John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Kaucuk

Trošku mě zamrzelo když jsem slyšel, že to je remake jenom 4 roky starýho filmu. Bez tohoto objevu by to bylo bez debat za plnej počet. ()

groman

Je to sice pěkný, ale ne skvělí. I když jsem se vrtěl narvama na židly tak mi na tom stejně něco nesedí. ()

mi-ib

Musím vyzdvyhnout to, co se mě na filmu hned na začátku nejvíce upoutá a to je: začátek bez okolků. Tři dny ke svobodě je film, který se rozjede od první minuty a po 10 minutách už je v plném proudu. Sice pak trochu povolí, ale to je kvůli tomu, že přecejen k dobrému příběhu je potřeba nějaká ta gradace. Je fakt, že jsem si jednou už řekl, že je to už přehnaný. Ale řekl bych velmi povedený thriller. ()

actor-SP

Russel Crowe je borec, Paul Haggis macher, Danny Elfman frajer a Next Three Days dokonale zábavným thrillerom, kt. vie upútať široké masy ľudí bez toho, aby sa hral na lacnú napínavú hnačku. Dych- berúca hudba ešte doteraz znie v mojich ušiach... ()

the_bitch

Po nekonečnom čakaní na útek z väzenia,a celkový záver musím spokojne povedať,že to stálo zato. Pekne premyslené,aj herecky stvárnené. Má to proste ten správny šmrnc,takže 4* ()

Broxigar

Super! Škoda jen toho dementního českýho dabingu, ve kterým Russell Crowe mluví jako pětisetkilový bastenorista po operaci hlasivek. Určitě je lepší shlédnout v originále. ()

Stíba

Crowe a vězeňské téma? Tak tuhle kombinaci bych si nemohl nechat ujít v žádném případě. Nicméně pravdou je, že příběh jsem dopředu nezkoumal a tenhle pro mě příjemný fakt jsem tak měl možnost zaregistrovat až v průběhu sledování. Ale teď už k filmu, jehož originální verzi jsem neviděl ale dopředu říkám, že nevěřím, že by mohla být lepší. Tenhle film mě totiž od začátku do konce táhl smykem a nenechával mě vyjít z úžasu. Crowe byl typicky skvělý ale co mě dostávalo asi nejvíc byla z mého pohledu naprosto precizní režie. Tři dny ke svobodě totiž dokázali udržet mojí pozornost jako v poslední době žádný film a toho si moc cením. Film má hlavu i patu, skvěle stupňované tempo i atmosféru a každou chvíli mě v něm potěšil nějaký vložený prvek a já se tak u závěrečných titulků cítil skoro jak v ráji. Tohle drama tak můžu směle doporučit každému fanouškovi filmu a zařadit ho k těm nejlépe natočeným co jsem kdy viděl. ()

pepa3rd

One man show Russela Crowea. Kam až je člověk schopen zajít jen pro víru, že láska je víc než důkazy. Dá se vůbec podobné jednání ospravedlnit, bez ohledu na vinu či nevinu? Může mít na něco podobného žaludek středoškolský učitel? Je to spousta otázek udržujících diváka v nejistotě, která pozvolna stupňuje napětí (s několika většími ochutnávkami) až do samotného finále. 80 % ()

katmandzoo

krásny film o tom, aká silná je láska a ako silno dokáže muž milovať svoju ženu a svojho syna..hlavný hrdina filmu, teda otec rodiny si prechádza peklom od momentu, keď mu na dvere zaklope polícia a zatkne jeho ženu z dôvodu spáchania vraždy..v tej chvíli sa mu zrúti celý svet, je presvedčený o manželkinej nevine a preto neváha spraviť čokoľvek, len aby ju vyslobodil..Russell Crowe opäť raz potvrdil svoje kvality a do svojej filmografie si môže pripísať ďalší vynikajúci film..napätie tam nechýbalo až do poslednej scény..veľmi pekne precítené a podané tak, aby to diváka chytilo za srdce, u mňa to slávilo efekt.. ()

cerbygerby

Tak tomu říkám zase jednou krimoška jak má být. Začátek je taková rodinná idylka, než zaklepe policie u dveří a odtáhne ženu od rodiny za údajnou vraždu. Od té doby se to pomalu rozjíždí do neuvěřitelného napětí a já jen koukal s otevřenou pusou jak to celé dopadne. Takže mé hodnocenéí je jasné.. plných 5* ()

Dm1tr1j

ANO! povedal som si keď som po pár minutach pozerania zistil ,že som na FTPčku natrafil na kvalitný snímok, to sa často nestáva :). Učiteľ ukazuje to ,že keď to má človek v hlave v poriadku a nie zbordelené ako 80% obyvateľstva planéty dokáže veci poriešiť ako chce. Odzačiatku filmu som čakal iný príbeh ale tak ma to strhlo keď si Johnova žena umýva krv z kabatu a vtrhli tam fízli ,že ma skoro treplo zo stoličky. John po rokoch zistil čo skutočne chce a nenechal si dotoho kafrať nikomu. Vytiahol si nevinnú ženu z basy, ušiel debilom z americkej polície uplne v kľude lebo ich myslenie je priesvitné ako vrstva zlata v našej štátnej pokladnici. (btw vrstva zlata skutočne dokáže byť "priesvitná") ale v tomto zmysle to chápte tak ,že tam žiadna nieje, a ešte aj syna zosebou vzali do Venezuely. No paradička. Ale druhý krát si to už nepustím, v podobnej zápletke určite tento snímok prekonáva film 96 hodín. Ale ten si tiež už nikdy nepustím. Na konci filmu som bol šťastný ,že sa Johnovej rodine podarilo spojiť sa a vypadnuť z toho bordelu USA. ()

