležité. Opět se pouštíme do stejné vody typu Defendor či více známého Kick-Ass, kdy si obyčejný chlápek řekne, že by mohl být superhrdina bez superschopností. Tento hlavní hrdina očividně sází na to, že je ošklivý, tlustý a smolařský typ, takže se s ním sžije 90% publika, které si tento film pustí. Jenže on nemá co nabídnout po fyzické, ani po psychické stránce, protože ani jeho osobnost není nijak zajímavá a postupem filmu jsem si říkala, co to je proboha za magora, kterej lítá po městě a rozbíjí lidem hlavy hasákem jen proto, že ho předběhli ve frontě a myslí si, že mu to přikázal Bůh? Takového filmového "hrdinu" si oblíbí asi jen zastánci Aštara Šerana. Další velké zklamání je role Ellen Page, kvůli které jsem se vůbec na film dívala. Ta je taky psychicky narušená a do toho nymfa, skáče radostí, když rozsápe chlápka.. WTF? Film si nebere servítky a explicitně zobrazuje násilí, jenže právě v tomto filmu je to hodně na škodu a mohli to udělat čistě komixově (když už tam dávají ty stupidní nápisy KABOOM a jiné voloviny). Naprosto zbytečný film, jehož smysl nechápu. ()

rowdys

Nuž tak mňa toto bavilo omnoho viac, než preštylizovaný Kick-Ass, nech už obsahoval metafory hoci aj na antické Grécko. Malomestský supergeroj s francúzskym kľúčom, ktorému sa v hlave hrabe Slither, to už je iná prdel. Navyše je to vzhľadom na vývoj udalostí svojim spôsobom celkom temný hrdina, haha. Indie prístup by som tomu nevytýkal, veď z neho pramenila tá sviežosť, odvážny zvrat i všetky nečakané explózie násilia. Keďže ale prišiel Crimson Bolt až po Kick-Ass a Defendorovi, tak je pochopiteľné, že sú hodnotenia nižšie. ()

Cushing

Naturalisticky domyšlený komiks: jak by to asi bylo, kdyby někdo chtěl maskované násilnictví a zákon do vlastních rukou braní opravdu uskutečnit. Exekuce snímku je však rozporuplná a divák si jen říká, co přijde příště. Méně by v tomhle případě bylo více, dokonce bych ubral i na hudbě, která buď otravně řvala, nebo otravně podkreslovala. A ubrat na násilí, přidat na humoru. Bohužel to šlo opačně. ()

geklon

SUPER.......James Gunn se opravdu pořádně vyřádil......místy až kruťácky krutý a sýrácky sirový...Rainn Wilson konečně dostal roli a dostatečný prostor na to ukázat jakej je formát. Navíc na reakci, že má přiteplenej červenej obleček, musím dodat...hovňous. Je fakt cool, hlavně ty kapsy na zip.....No Ellen je prostě neuvěřitelná. Moc mě baví koukat na lidi, co si vydělávají peníze tím, že na oko rozbijou týpkům hlavu, co kámošce ojeli auto bůrem, skleněnou broušenou vázou a takhle extrémně přehrávají a tím dávají typu tohohle filmu nadrozměr a rám kolem dokola lemovaný totální deziluzí skutečnejch hodnot. A tím se v základech otřásá předtisk štítků typu "tohle je můj žebříček hodnot. Jak loajální a benevolentní je ten tvůj??" ....Mrazivě reálný a brutálně ujetý.....především scéna s osvícením a prozřením za doprovodu emzáckejch žahadel a božího prstu, namáčejíc cosi v frankově mozku. Pro mě překvapení roku......O dvě třídy lepší než Kick-Ass.....Hlavně tím jak se tu páradně harmonicky sešlo "Mrdám tě alternativní píčovino, tak zběsile až z tebe budou lítat kusy sedřený kůže z mí krvácející předkožky" s mrazivými tragikomickými reáliemi, kontra totálně vyjetými halucinacemi....... ()

noriaki

Velice nevyrovnaný počin. Začátek mě navnadil na realističtější a syrovější variaci na skvělý Kick-Ass, a přesně toho se mi dostalo. Přesto jsem spokojený nebyl. Hlavní Kick-Assova zbraň, je totiž zároveň největší slabina Super. Crimson Bolt je životní looser. Zločin potírá s elegancí sadistického psychopata a fanatika. Jeho mise nekončí předáním záporáka policii, ale zakrváceným člověkem ležícím na chodníku a útěkem z místa činu. Není přitom jasné, zda se James Gunn pokoušel zobrazit naturalistický svět komiksové brutality, či jde o humornou nadsázku pro diváky se specifickými choutkami. Jeho film je obojí a zároveň nic z toho. Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby se podobný projekt natočil ve skandinávské produkci, dopadl by mnohem lépe. Super vypadá jako nepodařený remake tohoto hypotetického trháku. ()

neoBlast

Co se z počátku zdá jako indie Juno/Little Miss Sunshine komedie v teď tak populárním světě reálných superhrdinů se nakonec vyklube do nečeho úplně jiného, nečekaného. A zároveň cílí podobně jako Kick-Ass na režisérovy příznivce, protože je film prostě divný a hodně nekonvenční - James Gunn je zřejmě velkej podivín co by si mohl s Whedonem podat geekovskou ruku už při prvním letmém seznámení. Rainn Wilson je bůh, o tom žádná už kvůli Kanclu, a tady mu navíc hraje do karet jeho postava. Zvláštní přístup k "indie komedii" kdy jsou všechny hlavní postavy pod povrchem absolutní sociopati s určitě více než jednou psychickou vadou... V prvé řadě bych neřekl, že Super je hloupou komedií a to mi podvědomě musí zvyšovat hodnocení hodně vysoko. 80 % ()