Lucas87

Russell Crowe je zárukou kvalitního filmu, ačkoliv jsem měl ze začátku obavy, nakonec se to potvrdilo to napětí by se dalo změřit i na voltmetru !! ()

kersten

Tento film nesplnil moje očakávania. Skrátiť ho tak o 40 minút, do popredia by sa dostal dynamický dej, ktorý počas dlhých nekonečných minút zanikol. Ale vyzdvihujem Russella, ten si svoju úlohu splnil ako vždy najlepšie. ()

Dimo

Zkuste si sami sebe představit v takové situaci. Je nenadsazená, klidně se může stát. Máte na to? Udělali byste to? Bojíte-li se svých vlastních odpovědí, nebo jste-li o nich přesvědčeni, mrkněte na "Tři dny ke svobodě". Brilatní dramatická pecka, skvěle gradující, s neustále poutavým vývojem, bezchybnými herci, kteří si jdou nekompromisně za svým, ať jsou na té, či oné straně. Výborné, vysoce doporučeníhodné. Na závěr si položte otázku: "Stálo by to za to?" ()

TMaR

Z filmu pro mě plyne ponaučení: Pokud do lochu, tak jedině s Russellem za manžela... A jinak film byl větší citovej masakr než všechny romantický dramata za... zkrátka asi hodně dlouhej časovej interval... ()

Joppo88

Skvelý R. Crowe v Haggisovej dráme o sile lásky, túžby po slobode a spravodlivosti. Psychologicky veľmi dobre natočené. Taktiež primeraná dávka akcie, ktorá nebola v štýle nedotknuteľnosti a megalomanie hlavného hrdinu. Čo to i utržil a to čo prekonal sa dalo zniesť. Oceňujem hlavne absenciu naivity a nereálnosti deja. Pekná práca. ()

mupimup

Mužů, kteří se za každou cenu snaží dostat svou ženu ven z kriminálu je určitě méně než těch, kteří usilují o pravý opak. Russel Crowe coby všední, univerzitní učitel je onou světlou výjimkou. Od jeho záměru unést milovanou manželku z federální věznice ho nedokáže odradit ani to, že k akčním hrdinům disponujícím bleděrudo fialovo černým páskem v čemkoli, polovinou muničního sladu, nebo aspoň základní podzemní laboratoří, má na míle daleko. Dále mu chybí peníze a vlastně i odvaha. To co mu zbývá je zoufalství. Tři dny ke svobodě tedy rozhodně není film, při kterém z gauče spokojeně sledujete vývoj děje beze strachu z rozuzlení, protože je vám jasné, že váš hrdina si ví rady v každé situaci, vidí za roh a domočí minimálně třikrát dál než jeho soupeři . Naopak. Při sledování pokusů pana Brennana ve vás stále víc roste pocit, že tohle prostě nemůže dobře dopadnout, a tenhle pocit vám vydrží až do konce. Na celém, určitě nadprůměrném filmu, je nejzajímavější právě ona proměna obyčejného člověka v tlaku neobyčejné situace, která navíc působí reálně a uvěřitelně. Otázkou, která tak při sledování změn v hrdinově osobnosti stále zřetelněji vyvstává je, jestli i po povedeném útěku budou mít oba nyní již zcela odlišní manželé ještě na co navázat. ()

dalziel

No mňa to teda veľmi nebralo.Všetko podstatné bolo už v Pour elle(Nevinná) s Diane Kruger.Inak ten maník čo dabuje Crowa sa nedá počúvať.Však mám dojem že Crowa daboval aj predtým ,ale tu má nechutný hrubý a neprirodzený hlas.Das ist hruza. ()

emdvojka

Útek z väzenia, ktorý sa na začiatku zdá veľmi nepravdepodobný, vyústi v niečo čo vyznieva, ako premyslený plán. Russell Crowe hraje presvedčivo a vlastne ťahá celý film. Snímok, ktorý občas zanudí, ale väčšinou drží v napätí, čo bude ďalej. Jediný rušivý element bol Ty Simpkins v úlohe syna, ktorý ma vôbec nepresvedčil, že jeho synom svojich rodičov a pripadal mi ako bez duše a bez emócii. ()

PlutisMovie

Muž, který miluje svou ženu, je schopný čehokoliv, jen aby jí osvobodil. Láska na prvním místě. V rámci daného žánru nemám skoro co bych vytkl. Russell Crowe svou roli zahrál na jedničku. Asi nejnapínavější film co jsem za poslední dobu viděl. Emoce a napětí po dobu filmu stoupalo a stoupalo a já jen čekal kdy to všechno exploduje! 90% ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona